Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
20. jún 2015

@ervenka jéééééj jake krásne 😀 😀 A samozrejme modelka je ešte krajšia 😎 😎 😉 😉 😉 Už len keby sa zlepšilo počasie aby si herečky tie šatky užili 😀 😀

ervenka
20. jún 2015

@leonii dakujem. No uvidime, ake leto bude tento rok. Minuly rok bolo celkom aj teplo. 😉

leonii
20. jún 2015

@ervenka hej hej min. rok bol fajn teplo 😎 😎 😎 😎 😎

eri28
22. jún 2015

@ervenka jej gratulujem davno som tu nebola.

ervenka
22. jún 2015

@eri28 dakujem. ;)

ervenka
24. jún 2015

viete co- ak budete niekedy v zivote robit prestavbu domu,mozem vam povedat (ale sukromne cez IP) nazov firmy, ktorej sa galaktickym oblukom vyhnite. Uz som zazila vselico vratane zahulenych Poliakov, kt. si mylili svetlu fialovu s bezovou. Ale tito somari su fakt nr. 1. Objednane schody, oni pridu a hned- nemate kladivo? Nemate rebrik? Svokor stal pri nich a ani sa na slovo nezmohol. Schody su osadene, ale BEZ zabradlia- ze oni sa bali vrtat do steny pri kupeli, ci tam nahodou nemame potrubie s vodou 😅 MM volal so svojim bratom- timerman- vecer on prisiel, pozrel, povzdychal (velmi zle znamenie) hned isiel von si zapalit+ krutil hlavou (este horsie znamenie) vypital si pero+papier= vsetko spisal (pol A4 zapisal), Zajtra ma prist sef z firmy a prerokujeme to vsetko. Ja si asi zalepim usta, aby som mu nieco irecite pekne nepovedala... 🙄

leonii
24. jún 2015

@ervenka Fúúúha tak to Ti nezávidím 😒 😒 A to holandania? Inak jaká sila, že idú montovať schody a nemajú rebrík? No u nás by sa ho ani nedočkali mi nemáme, že s tým kladivom jednu neschytali ☹

rybca
24. jún 2015

@ervenka drz sa...🙂

ervenka
24. jún 2015

@leonii holandania, oficialna firma s referenciami. Jedine, co je dobre na tych schodoch- vona dreva. Povedala som mm,ze pokial nebude vsetko hotove do konca augusta, ked pride (10.9.-20.9.) moja mama, bude spat u jeho brata v ich hostovskej.. 😝

ervenka
24. jún 2015

@rybca dakujem.

cestovatelkaandrea
25. jún 2015

@ervenka nezavidim, daj potom vediet ako ste dopadli. a ak budes tak mila, napis mi do IP tu firmu prosim ta 😉

leonii
25. jún 2015

@ervenka jejda tak sa hádam spamätajú 😒 😒 😒 😒

leonii
25. jún 2015

Baby v kt. parfumerií majú naj ceny? Môže byť aj net. Švagriná chce troška drahšiu voňavku na narodky tak chcem trošičku ušetriť 😀 😀 Ďakovala

ervenka
25. jún 2015

@leonii napr. DA, obcas je dobra akcia v kruidvate. alebo ak vam chodia letaky, tak casto su zlavove kupony do Douglas. ici paris xl. treba pozriet konkretmu znacku. a este pripomeniem, aby svagrina nebola sklamana- parfemy sa vyrabaju pre "oblasti"= presne ta ista vona ma trochu iny "odtien" na SVK ako v Nl. Moja mama sa tak trosku kopla pri Nina Ricci- cervene jalbko.

leonii
25. jún 2015

@ervenka díkes pozriem do letákov 😉 😉 Švagriná chce chloe de roses . Ked jej nebude voňať tak hold smola chce to má to mať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A robotníci ako? Žijú? Si sa udržala či si im naložila? 😉 🙂

ervenka
26. jún 2015

@leonii asi ziju. ich sef ma dovolenku. Ale v pondelok mu svagor zavola= pride sa pozriet.

leonii
26. jún 2015

@ervenka tak nech to dopadne dobre, prajem pevné nervy 😒 😒

leonii
27. jún 2015

Tak a máme Rappotry doma. Všetci postúpili do vyšších ročníkov 😀 😀 Ešte dva týždne a decká idú na prázdniny k babke a dedkovi a mi z mm ideme na sk len vo DVOJICI 😀 😀 😀 Jaká romantika 😀 😎 😉 🙂

cestovatelkaandrea
29. jún 2015

@leonii aj my mame rapport doma. zajtra mam 10min pohovor o rapporte v skole. Damco ako vzdy, popredu... len pisanie sa mu troska pokazilo. Ale to je tou zlomenou rukou co mal, tak to neriesim. Buduci rok je v kombinovanej triede 4/5, tak ked bude s matikou moc popredu, tak bude ratat piatacke ucivo.

cestovatelkaandrea
29. jún 2015

@ervenka mam na teba otazocku. v sobotu ideme do Eftelingu. Ako to tam je prosim ta s parkovanim? Plati sa extra alebo je v cene listka. Je otvorene od 10-24hod, tak ratam, ze aj natresk bude kvoli Baronovi (nova husenkova draha).

leonii
29. jún 2015

@cestovatelkaandrea Ejha aký je šikovný asi po mamine že? 😉 Chalani si polepšili v nejakých predmetoch no Jajko z hol. stále najhoršie aj ked neviem či to oni berú ako našu 5 alebo ako,lebo aj ked ich mal 3x aj tak ide dalej. Adam len z diktátov najhoršie,ale v slovnom hodnotení boli pochválený za zlepšenie. Som zvedavá na bud. rok,lebo z našej školy odchádza naraz 7 učiteliek vrátane riaditeľky a nikto nevie prečo toľko naraz to sa mm dozvie v utorok ide za mna na rod.radu lebo by som aj tak nerozumela a v stredu sú zas 10 min. pohovory tak hádam nebude nič zlé,lebo v Adamovej triede sa vyskytol problém zo šikanou a on tvrdil,že on nikomu neubližoval tak sa hádam mm nedozvie nič zlé 😒 😒 😒 .

cestovatelkaandrea
29. jún 2015

@leonii on to ma po nas oboch. manzel bol tiez sikovny v skole. no to piate najhorsie hodnotenie este neznamena, ze prepada, pokial sa opakuje len v jednom bode z 5tich. napr. pri citani hodnotia viacero faktorov a ak jedno je slabe este je to OK na prestup o rocnik dalej.
U nas odchadzaju 4 ucky a preto su kombinovane triedy dokopy.

leonii
29. jún 2015

@cestovatelkaandrea aha tak potom ok. hádam mu to pôjde len a len lepšie. Super, že v matike ste doma obaja u nás len mm ja skôr ma zemepis a pod. predmety 😎 😀 😎 😀 No ja len dúfam, že aj budúce uč. budú rovnako dobré ako tie doteraz hlavne Melkine boli fakt zlaté a hlavne jednu má veľmi rada a tá práve pôjde preč 😒 😒

ervenka
29. jún 2015

@cestovatelkaandrea parkovne nie je v ramci vstupneho. Dajte si pozor na ceste, ked uz budete priamo pri Eftelingu. PRerabaju cestu (GPS este novu cestu nepozna) a jazd. pruhy su uzke, znacenie podla oka, par krat musel mm prudko odbocit. A budu asi zapchy= aspon flasu vody v aute. Takze sa na toto pripravte. Parkovisko je velkeeee, zapamatajte si dobre, ked mate auto- je to postavicka+cislo/pismeno. Inak budete hladat do nekonecna. Kupte si listky online, myslim, ze je zlava 4e? NA stranke je to napisane. Nebudete musiet cakat pred pokladnou. Za pokladnami a samotnym vchodom (ked stoja zamestnanci so scanermi) je priestor- tam su aj betaald automat- mm vzdy uz rano kupije parkovne, lebo samozrejme vsetci az pri odchode. Ak neberiete kocik, daju sa za 4e prenajat vozicky pre deti. My sme vyuzili, kym nam ho niekto neukradol. Vraj sa nekradnu,my sme mali smolu. Nabuduce obviazem vozicek spagatom, aby vsetci videli, ze az je obsadeny. ak chcete ist na Pyranu, zoberte si nahradne oblecko- pokial vam prekaza chodit v mokrom, inak nemusite. Cenovo je obcerstvenie Efteling rovnako ako vsade. Ak tam budete chciet jest- Smoelen kinder pakket je nieco ako happy meal. Nezabudnite si 50centovky pre Somarika zatras sa!
Hehe, nezapriem sa,ze som sprievodca ces. ruchu. Jedna otazka a odpoved na pol strany.

cestovatelkaandrea
29. jún 2015

@ervenka my mame listky AH kupene a ideme az teraz. len to parkovne v tej cene nie je, teda ako pises.
a parkovne teda zaplatime hned rano. byva to tam uz rano natrieskane?
Jedlo beriem z domu a len malo chcem kupit tam.
oblecko zoberiem teda nahradne aj pre Damca.
vozik asi neprenajmeme. mam skusenost s Kilcom, ze na takychto miestach chce vela chodit sam a nechce sediet v buginke.
a dakujem za odpoved. potesilo 🙂

ervenka
29. jún 2015

@cestovatelkaandrea sprookjes bos je cca hod a pol chodenia- teda ak sa chcete pri kazdom "obyvatelovi" sprookjes bos pristavit. Uz rano byva plno. Vela ludi chce stihnut co najviac.
http://www.efteling.com/NL/Park/Voorzieningen/V...
ak chcete chodit castejsie, tak app- http://www.efteling.com/app

cestovatelkaandrea
29. jún 2015

@ervenka nee nam staci raz a vyuzivame moznost ze je otvorene od 10-24hod. a nenormalne horucavy, takze vraj tam vela ludi nepojde kvoli teplu. ale uvidime. no s tou buginou si to teda este rozmyslime. naposledy som bola s deckami v Oude Valkenveen (maly park) ale Kilco nechcel buginu ani vidiet cely den.
ozaj nepridete aj vy? mohli sme sa povozit spolu a aj pokavickovat.

ervenka
29. jún 2015

@cestovatelkaandrea mnoooo, prediskutujem s mm...

cestovatelkaandrea
30. jún 2015

@ervenka a vezmem ta na Barona 😉

leonii
30. jún 2015

Baby nerybárči niektorej niekto z rodiny? Jajko chce totiž začať,ale neviem kde mám kúpiť lístok,teda či je to rozdelené podľa gemente či na obce?