Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
19. nov 2015

@leonii celu je zlozite. Ale napr. kusky chobotnice na olije s cesnakom oprazit. To je taka rychlovka. 😉

leonii
20. nov 2015

@ervenka Oj celú nie 😀 V Alberte majú taký kusok a som uvažovala, že by som kúpila a skúsila pripraviť,len na nete je kopa receptov a hlavne neviem akú by mala mať chuť. Napr. ked som prvý x robila krevety tak som ich dlho dusila a potom boli tvrdé,lebo v recepte bolo, že podľa oka dusiť 😒 😒 😒 Ale dobré boli 😀 😀

rybca
20. nov 2015

Ahojte, chystate sa niektora na Mikulasku besiedku? Do Den Haag ci Almere?

ervenka
20. nov 2015

@leonii krevety tiez na oleji s cesnakom. V jednoduchosti je krasa. pri dvoch rychlo sa pohybujucich detoch nemam sancu byt hodiny za sporakom. a recepty "za staleho miesania" nehrozia ani nahodou. 😉

leonii
20. nov 2015

@ervenka jj ja tiež varím najradšej jednoduché jedlá 😀 😀 😀 Všetko "za stáleho miešania" mi aj tak vždy prihoria 😒 😒 😒 Krevety robím tiež z cesnakom 😀 Joj som si chute narobila asi už viem čo si zajtra kúpim 😀

ervenka
6. dec 2015

Ako ste prezili Mikulasa?
speci pre teba @cestovatelkaandrea - Nas drobec otravoval, ze by chcel o.i. gitaru. Okidoki. A dnes- mama nauc ma hrat na gitare. pomoooooc. bucham si hlavu o stenu. MM je uplne hluchy, co sa tyka muziky. 😉

leonii
7. dec 2015

@ervenka Parádne, konečne je "po" 😀 Už len doraziť sladkosti 😀 Melánia sa pýtala včera ,že či ked bude dobrá či príde "Ježko" 😀 Potom to opravila na "Jožko" a potom teda nasledoval "Ježiško" 😀

cestovatelkaandrea
7. dec 2015

@ervenka posli ho ku mne na tyzden. naucim ho zaklady 😀 drobec doma sa zlepsuje, takze hadam na buduci rok zahrame spolu aj nejaky jednoduchy duet.
b.t.w. Kilcovi som na vianoce kupila bubnovy set. tak sa tesim, co budu vravet susedia.

ervenka
7. dec 2015

@cestovatelkaandrea budete najoblubenejsi na celej ulice. Skusala som podla netu, ale ja mam velke prsty na detsku hrackarsku gitaru... O 2 tyzdne bude mat prazdiny, poslala by som ho na hodiny hrania... 😎

A co som nezistila. Bola som zobrat vianocnu vyzdobu- a tralala, zateka nam strecha. MM volal bratovi- oni to zakladali. A brat povedal "VEd vies,ze my nie sme na strechu odbornici." Do r... co sa do toho chytali, ked nevedia. MM uz postrhal izolaciu, drevo je navlhnute, zacina plesniviet. Asi zatekalo od zalozenia, uplne ze parada. Nikdy viac! Hlavne,ze svokor v podstate holymi rukami postavil svarine dom. A u nas sa ani neukazal. 😠 😠 😠

mevrouw
7. dec 2015

Pekný večer prajem 🙂 je pravda že babo narodene v Holandsku dostane holandske občianstvo aj ked obaja rodičia sú slovaci? Doteraz som bola v tom že slovenske dostava automaticky len slovensky rodny list si treba vyžiadať. 😨

ikke
7. dec 2015

@mevrouw samozrejme, ze NIE, holandske obcianstvo dostavaju automaticky iba deti holandskych obcanov. dieta narodene v holandsku, ktore maoboch rodicov slovenskych obcanov, ma narok len na slovenske obcianstvo, ktore ziska automaticky. slovensky rodny list a pas mu ale musitezariadit na uradoch (ambasade alebo uradoch na slovensku) sami

mevrouw
7. dec 2015

@ikke uf dakujem za dobru spravu :D presne toto som si myslela aj ja ale priatelovi neviem kto povedal ze pred polrokom sa narodilo slovakom baby v holandsku a vraj mali problemy s tym ze dostalo holandske obcianstvo..tak mylne info nastastie 🙂

ervenka
8. dec 2015

@mevrouw pokial viem, tak kazde babo dostane akurat tak Nl spravu o narodeni, ma pravo na medzinarodny rodny list, kt. by mal vydat Nl. Eto vsjo. V GB mali deti automaticky gb narodnost, ale to sa tiez ma zmenit/mozno sa uz zmenilo. Nemyli si ten niekto Nl s Gb?

cestovatelkaandrea
8. dec 2015

@ervenka cez vianoce neee, nie sme doma 🙂
tu strechu nezavidim. by som bola dobre vytocena.

mevrouw
8. dec 2015

@ervenka no ja si tiez myslim ze oni si to mozno s tym rodnym listom nejako poplietli a myslia si ze ma holandsku narodnost lebo ja viem tiez tak ze proste sk narodnost dostane automaticky...ale pre istotu som sa radsej opytala lebo som nevedela ci sa nieco zmenilo alebo nie...zbytocne strasia 😀 dakujem

ervenka
8. dec 2015

@cestovatelkaandrea ved som si aj zanadavala.. Susedia uz asi vedia po slovensky vybrane slova. 😎

ervenka
8. dec 2015

@cestovatelkaandrea si nedas pokoj, co? Dochramana a ona ani len doma nebude... Priviazat k posteli. 😀

ikke
8. dec 2015

zeny panika, zistila som, ze nemam ani jedinu susenu hubu do vianocnej kapustnice... zozeniem tu nieco okrem azijskych podivnych ciernych hub?

cestovatelkaandrea
8. dec 2015

@ervenka hahahaha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dochramana nie som, len trosicka poobuchana. nalezim sa v hrobe dost, teraz musim byt aktivna. 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
8. dec 2015

@ikke kuknem doma, ci nemam susene dubaky.... ak ano poslem ti. ja ich aj tak nepouzivam.

leonii
8. dec 2015

@ikke Akože teraz mám paniku asi aj ja.Som si práve uvedomila, že som na to ani nepomyslela ☹ Idem písať svokre,nech pošle balíček 😀 😀 Hádam niečo majú 😀

ikke
8. dec 2015

@cestovatelkaandrea jeej, dakujem 🙂 pozriem sa aj u turka, ked pojdem do mesta, no dnes som pozerala v 3 supermarketochu nas v dedine a nic, iba cerstve a nie dubaky. prinajhorsom si nasusim z AH mixu 😀

leonii
10. dec 2015

Baby tak všeobecne kedy chodí vyúčtovanie za plyn a el. ? Min rok sme mali preplatok a ten došiel presne na štedrý deň.Papiere dva dni po tom.Samozrejme tento rok očakávame nedoplatok. Býva aj tu dlhšia doba splatnosti cca 14 dní? Chcela by som si nejako financie utriediť tak či budem platit do konca roka či až po novom roku 😎 😎

mevrouw
10. dec 2015

@leonii nam vzdy chodi az po novom roku sa mi zda. a doba splatnosti je mozno aj viac ako 14 dni.. ale to si uz nie som istá :P

ervenka
10. dec 2015

@leonii nam uz prislo. 😉

ikke
10. dec 2015

chodi vtedy, ked po vyzve danej spolocnosti nahlasis stav vodo, plyno a elektromeru. my napriklad nahlasujeme niekedy v oktobri ae ako dlho trvalo kym poslali peniaze si nepamatam. urcite menej ako mesiac

ikke
10. dec 2015

splatnost je tiez asi mesiac sa mi zda...

leonii
10. dec 2015

@ervenka tak nám nech ešte očkajú 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
10. dec 2015

@ikke No mi sme min.týždeň posielali. Tak ked taká dlhá doba splatnosti tak to je potom ok. Ja len reku ked tak rýchlo vrátili, že či nebudú chcieť aj tak rýchlo oni svoje € nazad 😀 😀

ervenka
10. dec 2015

@leonii rychlo? oni poslu este 2x upomienku, kym odpoja. 😉