Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

mevrouw
18. dec 2015

@ervenka a to sa chodi na vysetrenia taketo? ci co to 😕

mevrouw
18. dec 2015

@leonii no asi jedine tak sa s niekym zoznamim..akurat susedka rodila pred par tyzdnami dievcatko maju..muza ma motorkara takze s mojim chlopom velki kamarati 😀 tak mozno s nimi budeme motorkovat haha..no tak to treba hned bezat po zreb 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
18. dec 2015

@rybca Katka moja, nevydalo tento rok. Manzel urobil prekvapko a ideme aj 25 aj 26 prec (zatial neviem kam, vraj sa mame nechat prekvapit). Uplne zabudol, ze mate k nam prist. . 27-meho balim a od 28.12-2.1 sme v Nemecku na horach.

ervenka
18. dec 2015

@mevrouw poradna do ktorej chodis s babom/ditkom. Ked sa narodi pride ku vam domov- teda aspon by mala prist domov- pani z konzultacneho centra.

mevrouw
18. dec 2015

@ervenka no len ja do ziadnej poradne nechodim 😨 ups 😀

rybca
18. dec 2015

@cestovatelkaandrea ok, uzite si

mevrouw
19. dec 2015

@ervenka teraz som si precitala este raz o tej poradni a doslo mi 😀 kedze este ziadne babo nemam nemozem chodit do poradne..asi by som nemala v praci chodit na internet 😅

ervenka
19. dec 2015

@mevrouw 😀 😀 😀 ale v pohode...

radqa
20. dec 2015

@anet23 Antkaaa sem sa pridaj 🙂

mevrouw
23. dec 2015

má niekto skusenosti s opatrovatelkami alebo skolkami? co cloveka neprivedie na mizinu? 😀

ervenka
24. dec 2015

@mevrouw vsetko zalezi od tvojho prijmu, co sa ti viac pozdava a tak co ocakavas, co chces a co nie...Napr. ja som byvaly gastouder, nas drobec chodil prvy rok 2x/tyzden do PSZ, druhy rok 4x/tyzden, lebo mal VVE indikaciu. vever, andrea mali deti normalne v jasiach, skolkach. Sprav si prieskum.

cestovatelkaandrea
27. dec 2015

@mevrouw ak robis tak sa ti oplati dat dieta do skolky. prispevok od statu zalezi od tvojho prijmu. ten kto ma nizky dostava aj +80% z ceny skolky nazad. kto zaraba vela dostava nazad poooodstatne menej. takze si to over na toeslagen.nl a budes vediet viac.

mevrouw
27. dec 2015

@cestovatelkaandrea uz som skusala vypocty prepocty ale s pruatelom mame to blbe ze obaja robime na denne smeny takze dieta by som musela davat kazdy den do skolky. Preplatia max cca 220 hodin len teraz neviem na ake obdobie to rataju..to musim este raz kijknut..alebo skusam najst este nejaku babu..ale na cierno sa mi neoplati lebo nedostanem ani fuka spat :D a vyplatu nemame aby sme mohli dat vyplatu niekomu inemu

ervenka
27. dec 2015

@cestovatelkaandrea @mevrouw gastouder pokial je registrovany, tiez davaju cast naspast. Vtedy v mojom pripade dostavala mama deti (samozivitelka) 100% naspat. Pokial viem, vacsinou je gastik flexibilnejsi ako KDV.

mevrouw
27. dec 2015

@ervenka ano to viem ale to som neprepocitavala este. To trochu nechapem. Ako ked ty si robila gastouder dostala si 100 pr. ? Ci akoze ti vratili 100pr ked si mala babo pri nejakom gastouder. :D ja som tiez rozmyslala ze by som sa dala na to opatrovatelstvo ale to by som si musela este vsetko pozistovat ako to funguje a hlavne aby sa mi to vyplatilo..vypoved nechcem dat ale s tim pracovnym casom je to hruza...
@ervenka

ervenka
28. dec 2015

@mevrouw JA som robila ako gastouder pre jednu pani, kt. bola vdovou= samozivytelka a mala dost flexi. prac, dobu= niekedy prisla o 5, niekedy o 6,30 domov. Chodila som ku nej domov. prvy rok robila este v Rott, potom nastastie priamo v DH. Fungovalo to tak, ze napisala fakturu, ona mi poslala peniaze, a potom si poziadala o preplatenie. Pisem o rokoch 2006- 2010. Myslim, ze od 1.1. 2016 sa zase zmenia prispevky. Treba to sledovat. A ratat s tym,ze ak budes chciet, aby chodit niekto ku tebe, pridu si z agentury pozriet dom, budu sa ta pytat napr. si mas medene trubky v dome, a izolacia pod strechou ci nahodou nie je azbest. To iste mas pravo sa spytat, ak ditko niekde budes davat. 😀

mevrouw
28. dec 2015

@ervenka hahaha keby ja vedela ake trubky tu maju :D byvame v prenajatom dome...no nic musim aj tie prispevky sledovat, pohladat niekoho megaflexibilneho :D alebo ostanem doma a zacnem podnikat haha

cestovatelkaandrea
28. dec 2015

@ervenka len pokial neochorie. dovtedy je to OK. v KDV mas vzdy nahradnu ucitelku.

ervenka
28. dec 2015

@cestovatelkaandrea no nastastie, ja som bola 3x KO. robila som u nej len 4d/t. Takze sa to dalo. A aktivne naparovanie v podobe zehlenie so zapnutym naparovanim zvdy pomohlo. A ozaj, chcela som ist s Danielom do Eftelingu, ked ma prazdniny a je besny ako cert, ale mm mi ukazal clanok http://www.omroepbrabant.nl/?news/2418751103/La... , asi sa pojdeme previest autobusom+ vlakom niekde. Ale ked ma mm velmi natoto pojdeme vlakom do DH hodim to na Schev. Len v akom stave by som/sme potom domov prisli... Chceli sme ist na palacinky a tiez rada ako na banany. Mate rezervaciu? Nieee (zacudovanie ako keby som povedala, ze som Oranje-Nassau) moze trvat aj hodinu kym sa miesto uvolni... Bleeeech... Zajtra zavolam. Stol pre dvoch prosim na 6pm scherp, geen wachten. 😎

ervenka
28. dec 2015

A ked sme uz pri tych opatrovateloch. Svokra nam oznamila, ze uz ku nam chodit nebude. (bola cca 4x ku Laure, a len v nutnych pripadoch) Lebo ze mala pri nej place, nechce jest a ona z toho nema dobry pocit. A mm povedal do telefonu len ok, zariadime sa sami a zlozil. A pri tom este pri Mikulasskej veceri pomaly na kolenach ju+ jeho sestry prosil, aby sem chodili castejsie- ked som doma, aby si Laura pomaly zvykla a tak.. TRalalala mame po probleme, uz sa ich pytaj nemusime, odpoved je jasna. 😝

mevrouw
29. dec 2015

@ervenka taku svokru by clovek nedal za nic haha...ale tak clovek si nevybera..mamina svokra robila mojej mame naprieky ako spinava plienka medzi oprate alebo nas ehm nechtiac budila :D tak to patri asi k ich povolaniu svokri..jasne cest vynimkam..moja svokra je suprova len uz by sa nevladala starat o male lebo je chora..ale uz verbujem kamosku z sk na vypomoc 😀

ervenka
29. dec 2015

vysledok od huisika- Laura ma kroep... 😖

leonii
29. dec 2015

@ervenka fúúha prajem skoré uzdravenie ☹

ervenka
29. dec 2015

@leonii dakujem. Prvu davku ATB ma za sebou. Uvidime aka bude noc. 😉

ervenka
30. dec 2015

@mevrouw keby prisla ako au-pair, tak by si mozno tiez nieco mohla naspat pytat- ale toto si treba overit.

mevrouw
30. dec 2015

@ervenka no to neviem ci by sa na to dala :p to len tak na vypomoc..uz tu pracovala par rokov ale sla spat na sk...ale financie ako prisli tak aj odisli aj ked pracuje...darmo na sk clovek neusetri aj keby dazdovu vodu pil :D

ervenka
3. jan 2016

@cestovatelkaandrea dnes sme boli v Eftelingu. Droomvlugt- o 3hod. cakanie cca 15min. o 5hod. cakanie 5minut! Dali sme 3x. Ale aj tak mi teraz v hlave hra hudba z Fatamorgany. Drobec ani nedychal.

leonii
9. jan 2016

Baby poradte nejaký čistič na práčku. Prala som mm veci z práce a teraz mám na bielom tmavé stopy. 😒 😒 😒 😒 😒

mevrouw
9. jan 2016

ja pouzivam ocot

leonii
9. jan 2016

@mevrouw to som práve už skúšala ale nepomohlo 😒