Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

i.n.g.a
29. aug 2009

ahojte !!!

michaela23 - vitaj a kam sa stahujes?

michaela23
29. aug 2009

dakujem ! stahujeme sa do VENLA(LIMBURG) je to asi 25 min od Eindhovenu

rybca
1. sep 2009

michaela - kiez by som to uz mohla napisat i ja..🙂 ale nam sa nejak nedari, stale nam niekto vyfukne domcek pred nosom..:(

tigrik81
3. sep 2009

Ahojte kocky. Prisla som byvat za manželom do Holandska tak som si vas nasla na koníku nech tu mam niekoho na pokecanie porípade poradenie sa ak budeme v uzkych. 😀 Prajem vsetkym krasny den / i ked u nas uprsany/

foefjes
5. sep 2009

Dakujem Inga,
Maly Adamko je nadherny. Je velmi malicky ale ked bude papkat takto ako doteraz, tak zachvilu bude mat idealnu vahu 😉
Porod bol otrasny. 3 dni v bolestiach a zazili sme asi vsetko co sa mohlo stat pocas porodu. Ale nevadi. Uz to odbolelo. Radsej na to rychlo zabudnut.
Pa

rybca
8. sep 2009

Ahojte, ja som prave v NL, prosim vas, aku kasicku kupit malemu na prvy prikrm na veceru pokial nechcem aby v nom bol lepok? Nasla som nejaky Bambix, ryzovy, ale tam je lepok.

miriamp
8. sep 2009

ahoj rybca-ja tiez pouzivam tento ryzovy bambix 4+ a isto tam nieje lepok.ak tam je napisane glutenvrij tak je bez lepku.

ahoj foefjes,gratulujem k vasmu syncekovi.hlavne vela vela zdravia.

rybca
9. sep 2009

miriamp - hej, uz sme na to prisli, ale dik...🙂 a este mam jednu o otazocku..🙂 to skutocne v NL nepredavaju dojcensku vodu? este v ziadnom obchode sme ju neobjavili.

tigrik81
9. sep 2009

Rybca predavaju vola sa BAR - LE - DUC a dokonca vychadza lacnejsie ako slovenska Lucka cca 2 litre za 0,50 najdes ju v kazdych potravinach aj vo flaskach aj v krabici.

i.n.g.a
10. sep 2009

tigrik,ale Bar le duc nieje dojcenska voda,ale je to najlepsia varianta.Ak nemas Nemecko daleko,tak tam predavaju dojcensku vodu.Nie som si ista,ale vola sa tusim Jana.Ale to by som mohla dodatocne zistit.

tigrik81
10. sep 2009

Je na nej napisane ze je vhodna pre deti. Aj som sa tu pytala znamej holandanky aku vodu tak povedala tuto. Ona ju pouzivala pri detoch tiez. 😉

i.n.g.a
11. sep 2009

Moze byt.Ja som ju tiez casto pouzivala.No myslela som, ze nieje cisto dojcenska ako nasa Lucka.

rybca
11. sep 2009

Dakujem, nasli sme ju aj tu v okoli. Priatel sa predtym pytal v drogerii spojenej s lekarnou a tam mu povedali, ze sa tu pouziva len prevarena voda...🙂

A ak vsetko pojde dobre, tak do dvoch mesiacov sme prestahovani...🙂

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

rybca predavaju niekolko druhov, ja napr. kupujem Chambon. ta je vhodna pre deti. V supermarketoch treba len zobrat flasky na ruk a hladat etiketu ze je vhodna pre pripravu detskych jedal. Urcite cosi najdete aj u vas.

Inak ak budete o dva mesiace v NL tak si potom nenechaj ujst cierneho petra s mikulasom na lodi. Super zazitok, vidiet pobehovat ciernych petrov po meste alebo dedine 🙂

endzi30
15. sep 2009

Ahojte babulky 😉

Mam na vas "skusene Holandanky" otazocku... 😅
V akom pracom prasku ste prali pre miminka? Viem, ze na SK predavaju pracie prasky pre babatka (napr. Lovela), ale tu neviem. Este skusim pozriet v Nemecku v DM drogerii...ja len, ze ci aj tu nieco take nepredavaju.

Dakujem 😉

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

endzi30
Robijn hypoalergenny. poradila mi to aj porodna sestra. Inak ked ku nam chodila prvy tyzden po porode tak prala v nom aj nase veci spolu s maleho vecami. A vyslovene mi zakazala pouzivat avivaz. Vraj to babatkam robi zle a mozu mat z toho rozne dychacie problemy a kozne ekzemy. Tak som avivaz tiez Robijn hypoalergenny zacala pridavat malemu az ked mal pol roka.Nema taku vyraznu vonu a tak malemu nevadi.

endzi30
15. sep 2009

Andrejka (inac moja menovkyna 😉 )....dakujem 😉

Robijn poznam...v obchodoch som ho registrovala, ale len avivaz...takze vravis, ze existuje aj prasok alebo gel, hej? No hned zajtra pojdem pokukat 🙂

Mam v hlave tooolko otazok, ze asi tu budem oxidovat castejsie 😀 😀 😀
Prave nakupujem ako diva, vybavicka a vsetko okolo toho, tak mam hlavu ako melon... 😅 😅 ako o porode ani nevravim....predsa som len v cudzej krajine, kde su TOTAL ine zvyky 😕 ach jo...bojim bojim 😅

miriamp
15. sep 2009

endzi30- ahoj, NEUTRAL praci prasok/gel,aj avivaz je tiez vhodny.dostat ho asi vsade,v jumbo isto.

endzi30
15. sep 2009

😀 dakujem Miri....takze je toho viac....faaaaaaaaaajn 😀 😀

ikke
16. sep 2009

jej, ten neutral na potesil, perieme v nom uz skoro rok, nasledkom coho mi veci oprane v inych praskoch desne smrdia 😝 😅

a co plienky? nejake lacnejsie nahrady pampersiek, ktore odporucate?
som pozerala na nejake holandske fora, vacsinou pisu ze pampers, huggies a potom kruidvat a bumblies. a zevraj albertheijn su najhorsie... 😕 nejake skusenosti?

inkuska
17. sep 2009

ahojte,
prepacte, ze som Vam tu vliezla ale potrebujem kusok poradit . Citam, ze ste slovenky zijuce v holandsku ... a moj problem je taky, ze ako ste sa naucili po holandsky. Totiz to manzel ma firmu a prave na konci leta sme mali na navsteve odberatela Koena z Holandska, a ja neviem anglicky. A velmi sa mi zapacila holandcina, ked Koen sa rozpraval so svojou priatelkou. Neviete mi poradit nejaku knihu pre samoukov? Hladam po nete a jedine co som nasla je holancina na cesty - slovnik :(
Zienky, drzim Vam palce v dalekej krajine, Ingrid

ikke
17. sep 2009

inkuska, holandcina pre samoukov existuje, ale iba v cestine. neviem presne autora, darovala som ju pribuzenstvu na slovensku 😀 ale vysla niekedy v poslednych 10 rokoch, taka oranzova (ako inak)
holandsky sa ale najlepsie naucis v holandsku a najlahsie, ak uz vies nemecky alebo anglicky.
na slovensku su obcas aj kurzy, treba popozerat jazykove skoly; kedysi kurz robila aj katedra nederlandistiky na filozofickej fak. v BA

inkuska
17. sep 2009

Dakujem ikke za odpoved,
trocha nemecky a anglicky rozumiem. Kurzy sledujem, nieco urcite najdem, ale najskor som chcela knihu. Nie je velky rozdiel sa ucit cesky holandcinu ako po slovensky? Nasla som aj cesku knihu s cd ale skor to bola iba konverzacna, slovnikova kniha. Dakujem este raz a vela stastia v zivote, pa ingrid

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

Ikke s tymi plienkami je to podla mna rozne. Kazdemu vyhovuje nieco ine. My kupujeme pampers, lebo sa nam najviac osvedcili. Napr. huggies mal maly hned precikane a prekakane a boli akesi male oproti inym. V skolke kde je kym robim, pouzivaju Etos. Tie su podla mna dost tvrde. Lacnu celkom dobru verziu pampers som nasla v Aldi tie ich plienky. Tie kupujem teraz, ked uz nemam ziadne akciove letaciky na pampersky alebo ked pampersky nemaju akciu v drogerii.
Inak ak dostanes nejake kraampackets este v tehotenstve tak tam su vzorky roznych plienok po dva ks. Ja som si tak odskusala aj Etos, Pampers, Kruidvat a Huggies na malom hned po porode.

foefjes
18. sep 2009

Ahojte,
Ja tiez pouzivam Neutral a som s nim spokojna. Samozrejme pre Adamka periem vsetko bez avivaze. Tiez mi bolo odporucene ju nepouzivat pre babatka. Co sa tyka tych plienok - ja som mala nakupene iba Pampersky ale Adamko bol velmi malicky a musela som pouzivat tie este mensie "prematuur" do 2.5 a tie som podostavala od rodiny. Takze som ich mala aj od Kruidvatu, aj od Etosu aj od Pampers. Pampersky sa mi ale asi pacia najviac. Su omnoho jemnejsie a maly mal z niektorych plienok vyrazku len neviem z ktorych. Po Pamperskach mu to zmizlo.
Inak citala som clanok v detskom casopise kde boli porovnavane vsetky druhy plienok a cuduj sa svete najlepsie obstali v testoch tie od C1000. Z vlastnych skusenosti vsak nemozem povedat ake su, lebo tento obchod pri nas nikde nie je. Na 2.mieste boli pampersky atd... Mozno by sa oplatilo ich vyskusat.

cestovatelkaandrea
18. sep 2009

Foefjes a ako sa ma malicky Adamko teraz? Aj sa chystas po materskej do prace alebo budes s nim aj nadalej doma?

ikke
18. sep 2009

andrea, teraz som videla v etose akciu na pampersky (tento tyzden), 3 baliky za 20 eur
idem teda objednat nejake tie kadodozen 😀
foefjes, zmen si v nastaveniach, ze uz mas dieta... 😉

ikke
18. sep 2009

jaj, a este som si spomenula na meno tej autorky ucebnice, keby to niekto hladal, tak kopirujem, co som uz pisala inkuske do IP:

osvietilo ma, spolenula som si na meno tej autorky ucebnice holandciny, vola sa olga krijtova tu je link na tu ucebnicu http://cupress.cuni.cz/ink_ext/index.jsp?includ...

(som zmenila link, aby to nahodou nebola reklama 😀)

endzi30
18. sep 2009

AHojte 😉

Ikke, myslis Pampersky newborn? ....to aby som hned nabehla hihi 😀
A ty chces rodit doma, ci v nemocke? 😅

endzi30
18. sep 2009

A kolko je v tom baliku ks? Lebo niekedy pisu, ze je zlava...ale ked si to prepocitas,ze kolko stoji ks, tak sa to neoplati.... 😠 Samozrejme nie vzdy...ale niekedy takto saaalia 😀 😀