Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
28. máj 2013

@cestovatelkaandrea no vsak toho sa i ja obavam, ze kam az dosiahnu hranice moralky, ked budu nase deti v tom najdolezitejsom veku pre moralku, cize v puberte, ako im budeme vysvetlovat co je este normalne a co uz nie...

froschka
28. máj 2013

@cestovatelkaandrea ahojky, tak ako prezila si bez pohotovosti? Nemusis uz patrat, kupila som dnes klasicku Polisport sedacku na zadny nisic a som rada ze to uz mam aj nahodene. Tie qibbel su nadherne ale po dlhom zvazovani som sa rozhodla ubrat o luxus a stavit na praktickost 😉
Uz mame prvu jazdu za sebou a mala zvladla vyborne

Pekny dnik vam vsetkym

cestovatelkaandrea
28. máj 2013

@vever1 to je tak, ked moc skusas. neviem o co tej zene vobec islo. stratila kvoli svojej blbosti vsetko. no hadam sa poucila. no a takych parov ako ma tvoj manzel zakaznikov poznam aj ja. bohuzial je ich cim dalej viac a je to smutne ☹ a pre mna jednoducho nepochopitelne.

cestovatelkaandrea
28. máj 2013

@rybca pojdeme byvat spolu na opusteny ostrov a budeme to mat bez problemu 😀 ale nie vazne, ja sa toho tiez bojim ale ked mne dali nasi celkom dobre zaklady, preco by sa to nemalo podarit aj mne? ved uz aj teraz a par rokov dozadu sa robili riadne hlusiny. ked som mala 13, tak som mala spoluziacky co spavali s chalanmi v tom veku. takze keby som chcela mohla som aj ja. podla mna vela zalezi aj od povahy dietata a to co doma aj dieta vidi. a hlavne nebudem detom vsetko tlacit nasilu, lebo mi budu robit veci natruc tak ako nechcem. uvidim ako budem hovorit o 10 rokov.... 😅

cestovatelkaandrea
28. máj 2013

@froschka tak super, ze si nasla a ze ti sedacka vyhovuje.
no zatial pohotovosti odolavam. sice zub mudrosti boli ako svina ale bojujem. zajtra mam termin u zubara a ten ked mi da odporucenie do nemocnice na zubnu chirurgiu, hned volam. potom by som mala cakat este 1-7 dni. dufam, ze to nebude cely tyzden, lebo bez paralenu to ide dost tazko.

froschka
28. máj 2013

@cestovatelkaandrea zuby nie su sranda, mne chybaju uz 3 stolicky ale nezabudenem na ten najhorsi zazitok kedy som mala pod zubom fistulu ( hnisove lozisko s kanalikom) bolo to nechutne a jak mi vytrhka zub na na koreni vysela ta bublina hnisu no otraaaaaaas ale ulavilo sa mi jak mi to vybrali.... Necakaj lebo zo zuba a ak by bol tak moc zapaleny je aj otrava krvi!!! Kamoskyn priatel mal na male koli tomu

rybca
28. máj 2013

@cestovatelkaandrea no vsak to, ja sa spolieham na komunikaciu, ze ked s detmi budem hovorit narovinu, tak si spravia ten spravny usudok o zivote, nemusi byt taky ako mam ja, len nech je to v tych spravnych medziach

rybca
28. máj 2013

Prave mi prisiel Kaampakket, teda som si nepredstavovala, ze to vlastne bude lekarnicka k porodu..🙂 a to akoze ked mam rodit v nemocnici, to tam mam zobrat? akoze do jednej ruky tasku s vecami pre mna a babatko a do druhej tu velku bednicku? esteze je na kolieskach..🙂)))

vever1
28. máj 2013

@rybca to ti prisiel kraampakket na kolieskach? 😝 ja som dostala 2 a ziadne kolieska tam neboli 😀 nie to si nechas doma a ked prides domov z porodnice tak z toho tvoja kraamverzorgster a aj verloskundige budu nejake veci pouzivat na kontroly 😀 a ostatne zahodis lebo to vobec nevyuzijes 😝 a ono je to napriklad aj v pripade ked aj sa rozhodnes rodit v nemke a uz to napriklad nestihnes aby tvoja verloskundige mala vsetko potrebne po ruke 😀 ty si maleho rodila na sk ze? aspon mozes teraz porovnat co je tam lepsie a co tu 😀

vever1
28. máj 2013

no baby a s tou moralkou. zial doba sa zmenila. aj ludia aj ked ono aj v minulosti mali chlapi milenky a zeny milencov al vtedy sa o tom nerozpravalo a aj ked sa to zena alebo chlap dozvedel tak sa cusalo, lebo z toho bol skandal a neexistovalo ze by sa par mohol rozviest. teraz je to uplne ine. manzelia sa rozvedu velmi lahko a hlavne rychlo. stalo sa to moderne 😖 a milenky a milenci tiez 😖 ono sa dostaneme asi zas do toho obdobia kralov a kralovien ked sa sexovalo vsade a s kazdym. doba sa vracia 😖 ked si predstavim ze ja som mala 18 ked som rpisla o panenstvo (a veru nemyslim si ze som o nieco prisla) a ked vidim 13-14 baby co uz pekne sexuju no az ma panika chyta ako to bude ked emma bude v takom veku. 😖 a jasne ze vela zalezi aj od postoja rodicov ale zial ci chceme alebo nie deti formuje aj skola a kamarati. ja len dufam ze sa moje deti nedostanu do zleho kolektivu 😖

rybca
28. máj 2013

@vever1 ano, v takej velkej bednicke umolohmotnej s vrchnakom to prislo, zajtra odfotim, dnes uz nevladzem...🙂))

vever1
28. máj 2013

@rybca a aku mas poistovnu? ja mam cz a mne prisla klasicka kartonova krabica

rybca
28. máj 2013

@vever1 Avero achmea, tiez prisla krabica a o pol osmej vecer, kolega z TNT doniesol a vo vnutry bola ta bednicka. Co sa tyka porovnavania, tak neviem ci budem stihat..🙂))) jedine, ze si budem vzpominat, ak si spomeniem, ja budem asi mysliet len na to, aby som to uz mala za sebou a zdrave babatko v naruci..🙂

vever1
28. máj 2013

@rybca no ja som na Sk nerodila ale ked citam niekedy ze im dietatko hned zoberu a ze ho vidia len na chvilku a potom zas pol dna nie.........ja si to ani neiem predstavit. ja som mala svoje deti od zaciatku pri sebe. len na chvilku boli prec ked ich detsky lekar kontroloval a aj to bol s nimi mm. inak boli pol dna u mna v naruci a vobec mi nevadi ze sa tu prve dni babatka neumyvaju ze sa umyju az na 3 den. men to pripada take prirodzenejsie, ze ich nechaju oddychnut aby nabrali silu po tazkom porode 😀 keby som si mala vybrat tak urcite by som zas rodila v NL 😀

rybca
28. máj 2013

@vever1 jaj, tak z tejto stranky to urcite nebudem vediet porovnat, pretoze pri prvom som skoncila s plnou anestezou, takze ja som rada, ze som sa prebrala a hned mi doniesli maleho, skusili prilozit, pomohli vstat, osprchovat, presunut do izby a hned mi doniesli maleho v postielke a uz bol len so mnou, ale urcite to bude ine, ked babo budem mat od porodu hned pri sebe..🙂 zvlast po vsetkych tych spravach za posledny rok, som aj Lacimu nakazala, ze sa nesmie od neho ani pohnut, ked ho odnesu odomna...🙂 a hned fotit a dokumentovat, a pravdaze Laci s humorom sebe vlastnym zahlasil, ze hned ako vyjde babatko zo mna, podpise ho nezmyvatelnou fixkou..🙂)))

ikke
28. máj 2013

@rybca neeeee, do nemocnice si neberies cely kraampaket, teda vlastne do nemocnice si neberies skoro nic, tam vsetko maju. kraampakket je pre pripad, ze by si nakoniec predsalen rodila doma, aby boli po ruke vsetky tie podlozky a spinka na pupocnik... 😅 😉

rybca
28. máj 2013

@ikke a nestras, ze doma rodit, to ja urcite nechceeeeeeeeeeem...🙂))

erique12
29. máj 2013

@rybca
domaci porod je super🙂
skor by som mala strah z nemocky! 😝 😝

erique12
29. máj 2013

@vever1
ahoj, no a ak by nahodou zacal skor sven v 12-13? 🙂 vraj aj chlapci dnes skor dospievaju....
no a citala som, ze dievcata z dobreho rodinneho zazemia sa pustaju do toho neskor...
no vzdy je to na rodine teda...

rybca
29. máj 2013

@erique12 no ja to beriem skor z praktickej stranky ako emocionalnej, a hlavne sa bojim moznych komplikacii, keby sa nieco stalo babatku, len preto, ze pre vlastny dobry pocit som rodila doma a nie v blizkosti lekarov, to by som si nikdy neodpustila, skor mi pride carovne prenesenie babatka cez prah domu, ked si ho donesieme domov..🙂 pomalinky oboznamovanie s ostatnymi rodinnymi prislusnikmi..🙂 a tiez nepotrebujem aby moj mladsi syn pocuval moje vzdychy a vykriky, ma len 4 roky, to je este dost maly na taku realitu, no v mojom pripade je omnoho viac proti ako pre

ervenka
29. máj 2013

Tak a uz sme v NL. presne 12 hodin. 😀 Cesta poho, len svagrova naozaj nevie radit- ako na formule. Az mi z toho zacalo byt zle. Daniel obehol cely dom- krical papaaaa nikde nic, tak potom zacal BABAAAAAAAA= babka. Zlaty.A vysiel mu aj dalsi ocny zub. To sa babka cudovala,ze jeden den vobec nechcel jest a potom bolo uz dobre a ona za mnou chodila a hovorila, teda ten Danko sa nie a nie dojest (o.i.uhorka, hrozno, piskoty, chlieb, veceru som mu musela pridat). No vidis mami, uz je dobre, uz sa bezbolestne papa 😀
@rybca ak by boli komplikacie, aj tak musis ist do ZH, pokial viem, tak PA nesmu robit uuuuuplne vsetko.... Poprosila som kolegynu, aby mi poslala mail s rozpisom- aj som dostala. Sef ma napisal na stvrtok, PIATOK, sobotu a ktomu 2 wijky, ktore ja vobec nepoznam. Chlapec sa asi zabava a ma zmysel pre humor. Ten mame aj ja s mm, ideme riesit. 😝 😠
@cestovatelkaandrea na depesi bolo depesacky 😀 stali sme hned pri podiu, kde bol taky vybeh. Videla som ako DAveovi steka pot po rukach a neverila by si kolko vrasok ma MArtin. Aaaaach. mnamkovsky vecer. Akurat klasika- organizacia BA koncertu ziadna slava, a dokonca NEBOLI suveniry. Tesila som sa na tourbook, alebo tricko, a jedine mam plastovy pohar, ktory davali za 1zeton= 2e ku napojom. V decembri si dame depeche v AMS. UZ sa tesime... A pride aj babka z SVK.

rybca
29. máj 2013

@ervenka no to ano, ale je rozdiel ist do ZH z domu a zavolat doktora z vedlajsej miestnosti ci poschodia, pri komplikaciach hra velku rolu cas, ci?

nezavidim ti teda situaciu v praci...:( to ja som bola vcera za celebritu..🙂 deti maju doniest do skoly fotky s postarom, tak si ma fotili odusu...🙂 a bolo teplo, tak som mala len tricko, tak mi brucho krasne vykukalo..🙂 ucitelky budu urcite nadsene..🙂 a uz len 5 tyzdnov, dufam, ze mi teda odsuhlasia este tyzden dovolenky pred materskou, bo uz teraz chodim ako kacka po wijke..🙂

ervenka
29. máj 2013

@rybca jasneeee, a preto ZH. Vsetko sa moze pototo.. v priebehu par minut. Kamoske sa napr. maly zasekol v porodnych cestach,dusil sa, klesala srdcova cinnost.. Hned jej spravili CS. Keby rodila doma, drobec nie je, alebo postihnuty z nedostatku kyslika...
no vidis ako rychlo ti to ide... a nahlasit sa ako chora, to nechces?

rybca
29. máj 2013

@ervenka keby to bolo tak jednoduche ako na SVK, tak mozno aj ano, ale tu, najprv musim vypytat lahsiu pracu, ked ani tu by som nezvladala, tak ist do Rotterdamu k firemnemu doktorovi na pohovor o tom a az keby ma ani on nevypisal na PN, tak ist za doktorkou v nemocnici, to si to radsej pomalinky odchodim, nie je to az taky uplne velky problem, len mi to uz nejde tak rychlo ako predtym, predtym som mavala aj casovu rezervu, teraz to stiham LTT..🙂 a presviedcam sa, ze pohyb potrebujem, a vlastne su to uz len 4 tyzdne a 2 dni..🙂) a tusim, ze uz ani piekdagen nebudu, tak to hadam zvladnem..🙂))

a este k tomu porodu, kedze prvy skoncil nakoniec s CS, tak teraz urcite nebudem riskovat doma..🙂))

a tu je moj Kraampakket...🙂 zakazdym ked idem pisat to K pokracujem s prstokladom na Kerstpakket..🙂

ervenka
29. máj 2013

@rybca aj @vever1 hovorila,ze to nebolo len tak sa dat vypisat.. A mozno, ked povies preco si mala prvy CS budes to mat ako indikaciu a automaticky pojdes do ZH. A veru tvoj kraampaket aj vyzera ako vianocny darcek. ;)

rybca
29. máj 2013

@ervenka no vsak ja uz mam ZH istu, ked som sa prestala pri 3cm otvarat, ale clovek nikdy nevie, hlavne, ked sa doma caka na kraamzorg, ci ako to je, na SVK ta to chyti a ides do porodnice, alebo na pohotovost, tu musis kontaktovat kraamzorg, ci? vobec sa v tom nevyznam, dufam, ze pojde vsetko hladko tentokrat a nebudem musiet nic riesit...:(

ervenka
29. máj 2013

@rybca hej, pokial nemam pravidelne kontrakcie cca 2-3minuty si pekne doma. Ked uz su taketo zavolas verlos, ona pride, pozrie ta a potom idete spolu do nemocnice, tam ta "odovzda do ruk PA ktora patri k nemocnici... Aaaaale, mozno ti budu porod vyvolavat, a vyhnes sa preprave pocas porodu. 😉
Ked som bola za endokrino v ZA, spytala sa ma na zdrav. starostlivost v Nl- "je isto lepsia ako na SVk" a ked som jej povedala, ako to tu je, nestacila sa cudovat. 😉

rybca
29. máj 2013

@ervenka no uz sa vidim ako sa tackam k autu, kedze okolo nas su cyklocesty...:( no nic, necham sa prekvapit ako to bude, hlavne aby to vsetko dobre dopadlo..🙂

ako vybavenie tu urcite maju lepsie ako na SVK, ale ten system...

ikke
29. máj 2013

@rybca to je normal taky kraampaket, ked mas rozsirene poistenie 😉 ja mam podobnu plastovu krabicu z prveho kraampaket (aj ked teda bez koliesok), druhy bol sice s mensou krabicou, no z cohosi ako morska trava a bola oblozena tymi mega podlozkami a vlozkami 😀 v tej druhej krabici teraz mavam pradlo na zehlenie... 😅

ikke
29. máj 2013

@rybca ozaj, pre pokoj mojej duse sa pre istotu spytam - kraamzorg mas uz vybaveny, vsak? 😉
a este urobim trochu osvetu - ak ti po tyzdni od porodu, ked bude od teba odchadzat kraamzorg, ostane vela veci z kraampakket, ktore si myslis, ze uz nevyuzijes, daj ich kraamzorg, oni ich casto zbieraju pre charitu.