Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
23. aug 2010

co ja viem je to,ze ak je tu raz niekto prihlaseny na gemeente,tak do pol roka treba zmenit znacky.a ci to auto tu je mesiac alebo 6 mesiacov,to ich nezaujima.na zaciatok daju vacsinou len napomenutie,ze do urciteho casu ho treba prepisat,alebo ho odviezt na sk. no pri dalsom stretnuti su nemilosrdni,a pride postou pekny pozdrav @rybca policajti si jednym telefonatom mozu overit ci si zaregistrovana (ale nechcem ta strasit)
@endzi30 a aky tu mas potom pobyt,ak nie trvaly? ja som si myslela ,ze tu iny ako trvaly nepoznaju.

rybca
23. aug 2010

@endzi30 ja to mam do Bruselu cca 260 km, dost daleko, ked este mam ist s malym, nechcem ho trapit 5 hodin v aute sediet, a s kamionistami na dialnici uz mam tiez svoje zazitky, my mame Matiza, cize malicke auticko, ktore asi z tych velkych kamionov ani nie je vidno, lebo nemaju problem prejst z pruhu do pruhu, pritom som vedla nich
@miriamp no pekne, tak dufam, ze ma nezastavia, lebo velmi sa mi autom nechce cestovat na sk, mame este aj psa, a ked sme sli na dovolenku, to ste mali videt to nase auticko..🙂)) praskalo vo svikoch..🙂

henikav
23. aug 2010

@endzi30 z letiska v Charleroi chodia pravidelne spoje, myslim ze kazdych 20 minut do Brusselu na stanicu a odtial uz mas spojenie vsade. Ja tam chodim na letisko velmi casto a autobus je tam bud stale pristaveny, alebo ho vidim prave odchadzat. Ak potrebujete nejake info, kludne mi napiste.

andreaka11
23. aug 2010

ale ved kolko poliakov tu ma auto. ved vzdy ked zbadam bielu znacku, tak to je poliak! to by potom mali hned na hraniciach kontrolovat a pokutovat. inak je to pravda, ze aj vodicak si musim vymenit za holandsky, do polroka? dufam, ze nie........
a ved ked sa maju vymenit znacky PO polroku, tak aj o 5 rokov je stale po polroku 😎 😀

napisme vsetky, ako nas tu je, ze si ziadame let z ba do eindhovenu. snad nam vyhoveju 😵

@endzi tak uz mam vyupratovane, tak patrilo by sa prrist este predtym, nez sa to tu zaspini 😀

endzi30
23. aug 2010

@andreaka11 - caago belo 😀 😀 😀 si mi volala tudeej? ja hluchota som neocula 😀 😀 😀 bola som v Gouda (blizko Rotterdamu) a bola som pozerat Mille buggy, lebo ked pojdem teraz v septembri na SK, tak potrebujem malucky vozik, ktory je lahky a skladny 🙂 A ten stary kinderwagen sa budem snazit predat, snad sa najde nejaky zufalec 😀 😀 😀 lebo peniaze nazvys sa mi nepovaluju len tak v zahrade 🙄

aaaaa, tak maaame poraaadecek doma? oooooukej...tak dame to na stredu? 😀 😀 😀 moze byt? staci jedno slovko a vyraazame 😀 😀 😀

to s tymi PL autami mas pravdu...ked vidim bielu znacku, tak plne auto Poliakov 😀 😀 Inac dnes ten moj sused prisiel na inom aute, tak sa mi zda, ze on si ich po tom pol roku meni 😕 Mozno v zaznamov u policajtov ma staru znacku a teraz ma dalsie auto a ma zasa pol roka cas 😕

@miriamp - ano ano, mas pravdu, tu poznaju len trvaly pobyt 😀 😀 😀 ja stale zijem duchom na SK 😀 😀 hmmm, s tym autom je to zapekliteeee...a co ked im poviem, ze tu neplanujem ostat? alebo ked je auto na lizing? no tak ci tak sa budem tvarit ako prava blond girl, ze som o tom nevedela....dufam, ze mi na prvy krat pokutu nedaju...a ak nie, tak az po prvej vystrahe sa tym budem zaoberat...ved kto by platil za zmenu znaciek a plus taxies 😕 ...ale zasa mozem na to aj doplatit, ze ano 🙄
Miri, ty si tiez z Tilburgu, nie? To by sme mohli dat nejaky meeting 😵 😵 😵 Andrejka druha je tiez pojazdna, tak nie je problem 😉

@rybca - Rybca, mi hovor 😠 😠 a ja este k tomu kupim mame letenku vzdy na piatok, cize idem v traffic tam aj naspat, minule som sla z domu o 14:00 a dosla som na letisko o 18:40!!!! ani nechci vediet aky slovnik som pouzivala v aute 😠 😠 a to ma este cakala hned cesta spat...to bolo nastastie v pohode uz....a chvalabohu som nevzala malu, lebo len ta predstava, co by vystrajala v aute...joooj 😕 😕 😅
A nezalezi ake auticko mas, hlavne ze posluzi a odvezie kam potrebujes 😵 😵 😵 A pre kamionistov si radsej kup majak na auto 🙂 🙂 🙂

@henikav - jeej, dakujem za radu Henika 😵 😵 Uz som nad tym premyslala, ale odradzuje ma od toho hlavne to, ze mama ovlada len SK jazyk 😀 😀 😀 😀 mmmm, ale budem o tom uvazovat a ozvem sa 😵 😵 lebo toto cestovanie autom je fakt o hubu 😖

cestovatelkaandrea
24. aug 2010

caute bambulky ozyvam sa po dlhsej dobe. minuly vikend sme sa konecne dostali na Texel. Bolo tam nadherne, aj pocasie nam vyslo. Odporucam tam ist ked budu mat vase deturence aspon tak rok a pol alebo dva roky. Hore na severe ostrova je uzasna obrovska pieskova plaz. Damian sa tam isiel zblaznit od radosti, len behal do mora a z mora.... Fakt nadhera. Dost odlisne od zvysku NL.
No a tento vikend sme boli v Nemecku pozriet svagrovcov. Damian sa vyhral s bratrancom. Taka som prisla odtial unavena ale spokojna. Teraz ficim doma sama s drobcom nejake 3-4 dni. Manzel isiel do lodenic, tak budeme gazdovat len my dvaja spolu 😀 😀 😀

andreaka11
24. aug 2010

@endzi30 adusik! streda je super! vyhovuje mne a aj detom. v pondelok sme zabudli ist na konzultacie 😕 tak som tam behla poobede, ked len vazia a meraju. a som sa aj pytala na krmenie... 😖 zase mi to vsetko pomenili 😠 vrrrrrr, od vcera len vrcim.. thomas nechce jest, vzdy ho z toho napina a lisa sa s tym maluje po tvari. asi chce byt taka pekna ako mamina 😀 😀 😀
ozaj angelina a o kolkej prides? to aby som sa stihla vychystat a aby si ma nenachytala v pyzame, lebo spavam ako cisar.... 😕 😀
tak teda tot ziiiiins 🙂

endzi30
24. aug 2010

@andreaka11 - uuf a co mudre ti zasa povedali? co maju papat? 😕 😕 a kolko vazia? 😉

nooo, tak asi vyrazim okolo 11, cize o takej 12:00 som tam 😵 😵 😵

pocuj cesta k tebe vedie cez to bludisko, co sme sa tu bavili prednedavnom? 😨

andreaka11
24. aug 2010

@endzi30 anoooo, tak pocitam, ze tu budes o jednej. inak u nas nebudes mat problem s parkovanim (iba ak by si netrafila). mozes zaparkovat pred garaz. je to iba 2 eura za hodinu. 😀 😀
nic nove, len mi to pomixovali. jedno mlieko mi vyradili. lisa ma 8640g a thomas 8450. a obaja maju 71 cm.

endzi30
24. aug 2010

@andreaka11 - andy, vidis? som ti vravela, ze jedno mlieko menej 😀 😀 😀 😀 tak aj nam vyradila...ale Milla vyzera ok, nestazuje sa 😀 😀 aj ked zo zaciatku sa jej to neluubilo 😠 a davam jej uz jogurt (ten jej smakuje), takze vzdy nieco zuje kazde 2-3 hodinky 😵 ved to mozeme spolu prebrat...jedaaalnicek 😀 😀

jeeemine...a pocuj, na tej divokej dialnici, tak na aky smer mam ist? myslim mesto? ci nevies z pamati?

jaaaaaaaj, tak ty mas doma parkovacie hodiny? 😀 😀 😀 😀 aaaby som ti do nich nenacuvala 😀 😀

a deticky akeee lahuuucke suuu 😀 😀 a dlllllllhe 😀 😀 😀

andreaka11
24. aug 2010

@endzi30 aj mne uz nakazala jogurt. ale ani ten nam nechuti. som sa teraz vratila z jumba, tak som im tam kupila tie nijntjes (ci co to je) nejake maslove susienky. a taaaaaaaaaaak im chutili. normalne vyskali odradosti!!!! 😵 ale o chvilu im opat dam olvarit od 8+ a to budu zase plakat.... a potom na "udobrenie" im mam dat jogurt... 😠 nedopadne to dobre. tak ich teraz necham trosku vyhladovat. skusim tuto taktiku.
inak dones si aj igelitku! padaju nam tu lieskove oriesky, tak si mozes nazbierat 😀 😀 😀 😀
no a ta dialnica. navigacia ti bude hovorit, aby si sledovala eindhoven centrum, ale ty chod smer helmond a potom smeruj na son en broegel (ci ako sa to pise). takze: HELMOND a potom ako obides ikeu, tak sa drz vpravo.
tak zelam stastnu cestu. pokusim sa tam hore vybavit pekne pocasie. 😵 papa

andreaka11
24. aug 2010

prave sme prisli od svokry. tak som to pokukala ako to je okolo tej ikei. takze sleduj nijmegen helmond. a potom sa to zase rozdvoji, ale zostan na lavej strane smer nijmegen. a potom celkom dole je aj spomenuty son en broegel. no a potom pojdes okolo ikei a tam pojdes na exit son en broegel. snad sa odtial vymotas. poslem ti sem na postu muzove cislo pre pripad, ze sa niekde stratis. len mu potom povedz, kde si, co vidis a on ta potom naviguje na spravne miesto. som sa ho pytala, ci s tym suhlasi, tak povedal, ze to nie je zly napad... 😎 teraz tak rozmyslam, asi by som ho mala tuto zverejnit, pre pripad aj ine baby zabludia na tej dialnici... 😉
tak siiii juuuuuu tumorou bu ha haaaaaa 😅

endzi30
24. aug 2010

@andreaka11 - noooo, tak snad nezabludim...presne tu cestu co pises, tak to mam smerom do byvaleho bydliska Nijmegen 😉 aj ten son en broegel je mi znamy 😉

😀 😀 😀 😀 😀 tak to je aky vtip 😀 😀 😀 to akoze jaaaa v strese, ze bludim uz niekde v Parizi mam zavolat tvojmu drahemu a v holandcine (popripade v AJ) sa vykoktat, ze kde som? 😀 😀 😀 😀 a este k tomu ked budem bludit, nemozem telefonovat, lebo to GPS mi bude bliakat chod tam a hentam, do toho Milla bude brblat a este sa mam kukat kde som a telefonovat? 😀 😀 😀 tak aj keby som volala, tak tvojmu muzikovi akurat poviem, ze napravo je 20 smrekov a nalavo 4 vyschnute orechy a za mnou kamion a vpredu Fiatka 😀 😀 😀 😀

tak sa modli, aby som nemusela volat 😀 😀 😀

hmm...igelitku? no vezmem radsej bednicky...potom skocim na trh popredat 😀 😀

oukej draga...idem este flase mliekove sterilizovat a pobalit veci na zajtra 😵 😵

howk 😀 😀

PS.: dufam, ze ma budes cakat v cipkovanom kroji, s chlebom a solou 😀 😀 😀

rybca
24. aug 2010

@andreaka11 nad tym telefonovavim tvojmu chlopovi som sa zasmiala rovnako ako Andrejka...🙂))))))

Baby a vy dodrziavate holandske doporucene jedalnicky pre deti? Teda su celkom ok, ale mne sa nepacilo, ze teple jedlo na veceru. A ak mozem doporucit, nasmu drobcovi strasne chutil biely jogurt Almhof. Bol by schopny zjest aj cely pollitrak...🙂)) nastruhala som mu don jablcko, alebo banan popucila, keksik - Twede Step, uz asi vo vasom veku, som mu nadrobila don a tak otvaral pusinu..🙂))

endzi30
25. aug 2010

@rybca - nam tiez jogurt chuti 😵 😵 😵 priam ho hlta...a tiez cisty biely, nezalezi na znacke 🙂 ani nemusim s nicim miesat 😀

rybca, no mne sa tiez komplet nepacil jedalnicek 😠 😠 na zaciatku najviac to, ze CO ma jest...kedze u nas na SK su ine zvyky, co sa tyka kedy aku potravinu zavadzat 😕 toto som si spravila po svojom....chleba som zacala davat az od 8.mesiaca, maso cca 4 tyzdne po zavedeni zeleninovych prikrmov a zltok uz papa tiez a presne toto vsetko mi este zakazali davat 😕

co sa tyka toho tepleho jedla...tak to ano...lenze v tomto som sa zariadila podla tychto doktorov, lebo predsa len ked bude Milla vacsia, tak my budeme mat pri stole teplu veceru a ona studenu? 😅 tiez je mi to divne, no ale som si povedala, ze teple jedlo RAZ za den ma a v ktorej casti dna ho dostane uz neriesim 😀 😀 😀

a malinky si brble aj holandsky aj slovensky? 😵 😵 😵 😵

miriamp
25. aug 2010

@endzi30 hej,aj ja by som rada dala nejaky meeting,a som i pojazdna,dietky do busu, duokocik, gps, a ide sa... 🙂
lenze ja som momentalne pracovne velmi busy woman a neni mi dopriate tolke kavickovanie sa. 😢
(teda cajickovanie,lebo kavu nelubim,brrrrrr) ale niekedy sa rada pridam,alebo mozme dat u nas meeting,a moze prist kto chce......

a detske jedalnicky? ja si ich prisposobujem podla seba,ako a co uznam za vhodne,nieco podla nich nieco nase.
oni nas mozu nasmerovat,ale nie rozkazovat a zakazovat. a zbytok je uz na kazdej z nas.

andreaka11
26. aug 2010

baby, tuto nedelu sa kona v boekli boecult festival. bude tam ziva hudba, market a rozne vystupenia pre deti a aj dospelych. takze by sme mohli dat stretko aj tam. @ekira prides aj ty? s tebou @endzi30 pocitam na 100 peero!! a dones aj muzika, nech sa z nas obidvaja zblaznia. dame si tam pivo, ved chlopi budu tentokrat bobovia 😀 a pridaj sa aj ty @miriamp!!! a kludne aj zvysok, ktory som nespominala!

ja sa riadim detskym jedalnickom z konzultacii. nie je az taky zly... cisty jogurt mi stale nepapaju, tak im don davam dzem. ved si zasluzia nieco dobre, ked mi zjedia celu olvaritku.. 🙂 😵

rybca
26. aug 2010

@andreaka11 to je az v Nemecku? ci mi zle naslo? ak je to tak daleko, tak to moj chlop urcite nebude chcet ist..:(

ekira
26. aug 2010

@rybca andrea asik myslela mesto BOEKEL nie?a to nie je v nemecku.andreaka11 boze rada by som prisla,ale bud pojdeme do MALDEN,pozret kamoske dcerku,uz ma mesiac a este som ju nevidela,alebo by sme mali ist k anke a lubosovi,ak aj im to vyjde.a ked nie,tak kazdopadne dam vediet a skusime dojechat 🙂

andreaka11
26. aug 2010

@rybca nieee, nie je to v nemecku. je to niekde blizko gemert.. http://www.boecult.net/ tuto pozri program a hned aj polohu najdem... som si pozerala fotky z minuleho roka, co su na tej stranke a nasla som si tam svoje brucho 😕 😀 no idem uz na tu mapu http://www.maplandia.com/netherlands/noord-brab... tak tuto to je.

rybca
26. aug 2010

@andreaka11 tak mi nedojdeme, chlop zhodnotil, ze je to daleko, ale mame aj my tu nejake dni, tak hadam pojdeme aspon sem kuknut..🙂

rybca
30. aug 2010

Ahojte, co ste sa zabudli na tom jarmoku?..🙂 My sme nakoniec nikam nesli, kazdu polhodinu sa spustil strasny lejak, niekedy aj s krupamy. Strasne pocasie, ale dnes poobede uz to bolo lepsie..🙂 aj slniecko vykuklo...🙂 Ale je mi to luto, na vianoce sme nestihli markt u nas vo winkelcentre, teraz toto a ja tak lubim taketo akcie..🙂)) Vynobrania a vianocne trhy boli moje..🙂

andreaka11
31. aug 2010

@rybca aj ja mam rada markety. uz len preto, lebo som medzi ludmi. aj u nas tak bolo, raz dazd, potom zase slnko svietilo........ ale isli sme. prisla aj ekira. a nakoniec sme isli k nim. museli sme nakrmit deti...... buduci tyzden budu v arle rixtel velke balony (tie pre ludi), tak na to by som tiez chcela ist 🙂 ved uvidime, ci nam to pocasie dovoli.

rybca
31. aug 2010

@andreaka11 buduci tyzden my uz budeme pripravovat kupelku na prestavbu, uz sa neviem dockat, teraz mame len taku typicky holandsku sprchu, cize bez vanicky, zavesu, ale potom bude vana, s triskami, joj, uz aby to bolo, ako prveho tam okupeme maleho..🙂) mozno si aj zaplava..🙂))

andreaka11
7. sep 2010

haloooooo? je tu niektoooooooo?? 😀

endzi30
7. sep 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

endzi30
7. sep 2010

nikde ani noha 😀 😀 😀 😀 😀

Miri, no super...tak aj si najdes chvilocku casu, tak daj nam vediet, my sa prisposobime, kedze my sme zienky domace na "slovenskej" materskej 😵 😵

andreaka11
8. sep 2010

zeby vsetky slovenky zijuce tuna v holandsku odisli? mohli nam dat aspon vediet, ze kde je lepsie ako tu 😀 to sme asi endzi bedzi prespali....... ☹ 😠 😀

rybca
8. sep 2010

@andreaka11 ale ja som tu tieeez..🙂)) dnes bola u mna pani na rozpravanie po holandsky..🙂)) bola tu hodinu ale som vystavena..🙂))) ale nasla mi gymnastiku pre drobca, tak prve pozitivum...🙂))) o dva tyzdne tam pojdem kuknut..🙂)))

andreaka11
8. sep 2010

@rybca posli ju aj ku mne. mne by sa tiez zislo par lessons 😅 ozaj a co kupelka? mozeme dobehnut na perlickovy kupel? 😎