Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
15. júl 2013

@ikke no ved to, a dr. mi vravela, ze vela rodicov si to pletie s kiahnami a jednoducho deti daju aj napriek tomu do skolky. takze to musel drobec chytit jedine tam. inde si ani poslednych 10-15 dni neviem predstavit

cestovatelkaandrea
16. júl 2013

@rybca tak a teraz bud mudra, si hovorim.... na hrudi ma Kilian vyrazky ako osypky a do dnesneho rana sa mu vyhodili po rukach a nohach vyrazky ako kiahne. Naliate tekutinou a ked schnu na chrastu tak ho to svrbi. Je mozne mat obe choroby naraz? Som zvedava co mi dr. povie vo svtrtok.

rybca
16. júl 2013

@cestovatelkaandrea fu, tak to je huste, ja neviem, a co doktor na to? uz si volala?

ikke
16. júl 2013

@cestovatelkaandrea tiez by som zavolala dr., aspon informativne, ci je tato kombinacia mozna. aj ked asistentka na telefone ti asi nebude vediet povedat a mozno ani standardny huisik...

cestovatelkaandrea
16. júl 2013

@rybca ja som tam bola vcera. nevolala som, dalsi afspraak mam vo stvrtok. a potom sa dr. rozhodne co dalej. Inak Kilian to zvlada dobre. Az na to ze trocha menej papa a chce byt na rukach. Ale inak je vesely a aj dobre spi. Dokonca uz ani neteplotuje, len sa vyhadzuje.

cestovatelkaandrea
16. júl 2013

@ikke som myslela, ze sem hodim tu otazku do plena. mozno zavolam dr. rano, lebo z kanclu volat, to je vzdy take o hubu. kazdy kuka, ze co sa deje 😝 😝 😝 inak moju svokru prekvapuje aj to, ze nasa dr. nevie ci Kilian ma osypky alebo nie. vraj take veci musi vediet rozoznat. len stala nad nim s velkou knihou a citala prejavy choroby. najradsej by som sa vypytala k pediatrovi do nemocnice a tam by ho pozreli kompletne.

ikke
16. júl 2013

@cestovatelkaandrea do plena v tejto teme? to je mala pravdepodobnost, ze niekto bude mat podobnu skusenost. mozno skus zalozit diskusiu, aj ked sa priprav na to, ze to dojde az k ockovaniu pripadne posudzovaniu zdravotnych systemov... 😝
inak maly s tymi moznymi osypkami bol dnes doma dufam... 😕 😉

cestovatelkaandrea
16. júl 2013

@ikke jasne, ze bol doma a aj zajtra bude. dnes bol s nim mANZRL

cestovatelkaandrea
16. júl 2013

posledne pismenka mi Kilian buchal po rukach

ikke
16. júl 2013

@cestovatelkaandrea na ten vek pise dobre 😀

cestovatelkaandrea
16. júl 2013

@ikke ale to mi len plieskal po mojich prstoch. A teraz sedi za trest v stolicke a jeduje sa. Tak koncim

vever1
17. júl 2013

@cestovatelkaandrea uf to nezávidím. dúfam že to budú kiahne. a s tým kukanim v múdrej knihe poznám aj ja. nechápem ten systém. všeobecný lekár vie tak málo a hlavne o deťoch. nechapem prečo nemôžu deti chodiť k pediatrovi ako to je na sk :-/

ervenka
17. júl 2013

@vever1 lebo GELD. Poistovne menej stoji, ked ideme len ku huisikovi ako do nemocnice... VEd aka je pravdepodobnost,ze budeme mat nieco vazne? 😠 Pockame uvidime... Odporucem pozriet si film Damaged Care.

cestovatelkaandrea
18. júl 2013

@vever1
@ervenka tak Kilian mal iba kiahne nastastie. dnes ho doki znova pozrela. na rukach mal asi 15 zaschnutych chrasticiek. a to co mal na tele a vyzeralo v pondelok ako osypky nakoniec bol len virus, ktory sa pri kiahnach zosilnel. vraj niektore virusove ochorenia sa prajavuju takymto vysevom v podobe spendlikovych hlaviciek po celom tele. Vraj keby to boli osypky, tak by dnes vyzeral s vysevom inak ako v pondelok, ked mohol byt akoze na zaciatku vyhadzovania. No tak nastastie nic vazne, akurat, ze tie kiahne si asi zopakujeme este raz, nakolko sa mu moc nevyhadzali, len na rukach a dve na nohach. Tak hura na buduci tyzden na dovolenku. DUFAM, ZE DOVTEDY NIKTO U NAS DOMA NEOCHORIE 😠

ikke
18. júl 2013

baby, mate niekto prakticke skusenosti s branim baby stravy do lietadla v rotterdame? mm tvrdi, ze mi nedovolia zobrat termosku s vodou na mlieko, zrejme cital toto
http://www.rotterdamthehagueairport.nl/bagagelijst
no podla mna to, co tam je pod regels voor vloeistoffen in handbagage sa nevztahuje na to co je v odstavci nad tym (babyvoeding a lieky)

janinka25
18. júl 2013

ahojte maminky mate nejaky tip na vylet? potrebujeme na par dni vypadnut z domu kvôli robotnikom, kam by sme mohli ist v okoli? popripade to mame na skok aj do nemecka. byvame v blizkosti Maastrichtu. dakujem za vsetky tipy, ak by ste mali niečo potesim, sa aspon mi ulahčite hladanie na nete. rozmyslali sme aj nad legolandom, ale v pripade nepriazniveho počasia by sme museli sediet len na hoteli.

cestovatelkaandrea
18. júl 2013

@ikke fuu, tak toto vobec netusim. najlepsie by sa bolo informovat priamo na letisku. ja by som tam asi zavolala na informacie.

vever1
18. júl 2013

@ikke ja som v máji cestovala s emmou a mohla som mať termosku s horucou vodou a dokonca vo fľaške som mala aj studenú vodu. vzťahuje sa to do baby voeding 😉 len napríklad zeleninové výživy ti v lietadle neohreju.

vever1
18. júl 2013

@cestovatelkaandrea no tak to je super že to boli len kiahne aj keď ako píšeš môže ich dostať ešte raz :-/ uzite si dovolenku. a kde na sk idete?

ikke
18. júl 2013

@vever1 a isla si z rotterdamu? alebo eindhoven?
lebo toto ma transavia nejaku takuto blbost na stranke napisanu este aj s tym, ze aj voda pre deti musi byt max 100ml 🙄
a na schiphole ti studenu vodu vo flasi nedovolia ☹

ervenka
18. júl 2013

@ikke letite s transaviou? Nam zakazdym ponukli v lietadle ohrievanie, ak potrebujeme, mlady pan hadzal cumlik, tak mi ho letuska umyla poriadne horucou, takmer vysterilizovala.. Dala aj studenu vodu pre neho do flasky. Ked som letela sama, mali sme cele sedadle len pre sebe- sedeli sme 4 D, E a F bolo prazdne. Veeelmi ustretove. Jedine, ze RTM je male letisko, Mali sme aj mliecko- musela som si odpit- v maji. Ale napr. v decembri nam security prikazal vsetko vypit/vyliat. Inak, na puder mlieckovy nam nikto nic nepovedal. Ani na balenie kase.
Inak, my sme mali vodu v normalnej flaske a teraz ma napadlo,ze priamo na letisku je aj prebalovaci kutik, s mikrovlnkou, a ked uz sedis pri brane, je tam obcerstvenie- ochotna pani nam zohriala poharik... Mali sme 1,pol hod. meskanie,(jedine lietadlo) takze mozno aj preto bola mila.

ikke
19. júl 2013

@ervenka ano, tam transaviou, ale spat wizzairom, tak neviem, ci mam trepat so sebou termosku, alebo ma aj brno taketo vymozenosti (mikrovlnku, ochotny personal) 😅 lebo na cestu tam si mozem zobrat aj to male balenie zarobeneho nutrilonu, ale cestou spat nie, lebo zarobene mlieko v tetrapaku na slovensku myslim neexistuje...

ervenka
19. júl 2013

@ikke ja som nasla toto: http://www.nestle.sk/brands/detska-vyziva ale predavaju tie mliecka v kazdom obchode, to neviem.

ervenka
19. júl 2013

@rybca hallo hallo. Ako sa mame? Uzivas si toto teplo? Vcera som mala rekord- celu wijku za 2hod,45min. Nech zije letooo ;)

ikke
19. júl 2013

@ervenka to je mlieko s kasou, to by mi mlada nepila.

hest
19. júl 2013

Ahoj dámy, omlouvám se, že vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat, zda nejste někdo v Haagu. Přestěhovala se mi tam kamarádka na 4 roky, má 2 děti a shání nějaké maminky na družení, aby jí nešvihlo-) Tak budu ráda, pokud se někdo ozvete, díky-)

rybca
19. júl 2013

@ervenka hoi, jasne, nohy uz krasne puchnu, potim sa aj sedmo na gauci..🙂 ale od utorka je u nas sestra, tak si uzivam hlavne to..🙂 dnes sme zvladli Biesboch a Dordrecht, zajtra ideme na piratov do Rotterdamu a pozajtra na Waterloo, tak dufam, ze to cele vydrzim...🙂)))

cestovatelkaandrea
19. júl 2013

@ikke Kilian ich miluje. Ked mu ich prilejem do mojho mm, tak vypije aj 250ml. Staci pritom len 50ml kasicky od Nestle kant en klaar a uz sa trase. Najradsej ma jahodovu prichut. Vidim, ze na SR maju omnoho vacsi vyber. Asi mu tam pokupujem nove chute, ktore tu nedostanem.Inak kiahne su uz za nami. Dnes Kilianovi opadavaju z ruk chrasty. Jazvicky ani nema, tak sa tesime na druhu vlnu, ktora pride neskor. Inak ako cuketa? Ja ich mam strasne vela. Neviem, kto sa mi o ne postara ked budem na dovolenke. Dnes vecer ich skusim pofotit.

ervenka
19. júl 2013

@rybca ako si sa rozcestovala. Obdivujem,ze to zvladas. Ja som sa ledva gulala....
Ozaj, dnes mi volala hoofddepot, ze bud. tyzden som napisana od ut-so. Tak sme sa zasmiali, ze sefino ma velky zmysel pre humor. Povedala som,ze jasne, budem pracovat aj v stredu piatok, ale len ak Daniel bude sediet v jednej bikovej tazke. Uz si to odskusal na sucho. :-P

ikke
20. júl 2013

@cestovatelkaandrea moje deti kase jedine lyzickou, pit to nechce ani jeden...
cuketa dobre, neviem, ci dnes tu najvacsiu neodsklbnem, lebo inak mi pohnije alebo bude mega velka 😅 mam tam nejake 3-4 ks zatial a par kvetov.
super, ze mali kiahne rychly priebeh 😉