Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
31. mar 2013

@palinkova87 taky moc gratuluji k Lily, moc krasne jmeno. Doufam, ze jste v poradku a tesim se na zpravu 🙂
@ikke jj. dik za vysvetleni, tak to moje obcas nebude, ale uz to nebudu porizovat, nema to smysl, zuza 4 roky, edik 6..ti uz se moc na mem kole nenajezdi 😀 u tebe se to jeste vyplati
@miriamp to bakfiets je asi fajn, ale teda musi se s tim naucit jezdit, vim, jak kamoska rikala, ze jeji znama s tim malem mela nehodu, proste nebyla zvykla..nevim, jak jsou tam deti jistene? Maji nejake pasy, helmy atd..no je fakt, ze na mem kole se taky neco muze stat

@holland vitej na foru, jak se ti libi v Amsterdamu

@miriamp ja jeste obcas vozim malou vepredu a syna vzadu, ale to zatez. Zuzce uz byly 4, a ma tak 110 cm, mozna vic a 17 kg, uz se fakt skoro nevejde..Edik ma 23 kg, ten uz taky moc dozadu nema, ale pokud potrebuju rychle prevezt, tak je beru, jinak on jezdi sam a zuza ted uz bude taky..akorat se s ni jeste neodvazuju na normalni silnici, protoze tolik neposlechne a bude urcite jezdit vsude..

ervenka
31. mar 2013

@ikke my mame tiez, ale ja som malicka pri mojich 170cm si pripadam ako na strecingu- uplne natiahnuta do predu aby som dociahla, a k tomu sa nas bubo toci, rozhadzuje rukami= zatial je to papafiets.
@rybca @lexxie_holandsko roznasam sama, ale trvaaaaa mi to, musim popracovat na rychlosti, zrucnosti atd. vcera som mala 4 tazky a trvalo mi to 5hod. 😨

ikke
31. mar 2013

@ervenka ja mam 172cm 🙂 ale asi mam mierne dlhsie nohy nez je priemer na moju vysku. mne sa na nom vcera bez sedaciek islo uplne bozsky, som si pripadala ako kralovna na trone, konecne nie zhrbena nad nizkymi riadidkami 😀

ikke
31. mar 2013

@ervenka ked som robila postarku cez vianoce a bolo vela posty, nosila som si taku platenu tasku, do ktorej som si dala celu ulicu, lebo mne sa tie zagumickovane balicky furt v rukach rozsypali, plus tahat so sebou jeden odgumickovany a dalsie tri zabalene, to som fakt nezvladala 😅 a 4 narvate tasky mi aj tak trvali tak 4h 😉

palinkova87
31. mar 2013

Baby zasmejte sa so mnou🙂 ta ja som tu teraz celebrita xixi🙂))) vcera nas prevazali do new nemocnice v udene a hadajte kto bol prvy pacient ???? 🙂)))) keby ma adpon na to nejak upozornili ach... 🙂 vyzeram ako tutko!

ervenka
31. mar 2013

@ikke ja mam original post tazku- do nej si dam balicek alebo 2. Vcera sme mali ale aj AH folder+NS. Dlheee, neprakticke, stale mi to vytrcalo z tazky a na lezaka sa to zase zle vytahovalo... Ale ved uvidime, mozno casom sa zlepsim, teda pevne verim. Inak si mozem hladat novu robotu.

rybca
31. mar 2013

@palinkova87 ahoj, gratulujem k Lilly..🙂 a preco vas prevazali? ste obe v poriadku?

@ervenka a mas len postu, alebo aj reklamy? ako pise @ikke, vypytaj si tasku cez plece, tam das aj nekolko ulic naraz a spravis si rovno kolecko. kolko mas domov? ja mam cca 300, presuvam sa asi 8-9 krat, 4 tasky mam spravene okolo 2 hodin ale zo zaciatku som mal dvojnasobok, ono to s tym casom pojde dolu, aj kondicka je dolezita a uz budes vediet aj ktore cislo kde podla predku - predzahradky, dveri..🙂 a neviem ci mas, alebo nie, ale odkedy mam velky nosic s taskou aj na prednom kolese, tak poberem aj 6 tasiek (3 posta, 3 reklama), inac by som sa musela vracat do depa a to je zdrzanie. Inac dnes idem pisat mail sefovi. Za posledny mesiac som nemala ani raz napisane spravne odpracovane casy a tento tyzden mi dali na pondelok nejake 4 odpracovane hodiny, pricom ja v pondelok vobec nerobim a zacinaju ma kdejako kontrolovat (to si hned vsimnes, ked je kontrola..🙂), tak uvidim ci mi nakoniec predlzia tu zmluvu, ci nie.

@lexxie_holandsko 4 a 6 rocne este na tvojom biku? to Mato bude mat v maji 4 a uz sme mu kupili bicyklik a bude chodit sam, max. ho, ked nebude vladat ho pripevnime takou tycou za nas bike a budeme tahat

ervenka
31. mar 2013

@rybca ja mam vzdy aj reklamy. aj vcera- ako som uz pisala vyssie AH+NS. JA mam najvacsi problem s bicyklom- buduje sa tu nova cast, tak ani poriadne ulica nie je, nie je si kde opriet bicykel, uz som mm hovorila, aby mi spravil dvojity stojan,alebo pojdem rovno za opravarom bicyklov, len neviem, ako dlho to bude trvat. My mame zase pre istotu od zajtra noveho teamleadera. 😝 inak, ja mam tuto oblast- Zacinam na Rauwbrakenweg-Enschotsebaan-Klaproostraat a potom celu tu oblast, tam kde je pole uz stoja domy 😉...
Inak, ty hlavne bicyklujes, alebo chodis= das si bike na zaciatok ulice spravit koliecko pesi a ides na druhu ulicu na biku? Ci sa snazis od dveri k dveram na biku a len aj sa neda inak, tak kracas?

ervenka
31. mar 2013

@palinkova87 ja som nasla len toto: http://nos.nl/artikel/490246-verhuizing-ziekenh... prosime si potom foto z parady 😉

lexxie_holandsko
31. mar 2013

ahoj to je zima, no pry nejstudenejsi velikonoce za 100 let a i tomu verim. Normalne tak 13 a dnes rano tesne nad 0.

@palinkova87 tak skvele, ze jsi se ozvala, moc gratuluji k male a preji hodne zdravi, stesti, dlouha leta 🙂 Tak ty jsi byla pvni pacient a jake to tam je? To je nejaka specialni nemocnice? Ja byla u Edika v CWZ a moc se mi tam libilo v kramsuite, ani domu se mi nechtelo 😀

@rybca tak oni samozrejme maji sva kola a i jezdi, ale treba ted pres zimu nejezdili, nebo kdyz potrebuju rychle dovezt do a ze skoly..Zuzku teda jeste vozim, ale te jsou tesne 4, na kole jezdi taky i bez kolecek, jen ji ted spadnul retez..jo a samotnou ji vedle sebe teda jeste nepustim, protoze je to trestidlo a byla by schopna jet na druhe strane silnice a jeste se u toho vztekat..ale nekdy s ni je dobra domluva. Edik jel uz ve 3 s manzou 3 km na syrovou farmu na svem kole, ale ten je trosku rozumnejsi..i kdyz, jak kdy 😀 Tu tyc nechci, to se snad neda pouzit na normalni detske kolo, nebo da?

@ervenka neboj, vzdyt mas za sebou teprve prvni tydny? To se urcite zrychli, jako se vsem.ty uz to mas nasortovane, nebo to tridis sama a plati asi za doruceni a ne za hodinu? Protoze, kdyby za hodinu, tak by se to vyplatilo protahnout 😀 Co vidim tady postaky, tak zadnou extra tasku nemaji, vse maji v kole, kolo postavi, obejdou par baraku, kolo posunou atd.., ale je fakt, ze nam treba tolik posty nechodi, nekdy nic, nekdy max. 2 dopisy a reklamu spousta lidi taky nechce..tak toho nemaji pro kazdy barak tolik.

ervenka
31. mar 2013

@lexxie_holandsko platena som za hodinu, ale reklama je platene zvlast- to je zase od kusov. LEnze my mame aj scenario= kolko by ti malo trvat to roznasanie. V utorok zase pojdem sama,ale ina cast B-E. Vyzera to tak,ze sa pomaly naucim vsetky ulice z nasej milej dedinky... 😉

rybca
31. mar 2013

@ervenka ja roznasam v radovych domoch, takze si odstavim bike a roznesiem 3 - 7 casti (ulic), podla objemu posty, reklamu mavam v utorok a v sobotu a niekedy aj vo stvrtok, a my nemame reklamu zvlast platenu..:( inac ak mas na mysli dvojitym stojanom ten, co ma na kazdu stranu jednu nozku, tak to nie je dobre, ja to mam na moederfietsi, na ktorom som roznasala na zaciatku a ako odoberas postu, straca stabilitu a pada, lepsi je ten stojan na jednu stranu, len treba taky echt silny, aby sa ti pod tou tarchou nezlomil, ja som si asi pred rokom kupila z druhej ruky bike len na roznasanie a tam mam tento jednostranny, trochu sa ohol, cize bike je viac nakloneny, ked ho mam na nom postaveny, ale inac drzi..🙂

ervenka
31. mar 2013

@rybca aha, no tu mi vychadza posta na okruhy. Myslela som taky stojan ako mas ty- len ja jednej strane, ale pevny. Kolegyna ma taky. Tak si nabrusim pilku a budem pilit mm usi, aby mi spravil taky stojan. 😉

rybca
31. mar 2013

@ervenka no tak ked na okruhy to mas ako ja, v jednom okruhu niekolko ulic a medzi okruhmi mam od 200 do 1000 m, takze to tiez niektore spojim ked je malo posty a niektore ked je vela rozdelim..🙂 ale to ti pride casom ako ti je najlepsie..🙂

lexxie_holandsko
31. mar 2013

@rybca
@ervenka a na kolik hodin vam to pres tyden zabere? Taky mate hodne domu, co odmitaji reklamu? Tady docela dost, takze jen posta a takove ty mistni noviny Brug Nijmegen atd.

rybca
31. mar 2013

@lexxie_holandsko ja mam zmluvu na 9 hodin ale planovany cas mi vychadza len na 8,20, raz za cas mi zavolali robit v sobotu extra wijku a vyrovnalo sa mi to v celkovom mesacnom case, ja mam len cca 50 domov odmietajucich reklamu, takze toho mam dost a este k tomu v tej mojej stvrti byvaju bud podnikatelia, ktorym chodia same ponuky, katalogy a kopec uctov, alebo dochodcovia, ktorym zase chodi koooooopec casopisov...:(

holland
31. mar 2013

ahojki je tu nekdo z amsterdamu/?????? 😝

ervenka
31. mar 2013

@lexxie_holandsko ja mam zmluvu na 8hod. Zatial mi to vychadza jemne viac ako tych 8. A tu tiez vela ludi chce reklamu, casopisy atd.

vever1
1. apr 2013

@palinkova87 tiez sa pripajam ku gratulaciam. a krasne meno ste vybrali 😀 som pozerala na tvoj fotoblog tak malicka je nadherna 😀 😀 a este aj vas z jendej nemocnice do druhej prvazaju to aky ste teraz popularny ked ste boli ako prvy pacienti 😀 😀 😀 😀

Ahojte baby. ja som mala v poslednej dobe tolko toho ze neviem kde mi hlava stala. este na buduci tyzden musim vela naplanovat na oslavu, 2 torty upiect a hadam uz budem mat kludnejsie. inac sme presli u emmy na speci mlieko. je to preplatene cez poistovnu a objednava sa cez internet. do 2 dni to potom pride postou. zatial to CB vybavila do konca juna. takze 3 mesiace nebudeme paltit nic za mliecko. ale 18 pride k nam domov na pohovor aby sme prebrali obe moje deti, ako emma reaguje na mliecko a chce sa so mnou v klude porozpravat aj o svenovi. kvoli tomu ze je taky tichy v skolke a nezapaja sa do hier s detmi. neviem uz ci som vam to tu spominala. v poslednej dobe ani neviem komu co poviem 😖
a v maji letim s emmou na sk an vikend 😀 moja kamoska sa vydava tak sa idem zabavit a nasi si aspon malu uzivju. aj ked na jednej strane mam z toho taky zvlastny pocitlebo chlapi budu doma a baby idu na vylet. mi je to take zvlastne nas takto od seba oddelit 😖 najskor som rozmyslala ze zoberiem oboch ale za svena musim uz paltit celu sumu a na vikend sa mi to zu zdalo velmi drahe. ved uz teraz platim 180 euro a to budem u ansich len 3 noci a to mala nestoji nic, teda oni pisu ze deti su zadarmo ale nakoniec aj tak 50 euro zaplatis za nejake poplatky 😝

a uz ked sme pri tom leteni. my mame teraz to speci mlieko. musim mat nejake potvrdenie od dr alebo cba ze ho musi pit aby mi ho nezhabali na letisku, elbo do batoziny co ide do kufra si ho nechcem dat lebo ak sa strati tak sme nahrate. takto mam v plane tu krabicu mat v prirucnej.

lexxie_holandsko
1. apr 2013

@vever1 neznam Svena, ale Edik byl taky takovy. Jeste na konci skolky rikali, ze je az moc nesmely..co vidim videa ze skolky, tak treba tancovali a on stal s jednou holcickou a vsechny pozoroval, az do nich nekdo strcil 😀 Taky se obcas pridal k detem, ale sam od sebe teda urcite ne..No ze vseho byl dost vykuleny. Trvalo to jeste ve skole a zlomilo se to az tak mezi 5 az 6 rokem. Jeste ve 4 letech spis deti pozoroval. Kamarady mel, ale proste nemel asi rad velkou skupinu deti. Urcite to je o povaze, doted neni takove dite, ktere nekam prijde a da o sobe vedet.., ale uz je to fakt o moc lepsi. Zuzka se taky nezapojuje, ale u ni to je spis, ze si az moc vybira s kym si chce hrat..takze si klidne hraje sama a je ji to fuk. Jenom jsem to chtela napsat, aby sis nedelala starosti, Sven je jeste opravdu maly.
A to special mleko, to je nejake HA, nebo jeste jine?

vever1
1. apr 2013

@lexxie_holandsko ja viem ze to je o povahe a u neho sa k tomu priradil aj jeho problem a tak aj to ho brzdi elbo si nedoveruje. ale nastastie judith z CB to pochopila lebo volala aj so svneovou terapeutkou a auz j fyzio kde chodime a tie jej vysvetlili co je vo veci a tak mi sama vo stvrtok povedala ze teraz ma o nom uplne iny nazor ako ho mala ked bola v skolke 😉 a to je uplen speci mlieko. to davaju detickam co maju koemelkalergie. ja som najskor myslela ze dostaneme nutrilon pepti ale dostali sme uplne nieco ine. vola sa to nutramigen. a je to uplne hnusne mliecko. malu obdivujem ze ho tak pekne pije. lebo je to horke ako fras a normalne umele mliecka su sladke 😖 a vidim na nej ze jej to nechuti ale pije to. a som jej to aspon na veceru chcela trosku osladit tak som jej do toho nasypala ryzovu kasu s vanilkovou prichutou a to bol taky humus. ono to bolo este horkejsie. a to veru ako sa napila tak hned aj skoncila a len plakala. sa jej necudujem ja by som to tiez nevypyla 😖 ja len dufam ze to mliecko nebude pit velmi dlho 😖

cestovatelkaandrea
2. apr 2013

@vever1 a aky bol Sven doteraz? bol vzdy taky tichy alebo len teraz v poslednej dobe je taky tichsi...my sice taketo nieco doma nepozname ale mam kamosku, ktorej syn je vzdy v spolocnosti cudzich deti dost dlho ticho a az neskor ked sa osmely tak sa zacne s nimi hrat. takze mozno sa len troska viacej boji zozaciatku a ked sa osmely tak je to lepsie.
s tym mlieckom- na jednej strane som rada, ze ho konecne mate ale tu chut ti nezavidim. ja som raz skusila HA mliecko a skoro som sa dovracala. strasne su horke tieto hypoalergenne mliecka. Inak aj ja davam do mojho mliecka vanilkovu ryzovu kasu Kilianovi a on sa za tym ide roztrhat. nie je to sice sladsie ale ma to taku vanilkovu chut no a v kombinacii s mojim mm je to asi pre neho dobrotka. nevies kolkokrat denne mu mozem dat takuto ryzovu kasu. zatial mu davam iba raz denne ale rozmyslala som, ze by som mu dala este aj druhy krat pred spanim vecer, lebo on po tej kasi lepsie spinka poobede. tak ma napadlo ze aj vecer by mozno lepsie spal potom.
no a ten vylet na SR by som zorganizovala presne ako ty. chlapi sa spolu zabavia a treba si zvyknut aj na to, ze nie ste vzdy vsade spolu.

cestovatelkaandrea
2. apr 2013

@holland ahoj @eri28 je z Amsterdamu

cestovatelkaandrea
2. apr 2013

@eri28 neboj bude urcite lepsie. mne tiez nie je kazdy den ruzovo a to nie som ani taka chora ako ty 😉

i.n.g.a
2. apr 2013

@palinkova87 Gratulujem,krasne meno.Aj my sme nad nim rozmyslali,no nakoniec sme vybrali ine.

lexxie_holandsko
2. apr 2013

@vever1 a jaky je Sven doma? Predpokladam, ze tam takovy neni? U nas to bylo velky rozdil, doma vesely a urcite ne uzavreny a v kolektivu teda uplne tichy za zacatku. U Zuzky je ten rozdil jeste vetsi, doma by vsechny ridila a ve skolce mluvila po tichu, s detma si ani moc nehrala..uz se rozkoukava, ale porad je takova zarazena. Nedelam si starosti, protoze vim, jake jsou doma.

ervenka
2. apr 2013

no baby podla mna je Sven v pohode. Trochu tichsi, ale inak ok. A zase keby lietal ako sarkan, zase by dr v CB povedala,ze POZOR! aby nebolo ADHD dieta. Mala som Svena par krat, este ked Emmka nebola a aj s nou. a jasne, ze najprv plakal, ale po 5 minutach sa tu hral s loptou, kreslil si atd. aby som nezabudla na @vever1 Moleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen 😀 Mne sa skor zda,ze to,ze je tichy moze byt aj z tych bachariek, kt. tam v KDV su, hlavne jedna velka s ciernymi kratkymi vlasmi. Mat ju pri sebe,tak sa jej bojim aj ja. To ako vrieskala po detoch, ked som isla okolo- dat jej jednu cez ten pisk, aby bola ticho. Su tam aj mlade kocky, tie mi pripadaju fajn, ale neviem, ci tuto ciernu ma aj SVen, alebo ine deti. Ale pocut ju do siroka-do daleka. Pokial sa bojis, ze ti mliecko na letisku zhabu, tak si vypytaj medical pasport. Tam ti napisu co prevazas a mas pokoj.
Zda sa mi,ze vsetky speci mliecka su hnusne. My sme mali kruidvat protikolikam, a ono to aj smrdelo, ale zaberalo, takze sa dalo. Ako povedala moja mama, to co je za patok, slovensky sunar- to bola basta 😀

ervenka
2. apr 2013

Aby som nezabudla, dnes vecer a zajtra poobede to budu opakovat- National Geographic- Seconds from Disaster- pad lietadla s Demitrom 7.9.2011 Ako keby to bolo vcera- ja cerstva mama, ubolena z porodu v nemocnici, prisla moja mama so svokrovcami pozriet dropca a prve co povedala- "stala sa hrozna tragedia, spadlo lietadlo s Demitrom" a az potom, ze ako sa mam atd. 😉

rybca
2. apr 2013

@ervenka maloco, z toho co sa ma priamo netyka, sa ma tak dotklo ako Demitrova smrt, tiez som z toho hotova len co vidim jeho fotku

holland
2. apr 2013

@cestovatelkaandrea ahoj, koukala jsem na tve , male a ja mam 10 mesicni holcicku 🙂 . jsem rada , ze se mi nekdo ozval odsud.. ja myslela , ze jsem tu snad sama 😝 tak kdyz budes chtit pokecame 🙂