Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

mishel25
11. júl 2010

ok dakujem ti pekne no dufam sa i niečo čoskoro podarí 🙂

cestovatelkaandrea
12. júl 2010

@mishel25 www.funda.nl je super stranka na hladanie nehnutelnosti... mas tam aj kontakt rovno na makelaara (realitku), ktoreho musis kontaktovat v pripade zaujmu.

mishel25
13. júl 2010

super dakujem dufam čoskoro nieco najdeme 🙂 a ešte sa chcem opítať máte skusenosť s detmi ktoré už majú isť do školy viem že deti maju isť do školy od 5 rokou dcerka bude mat 6 v novembri budem ju musieť dať do školy alebo to zaleží konkretne na škole ?

cestovatelkaandrea
13. júl 2010

@mishel25- http://expat.satyr.nl/tiki-read_article.php?art...
moj syn pojde do skoly ked bude mat 4 roky. viem ze ten prvy rok je len pripravny ale zvacsa idu deti do skoly ked maju 4 aby si zvykli a aj preto, ze skolky starsie deti ako 4 moc nechcu.
Co sa tyka tvoje dcerky, urcite by som rychlo urobila prieskum skol u vas v meste, ci vobec nejaka bude mat volne miesto pre nu. pisem ti to preto, lebo u nas sa na zaradenie do triedy caka aj dva roky. do niektorych skol sa musi dieta prihlasti hned po narodeni, lebo inak by ho nezobrali. takze najlepsi je prieskum skol podla obsadenia a potom sa uz rozhodnut.

miriamp
19. júl 2010

zenusky ako dovolenkujete,alebo sa este len chystate ? my az po lete, a samozrejme na sk , dovolenka a la deti,rodina,znamy,kamosky a samozrejme aj nejake cestovanie bude a spoznavanie slovenska. tentokrat asi niekde na oravu,kysuce.

rybca
20. júl 2010

Ahojte, ako v tychto horucavach? Matko ma na zahrade bazenik a uz aj travicka rastie, tak beha bosi..🙂 ale noci su dusne a tie komare, ach jaj..🙂 uz sme si kupili aj taku elektricku lapacku a komare maju pochlebe..🙂

i.n.g.a
20. júl 2010

Nas dovolenka caka az o dlhe tri tyzdne...uz nech aby to bolo.Zacinam byt nervozna z toho balenia a nakupovania.No najviac ma desi 4hodinovy let a kedze je to pre Sandru 1x,tak sa mame asi na co tesit ☹ .No a ona je este z tych neposednych 🙄 ..Ako prezivate lietanie s detmi??

cestovatelkaandrea
21. júl 2010

ahojte, no my na dovolenku nejdeme toto leto. budeme mat iba par predlzenych vikendov na spoznavanie NL 😀
urcite chceme ist do Limburgu na nejake 3-4 dni.
V septembri budu Damianovi vyberat nosne mandle, tak setrim dovolenku aj na toto.
My sme s muzom skor taki zimni vtaci. Bezky, kopce a sneh... takze asi vypadneme v zime niekde na cely mesiac.

@rybca nam ta elektricka lapacka nepomohla... jedine co u nas zabralo, boli sietky na okna, ktore otvarame. odvtedy nemame ziadne stipance.

@i.n.g.a. prave kvoli tomu istemu problemu sa moc nemam do lietania s drobcom. ked pojdeme prvy krat lietadlom asi vybereme nejaky let max. na hodinu aby toho nebolo na neho moc. chystame sa pozriet Anglicko, tak rozmyslame, ze ako letecky trening pre drobca by to mohlo byt fajn. Kamze sa chystate na dovolenku?

endzi30
21. júl 2010

Kuk 😉
Tusim sa tu uz dovolenkuje v plnom pruuude 😀 😀 😀 My nejdeme nikam, v septembri letime opat na SK 😉
CO sa tyka letu...mmmm, vy uz mate starsie deticky, treba ich viac zabavit.
Urcite zoberte do prirucnej tasky nejake hracky, nieco co viete, ze ich zabavi na trosku dlhsiu dobu 😅 Neviem, s cim sa hravaju 2 rocne deticky, vy viete najlepsie 😉
Taktiez sa moze stat, ze im bude zaliehat na start a pristatie v uskach, odporucam vziat nosne/usne kvapky (mozu aj nemusia zabrat), nieco na pitie (preglganie a sanie im tiez moze pomoct k odlahnutiu v uskach) 😉
Zoberte si aj nejaku deku pre babatka, lebo niekedy tam tak fuka, ze des 😠
Ja viem, ze je to tazke vsetko pobalit do jednej batoziny, hlavne teraz ked je to limitovane...ja vzdy ked cestujem, tak v tej jednej taske mam svoje akurat penazenku, kluce a mobil a zbytok je Milla 😀 😀

A ehm...neviem od akeho veku sa moze brat liek proti zvracaniu, to si musite zistit, ale aj take nieco by som si zadovazila....moze im byt zle a zvracat cely let 😅

endzi30
21. júl 2010

samozrejme tekutiny mozu byt len v max. 100ml flaske 😠 😠

ale ak maju vase deti pod dva roky a cestuju ako tzv. "infant" - nema narok na sedacku, tak tam su tekutiny v neobmedzenom mnozstve (ja som musela z kazdej flasky na letisku pri kontrolach ochutnat - aj z termosky, kde som mala vreluuu vodu 😠 😠 )

endzi30
21. júl 2010

a ako to, ze tu nikto nekomentoval vysledky futbalu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

na jednej strane ma mrzi ze NL nevyhralo, ale v tu noc ma to tesilo, lebo by bol vonku bengal a hurhaj asi do 4:00 rana 😠 😠 😠 a tym padom by mala nespala 😠 😠 tie ich truuuby by som im zacpala cementom 😀 😀 😀

rybca
21. júl 2010

@cestovatelkaandrea sietky planujeme na neskor, teraz nam musi stacit aj ta lapacka..🙂))))) Limburg je krasny, doporucujem kuknut Drielandenpunt..🙂 je tam super labirint, len pozor na vodne prechody...🙂))))) my budeme mat este jednu dovolenku...🙂)) na kupelni..🙂)) uz sa tesim, ked tam dame vanu..🙂

rybca
21. júl 2010

@endzi30 ja som vysledok komentovala na FB...🙂 - ...a Holandskom zavladlo mrtvolne ticho... - myslim, ze to vystihovalo to ticho vonku..🙂))))))))

dianocka
21. júl 2010

Ahojte mamicky,neviete mi poradit nazvy alebo web stranky detskych kutikov v obchodnych centrach tam u vas alebo nejake detske herne ci ihriska?Dakujem

cestovatelkaandrea
21. júl 2010

@endzi30 dik za rady pri lietani... urcite vyuzijem.
futbal nekomentujem. presne ako pisala rybca, zavladlo hrobove ticho. jedine v jedinom byte u nas v dedine bolo pocut krik, ked dali spanieli gol. dvakrat hadat nemusis u koho to bolo.
na druhy den v praci nikto nespomenul futbal, cely den bolo hrobove ticho....

@rybca pekna druha dovolenka 😉 ja sa uz teraz trasiem kvoli tym nosnym mandlam, co budu Damianovi vyberat ale inak OK. V hlave planujem uz zimnu dovolenku 😉

rybca
21. júl 2010

@dianocka tak to by som aj ja rada vedela..🙂))) byvam tu uz od novembra, ale este sa mi nepodarilo najst nieco podobne v nasom meste..🙂))) teda...:( lebo Matko by sa rad hral s inymi detmi

dianocka
21. júl 2010

rybca,pytam sa preto,lebo hladam nejake inspiracie pre moj detsky kutik,ktory chystam.To som prekvapena,som si myslela,ze v zahranici je toho dost.

rybca
21. júl 2010

@dianocka no tu ani nie, mozno vo vacsich mestach, ale som nad tym tak uvazovala a v podstate ani by nemali byt pre koho, kedze je tu materska kratka, tak maminky by ani nemali kedy tam s detmi chodit a co su opatrovatelky, tak tie maju vlastne doma asi a ich stranky som teda nenasla, mozno zle hladam, uvidis co ti odpisu ostatne baby, ktore to ziju dlhsie

dianocka
21. júl 2010

rybca,diky pekne.a kolko u vas trva materska?

rybca
21. júl 2010

@dianocka ja mam matersku zo slovenska, ale tu je tusim 16 tyzdnov a to po porode max. 12 tyzdnov

dianocka
21. júl 2010

rybca,fuha tak to teda nie je bohvieco.to take male babatka idu do jasliciek?

dianocka
21. júl 2010

rybca.jeeeej super,diky.precitam.ako sa ti zije v Holandsku?

rybca
21. júl 2010

@dianocka celkom fajn, ked si odmyslim, ze tu nemam maminku a surodencov a kamaratov na hranie pre Matka, tak vcelku fajn, byvame v pokojnej stvrti, ludia su mily povacsinou, ochotni a pokojni..🙂

dianocka
21. júl 2010

rybca,verim,ze ti urcite rodina chyba.ako si sa tam dostala?

rybca
21. júl 2010

@dianocka priatel prijal ponuku sem ist pracovat

andreaka11
21. júl 2010

@dianocka inak detske kutiky byvaju aj v roznych obchodoch. napr. tuto mame zahradne centrum a je tam podla mna (este je neodskusany, nakolko deti sa este ani neplazia) je celkom dobry. dokonca aj v obchode s karavanmi som videla... ale v nakupnych strediskach, na odlozenie deti som nevidela ani jeden.
my sa chystame tento tyzden na dovolenku do chorvatska. ideme autom a karavanom 😕 lisa ma uz nastastie obidva zuby vonku 😵 😅 dufame, ze thomas to zvladne na vybronu ako lisa
@endzi30 a ty si uz spat v nl? ani si nedala vediet!!! bad bad girl!!! 😝

endzi30
21. júl 2010

@andreaka11 - jeeeeeeeeeezis andy...ja tapa....ja som myslela, ze sa 23. vraciate a nie ze idete 😕 😕 😕 😕
kristusaaaaat....tak to stretko vyzera asi az ked pridete 😅 kedy to vlastne? 😀 😀 😀 😀

endzi30
21. júl 2010

no ale Adi, i tak tu bola mamina, cize by som nemala kedy prist 😀 😀 😀 😀 😀

uz sa priebezne balis? nemas z toho hysaky? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 inaaac po ceste sa kludne mozete stavit pre mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nam na SK narastli dalsie 4 zuby 😠 😠 😀 😀 😀 ona si tam chodi pre ne ako pre lentilky, vzdy odtial pride zubatejsia 😀 😀 😀 a ja ako matoha...tie noci 😠 😠 😠 aj cez den bola ako ekrazit 🙄 😀
..cize dole mame dva a hore 4 😀 😀 😀

dianocka
21. júl 2010

rybca,aha takze priatela mas Slovaka.