Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
6. aug 2012

@erique12 amoj chce iba jedno 😝 , asi koli financiam, ale vsak uvidime 😵

cestovatelkaandrea
6. aug 2012

@apole skus kuknut moznosti ubytovania na Texeli na info stranke o ostrove http://www.texel.net/en/ inak dobry vyber. my sme tam boli dva krat a vzdy sa nam tam lubilo. Inak potom si zaobstarajte aj ferry cez spolocnost Teso http://www.teso.nl/en/ lebo ti jedini prepravuju na ostrov Texel. inak my sme boli vzdy v kempe ked sme tam boli a dalo sa aj s drobcom.

vever1
6. aug 2012

@cestovatelkaandrea sranda ze aj ty mas rozdiel medzi segrou 8 rokov. ja mam este brasku (dvojicku) takze moja mama to mala tazke kedze otec bol stale prec aby vyzili, tak on vkuse robil a mame nik nepomohol ani jej vlastna mama, tak bola na nas dvoch sama a veru segra tiez musela pomahat a casto krat sa stalo ze mama v starostiach na nu zabudla a isla spat o hlade a pod. a tak tiez ten vztah nikdy medzi nami dobry nebol a ani nie je co mi je dost luto ale ja s tym nic nenarobim 😖 hahaha a si ma pobavila ze za par. aj musim este 6tt robit a to je taaaaaaaaaaaaaaaak dlho 😖 tento krat to uz v tomto stadiu beriem trochu inac. uz zacinam mat toho dost, mozno to je aj tym ze spim strasne malo, som unavena, este aj do roboty chodit, a malemu sa venovat a nemozem si hocikedy povedat ze teraz si lahnem a zdriemnen. pri svenovi som v tomto case uz len 4 hodky robila tak to bolo super, som dost oddychovala ale teraz nemam ziaden cas na oddych 😖 iba ked je vikend a mm je doma. takze uz fakt zacinam pocitat dni do MD. a nestras ze to viac boli ked tam mas jazvu, elbo ja mam a poriadnu 😖 😝

@ervenka no eli to je zial na slovenksu este velmi zle aj ekd prides neikde do restiky tak sa stane ze nemaju ziadne menu v anglictine alebo nemcine. Slovensko je strasne zle pripravene na cudzincov a pritom chcu aby sa to zlepsovalo ale nic sa nerobi. dokonca vela krat ani v restikach po naglicky alebo nemecky nehovoria. 😖

@erique12 tak 3 deti, no neviem ale kde ja zijem tak vacsina rodin ma len 2 aj ked najdu sa aj s 3. 😉

zbinka
6. aug 2012

@erique12 nie nie stahovat nie,,ja ostavam s dvojickami na SK,,,,len manzel tak siel za pracou,,no uvidime dokedy,,,

cestovatelkaandrea
6. aug 2012

@ikke dik, trocha si ma upokojila. ja som pri prvom porode fakt nic necitila, len taky neprijemny pocit, ze tam dole nemam asi miesto na hlavicku ale nic ine. ziadna bolest, vdaka anasteze. takze idem prestudovat ten postup na masaz hradze a uvidim ci sa na nieco take dam.

lexxie_holandsko
6. aug 2012

ahoj, nemam docteno, tak jen novinky od nas

V patek vecer jsme se vraceli do Holandska deti spali a nespali, Zuza si stezovala na bolest vseho..bricho, hlava..asi se ji to moc nelibilo. Potom pres den u tchanovcu, jsme se vyspali, vecer jsme tam nechali Zuzku a jeli s Edikem domu. Edik teda nechtel, chtel byt se Zuzou, byl strasne pretazeny, vecer odpadnul a spal. Vcera odpocinkovy den.

Dnes rano nastup na trhani nosnich mandli a davani trubicek do usi, nastup v 7.30, ale prisli jsme na radu az v 9.30..bylo tam dost deti a mensi a ty jen s trubickama meli prednost..ale zvladnul to dobre, dostal pyzamo a pasek se jmenem a na telo nalepili pro mereni…Mohla jsem u nej byt az do narkozy, tu zvladnul v pohode, parkrat se nadechnul a bylo to..operace v 9.30 a v 10.00 jsem uz byla u nej. Probuzeni nic moc, tekla trochu krev, dost brecel, ale rychle se zklidnil. Na pokoji s dalsima 3 detma. Dostal napit a zmrzlinu, ja kafe 🙂 Jinak byli vsude moc mili..Jen mne prekvapilo, ze pred 11.00 jsme uz supajdili domu, od operace neco pres hodinu. To bych jeste radsi par hodin zustala..ale tady je vse hopem. Dnes ma byt doma, muze jen pit, zmrzliny, jogurty atd..a od zitrka uz muze jist a vsechno delat..krome plavani..mohl by i do skoly, kdyby nebyly prazdniny..nebo sportovat 😕 o Asi mu nechame ale par dni klid..Snad to pomuze a nebude mit ty opakovane zanety..byli tam deti, ktere tam uz byli treba 3×…opakovane trubicky do usi po vypadnuti.
Tak od nas, jsem moc rada, ze je Zuza u tchanovcu, Edik byl doma v pohode, potom ale zacal byt nastvany, ze nemuze nic jist, ted zase pohoda, delame zmrzlinky :mrgreen:

cestovatelkaandrea
6. aug 2012

@vever1 no moj vztah so sestrou sa zlepsil az ked som ja bola po 20-tke. dovtedy sme si moc nerozumeli, lebo predsa len ona bola o osem rokov niekde inde. ale nasej mame mal kto pomahat. otec bol doma vzdy,lebo robil v mieste bydliska a u babky sme tiez byvali dost casto 🙂
ja tava som si myslela, ze ides na matersku tak ako ja 6tt pred. tak nakoniec skusas ist len 4tt pred porodom. no tak to je ine, to ti verim. ja si neviem predstavit sediet este v robote dalsie dva tyzdne. nema ti kto teraz pomoct so Svenom? ja ked som robila tolko vela, tak manzel preberal stafetu, ale ten tvoj asi dlho robi ak si dobre pamatam 😖

cestovatelkaandrea
6. aug 2012

@erique12
@eri28
@vever1
to je asi od kazdej oblasti ine. u nas v dedine je normalne mat 3 a viac. niektore rodiny maju dokonca 5 a viac deti. mame tu aj rodinu co ma 21 deti, takze asi tak. mne je to jedno, vsak kazdy nech ma tolko kolko chce a dokaze zvladnut.
ja som tiez vzdy chcela mat 4 deti ale s realnym pohladom na svet, to na taky pocet nevidim 😀

ikke
6. aug 2012

@cestovatelkaandrea ta posledna veta akoby som ju ja napisala 😀
tu u nas poznam vela rodin s 2-3 detmi, ale vraj tu mame aj jednu so 14-imi, akurat to posledne ma downa...

lexxie_holandsko
6. aug 2012

ahoj, tak jsem trochu protlitla zpatky a vubec nevim, jestli jsem ikke gratulovala k Evicce, tak moc opozdene gratuluju, krasne jmeno jste vybrali a at se vam dari. 🙂

Palinkova taky gratuluju k tehu, 3 neni zase tak moc, tady mam v okoli par kamosek se 3 a da se to zvladnout. Kolik je Nicovi? S Tobkem drzim palce, ta vase divna ucitelka je fakt na palici. Tady nam vsude tvrdi..jak CB, tak dr., ze mam mluvit cesky a ne holandsky. Slovenstinu urcite dozene, jeste ma cas.

Ervenka uzijte si Slovensko, cestu si dokazu predstavit, pro takove mimco to je vzdycky zahul, Kolik hodin jste jeli? Nase to taky nezvladaji uplne v pohode, i kdyz se jede v noci, tak se jim blbe spi, ale jednou az dvakrat za rok se to musi vydrzet..

U nas odpoledne probehlo ok, obcas byl teda nastvany, nevim, jestli jeste pusobeni narkozy, nebo co..chtel ven, jist chleba atd..ale mohl jen jogurty, zmrzlinu, nebo doma delanou zmrzlinu..zamrazeny dzus nebo jogurt..vecer polivku.
Zitra podle nemocnice muze uz vsechno delat, ale mne se to moc nezda, nemate nekdo zkusenosti?

cestovatelkaandrea
7. aug 2012

@lexxie_holandsko ahoj tak my sme toto absolvovali minuly rok v marci. Damianovi vyberali nosnu aj obe krcne mandle a davali mu trubicky. No a na par mesiacov predtym mu brali iba nosnu mandlu. Ked Damianovi brali iba nosnu mandlu, tak bol tiez fit hned na druhy den. Sem tam ukazal, ze ho boli v ustach ale nemuseli sme mu davat doma ani paralen od bolesti, lebo to zvladal dobre. Pre istotu som ho nechala cely tyzden doma. Predsa len, bala som sa, ze hned po trhani ochorie. Takze sa blaznil doma so mnou. No a ked mu brali aj krcne, tak to sme jedli kasovitu stravu niekolko dni, lebo to ho dost bolelo este par dni po odbere. Ale tiez bol fit po tyzdni. Cize ak mozes, tak by som ti radila radsej ostat s nim cely tyzden doma, aj ked Edik mozno vyzera uplne fit. Nam to pomohlo a Damian nebol potom hned chory po zakroku.

cestovatelkaandrea
7. aug 2012

@ervenka skoda, ze vam to s Trencinom nevyslo. My sme tam boli minuly rok v septembri s Damianom a bolo to celkom fajn. To mal tri roky, takze on aj po tej ceste vybehol hore sam. Som ani nevedela, ze nemaju prospekty v anglictine. Viem, ze si mozes zaplatit anglickeho tlmocnika ale tak to uz mozes manzelovi vsetko prekladat rovno sama. Zhodou okolnosti ked sme tam boli, tak bola s nami aj anglicka prekladatelka, ktora vsetko hovorila anglicky hovoriacim turistom. Myslim, ze v Bojniciach to budete mat lepsie. Tam urcite budu prospekty v anglictine. Predsa len Bojnice su znamejsie ako Trencin a aj peknejsie 🤐 Hlavne odtial mozete ist rovno do ZOO a tam Danko moze pozerat na zvieratka. Damian sa tam nevedel nabazit maleho orangutana, ktory sa cely cas predvadzal pred turistami. Bojnice sme absolvovali s nim tento rok, takze ich mam este zivo v pamati a si pamatam ako Damian reval ako tur na zamku, lebo on chcel behat vsade a nemohol. Manzel ho vtedy zobral bokom a mu "preplachol zaludok" a on sa potom tak rozreval, ze z prehliadky nemali ostatni turisti ziaden zazitok niekolko minut. 😀 Ale potom sa upokojil a chodil uz pekne a nechcel si lahnut do kazdej postele a tak... Hlavne v zamockej jaskyni sa mu velmi lubilo a nemohli sme ho odtial dostat von.Takze dufam, ze tam sa vam bude viac pacit.

palinkova87
7. aug 2012

babule tu to také neexistuje, s krvi určit pohlavie babatka.. len zo sona v 20tom týždni ??? ☹

cestovatelkaandrea
7. aug 2012

@palinkova87 aj ja som sa na to Zuzka pytala a porodna baba kukala na mna ako na blazna. Ze co chcem, ved staci len vydrzat do 20tt. Ako sa zatial citis? Ziadne tehu nevolnosti?

palinkova87
7. aug 2012

@cestovatelkaandrea ju naštastie mi je fajn.. 😉 raz za čas, že mi je trochu špatne,ale naštastie nie až tak,že zvraciam..

cestovatelkaandrea
7. aug 2012

@palinkova87 tak to je super. a kedy ides na prvu kontrolu?

palinkova87
7. aug 2012

@cestovatelkaandrea objednala nas na 24teho

cestovatelkaandrea
7. aug 2012

@palinkova87 ani sa nenazdas a bude to tu 😉

eri28
8. aug 2012

@palinkova87 toto neviem, ale u nas su moderne tusim tie testy, ze ked ocikas podla farby testu ti ukaze ci chlapec, alebo
dievca, tu to nepredavaju, v nl, len som vydela, ze sa to da objednat cez net, a na konikovi, som o tom citala, lebo baby si pisali, ci sa da na to spolahnut, a tak.......

eri28
8. aug 2012

baby nemate niekto skusenosti, zo socialnym byvanim................
Totiz majitelka vratila dom firme, ani nemala inu moznost, robila podvody, kade chodila, cize to prasklo, a nemala inu moznost fakt 😝 ............
no a ja som tu registrovana 1 rok, aj som ho platila, bol roka mam o tom doklady, platne, teda posledny pol rok.....
v pondelok vecer pride firma pozriet dom, kedze zena, bola zla, a je a urobila nam z domu smetisko, za par minut, teda dole obyvacka kuchyna...., na poschodi nestihla tu sa teraz pohybujeme......hlavne ja dole je prach, totiz stihli jej chlapy, co ich platila, nam vytrhat komplet parkety z obyvacky a kuchyne, a meme tam len prach, beton a spinu....
Chcem sa opytat, ci neviete, niektora, alebo nepoznate niekoho, co robi v tomto pripade firma ktorej patri dom....
vieme, ze caka sa v amsterdame, teraz aj 5 rokov, na socialne byvanie, a to ze som tehu, asi moc nezavazi.....
ked mate niektora neaku radu pre mna, tak kludne mi napiste......
na woningnete som registrovana od aprila, co je dost kratka doba, ja som v NL, jba jeden rok........
vkazdom pripade, v pondelok, sa dozvieme stanovisko firmy, a na kolko budu ochotny nam pomoct z byvanim, alebo nam daju cas, a budeme si musiet naist nove,,,,,,,,,,,, 😵

palinkova87
8. aug 2012

@cestovatelkaandrea no🙂) uz sa tesim, ked budem už v takom ocakavani ako ty🙂))

cestovatelkaandrea
8. aug 2012

@eri28 s takymto niecim ti fakt neporadim, lebo my ked sme sem prisli s muzom, tak sme isli klasika do podnajmu a na socialny byt sme od zaciatku nemali narok, nakolko robime obaja.

cestovatelkaandrea
8. aug 2012

@palinkova87 ani mi nehovor 😒 praveze toto sa mi zda tazsie ako prve tyzdne tehu. strasne ma posledne dni svrbi brucho. ale sialene. pri Damianovi ma svrbelo len okolo pupka ale teraz skor vacsiu cast brucha. niekedy je to neznesitelne a ani kremovanie a olejovanie nepomahama. hrozne to je, aj teraz to svrbi ale snazim sa to ignorovat a neskrabat si brucho.

eri28
8. aug 2012

@cestovatelkaandrea okej neva, uvidime, co vybavime, 😅

lexxie_holandsko
8. aug 2012

ahoj, tak dneska 2 dny po zakroku, uz je to lepsi, ale nudi se..porad se mnou, TV, ted jsme delali kolac atd..Odpoledne uz tchanovci privezou Zuzku a bratrance, tak jsem zvedava, jak Edika udrzim v klidu..a zitra a v patek tu mam obe deti, tak fatk nevim, jestli je dam ven, nebo ne..Zuza by se doma 2 dny zblaznila. Jinak uz mu je dobre, uz aby zacla ta skola..

Andreo, tak to jste toho meli taky dost, pry je odstraneni krcnich mandli daleko vetsi zakrok? Mne prave prekvapilo, ze mi v nemocnici rekli, ze od druheho dne muze vse krom plavani..ale kdyz jsem volala na domluveni kontroly, tak mi rekli, radsi nesportovat..jezdit na kole, fotbal atd..coz teda nevim, co jinenho by venku delal.. V brozure je, ze se nesmi prehrat na slunicku..tak asi ani behanim ne.
Treba venku na zahrade, kdyz v klidu, snad byt muze, ale to ho nebavi..

Palinkova tak to po nich chces moc..pohlavi se da urcit i z plodove vody, ale to je trochu rizikove vysetreni a vetsinou se dela az ve vyssim veku. Jinak do roku 2004 tady zadna extra prenatalni vysetreni nebyla, jen pro zeny, ktere meli postizeni v rodine..takze budme radi za 2 echa..Ja jsem se ptala minule u deti, jestli jim nemuzou vzit krev, aby zjistili, jestli je nemoc bakterialniho, nebo viroveho puvodu..to uz se v CR dela, ale tady to pry nedelaji..takze nejdriv atb nedaji a kdyz se to nezlepsi, tak daji..ze kdyz nepomuzou, tak neublizi 😎 Obcas tady nad tim kroutim hlavou, ale ani v CR neni vse ideal.. Kdy mas termin?

Holky, myslite, ze volkoren bloem se muze pouzit misto hrube mouky? Ja si z CR dovezla tentokrat i polohrubou, ta tady snad ani neexistuje.

palinkova87
8. aug 2012

@cestovatelkaandrea u nas to tak isto bolo.. do podnajmu sme hned išli.. a ked sme chceli, že sme sa prihlásili do arei ti poviem srandu sme 1boli.. ale mm vela zaraba tak sme si mali kukat od 800€ mesačne :D tak to sme ostali v tom našom podnajme.. hehe.. a teraz mame domček 🙂)) sice vela roboty,ale čo už :D je to už naše ;) no dneska mi je nejak špatne ☹ bleeee ja som také zatial nemala ;) že bruško,ale mna velmi svrbeli lítka .. a ja som si to vždy tak do krvi, že po Nellinke mam aj jazvu..

palinkova87
8. aug 2012

@eri28 a inakšie ako váš domček pokračuje??? 😉 😉 😉

cestovatelkaandrea
8. aug 2012

@lexxie_holandsko no nas drobec je v tomto smere kludas. pekne som ho dala do bugine a isla s nim na prechadzku, tak sedkal. po par dnoch som ho nechala uz aj na prelieskach behat, takze asi tak. len som ho drzala od inych deti, aby nahodou neochorel.
nebavilo by Edika v zahrade si trebars kreslit, alebo skladat puzzle alebo kocky a pod? Nasho drobca tym dokazem zabavit aj na 2 hodiny.

cestovatelkaandrea
8. aug 2012

@palinkova87 no ved my sme kvoli tomu co platime za najom radsej kupili dom. trocha sice na splatkach priplatime ale o xy rokov mozeme povedat, ze je to nase 😀 😀 tiez ratam s tym, ze tam bude vela roboty. uz ste tam asi aj dost veci poprerabali nie? my by sme mali dom dostat niekedy koncom novembra, zaciatkom decembra. takze potom budeme makat do vianoc aby sme to tam ako tak porobili, aby sme tam mohli byt uz aj na vianoce a nie v tomto prduse, kde sme teraz.
mne tehu nevolnosti zacali az nejako v 6-7tt. dovtedy ani moc nie, len brusko pobolievalo.
bud rada, ze ta brusko nesvrbelo. to co si ty mala na lytkach ja zazivam teraz na bruchu. najhorsie je to v noci 😝 ak to do zajtra neprejde po tom ako som si teraz zacala davat chladivu mast na brucho tak asi budem muset nakontaktovat nasho lekara, ze co s tym. nechcem mat brucho do porodu ako krvavnicka. uz som si ho totizto na par miestach trocha rozskrabala a mam tam take male chrasticky. najradsej by som si ruky zaviazala za chrbat 🤐

vever1
8. aug 2012

@palinkova87 tak ako lexi napisala mozme byt tu radi za tie uzv co nam robia a nestazovat sa 😝 pohlavie s krvi sa robi sa mi zda na sk tiez len tak 3 roky. ono ja verim ze to aj sem niekedy pride ale to este dlho potrv. tu je aj tak este dost vela holandanov ktory ani nechcu vediet co cakaju. stara skola xixixi a mozes si cez net objednat ten test na urcenie pohlavia. da sa dokonca aj cez holandsku stranku len zanho zacalujes asi aj 20 euro. a podla mna nie je az taky spolahlicy aj ked na nete najdes len same chali nanho. to uz si radsej pockaj do 20tt. 😀 a mne zacalo byvat zletiez az okolo 6-7tt a veru tak ako @cestovatelkaandrea ja uz sa tesi ked mala bude vonku. fakt ja som toto pri svenovi nemala ale teraz uz zacinam mat celeho tehu dost. mozno je to tym zestrasne malo spavam, som uplne ko a aj nohy ma zacali trapit, a niekedy uz aj krce chytam, a aj ked som unavena takv noci nezaspim, neviem uz ani ako mam lezat, vkuse sa prehadzujem nastastie moj mm spi ako drevo 😝
@cestovatelkaandrea to s tym svrbenim ti veru nezavidim. mna obcas trochu svrbi ale je to este v pohode. skus sa opytat lekara ci an to neexistuju nejake maste.
baby chcela som sa este opytat, ked som si minuly tt volala o afspraak do nemky tak mi povedala ze si mam doniest zo sebou ranny moc. a aj verlos mi bude uz od zajtra moc kontrolovat. eln ja tam chodim az vecer, myslite ze ked nebude ranny ze je to problem? lebo ja idem zajtra do prace a si neviem predstavit ze s tou flastickou budem cely den v robote a az o 7 vecer mi to skontroluje. ja ani neviem ci tak dlho sa to moze drzat. a sa mi nejak nechce hladat na nete 😝 mi klipkaju oci tak si idem asi na hodku zdriemnut a potom sa pustim do vypradznovania skrin lebo dnes sa vecer vsetko rozobera 😝 este ze sven sa vie zahrat s legom a puzlami 😉 bude sa hrat pri men a ja mozem pracovat 😀