Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

evikhav81
24. okt 2013

@ervenka....práve dnes mi prišiel z UWV nejaký "vragenlijst" ale keby si čítala tam tie otázky...okrem iného som mala opísať deň,čo robím od rána do večera a cez víkendy...aachjo 😒

ervenka
24. okt 2013

@evikhav81 oddychujes a pripravujes sa na prichod babatka. Alebo zeb si bola superzena a vo volnom case- ked ta neboli chrbat skaces padakom a druhou rukou platas ozonpovu dieru... 😉

ervenka
24. okt 2013

@erique12 mne sa zda,ze NL neuznava dvojite obcianstvo. A aj na SVK sa zakony v tomto doooooost za posledne roky zmenili. Vdaka SMK verzus SNS... Aj v papieroch, ktore som ja videla bolo napisane, ze musis afscheid nemen. ale vies co, pokial nestujes v ramci EU, SVK pas ma rovnaku hodnotu ako Nl. Mimo Eu sa moze stat,ze cloveku s Nl pasom daju dlhsie viza ako cloveku s SVK pasom.. Eto vsjo.

evikhav81
25. okt 2013

@ervenka...neviem,mne to pripadá ako buzerácia...ale určite tam napíšem,že z dnešnej noci som spala asi tak dokopy dve hodiny,čo som nevedela ako sa mám uložiť...a radšej by som veru bola tá superžena...pekný deň

ervenka
25. okt 2013

@evikhav81 tu v Nl treba pracovat, budovat a zveladovat Nlkralovstvo a nie byt doma na marodke. VEd tu nemaju ani OCR. Pracovat, pracovat, pracovat 😉

erique12
25. okt 2013

@ervenka
no nech je to ako chce, kaslem na to, dam si vybavit len ten novy slovensky pas so zmenenym menom 🙂

erique12
25. okt 2013

ozaj, este jedna otazocka, vraj sa da vybavit prispevok pri narodeni aj druheho dietata zo slovenska, je to okolo 800 eur. robili ste to?
no treba na to slovensky RL a treba to stihnut do 6 mesiacov dietata. prvy krat sme sice dali robit RL ale na ten prispevok sme sa "vykaslali". ale predsa len, nazor je, ze mam na to pravo, tak preco to nevyuzit, ze?

erique12
25. okt 2013

a este novinka u nas: vybavila som si rodicovsku dovolenku hned po materskej, cize nastupim na matersku (zatial) koncom februara a nastupujem az v oktobri 🙂

rybca
25. okt 2013

@erique12 aj ja mam rodicovsku, na 4 mesiace...🙂 a tiez cakam uz kazdym dnom ten slovensky RL a idem ziadat o ten prispevok, je to pekny peniaz, tak hadam to dostanem, vsak aspon niec za tie roky co som tam odpracovala, mozno uz viac zo Slovenska ani nedostanem

erique12
25. okt 2013

@rybca
ved prave, odpracovali sme, platili dane, sme slovenske obcianky, tak co? 🙂
takze potom ked budes mat RL posles to kam? vraj treba mat este nejake potvrdenia od doktorov?
vybavovala si to cez ambasadu?
holandsky RL si vyziadala od gemeente az po mesiaci dietata? resp.vypis....

rybca
25. okt 2013

@erique12 ked budem mat slovensky RL, poslem to priamo na UPSVR, potvrdenie o navsteve doktora pocas tehotenstva uz mam, dala som si to potvrdit na kontrole po 600nedeli a ked pride RL, pojdeme k huisarts potvrdit dozitie 28. dna, holandsky RL, v nasom pripade medzinardny bo sme obaja slovaci, ziadas do 3 dni od narodenia, potom ho das prelozit, apostilu nan a mozes ist na konzulat ziadat o RL, skoda je, ze sa sucasne neda ziadat aj o slovensky pas, to tam bude treba ist este raz

erique12
25. okt 2013

@rybca
super dakujem za rady..
to potvrdenie o navsteve doktora / verslokundige, to ti oni nieco vypisali, alebo ty si napisala a oni podpisali?
treba to tiez prelozit do slovenciny? staci neodborny preklad?

rybca
25. okt 2013

@erique12 na tlacive mas kolonku na to, ja som bola v nemocnici na kontrole a doktorka, u ktorej som bola len na poslednom vysetreni pred hospitalizaciou mi to bez problemov podpisala, ja som to uz predvyplnila, ona dala len datum, podpis a na recepcii peciatku, ani to moc vysvetlovat, prekladat nechcela, tak neviem aky pristup budu mat u tvojej verlos.

erique12
25. okt 2013

@rybca
na ktorom tlacive?

ervenka
25. okt 2013

@rybca
@erique12 ale baby, SVK RL NETREBA. podla UPSVR ci ako je ta skratka uradu prace. Pani mi povedala,ze staci, ked sa da medzinarodny t.j. EU rdony list prelozti do SVK, vplni sa tlacivo ziadosti o "porodne"+ ziadost o priplatok,+ tie potvrdenia a hotovo. 3 mesiace je len teoreticka hranica, kamoske z DE trvalo pol roka, kym dostala svk RL. Bola by smola, keby kvoli lemravosti speci matriky v BA by ste nedostali take pekne prachy..

erique12
25. okt 2013

@ervenka
no zavolam na ambasadu a uvidim,co mi povedia.

rybca
25. okt 2013

@erique12 http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSVaR/tlaciva/... - bod C

@ervenka no tak ano, staci, ale preklad stoji min. 30 eur, a ak SVK rodny list pride do 3 mesiacov, tak sa to este stiha, ak nebude chodit tak to mozno budeme riesit tym prekladom, nam na konzulate pri ziadani povedali, ze skusenost je s tymi 3 mesiacmi, tak uvidime

ervenka
25. okt 2013

@erique12 ja som v lete, ked som bola tehu pocas dovolenky na SVK priamo isla na urad prace v ZA, rovno mi tam dala tlacivo. Este pani kukla do sanonu, ze anoooo, NL nevyplaca porodne. ZE ani nemusim nosit potvrdenie o tom,ze NL mi nic nevyplatilo. Zeny v GB, alebo v IRL musia doniest a toto potvrdenie...My sme vsetko vybavili bez SVK RL. a este jedna rada-@rybca nezabudnite napisat OVERENE (to sa da na ambasade) splnomocnenie pre osobu, ktora vas bude zastupovat- na SVK. Pokial samozrejme nebudete v tom case na SVK 😉 A ja som zaskrtla kolonku, ze poslat na ucet (napisala som c.u. mojej maminy) LEbo ak poslu poukazkou, pri okienku pozaduju overenie totoznosti. A ked tam nebudete fyzicky, peniaze nebudu...

rybca
25. okt 2013

@ervenka ale ja mam slovensky ucet este, v M-Bank, takze by tam nemal byt problem, okrem toho, keby daco, tak Lackova mama je v Samorine znama "firma", ucila matiku hadam polovicu samorincanov, a ked nie cez nu, tak som uz s UPSVR komunikovala aj mailom a postou priamo sem do NL, tak splnomocnenie asi nebude treba a este neviem na co by bolo treba, vsak podam ziadosti a oni vyplatia, ci?

erique12
25. okt 2013

@rybca
@ervenka
super baby, dobra rada nad zlato 🙂
inak v tom tlacive vidim kolonku na vyplatenie na ucet v zahranici.
cize neda sa to rovno vyplatit mne na ucet? slovensky ucet nemam.

a este na konci tlaciva: ziadatel predlozi OP, cize to tam treba ist osobne? ci staci urobit kopiu OP?
no snad este mam OP. uz som ho chcela odovzdat....

rybca
25. okt 2013

@erique12 ja spravim kopiu OP z oboch stran a RL skopirujem ku kazdej casti ziadosti, radsej nech ho maju viackrat ako by mal chybat, lebo oni si ho tam "nemozu" skopirovat a jedna kopia nestaci

ervenka
25. okt 2013

@rybca ak podas postou, tak oki. moja mama tu bola 1. mesiac ako sa drobec narodil= dala som jej tlaciva do ruky.... @erique12 v mojom mene ziadala mamina. Ukazala splnomocnenie a svoj OP myslim, ze ani s pasom by nemal byt problem- ide o to, aby isto iste vedeli, ze si to ty a nie svoja suseda... Preto splnomocnenie, ak tam nepojdes fyzicky, ale napr. tvoja mama sestra, teta..

rybca
25. okt 2013

@ervenka postu, doporucene a na meno tej pani, co ma ma na starosti...:🙂

erique12
25. okt 2013

@ervenka
ok, ale u nas tento pripad nebude, moja mama nepride a my ideme na sk az v lete. cize to by sa nestihalo.
staci, ked na ambasade vybavim splnomocnenie na nu aj bez jej ucasti?

ervenka
25. okt 2013

@erique12 jasne, ale musis si dat na ambasade overit svoj podpis.

ervenka
25. okt 2013

Breaking news- VSETKO bude inak. Takze treba pozorne sledovat spravy. Pripadne mat doma na SVK spiona, ktory to bude sledovat... 😉 - http://udalosti.noviny.sk/politika/24-10-2013/z...

rybca
25. okt 2013

Zajtra Halloween Tour...🙂)))) Jack pripraveny...🙂

ikke
25. okt 2013

dnes som nasla POKLAD 😀
v na jednej farme, ktoru pomerne pravidelne navstevujem, som v obchodiku nasla "Peterseliewortel - de vergeten groente" 😀 mrazak dostane zajtra nadielku

rybca
25. okt 2013

@ikke tak to je fakt ulovok...🙂

ervenka
25. okt 2013

@ikke biele zlato si nasla. 😉