Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
28. okt 2013

Nevite, jak to dopadlo s Tobkem od Palinkove? Docela by mne to zajimalo.

ikke
28. okt 2013

@lexxie_holandsko neee, zo schipholu ide do nijmegenu predsa priamy vlak, ktory nejde cez amst.CS 😉 a ano, volakde pri oosterbeeku bol strom na kolajniciach, tak vlaky medzi ede a arnhemom nesli. chcela som ti to napisat...ale inak aj den bosch bol odstaveny, takze vlakom by sa teta k vam aj tak nedostala. jedine mozno tak motorakom cez tiel 😝 😅

lexxie_holandsko
29. okt 2013

@ikke ty prime vlaky vcera vubec nejely, nevim, proc je zrusili. Nakonec se dostal, ale bylo to narocne. Stanici pred Ede Wageningen se vlak zastavil a rozjel se az za 20 minut a v Ede ho vyzvednul manzel, protoze dal by musel busem do Arnhemu.

erique12
29. okt 2013

@lexxie_holandsko
haha, ze mame sa vyhybat lesom... tak na nasej ulici konkretne domami su tie vysoke stromy platany, jak v lese. a to nie je nic, je tu tma pod nimi aj cez den, neprederie sa cez ne slnko,cize mame vnutri tmu, zimu a najkrajsie su tie zasrate auta, lebo na stromoch sa pasu vtaky a tie potom seru vsetko na auto,chodniky atak uz sme pisali staznost na gemeente, ale ti to maju evidentne v pecku, ze buduci rok budu robit stromovy plan pre tento wijk! a to uz vidim jak dojdu a vypilia dve haluzky, co prd pomoze..... ochhh ☹ 😠

ervenka
29. okt 2013

@rybca pocuj cica sem. Ty co vymyslas s fukanim skla? Si na materskej. Mas byt doma na zadku 3 roky, lebo sa jedna o superinteligenciu tvojho dietata. Nemas robit, mas sa dietatu venovat. 😉
Jaaaaaaaaaj, ale my sme v zahranici, tak pohoda. Mozes byt normalna a robit co ta bavi... 😀 😀 😀

PostNl zrusili Kerstuikering, ze bude len darcek.. hmmmm 😉

rybca
30. okt 2013

@ervenka jaaaaaaaaj, ale ja nefukam sklo, z fukania ma boli hlava...🙂 takze pohoda..🙂 a aj tak to mozem robit len za konkretnej konstalacie hviezd..🙂

neviem sice co je Kerstuikering, ale minuly rok nam dali stranku z ktorej sme si mali vybrat vianocny darcek...🙂 a som zvedava co daju z Laciho prace, kazdym rokom je ta krabica mensia...🙂

ervenka
30. okt 2013

@rybca kerstuitkering je nieco ako vianocne odmeny. Som zvedava na mm vianocne somarinky. Firma oslavuje tento rok 35r. Ale aj u nich, kazdym rokom je Kerstpakket menej naplneny. len krabica zostava rovnaka.. 😉
To o 3 r. doma- to sa vyjadrila je tu na MK, ze chce zostat doma, aby jej ditko bolo superinteligentne... 😉

vever1
30. okt 2013

@ervenka hahaha takze kedze chodim do prace odkedy moje deti maju 3m tak moej deti akoze superinetligentne uz nemozu byt? 😝

ervenka
30. okt 2013

@vever1 no zahranicne deti su uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplne ale uuuuuplne stratene. 😀

rybca
30. okt 2013

@vever1
@ervenka mozno ho este pred porodom zahlasila do Mensi..🙂)) 3 roky je strasne vela, idealny je rok, max. 2, vsak deti potrebuju aj ine podnety ako tie od matky, ale verim, ze su take co si myslia, ze zastanu rolu matky, otca, pedagoga a i deti v rovnakom veku..🙂

ervenka
30. okt 2013

@rybca jasnackaaaaa a chystata sa letiet do USA, pozriet HArvard, YAle 😀 mne sestra zijuca na SVK povedala,ze ona by nesla skor do prace, lebo by zmeskala ten super cas s dietatom.... cas plynul aaaaa potom som pri jednej navsteve videla ako skoro skocila po synovcovi "Lebo ju uz nebavi robit im sluzku, taxikara a upratovat tie ich h...a" Ja som bola rada, ze som mohla zostat doma rok aj nieco. Mne sa paci este jedna vec, ze pracujem- financna nezavislost. Nemusim sa pytat mm, ze das mi este penky...? Co si zarobim to aj miniem- plienky, nove oblecko- hlavne nohavice, lebo drobec rastie, vsak ano... Ozaj, H&m ma akciu na detske teplaky, bodynka- o.i. organicka bavlna 3ks za 10e. 3 roky visiel na MM, tak to by ma asi porazilo.

janinka25
31. okt 2013

ahojte otazka trosku mimo, ked si kupite PAULU tak sa da ziskat gratis pribor, ale uz chodim na tu stranku skoro 2 tyzdne a neviem to nikde tam najst. neskusala ste niektora posielat tie kody.? dakujem

rybca
31. okt 2013

@ervenka tak ja si uz peniaze nepytam, ked idem do mesta, tak ako dnes pocas plavania, tak proste vymenim bank. karty...🙂 pravdaze s jeho vedomim, nech v pripade potreby nechaosi s pinom...🙂 chcem obehnut prave HM a CA, doplnit detom garderobu, ak budu zlavy...🙂 ale je dobre mat vlastny prijem a musiet si dovolovat kazdu prkotinu...🙂

cestovatelkaandrea
31. okt 2013

@ervenka hihi, ze byt doma... do troch rokov 😀 😀 😀 jasne velmi rada 😀 😀 😀 ale nee, ja som rada, ze som na polovicny uvazok teraz. Kilco je aj so mnou 2 dni a 3 dni salie medzi detmi. On to strasne potrebuje. Zacali sme to vnimat tak okolo 11 mesiaca. Vyslovene vyhladava detsku spolocnost. Aj doma by sa s Damianom hral cely den. Skoda, ze to nejde, lebo nakoniec skoncia pri kradeni hraciek a natahovani sa, kto sa s akou bude hrat 😀 😀 😀
my mame s mm jeden ucet, takze vsetky nase zarobene korunky idu tam. nikdy sa nepytam,ked idem nakupovat. jednoducho idem a kupim... manzel dobre vie, ze ja nakupovanie neznasam, takze minanie penazi z nasho uctu nehrozi 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
31. okt 2013

@rybca Katka tento rok mame v Arnheme tie nase zenske nakupovacie dni z roboty. Minuly rok sme boli v Deventeri. Tento rok ideme do Arnhemu. Takze nakupim vela vianocnych darcekov a mozno aj nieco pre seba ak pride chut na mna vliezt do skusobnej kabinky 😀
@ikke je nieco pekne na pozretie v centre Arnhemu? Keby ma to nakupovanie nebavilo, tak si pozriem nejake pamiatky alebo nieco zaujimave v centre.

vever1
31. okt 2013

no ja by som to osobne 3 rokmi doma nevydrzala 😝 moaj segra bola doma 6 😕 mne to strasne vyhovuje ze chodim na 3 dni do roboty. a tak ako aj andera pise, aj nasa emma potrebuje deti. uplne ina ako sven, ten bol rad sam ale ona stale sa len k detom taha a v skolke je velmi rada. samozrejme tie 4m MD sa mi tu zdaju veeeeeelmi malo. ja by som priala tak 6m max, rok byt s babatkom doma.
kamoska na inom fore dala tento clanok. som sa pri nom musela pousmiat 😉
http://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/2...

ikke
31. okt 2013

@cestovatelkaandrea arnhem moc pamiatok nema, bol za vojny z velkej casti zbombardovany. neviem, v akom stadiu je obnova hlavneho kostola (eusebiuskerk), kedysi sa tam dalo vyviest na vezu vytahom. hlavne atrakcie su ale mimo centra - skanzen a zoo 😅
my mavame s mojimi svagrinami "zussendag" a to sme pred 4 tyzdnami boli v deventri, tam je neskutocne mnozstvo "podivnych" obchodikov, to v arnheme je to take ovela normalnejsie 😀

ikke
31. okt 2013

hmm...aj ja by som dala deti rada na par dni do skolky, ale sa mi akosi nedari najst pracu. a bohuzial nemam ani nikoho, kto by mi deti postrazil co i len 2-3x do tyzdna na tie 3h aby som mohla ist roznasat postu 😒 ☹

rybca
31. okt 2013

@cestovatelkaandrea ja tiez na seba moc neminam, tiez mi vadi to prezliekanie v kabinkach a teraz duplom, sa nemozem na seba ani kuknut do zrkadla, ale pre deti rada nakupujem, ale len v akciach, plne ceny mi je luto platit, a ked viem, ze pridu zlavy a daju na to aj 50 %, alebo keby sme mali riadny hobby obchod v meste, moje hobby, nie karticky a vystrihovacky, to by som sa asi tazko kontrolovala..🙂))))) Ozaj, maminke sa to podarilo opravit?

@ikke a teba este nase (s @ervenka) staznosti na roznasanie a PostNL neodradilo?...🙂

evikhav81
31. okt 2013

ahojte...baby,ktorá mi poradí,čo budem potrebovať do pôrodnice...chcem si to pomaličky začať chystať...dostala som aj nejakú knižku od Thebe Kraamzorg,som si tam čo to poprekladala,ale nezdá sa mi,načo musím do pôrodnice brať so sebou napr. posteľnú plachtu...či budú stačiť veci len pre bábätko...ktorá by mala čas a chuť nech poradí,budem vďačná za každú radu 🙂

cestovatelkaandrea
31. okt 2013

@ikke no tak mi uz ostava len to nakupovanie 😝 🤐 alebo si niekde sadnem na dobru kavu s kolacikom. No Deventer je zaujimavy, to som si vsimla aj ja. Som zvedava na Arhnem... Predpokladam, ze centrum nie je male.... tak sa tam hadam niekde stratim. A vecer budem pekne vecerat s manzelkami mojich kolegov... to zas bude. Budem sa snazit hubu zavriet a necumet na nich, lebo 90% z nich ked je, tak mlaskaju ako o zavod 😀 😀 😀

michelle22
31. okt 2013

@evikhav81 co som brala ja podla zoznamu co som dostala- nocnu koselu, teple ponozky, papuce, toaletne potreby, tricko resp. Nocnu koselu na porod- tu som ale dostala erarnu. Oblecenie pre babatko, autosedacku, fotak, hroznovy cukor- na dodanie energie ( na ten som si vtedy ani nespomenula 🙂 a veci na prezlecenie ked pojdes domov. A mozno nejake dokumenty- papiere od verloskundige, karticku poistenca, obciansky. Tie plachty a take tie podlozko pod seba na postel, vlozky som dostala tam. Doma som mala svoje kupovane v kruidvate, etose

rybca
31. okt 2013

@evikhav81 tak ja som sa zbalila ako do SVK nemocnice, okrem toaletaku a skoro nic som z toho nemusela pouzit, este na mna kukali, ze na co som to nosila, ale doporucila by som ti ist sa spytat do nemocnice kam pojdes, kazda nemocnica moze mat ine pravidla, nasa nemocnica mala dokonca kijkdag, sme sa tam boli pozriet, vsetko nam vysvetlili

cestovatelkaandrea
31. okt 2013

@rybca no tak ja mozem mat postavu ako kobra ale skusanie oblecenia v kabinke budem stale nenavidiet 😖 nikdy som to nemala rada... ked mam nieco na seba kupit, musim sa na to mentalne pripravit alebo sa mi to musi straaaasne pacit, ze vlezem do kabinky.

jasne maminka to opravila. Damian jej najprv tu foliu dobre dokrkval, potom ju dal Kilianovi a ten jej este viac pomohol. Ale nakoniec to zvladla. Ani neviem ako sa dostala k Damianovi. Asi si to mama niekde polozila a on to nasiel....

evikhav81
31. okt 2013

@rybca
@michelle22
ja mám dnes prvé stretnutie s pani z "kraamzorg" môže mi aj ona dať nejaké informácie,alebo to ide mimo nej...trošku ma mätie,že napr. verloskundige nie je len jedna,ale stále iná a vždy,keď tam idem,som v strese,jak hlúpa a čo som chcela sa vždy zabudnem opýtať 🙂

rybca
31. okt 2013

@evikhav81 ja myslim, ze to ide mimo nej, ked sa chystas do nemocnice, chod si radsej omrknut tu nemcnicu,

michelle22
31. okt 2013

@evikhav81 ja som dostala zoznam z nemocnice, ale je pravda ze ja som tam chodila na gyndu na prehliadky. u verloskundige som bola len do 23.tt, potom som bola na gynekologii. oni mali take letaciky ze co a ako okolo porodu. skus sa ist opytat tam kde planujete porod.

ikke
31. okt 2013

@rybca ja som dva roky roznasala postu v decembri, plus jeden rok este aj v aprili a bolo to prudko znesitelne 😉 mozno iny kraj iny mrav 😀

ikke
31. okt 2013

@cestovatelkaandrea centrum je v celku prehladne, jedna hlavna nakupna ulica a potom od nej odbiehaju dalsie obchodne ulice, prakticky vsetky len na jeden smer. kaviarni dost, kolaciky tiez, aj VD ma kaviaren na prizemi hned pri vchode.
jedine ak by ste isli do modnej stvrte (v arnheme je modna akademia, tak tam je asi milion butikov jej asolventov), tak tam neviem ako je to s kaviarnami...

rybca
31. okt 2013

Tak a zase sme usetrili..🙂 Tak ako som sa rozculovala, ked bol Mati maly, ze nemaju nic pre chlapcov, len pre dievcata a teraz zase opacne a ked sa mi uz aj niec pacilo, tak tam bola capnuta HK...:( a winterpaky, hruza, v HM len jeden biely a v CA jeden druh pre dievcata, ale nie nasa velkost a pre chlapcov asi 5 druhov, no na porazenie...

@ikke to asi bolo este za TNT, ci...🙂