Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

bsejrkova
5. nov 2013

Jeeee! To jsem rada, ze jsem na vas narazila! Jak se mate holky? A kde bydlíte v Holandsku???

evikhav81
6. nov 2013

@vever1 fajna zhoda 🙂 dufam,ze dame niekedy kavu (sice nepijem,ale neva,aj caj je ok) 🙂
......krasny to tehotensky cas,pol tretej v noci a ja mam krce v lytkach,ale take,ze mi nohu vykruca... 😖

jaajaa
6. nov 2013

@bsejrkova ahoj, vychodni NL- oblast Doetinchem. 😉

erique12
6. nov 2013

@bsejrkova vitaj, ja byvam v delfte 🙂

ikke
6. nov 2013

@jaajaa fiha, ty byvas tak blizko? 😅 slavku s. poznas?

@bsejrkova ja byvam asi tak 20km od jaajaa 🙂

jaajaa
6. nov 2013

@ikke no ja bydlim v Halle, asi 10 km od Doetinchemu. Slavku znam.

cestovatelkaandrea
7. nov 2013

@rybca som ho vcera pofotila, tak ked budem mat vecer cas, zmensim fotky a dam do albumu 🙂 on je fajny macko, teraz ale strasne vela vracal v utorok vecer. mam pocit, ze mu nesadla vecera (hltavo jedol a vela) a na to vypil okolo 270ml mliecka. Takze necelu pol hodinku na to sme len zaculi velky skrekot a potom to islo. No a potom po pol hodinkach este dva krat. Cela postielka to schytala, aj moj paplon a tri krat jeho pradlo. Dokonca sme sa o 23.30 kupali vo vanicke co bol taky ogrckany. Ale nastastie bol vysmiaty, po tom ako sa dovracal. Vcera pomenej jedol ale uz nevracal a dnes rano uz uradoval ako predtym. Takze si myslim, ze je to len tym jeho prezratim navecer.

Ja som v Zeemanovi kupovala len babatkovske veci tak do jedneho roka. Potom uz len v C&A. Alebo na SR, ked sme boli na dovolenke. V hemme len zopar krat ale moc nie. Ja ani teraz moc detske veci nekupujem. Na Kilca nemusim a na Damiana mi kolegina doniesla opat plne velke vreco po jej synovi pekneho oblecenia. No nepouzijes to 😅

@vever1 Kilco ma nieco cez 11kg cistej vahy. (Buduci tyzden budem vediet presne, lebo ideme v stredu na CB) On takto telo nema buclate, len tie liciska a macate nozky a rucky. Ale telo ked je holy take buclate nema. No oproti Damcovi je to macek. Damco bol kostricka oproti nemu.
Inak Emma je fakt zivel. Ja neviem cim to je ale my to mame doma tiez. Prve kludne, druhe ako z divych vajec 🤐

cestovatelkaandrea
7. nov 2013

@evikhav81 no tie krce pocas spanku poznam. tiez som ich mavala a dost casto. magnezko si nedavas? mne to dost pomohlo.

evikhav81
7. nov 2013

@cestovatelkaandrea ahoj....hej,užívam magnézium každý deň,ale nezdá sa mi,že by to nejak pomáhalo,možno by som mala zvýšiť dávku,zatiaľ užívam len jednu za deň,len pri veľkých kŕčoch v noci si dám potom jednu tabletu naviac...ale vieš čo je najhoršie,nemôžem ani za svet spávať,v noci sa zobudím na kŕče o jednej - druhej a potom už len čumím do plafónu,na chvíľočku zaspím a o pol šiestej vstávam s mojim Danielom,ako ide do práce,myslím si,že potom pospím,ale celý deň ani za svet nezažmúrim oko...som strašne unavená a bolia ma oči....och,už sa tu sťažujem jak ozaj stará babka 🙂 ale tak to je,no čo už,nejak to hádam vydržím...

eri28
7. nov 2013

@evikhav81 uz to nemas daleko, len vydrz...

eri28
7. nov 2013

@cestovatelkaandrea po dlhej dobe som tu tvoj uz chodi??? nase mimi ani za svet, je velmi dlhy, cize iba stvornozkuje, a stoji...

eri28
7. nov 2013

@bsejrkova ja som v Amsterdame, zuiodoost 😉

eri28
7. nov 2013

@mibi41 uz nemam info, ale viem, ze su tu aj tie 3 D, mala som info, cez letaciky, ale neviem, skus na nete...

ikke
7. nov 2013

@evikhav81 mas nejake specialne magnezium od dr.? ak nie, pozri sa, kolko mg magnezia vobec obsahuje jedna tabletka, byva to velmi rozne. niekedy treba brat aj 3 tabletky aby clovek dostal primeranu dennu davku vitaminu.
ja som mavala krce v noci aj z chladu, akonahle som vystrcila nohu spod periny, strasny krc.
a aj banany (vraj) pomahaju proti krcom...trochu...

evikhav81
8. nov 2013

@ikke naši mi posielajú z SK MagnéB6...od doktora nemám nič,naordinovala som si to sama...myslím,že v jednej tablete je 500 mg magnézia

ervenka
8. nov 2013

@evikhav81 banany, kvalitna cokolada- dobre mnamky s magneziom. JA som brala aj tehu vitaminy. Ozaj, ako dopadol pokec s pani z Thebe?

evikhav81
8. nov 2013

@ervenka dopadol výborne,až som bola prekvapená...veľmi milá pani,dovolím si tvrdiť,že aj celkom mladá pani 😀 posedela u nás veru hodnú chvíľu,všetko vysvetlila,čo sa týka popôrodnej starostlivosti...no a ostatné uvidíme,ať keď bude po 🙂

erique12
9. nov 2013

baby, vy ste tu vsetky absolvovali 20 wk echo? a co amnio?
nam teraz odporucili amnio....

rybca
9. nov 2013

@erique12 ano, v 20 tt sa robi velke echo, zistuje sa vsetko mozne, nechcem ta strasit, ale amnio sa robi len ked su na to dovody, alebo ak ma zena po35tke

evikhav81
9. nov 2013

baby,aký prášok ste kupovali tu v NL na pranie vecičiek pre maličké bábätko?

rybca
9. nov 2013

@evikhav81 my pereme v Robijne, ale este je aj Neutral, bez parfumov

bsejrkova
10. nov 2013

@jaajaa
@erique12
@eri28
@ikke dobre rano holky!
Ja dekuju za odpovědi. Ja bydlím v Naardenu. A jak jste tady dlouho? A pracujete tady a když ano co děláte? To je otázek co 🙂. Me konci mateřská už 19 listopadu ☹ a bohužel si budu muset hledat novou práci jelikož mi v ty stary kvůli těhotenství (chtěla jsem potom pracovat part time) neprodlouzili smlouvu. Tak kdybyste náhodou o něčem věděli na 2-3 dny v oblasti nákupu zboží nebo nějaká administrativni prace tak mi dejte vědet. Nejlépe samozřejmě v oblasti 't-Gooi. Sice si říkám jaka je šance, ze zrovna o něčem víte, ale zkusit to muzu ze?
Přeju vám zatím pěknou neděli!

ervenka
10. nov 2013

@erique12 samozrejme,ze sme absolvovali. ;) Tiez si myslim,ze amnio je len pri probleme. Dr. nic pri echu nehovoril? Niektore tehu na SVK riesia amnio tak,ze idu len na 3D echo, tam vidno viac ako pri obycajnom. Ale zase z vody dostanes viac info ako z 3D... A niektore nejdu na nic, nechaju to na prirodu. Tak si vyber.

eri28
10. nov 2013

baby neviete ako to tu je, ked som na PNKe, teda dostavam peniaze z UWV, a chcela by som robit oriflame
nemam este info, ci sa to tu v nl, robi, teda ako??
Chcela som sa opytat, ci nemate niektora skusenosti.
viem, ze na svk, sa to robi na zmluvu, ale tu??
.

eri28
10. nov 2013

@erique12 ja asi echo, mne o amnio nehovorili nic, nikto.

jaajaa
10. nov 2013

@bsejrkova ja 6 let, pracuji celou dobu- nejdriv 2 roky v Zundert, ted v Halle- nakup a prodej rostlinneho materialu. Drzim palce pri hledani prace- kdy se chces vratit do prace?

evikhav81
11. nov 2013

baby,to tu v NL nebudem piť tú cukrovú vodu na zistenie tehotenskej cukrovky?dnes som bola len čisto na krv...

rybca
11. nov 2013

@evikhav81 ja som pila, prvy pohar ok, ten druhy uz bol des, na SVK nam tam davali citron (ktory sme si pravdaze kazda museli priniest), lepsie sa to dalo vypit

cestovatelkaandrea
11. nov 2013

@evikhav81 by som si fakt skontrolovala to magnezko ako pise Ikke. mne to celkom pomahalo a dost mi robili dobre aj striedave sprchy na lytka (studena, tepla) aby boli dobre prekvrvene a spala som v ponozkach. takze asi tak. dufam, ze sa ti to zhorsovat uz nebude.

inak na zistenie tehu cukrovky som si absolvovala pitie tej hnusnej cukrovej vody. ale to robia iba ak je na to dovod. u mna bol, lebo mama ma cukrovku. takze ma pre istotu poslali. inak testy nerobia ak nemas indikacie.

cestovatelkaandrea
11. nov 2013

@eri28 cavki, no nas drobec rastie ako z vody... chodit sam nechodi. ale ked ho drzim za ruky tak obehneme cely dom. ale strasne rad stvornozkuje. inak od vcera vie zliest z postele. podareny. a o tom ako vyleze hore schodami ani nehovorim. len dole este nie, ale to ma svoj cas. neboj vsetko ma svoj cas. este budu dni ked si budes hovorit ako dobre ze nechodil 😀 😀 😀