Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

spalka
1. jún 2010

@endzi30 waaau, ze 9 kilo, pekneee! my mame 8.8 a 13 mesiacov 😉

endzi30
1. jún 2010

@spalka 😀 😀 😀 😀 😀 veru, 9 kg 😠 😠 😠 vravim, mame doma MiniSumo 😀 😀 😀 😀 uz nevladzem ju nosit 😅

@andreaka11 , hej chleba 😠 😠 😠 .....a zasa mi povedal dr., ze este nemam davat vobec maso, ani zltok...a ja planujem ked skusi zeleninku a ovocie zacat aj s maskom a neskor zltok.... 😅 😵 😵
...no to by bolo super, mohli by sme sa fakt dohodnut na to plavanie....akurat nemam ziadne paksametle na to...ani plavky nemam 😠 😠 a babatka co musia mat? maju tam tie speci plienky, ci to treba extra kupit? a to je vyslovene bazen pre deticky, ci aj pre dospelych? a chodis sama, ci s drahym? ale asi s niekym nie? ved s dvoma babatkami asi tazko hihi 😀 😀 alebo si super zena a zvladas to aj sama 😀 😀

andreaka11
1. jún 2010

tak tie pampersky na plavanie kupis v kruidvat. maju aj vlastnu znacku. my tu pouzivame. boli sme len raz plavat. len by som uprednostnovala teplejsiu vodu. nebolo tam zle, len je to dost male a ti skorodospelaci tam santia, ako keby boli samy........ ty musis mat plavky!!! 😀 😀 bez nich by ta tam asi (urcite) nepustili. (mozno iba keby su tam chlapi plavcici, tak by si mohla ist aj bez) 😀 😀 😀 bola som s drahym. sama by som to vobec nezvladla. az taka superzena nie som 😵 tak musim pohladat nejaky ten vyhovujuci bazen a potom by sme sa mohli dohodnut. ozaj, a kde ty teraz byvas?

endzi30
1. jún 2010

@andreaka11
aha, tak tie plienocky dostat v drogerkach..oki 😉
hahaaa...no tak ja a bez plaviek....no aaaaaaamen tma 😀 😀 😀 😀 aaaaaaale aspon by som vyklidila cely bazen a mohli by sme tam byt sameeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak vravis, ze voda sa ti zdala studena? 😕 😠 brrrr....ja rada tepluuucku 😀 😀 😀

ja byvam v Tilburgu 😀 predtym pri Nijmegene 😉

mala mi tusim ochorela 🙄 chrci a kasle ako tuberak...musime sa objednat k dr. ....to som zvedava, co jej na to da...lebo to ma ocividne na prieduskaaach 😔
vcera aj dnes sme boli v ochodoch...a vsade uz bezi klima naplno....tak a mame to tu...ja tiez pokaslievam aj moja polovicka 😠 😠 a to som malu este zakryvala dekou az po usi...ale ked to fuuuka tak fuuuka a nepomoze nic 😠

miriamp
2. jún 2010

@endzi30 a @andreako11 nejako ste to tu zaplnili,ze nestacim sledovat nove spravy. zeby ste mali max.poslusne deticky ked vam tak dovolia surfovat? haha @endzi30 to mate ale dobru valibucku,ked tolko vazi na necelych 6 mesiacov....nas maly tiez bol valibuk, ale nie az tak,ked zacal behat mal 10 kg a mal necelych 10 mes. teraz ma skoro 12 kg a skoro 15 mesiacov,uz pribera pomaly,lebo vsetko vybeha. ta klima je velka potvora,ja to tiez nemam rada.a mala,uz lepsie?ja som bola v pond.u dr.maly mal cely vik.horucky ,no ta pavdepodobne virus,alebo zuby,idu mu dve stolicky.
@andreaka11 ty si sa poslusne zaintegrovala ako citam,s karavanom na dovolenku,......my s drahym planujeme v dochodkovom veku nejaky kemper a brazdit po europe.........a ked nase deticky prevezmu nas obchodik,a budeme az taky velky bohaci,ze pojdeme skor do dochodku,tak mozno aj skor .....haha ale to este potrvaaaaaa (pekne je mat plany a vizie,no nie).. pekny dnik a tyzden a vikend,ja nemam az tak ve casu na surfovanie tu.papapaaaa

andreaka11
2. jún 2010

@miriamp no ja mam dve deti, tak sa im nemusim tolko venovat. iba ked lisa zacne moc plakat, lebo thomas jej pcha prsty do oci, tak musim odist z netu 😀 😀 asi naozaj je nieco vo vzduchu. nastastie deticky su zdravucke, to len ja sa moc dobre necitim 😖 uz aby bol vikend.
@endzi30 dufam, ze malinku to rychlo prejde. mozno jej idu zubky. ved babky z dedin hovorievaju, ze zubky sa vykasliavaju. kamaratkyn maly tiez moc kaslal a zub si vykaslal 😀 tak sa tes, ako ta bude hryzt do bradavky 😕
@miriamp tak priatel je holandan, tak to je statna povinnost mat karavan 😀 a aky obchodik mate? pridem na nakupy ked budete mat vypredaj 😉 ja radsej neplanujem, leba vzdy, ked som si nieco naplanovala, tak mi to nevyslo... tak ziadne plany.. len z minuleho roka som sa poucila, ze dovolenku treba naplanovat 😝

endzi30
3. jún 2010

@miriamp , no aj ja dufam, ze to ta nasa MaxiMilla vybeha...lebo ju budem inac nahaaanat varechou 😀 😀 😀 😀
inac my uz mame tiez dva zuby vonku 😀 😀 😀 a mali sme riadne sopliska z toho 🙄 ...ale teraz to zuby asi nie suuu...nic nevidiiiiim, ani napuchnute, nic nic 😅 😅
kupila som jej vcera homeo kvapky na kasel...tak uvidime, ci zaberu 😕 noc bola priserna, chrcala, soplila...a budila sa kazdych 30 minut a neprestala plakat dokym som ju nevzala na ruky 😅 pipuska moja... 😅 dufam, ze dnesna noc bude lepsia 😅

miri... 😀 😀 😀 😀 no ked budeme v dochodkovom veku...tak to by bolo veru skvele cestovat 🙂 😵 😵 len aby nam kosti nehrkotali a vladali sme 😀 😀 😀

@andreaka11 ...tak dve deticky je zaaaataz asi najvacsia uplne na zaciatku, ale cim su starsie, tak sa aj same zahraju, ze? 😉
a ty si tiez chorucka? my doma tiez vsetci kasleme 😠 😠

endzi30
3. jún 2010

a mam foto pre @ivetkad 😉 teda ak je to este aktualne 😉 😉 a musim povedat, ze som sa dnes skoro stratila 😀 😀 😀 uz som chcela volat drahemu, nech pride pre mna 😀 😀 😀 namiesto 10 minut cesty domov, som sla 50 minut 😀 😀 😀 a to som bola s malou, taaaa mi vrestala v kociku...no aaaamen 😅 😀 😀 😀 nohy ma bolia ako hovado, lebo som sla rychlochodzou, lebo mala plakala a upotena som bola ako slak 😀 😀 😀 😀

endzi30
3. jún 2010

tak tu je domecek 🙂

endzi30
3. jún 2010

tu je jeden koniec ulice a druhy koniec ulice 🙂

endzi30
3. jún 2010

a tu je kraaaaaasny a velikansky park, aj s jazierkom a kacendami a je na konci tej ulici....a tam sa chodiiime prechadzat skoro kazdy den 😉

endzi30
5. jún 2010

aaaaaaale tu mame hice, co? 😀 😀 🙂

spalka
5. jún 2010

@endzi30 no mate to tam pekne, aj my sme to mali v hilversume podobne, to sa mi na nl pacilo, ze tam je vsetko take pekne a usporiadane, ale aj tak to bolo vsetko vzdialene 😒 ...no kukam, ze tam mate jak tu, 25 stupnov parada, ne? treba ist k moru, nechat sa trochu prefukat 😉

ikke
5. jún 2010

no...aby sme sa moc netesili, na zajtra uz hlasia burky a potom dalsie dni zamracene

endzi30
6. jún 2010

a je to tuuuuuuuuuuuuuu 😠 😠 😠 a mame po lete 😀 😀 😀 😀 🙄

endzi30
6. jún 2010

a na SK hlasia v piatok az 35 stupnov 😕 😕 😕 ineee peklo 😅 😅

endzi30
6. jún 2010

@spalka k moru by sme aj sli, ale sme nakapatiii vsetci a plus odporucali nechodit k moru, lebo kazdy Holandan sa tam bude trepat cez vikend a ze budu zacpy vsade 😠 😠 a s babatkom to radsej nehodno riskovat 😅

ikke
6. jún 2010

endzi, tesme sa, ze tento rok pripadlo leto na vikend 😀

endzi30
6. jún 2010

@ikke kedze ja som stale doma teraz, tak moze byt leto kluuuuuuuuudne aj cez tyzden.... 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
7. jún 2010

@ikke 😉 leto na vikend, to je pravda. vzdy je pekne cely tyzden, ked som v praci a cez vikend zvacsa prsi.

baby neviete mi poradit opalovaci krem pre deticky pre velmi citlivu plet. skusali sme pre drobca - Garnier kids, ROC, Zwitsal (hypoalergenny) a z kazdeho chytil silnu reakciu. Viem, ze je aj Biodermal, ale neviem, ci nas len teta v drogerii s nim nebalamutila. Alebo je lepsie ist rovno za doktorom a dat si predpisat specialny opalovci krem z lekarne?

endzi30
7. jún 2010

@cestovatelkaandrea ....ja som precitala dost o kremoch pre deticky a veeeela z nich obsahuje latky, co nerobi dobre pokozke u deticiek ,alebo vobec nie su vhodne pre deti, dokonca skodia....a hlavne tie zname znacky boli najhorsie 😠 😠 😠 😠
Najlepsi z testov vysiel DAYLONG (svajciarska firma), ci uz pre babatka, alebo starsie deticky 😉
Neviem, ci je dostat tu, ja som ho kupovala na SK....mam ten pre babatka.....je to sice faktor 30+ (vacsi pre babatka nemali, ale podla mna na toto slnko tu to staci a plus maluuu slnku nevystavujem)...

Tak skus ten, aj ked viem ze vsetky tieto kremy stoja fras 😠 😠 😠 ale je hypoalergenny s čisto fyzikálnym filtrom,
neobsahuje chemické filtre a je obzvlášť vhodný pre dojčatá, malé deti, ľudí s fotodermatózami a citlivou kožou

pozri si ich stranku 😉

endzi30
7. jún 2010

a pouzivam ho aj ja....teda nie ten pre deti....lebo ja mam alergiu na slnko (na hrudi a paziach sa vzdy vysypem) a pomaha perfektne 😉

ikke
8. jún 2010

@cestovatelkaandrea
kamoskin maly ma tiez alergiu na vacsinu kremov, zistim ti, com ho natieraju, ona mi aj ukazovala ten krem, ale ja si uz nepamatam, ako sa to vola...
inak na NL forach odporucaju krem NO AD, dostat v Kruidvate alebo etose

ikke
8. jún 2010

tak je to Vision, faktor 30, dostat ho napr. v etose

cestovatelkaandrea
9. jún 2010

@endzi30 a @ikke dik za rady, mozno ten daylong by mohli nasi kupit na SR a doniest mi ho. zatial by som skusila ten Vision 30.

andreaka11
13. jún 2010

som rada, ze moje deturence su spokojne aj s garnierom 🙂 som ani len netusila, ze take reakcie mozu mat deti....

andreaka11
13. jún 2010

mala som tu kamaratku, preto som tu nebola taaaaaaak dlho 🙂

ikke
13. jún 2010

😅

endzi30
13. jún 2010

Ahoj Adus 😵 😵 😵 a ja ze kdeeee si sa vyparila 😅 uz som myslela, ze ste odplachtili aj s karavaaaanom na mesiac niekam 😀 😀 😀 😀

Ikke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 maly je bombovyyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a velky fanda futbalu, cooo? 😀 😀 😀 a tie kukadielka modreeeee 😵 😵 😵

cestovatelkaandrea
14. jún 2010

caute baby, no co, budete dnes povzbudzovat Holandsko o 13.30?
vacsina mojich kolegov si dnes zobrala volno poobede v praci a tak nas namiesto 20 bude len nejakych 5 v kancelarii 😀 😀 😀