Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
22. okt 2014

@cestovatelkaandrea som rada, ze k nam dojdu originaly..🙂)))

ervenka
22. okt 2014

http://www.oudersvannu.nl/nieuws/verplichte-opv... ak je toto pravda, bude sranda 😝

ervenka
22. okt 2014

Ozaj, momentalne uz 3. den bez plienky (len dnes rano, lebo sme museli ist do obchodu), ked sme domov, drobec si sam sadol na nocnik, a vycikal sa. Len si nedal dole teplaky. ale nevadi... 😀 😀

ikke
22. okt 2014

@leonii a dobre sa oblecte, lebo budete stat par hodin vonku. u nas rozdavaju pepernoten/kruidnoten

@cestovatelkaandrea ze k tete!?! ale ano, ked pozeram na udaje vo vasich profiloch, tak za pol dekady som sa "stala" tetou 😝 😀

ikke
22. okt 2014

@ervenka dobra kravina, sami nevedia, co pisu
"In Amsterdam worden al opvoedcursussen aangeboden aan aanstaande ouders. Deze worden betaald door de gemeente. Ouders kunnen hier informatie en tips krijgen over de zwangerschap, de bevalling en de kraamtijd. "

Co sa asi tak na kurze "o tehotenstve, porode a sestonedeli" naucia o VYCHOVE deti?

ervenka
23. okt 2014

@ikke hehe, navyse sa vsade pise, ze kazde tehu, porod, ditko je ine. Takze pausalne nejake rady, alebo naucne teorie su asi na 2 veci. Davajte babatka na bok. nieeeeeeeeeeeeeeee, na chrbatik. Nieeeeeee nie nie nie na bok. Nikdyyy LEN na chrbatik... Napr. pred casom bola toeria "vyplakania", potoom sa prislo na to, ze je to absolutna sprostosta skodlive. Potom "time out" niekde inde ako je zvysok rodiny. A teraz sa prislo na to, ze aj to je skodlive, izolacia ditka vyvola v jeho tele podobne reakcie ako po fyzickom treste. Aj tak, pristohovalci, kt. by to mohlo pomoct sa ku info aj tak nedostanu. 😝

cestovatelkaandrea
23. okt 2014

@ervenka ja by som na taku idiotinu nesla aj ked je to povinne. vychovavam srdcom a nie pomocou idiotskych rad, ktore neplatia na kazde dieta....

rybca
23. okt 2014

@ervenka
@cestovatelkaandrea ja razim teoriu - Vypocut si a urobit po svojom. Pri dvoch detoch aj tak viem, ze vychova je celkovo o Pokus, Omyl, kedze kazde dieta je ine, na prvom sa totalne skusa co zaberie a pri druhom najprv skusame co zabralo na prvom a ked nepomaha, skusa sa dalej a tak to bude aj pri tretom, si myslim...🙂

cestovatelkaandrea
23. okt 2014

@rybca skoda, ze tie prve deti si to chudence akurat odserinkaju... 😖 kedysi mi mama hovorila, ze keby bola vedela, tak by to pri prvom dietati robila inak. a to iste badam ja tiez na sebe teraz...

rybca
23. okt 2014

@cestovatelkaandrea bohuzial, najviac, co mozme urobit, neopakovat chyby druhych..🙂 hlavu hore, staci len zliest z rodicovskeho piedestalu neomylnosti a sledovat deti ako a kedy sa spravaju a co robia...🙂

cestovatelkaandrea
24. okt 2014

Baby neviete, ci je teraz rozsirena nejaka brusna chripka? Vsetci kakosime ako o zavod. Kilco tak 3 krat denne vodovo. Ja o sebe ani nehovorim. Mam pocit, ze ma uz tyzden boli len brucho z toho. Manzel tiez ale nie tak ako ja. Len Damian sa zatial akosi drzi a neprehana ho.

rybca
24. okt 2014

@cestovatelkaandrea nieco asi bude, bo my sme minuly tyzden mali nieco podobne, k tomu 6. choroba a teraz doliecujeme zapal ucha (u Matyasa), Julia len 2 dni teploty asi zo zubov a ja zvysenu teplotu 3 dni, teraz uz len Mato musi dobrat ATB a kvapky do ucha

ervenka
24. okt 2014

@cestovatelkaandrea
@rybca banany s cernicami namocene v tmavej cokolade- to je spravna medicina na sriajdu (s prepacenim za vyraz) 😀

cestovatelkaandrea
24. okt 2014

@ervenka som si na teba aj hned v robote spomenula, ze pojdem kupit cernice 😉 creva mam tak ubolene ako stare hovado

cestovatelkaandrea
24. okt 2014

@rybca joooj tak nekakosime len my. no nech sa cim skor vyzdraviete. zapalene ucho je neprijemna vec.

leonii
24. okt 2014

Baby nemáte odskúšaný nejaký čistič na sedačky? Mám svetlé kreslo a decká mu dávaju zabrať ☹ . Na sk som kupovala v DM-ku ale do nemecka sa v najbližšej dobe nechystáme.

rybca
24. okt 2014

@cestovatelkaandrea uz je to dobre, uz len mediciny dobrat..🙂))

Tak dnes sme boli na genetickom echu, vsetko je ok, dokonca je babatko zdravsie ako na moj vek sa ocakava, riadne podrastlo od posledne, na grafe skoro kolmo hore isla krivka..🙂))) len som myslela, ze mi z krvi uz povedia aj pohlavie, ale ze na to treba ine testy, na ktore my uz nemusime ist, kedze je babo ok, tak si este 4 tyzdne musime pockat..🙂))))

ikke
24. okt 2014

@leonii skoda, ze si nepovedala skor, minuly tyzden som bola v nemecku, aj v DM. ale inak nic specialne vyskusane nemam, nieco som videla v kruidvate, alebo potom od HG take v bielej flasi, u nas to maju aj v coope

ikke
24. okt 2014

@cestovatelkaandrea hej, nieco je, my sice (klopklopklop) nie, ale u svagriny v amesfoorte mali grcackove preteky 😝 a aj svokra a jej sestra, tak dufam, ze sme sa nenakazili...

leonii
25. okt 2014

@ikke No čo už,to ma len včera napadlo, že by s tým bolo treba niečo robiť a aj koberce na schodoch by si zaslúžili troška prečistiť. Pozriem v COOP že čo majú hádam to bude účinné 😀 😀 😀 😀

ikke
25. okt 2014

@leonii a aj v blokkeri som to dnes videla. na tepovanie treba v praxis alebo gamma pozicat tepovaci vysavac a kupit si do neho ten sampon, napr. od HG. inak ak pred vami byvali v dome fajciari alebo ak su schody dost spinave, radsej si dajte vymenit koberec. my sa chystame asi na buduci rok, stoji to okolo 200 eur.

leonii
25. okt 2014

@ikke fakt poziciavaju tepovac ? Super musim to vyzistit. Pred nami byvala rodinka z detmi a v dome sme nemohli fajcit ani mi ( sme nefajciari) tak asi ani oni nefajcili. No a koberec mi prisiel but novy alebo cerstvo vycisteny ked sme sa nastahovali' ale casom ho chceme vymenit za drevo a len take male naslapove koberceky. Zajtra ideme do Gammy tak hned pozistujem ze ako je to s pozicanim. Vdaka.

cestovatelkaandrea
28. okt 2014

@ikke no kedze je Amersfoort od nas len 5km, tak to je aj u nas. My sme s manzelom a Kilcom ok, teraz to trapi Damiana. Len nech ho to moc nevycerpa. Chytil do toho este aj prievan do oka, tak je taky zlomeny. No a buduci tyzden ma skusky z plavania na diplom C, takze musi vyzdraviet, lebo tam musi vela plavat. Ani nepisem, ze s nim musime ist este potrenovat techniku na kraula, lebo to mu robi este trocha problemy.

leonii
28. okt 2014

Baby a čo dušičky (Haloween) oslavuje sa tu nejako špeciálne? Chcela som niečo vyguglit ale veľká bieda. Ako jasné chápem nejaké tie masky a pod ale či má môže niečo prekvapiť či také niečo?

ervenka
28. okt 2014

@leonii klasika haloween- sladkosti, s detmi chodi aspon 1 dospely a len tam kde to poznaju, kde byvaju. Teda aspon, co som zazila v DH/ wassenaari a tu...

leonii
28. okt 2014

@ervenka Jáj takže si mám niečo nachystať,lebo chalani tu majú dosť kamarátov 😀

ervenka
28. okt 2014

@leonii mozu sa spytat, ci pojdu ako skupina, alebo kazdy sam. Napr. v DH+ Wassenaari bola tradicia, ze ti, ktori chceli, aby ich prisli deti "vystrasit" so dali do okna svetielko alebo tekvicu. Lebo su aj ludia, kt. nechcu mat s hellow. nic spolocne. 😉

ikke
29. okt 2014

u nas, pokial viem, maju deti presne adresy, kde si mozu ist "vystrasit" cukriky 😅 a este byva lampionovy sprievod, u nas dnes vecer

cestovatelkaandrea
29. okt 2014

@leonii
@ervenka
@ikke No len nech deticky pridu ku nam. Ich tak vystrasim, ze sa z toho poseru. Take strasidlo este nevideli, ake uvidia. Ani cukriky nebudu chciet a na buduci rok urcite nepridu 😀

leonii
29. okt 2014

@cestovatelkaandrea No aby si nebola prekvapená,doma majú celkom slušnú prípravu 😀 😀 aby to ešte 3x neotočili pre velký úspech 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎