Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
11. dec 2014

@ervenka oki, dik... moze byt. sme rozmyslali doma, ze aku cestu bude musiet Damco merat keby siel na univerzitu. poculi sme ze z lycea sa da priamo ist na univerzitu a nie najpr na HBO a potom univerzita, ako je to z Atheneum tak neviem. ale extra lat+gr sa mi zda az moc. no vidim, ze si to musim vsetko prestudovat.

ervenka
11. dec 2014

@cestovatelkaandrea mm isiel z atheneum na Fontys HEAO Eindhoven. je mgr. co sa tyka jazykov- mali FR, DE Eng. Aj to staci, myslim si.

cestovatelkaandrea
11. dec 2014

@ervenka hej akurat to pozeram, niekedy je menej viac 😉 netreba sa ucit zbytocnosti.

cestovatelkaandrea
11. dec 2014

@ervenka som nasla jedno dobre atheneum v amersfoorte, tak dufam, ze o 5 rokov skonci drobec tam 😀 😀 maju velmi dobre vysledky z testov a aj uplatnenie na HBO a WO potom po skole 😀 😀 😀

leonii
14. dec 2014

Baby nemá niektorá recept na tie miny perníčky tie guľaté? Decká chcú len tie ja nemám recept a oni iné nechcú a ujo Google nepomohol ☹

ikke
14. dec 2014

@leonii ja mam recept na pardubicke medovnicky, take, co su hned makke ale pri peceni sa bud trochu rozleju alebo dost nafuknu 😅

baby, mate niektora skusenosti s OV chipkaart pre deti a s Daluurabonnement? s tym abonnement by spolucestujuce deti mali ist zadarmo, len mi nie je jasne, ci to treba niekde na tej detskej karte aktivovat, alebo proste sa dieta nezacheckuje... 😨

leonii
14. dec 2014

@ikke ale tak ved napíš ked tak upečieme tie.Teraz lutujem že som si nezapísala vtedy ked sme piekli v tej škole ale tak som pôvodne piect nechcela,ale chalani tu dona hudú že oni chcú sami 😀

ikke
14. dec 2014

jaaj, ci myslis tunajsie pernicky - pepernoten? ehm...kruidnoten? alebo speculaas?

leonii
14. dec 2014

@ikke jj tie male guličky čo tu predávaju. V škole sme ich vtedy piekli a ja som si recept nezapísala a decka že oni chcú práve také vypekať. 😀 😀 😉

ikke
14. dec 2014

@leonii tak tie ja nepeciem, ale receptov najdes na nete kopu, napr.
http://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R511914/pe...
http://allrecipes.nl/recept/4001/pepernoten.aspx
precitas to, ci treba ti to prelozit? alebo decka pomozu 😀

leonii
15. dec 2014

@ikke jáj díkes 😀 😀 Netreba prekladať na to mám uja Googla 😀 😀 😀 Chalani budu heppy lebo sme piekly včera podľa receptu čo doniesol Jajko zo školy ale sa mi nezdál že by bol správny,ale on tvrdil, že je, tak sme skúsili a máme kopec čiernych placiek 😀 😀 a jednu mega placku,lebo ved to je sranda 😀 😀 😀 No chut nie je kto vie čo.Ale tak oni sa zabavili ja som len sledovala a kibicovala 😀 😀 😀

rybca
15. dec 2014

@cestovatelkaandrea Adi mozes prosim ta upresnit den kedy dojdete? Nech si mozeme naplanovat aj ine navstevy..🙂))

cestovatelkaandrea
15. dec 2014

@rybca jasne, hodim rec s Petom, ale asi to bude bud 27 alebo 28 december. Este sa opytame aj nasich druhych kamosov, lebo aj ich chceme navstivit v ten isty den ako aj vas. Dam ti dnes alebo zajtra vediet.

ervenka
15. dec 2014

@cestovatelkaandrea @leonii vsetko bude inak. CITO na druhom mieste, v prvom rade, co povie ucitel. Len som zvedava, co spravia rodicia, ak ucitel nema ditko prave v laske... http://www.oudersvannu.nl/nieuws/ouders-zetten-...

ikke
15. dec 2014

@ervenka no pokial viem, uplne najdefinitevnejsie slovo malu rodicia... 😉

ervenka
15. dec 2014

@ikke Len ked ucitel povie, ze ditko nema napr. na VWO, tak ten boj... Pokial neradia dr. z CB, tak je zatial vsetko okidoki.

cestovatelkaandrea
16. dec 2014

@ervenka brrrr, uvidime o par rokov tie boje. Damian posledny pol rok hovori vsetkym, ze bude uitvinder (vedec) 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
17. dec 2014

@rybca Katka este zatial neviem, kamarat nam este nedal vediet. Asi musi overit celu jeho dlhu agendu co ma na sviatky. Tak dufam, ze dnes sa ozve. Vam to ktory den viacej vyhovuje?

cestovatelkaandrea
17. dec 2014

Baby ja tak neznasam, tieto dni pred vianocami v robote. od vsetkych dodavatelov same kolace chodia.... kto to ma jest... joj nech je uz 24-teho a sme doma 😀

rybca
17. dec 2014

@cestovatelkaandrea no nam by najviac vyhovovalo 26...🙂 Kedze som uz slubila kacku..🙂 ked ju budem musiet odsunut na vikend, musim vymysliet ine dostatocne sviatocne jedlo..🙂 a ostatne len s posedenim by sme riesili cez vikend, inac neviem ako u vas, ale u nas sarapati choroba, mna sa drzi uz 3 tyzdne a Laciho to chytilo predvcerom, ale za tyzden sa hadam vystrabime..🙂

cestovatelkaandrea
17. dec 2014

@rybca ok, pisala som sms kamaratom, ci by tento den vyhovoval.... inak so sviatocnym menu si pre nas nerobte starosti. my sa potesime aj chlebiku s cibulkou 😉 hlavne ze budeme s vami a na jedle nezalezi 😉 hlavne sa vela nevrt v kuchyni a radsej vyliec chorobu. u nas je to OK. Ja s Petom v pohode. Damian je trocha prechladeny a len nadranom trocha kycha. Kilian je trocha zasopleny, lebo mu idu posledne 4 stolicky. Ale inak nic.

rybca
17. dec 2014

@cestovatelkaandrea aj na chlebik s cibulkou a mastu moze dojst, mame fantasticku z Mangalice..🙂 jedna basen a este aj zdrava..🙂

michelle22
17. dec 2014

Baby poradite mi? Zase tu holandcinu az natolko neovladam a nie som si ista 🙂
Takze dcerka odchadza zo skolky a chceme sa podakovat ucitelkam, spravila som take mile balicky s bonbonmi a biankinu fotku k tomu. Na zadnu stranu by som chcela napisat nieco take - Voor mijne lieve juf Annemarie, met liefde Bianka. Ci ako to nakombinovat? Pre moju zlatu ucitelku.... s laskou Bianka.
Prosim poradte kto mate basnicke crevo 😉 dakujeeeem

ervenka
17. dec 2014

MM hovori- Voor mijn lieve juf Annemarie, liefs Bianka. Ze oni to tu tak hovoria- liefs...

cestovatelkaandrea
17. dec 2014

@michelle22 presne ako pise ervenka 😉

cestovatelkaandrea
17. dec 2014

@rybca Katka, tak nakoniec prideme az toho 27-ho. Prideme ku vam az niekedy poobede okolo pol druhej. S kackou si starosti nerob,kludne ju urob pocas vianocnych dni a s nami si date len kavicku a nieco ku kavicke. Ak motyka vystreli hadam aj napecem 😀 ja som tuto zimu prestala mat rada pecenie 🤐 🤐 🤐

rybca
17. dec 2014

@cestovatelkaandrea som ti pisala sms, nedostala si? na toho 27. som uz musela dat tu druhu navstevu, lebo oni potom odchadzaju na 2 tyzdne prec, na stvrtu to mame dohodnute...:(

ervenka
18. dec 2014

Ach jo. Skvela kombinacia- mama chora uz viac ako tyzden (hrdlo, usi),drobec chory- usi, nos, hrdlo-mama nos aaaaau. A v utorok odlietame...Ked som sa nahlasila, ze som chora, tak jeden z admi z postnl (ktory ani nevie, ze existuje postcode 5056 😝 a moje meno nevyslovitelne- "zavolaj zajtra, ci sa lepsie citis." Vrrrrrrrr

cestovatelkaandrea
18. dec 2014

@rybca a keby sme sa zastavili len na kavicku okolo jednej alebo pol jednej. tak maximalne do pol druhej, druhej? my ideme tiez potom na lyzovacku a v iny den nemozem. 26-teho mame nakoniec tu u nas z kostola poobede program a doobeda je omsa, tak to nejde.
SMS mi nedosla lebo mam novy mobil. Poslem ti hned v IP moje nove cislo. Som ti ho zabudla minule poslat, ked som o tom pisala.

rybca
18. dec 2014

@cestovatelkaandrea to by slo, vsak mozete aj dlhsie ostat, len aby ste ratali, ze o 4 pridu dalsi..🙂 tak spravim aspon nejake misy, ci chlebicky, to vies, u nas hladny nikto nebude..🙂))) tak sme dohodnute, v sobotu o pol jednej, jednej vas cakame..🙂