Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
21. jan 2015

@palinkova87 telefon znesie vsetko. Ked uz tak email, ale najlepsie normalne pisomne listovo...
A ako to riesite, ak smiem vediet?

leonii
21. jan 2015

Baby tak dnes Melánia po prvý raz oslovila svoju učiteľku priamo. Po 4.roch mesiacoch by už aj bolo na čase. Síce sa len lúčila ale aj tak ma potešila 😀 😀

leonii
22. jan 2015

Baby nevidela niektorá ten hrebeň tangle teezer v obchode? Našla som na nete,ale radšej by som kúpila priamo v obchode. Ďakovala 😉

ikke
22. jan 2015

@leonii pocujem to prvykrat, ale ked to maju na nete obchodu douglas, asi to budu mat aj v kamennom obchode douglas 😉 a mozno aj v etose

leonii
22. jan 2015

@ikke je to inak super kefa,kamoška ju používa a fakt jej vlasy nekmaše, ja by som chcela pre mladú,lebo reve stále pri česaní tak reku kúpim. Pozriem do toho Etosu či nebudu mať 🙂

ikke
22. jan 2015

@leonii ja sa s kefami neviem ucesat, a aj hrebene som si musela kupit teraz na slovensku v tescu, lebo tu maju vsetky len take otrasne tvrde a riedke 😝 😀

leonii
23. jan 2015

@ikke No ja sa zas češem len s kefou čo som tu v COOP kúpia,ale mlada si tak zauzluje vlasy že ani ten rozčesávač o Gliscuru jej nepomáha a ostrihať ju nechcem tak uvidíme či tá kefa pomôže.Dokonca som jej začala na noc zapletať vrkoče ale zas musím večer rozčesať 😒 Mne by to ani nevadilo,len mlada ziape jak keby ju rezali 😒

rybca
23. jan 2015

@leonii ahoj, prave sme prisli z kadernictva a tam mali napredaj tu kefu, tak pripadne aj v kadernictve kukni.

leonii
23. jan 2015

@rybca Díkes 😀

leonii
23. jan 2015

Háááááá ženy mm chcel placky na večeru. Tak pražím a zrazu požiarny alarm začal pískať. Blbec. Teraz som nevedela či vypnut plyn či ho z metlou rozbiť koxo hnusák jeden. Ešte že susedia nenabehli bo by bola iná sranda 😀 😀 A alarm neviem či prežil mm nie je ešte doma. Držte palce nech som ho úplne neskántrila 😀 😀

ervenka
23. jan 2015

Manzel mojej spoluziacky z gympla ide na sluzobku do NL. Ze na co sa ma pripravit, ake je pocko a tak... Vsetko oki, len som napisala, ze nech sa pripravi na mozne reakcie, jeho priezvisko je KUTLIK.
Aby bola este vacsia sranda- prisiel letak s oblecenim- It's de Cock that makes the man. Jan de Cock..
To nevymyslis, to je zivot! 😀

ikke
23. jan 2015

@leonii aaale prosim ta, alarm kupis za pat evri uz aj v kruidvate tusim 😀 😉 ak to prezili vase usne bubienky, vsetko je oukej.

@ervenka http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/5023...

leonii
24. jan 2015

@ikke No naše ušné bubienky prežili a alarm asi tiež,len treba založiť baterku 😀 Ani som nevedela,že je to take lacné ,by som mu viacej naložila. Ale placky sa vydarili 😀 😀 😀 Inak u nás tááááááááááááááák snežíííííííííííííííííííí decká su v siedmom nebi,len ja musím ísť do obchodu pešo 😒

ervenka
24. jan 2015

@leonii a posta bude mat zase meskanie... 😀

leonii
24. jan 2015

@ervenka ako čo že meskanie ale koľko bude polamaných končatín? 😨 Nezávidím-

ervenka
24. jan 2015

@leonii 0 polamanych koncatin. Ak su zranenia, tak su skor roztriestene zapestia, kolena a tak.. (NL postari su gumkaci...)

leonii
24. jan 2015

@ervenka Tak to potom super 😀

ervenka
24. jan 2015

@leonii no a pretoze som tiez gumkac, natiahla som si "lies"- triesla. chodim ako maly tucniacik, mm hovori, ze zakrakaj a budes uplne happy feet. 😀

leonii
24. jan 2015

@ervenka teda tak to si potom iný gumkáč. Dávaj na seba bacha 😀 Inak to musí dobre vyzerať,ale je mi ťa ľúto ☹ ☹ A natiahla si si pri práci či ti tehotenstvo dáva zabrať?

petomih
24. jan 2015

Žienky v Holandsku - potrebujem súrne pomoc - PROSÍM - ak viete mi niektorá buď preložiť alebo dať preložiť tieto dve vety: " U heeft over 2013 geen aangifte ingediend. De Belastingdienst heeft uw bijdrage voor de Zorgverzekeringswet geschat."
Preložila som si to cez translator,no nie je to doslovne,neviem,ci som to dobre pochopila. Jedna sa o text od Belastingdienst... 😒

ervenka
24. jan 2015

@leonii praca slachti, ale od nej aj kone dochnu... 😉

leonii
24. jan 2015

@ervenka Ale ved ja to vždy vravím, ked sa ma niekto pýta že čo som robila 😀 😀 Nebudem predsa riskovat že?

ervenka
24. jan 2015

@petomih neposlali ste za 2013 danove priznanie. Danovy urad preto vas prispevok na zdravotne poistenie odhadol.

petomih
24. jan 2015

@ervenka ste zlata,presne takto som si to prelozila... 😒 mame pruser,mazel robil v NL,ked odisiel,jeden chlapik,co ho tam zavolal pracovat mal za neho podat dan.priznanie /szco/... nepodal... teraz mu odhadli prijem /nerealny/ a vyrubili nam platit na zdrav.a soc.poistenie 2500eur... sme z toho zufali... neviete,da sa to este nejako odvolat? myslim,napisat odvolanie...

ervenka
24. jan 2015

@petomih mm povedal, ze do piatich rokov od datumu poslania rozhodnutia mate pravo podat odvolanie. ALE spravila by som to v spolupraci s danovym uradom (ak vie tvoj manzel po NL lebo moze sa stat ze Belasting nebude chciet po eng. komunikovat), minimalne s normalnym danovym poradcom- d. porad. stoji peniaze, ale nesie za rozhodnutie zodpovednost a sanca,ze vie a chce po eng. je vacsia. Inak, dobry problem... 😒

petomih
24. jan 2015

@ervenka no manzel nevie ani po NL ani AJ...ved zato sme aj tak dopadli...neviete,ci sa neda podat nejake dodatocne dan.priznanie? ☹ dan.poradcu v NL?my totizto sme na svk...

ervenka
24. jan 2015

@petomih od 1.1.2015 sa toho naozaj vela zmenilo.Takze si vyberte niekoho, kto sa skutocne vyzna, pozna fakty a nie iba domnienky... vy musite "bezwaar maken".

ervenka
24. jan 2015

@petomih hmmm,tak potom cez SVK danovi urad sa pokusit to vyriesit. Lenze toto sa tyka NL poistenia, SVK s tymto nema vela co spolocne. Ale opytat sa mozete vzdy

petomih
24. jan 2015

@ervenka neviem,ci pochodime cez svk danovakov... este bol aj zivnostnik - vsetko ma sam na zodpovednosti... pochybujem,ze sa plateniu vyhneme... popravde,ani nevieme,ako to zaplatit - prisiel Acceptgiro, vidim tam IBAN,adresu Belastingdienst, no neviem,ako to vlastne poslat do NL... var.symbol,plus medzin.prevody... ☹

ervenka
24. jan 2015

@petomih najskor sa skuste poradit na SVK dan. ur. zavolajte na NL belasting... Viac poradit neviem.
A este, ak na tom seku je niekde napisane VERVALDATUM - do toho datumu to musi byt zaplatene, inak moze prist pokuta, prip. narastaju percenta z omeskania.