Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
31. aug 2015

@ajana1 som si pozrela link. robia aj skolu pre deti tiez na tom istom mieste. vyzera to zaujimavo. mozno v oktobri by sme prisli. neviem este, musim sa dohodnut s manzelom.

cestovatelkaandrea
31. aug 2015

@leonii si vecer ped spanim dobre zacvic a potom ti moze aj strecha nad hlavou lietat 😀

ervenka
31. aug 2015

@leonii hehe, a co taky postar? lebo posta musi ist na cas. Ani krupy, burka, sneh a ine prirodne srandy postarov nezastavia. TEda aspon mna nezastavili.... 😝

cindyy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leonii
31. aug 2015

@ervenka joj tak poštár to je kategoria sama o sebe. Fakt chodia za každého počasia 😒 😒 Ja si môžem vybrať medzi dvoma dňami že kedy bude menej liať 😀 😀

leonii
31. aug 2015

@ervenka A ako malý? Zážitky vypočuté? Teší sa aj zajtra? 😀

ervenka
31. aug 2015

@leonii mne este ako tak povedal, ale ked sa tatko pytal- co si robil? NIIIIICCCCCC!!! Ale juf povedala,ze kecal viac ako ostatne deti, ze keby nevedela, ze je vve tak by nepovedala,ze ma taalachterstand. A ze pohoda, 2x sa sam vypytal na zachod. 😉 akurat plakal, ze cvicky musia zostat v skole. ze im bude smutno za nim. 😀 A NEchcel ist domov. juff ho musela 2x volat aby isiel. a gymzaal je WOOOOW. papa, mama ga ik ook gymmen?

leonii
31. aug 2015

@ervenka No paráda, tak je dobre,že chce ísť aj zajtra 😀 Maju aj gymnastiku? Zlatý že civčkam bude smutno 😲 😲 😲 To by sa mladej páčilo 😀 😀 bola by ako hroch v porceláne 😀 😀

ervenka
31. aug 2015

@leonii gymzaal- telocvicna. gymmen- telocvik.

leonii
31. aug 2015

@ervenka aha ale mlada v Grup1 nemala telocvik a teraz asi bude 1x týždenne,ale to asi až po rodičku ak som dobre pochopila.

ervenka
31. aug 2015

@leonii hmmm, nam hned povedali, aby sme kupili tenisky s bielou podrazkou, a naucili mladeho aby sa sam vyzliekol/obliekol 😉 Ved uvidime. Dnes behali vonku. ak sa pocko pokazi, uvidime, aku budu mat aktivitu.. 😉

leonii
31. aug 2015

@ervenka no vidíš a ja som min.rok kúpila a oni nemali. Tak sme aspoň oblečenie využili,teraz čakám ked to povedia na 100% a potom kúpim 😀 😀 Tak naši maju pri škole takú športovú halu takže tam chodia v zime 😀 😀

ervenka
31. aug 2015

@leonii teraz mali v kruidvate akciu. Tak som kupila hned cislo, kt. drobec teraz nosi+ o 1 vacsie. 😉

leonii
1. sep 2015

@ervenka
hmm tak dnes tam idem (ak sa mi bude chcieť) tak pozriem aj ja pre mladú. Ak nebude telesná,bude mať papuče 😀 😀

leonii
1. sep 2015

Božžžžžžeeeeeeeeee nechcite nič vysvetliť od Adama (10r) Sa pýtam čo v škole. Odpoveď: Hrali sme hru kvarteto,chápeš 21 detí a učiteľka si musela niekoho vziať a o mne si mysleli, že som z Wimom. Koniec. Otočil sa a odišiel. Vravím mu nech sa vráti ved som to nepochopila a on že čo som na tom nepochopila? Ako však to ani jedna z Vás nechápe? Normálne odišiel urazený,lebo že JA som to nepochopila. Dik kebyže pijem tak si dám frťana 😎 😀 😝 😝

ervenka
1. sep 2015

Dnes ked som isla pre Daniela, juff hovori- kreslili sme, nechcelo sa mu velmi, ale nakoniec kreslil. Neskor mali nakreslit seba, a ze sa celkom slusne zapojil. A ze velke oci- on pozna cisla 1-10 a aj naspat. Ze nie vsetky deti ich poznaju. Dala mu papier, boli tam cisla, a ze ich vsetky pekne povedal. DEti mu zatlieskali a ze woooow. Ucitelka- Daniel vyzera byt celkom sikovny a zlaty. ked som ho videla cez okno, deti sedeli v kruhu, ona mi nieco hovorila, Daniel ruky zalozene za hlavou a zival. hmmm, asi sa mame na co tesit, a lasku k cislam ma od tatka. Ja skor jazyky.

leonii
2. sep 2015

Baby napíšte mi prosím postup na vybavenie pasu pre dieťa na ambasáde. Aj s poplatkami. Ďakujem 😉

ervenka
2. sep 2015

@leonii rovno si zavolaj na ambs. bola a mozno aj stale je veeeelmi ochotna pani, ktora vsetko vysvetli- http://www.mzv.sk/haag ona ti vsetko vysvetli, pero a papier maj pri sebe. a mozno ti da rovno aj termin. 😉

leonii
2. sep 2015

@ervenka Vďaka pozriem a zavolám si 😀 😀

rybca
3. sep 2015

@leonii zavolala si? lebo teda mi za posledne mesiace nemame dobre skusenosti s ambasadov, od narodenia Anny bud tam mali dovolenku, alebo nudzovy rezim, na naliehanie nam konzul dal termin na vybavenie rodneho listu, sam konzul nas odbavoval, trvali na Lackovom rozvodovom rozhodnuti, ktore vobec nie je dolezite a uz je to cez 2 mesiace a este nevolali, ze by bol rodny list tu, som volala a na matriku v BA a tam ta ziadost dokonca prisla az 2 tyzdne po nasom ziadani, bola tam jedna pani, 2 roky dozadu, povedala aj to, na co ste sa nepytali, ale bolo podstatne, neskor tam bola uz len taka obycajna uradnicka a teraz, no nejak to tam upada, tak napis svoju skusenost, ci ma cenu tam vobec volat...🙂

ervenka
3. sep 2015

@rybca ta blond pani tam uz nepracuje? veeeeelka skoda. Fakt bola dobra. KEd bolo treba aj ambasadu speci otvorila mimo urad. hodin... Ach jo. mozno nemala ten spravny nazor. 😔 😕

leonii
3. sep 2015

@rybca no práve som dovolala. Zdvihla žena,bola milá a všetko mi pekne vysvetlila. Neviem či som pomohla 😀 😀

ervenka
3. sep 2015

@leonii ze by bola nadej? Mala trosku Bratislavsky prizvuk a nemakcila- de te ne le? 😉

leonii
3. sep 2015

@ervenka waw ty koxo neuveríš mi ale nič také som si nevšimla 😎 Ale bola príjemná tak hádam je tam aj nádej pre teba 😀

leonii
3. sep 2015

Baby videla som jedno video na fb o prístave v Amsterdame a v pozadí bolo ruské kolo. Neviete kde presne to je?

cestovatelkaandrea
3. sep 2015

@ervenka tak ja ked som bola naposledy na ambasade tak tam bola taka mlada tetula v mojich rokov a vedela s prepacin prd gulovy o veciach na co som sa pytala... proste nemala prehlad... a zabila ma, ked zvonil niekto na ten ich zvoncek zvonku a spustil po holandsky na nu. ona nazad ( v sialenej anglictine): prepacte ale ja nerozumiem holandsky, musite rozpravat anglicky alebo slovensky..... som sa smiala ako hovado, ked som vysla von odtial 😀 😀 😀

ervenka
3. sep 2015
ikke
6. sep 2015

maminy vlacikovych maniakov, nebudete nahodou dnes niektora u nas v dedine?
http://www.stoomtrein.org/evenementen/tnt.html
😀

cestovatelkaandrea
6. sep 2015

@ikke dnes nie.... ale boli sme v Juliana toren a tam sme si pozreli Thomas show. takze aj vlaciky boli. A chlapci mimoriadne spokojni obaja... 😀

lenkabell
6. sep 2015

Ahojte zije nejaka mamina na materskej dovolenke v Rotterdame,somkonkretne z Kralingse Veer 🙂piste do spravy,dakujeeeeeeeeeeem.lenka