Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

mevrouw
9. feb 2016

@kwr gratulujem 🙂 mna to este len caka.

leonii
9. feb 2016

Baby dá sa tento krém či ako to mam nazvať kúpiť aj v nor. obchodoch? (Albert,Coop) Nie len na nete,alebo v špeciálnych obchodoch ? Požičala nám to známa,ale použila som toho viac ako polovicu tak jej nechcem vrátit skoro prázdne balenie,ale na nete som našla cenu 7€ a pošta 7€. Len či to niektorá nevidela 😀 😀 Prinajhoršom objednám 😉

kwr
9. feb 2016

@mevrouw drzim palce, urcite to dobre dopadne, poviem ti, vedela by som si zvyknut na tie super komfortne izby a super vecere;)

leonii
9. feb 2016

A chčije a chčije asi si kúpim niečo také,len neviem či by ma do cvokhausu nezatvorili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
9. feb 2016

@leonii kruidvat? AD? kupi si v Heme sadu proti dazdu- nohavice+ bunda a mas. Hento- jedno len na paradu a to druhe akoze na tvar a hrud- zaduje a budes na zemi v kaluzi. 😉

ervenka
9. feb 2016

@kwr bronovo je aj kralovska nemocnica- vsetky princezne od Wimlexa sa tam narodili. 15.1. sa tam narodilo kamoske babo, tiez si Bronovo nemohla vynachvalit. 😉

ervenka
9. feb 2016

Drobec mal posledne testy- achterstand is weg. 😝 tralala, teraz 3m. bez logop. a potom 3mesiace ano, 3 nie... a tak dokola. 😉

leonii
9. feb 2016

@ervenka jj ja som si kúpila taký ako kabát pogumovaný až po kolená,perfektný RUŽOVY až to oči kole ale tak ma aspon bude vidno 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som si len dnes nadávala,lebo zimnú bundu som si bez kapucne kúpila, neviem kde som rozum nechala. 😒 😒 A najviac mne vadia mokré vlasy,ale čiapky,klobúky a šiltovky nenosím 😒 😒 😒 😒 A mám aj bodkované gumáky no ja budem kočka viac ako Melánia 😀 😀

leonii
9. feb 2016

@ervenka super mi sme z Jankom teraz začali chodiť,len som čakala nejaké papiere na precvičovanie ako na sk a nič sme nedostali.

ervenka
9. feb 2016

@leonii tu je to trochu ine ako na SVK- teda co si ja pamatam. 😉

leonii
9. feb 2016

@ervenka tak to teda hej, na sk sme dostávali kopec papierov a ja som bola vždy s nimi aby som videla ako majú správne vyslovovať. Ako až tak mi to nevadí, ja sa aspon prejdem 😀 😀

ikke
9. feb 2016

@leonii henten calendulan som kupila normalne v lekarni, ale my sme z neho pouzili menej nez polovic 😀 neviem ci ho nemam este v skrini ale uz je urcite po zaruke. kazdopadne v lekarni urcite kupis, posli muza nech ide do lekarne vo vordene (heh dnes som tam bola), tam to budu mat asi aj v regali vylozene 😉

mevrouw
9. feb 2016

@kwr dakujem, dufam aj ja....no tak to verim 😀 😀 na dobre sa lahko zvyka a rodny list ste vybavovali cez ambasadu alebo cez matriku na sk..nevieme co je totiz rychlejsie kedze by sme chceli ist 3 mesiace po porode aj s baby na Slovensko..

ervenka
9. feb 2016

@mevrouw zavolajte si,ci matrikarka/uradnicka na matrike u vas je vobec ochotna vybavit zapis do specialne matriky. Ked sa nas prvy narodil, v ZA povedali mamine, ze oni nemozu/nechcu/blabla. Ze jedine cez ambasadu.

leonii
9. feb 2016

@ikke no pošlem ho,len či bude stíhať,lebo končí po 17-tej. Ona nám to doniesla prvý den čo mlada kiahne chytila,lebo mm nič nezohnal a aj ked som potom ja kúpila po tomto spala mladá celú noc takže som dosť minula a zas nechcem byť taká, že jej skoro prázdne vrátim. Ale vo štvrtok idem do Zutphenu (keby si chcela dať kafe) vezmem flašku zo sebou a budem to ukazovať tetám v lekárni 😀 😀 😀 😀

kwr
9. feb 2016

@mevrouw Rodny list sme dali vystavit v Haagu, ale ak chcete s mimcom cestovat na Slovensko, treba zavolat na ambasadu- konzularne oddelenie a objednat sa, ze chcete dolozku (Emergency travel document). Na to vam treba original rodny list, prelozeny uradnym prekladatelom (Pozor, musi to byt jeden z tusim 4 ludi, najdete ich na stranke nasej ambasady v Haagu), to prinesiete na ambasadu, tam vam overia pravost a vystavia jednosmerny papier (vyzera to ako pas) na jednu cestu domov. Doma treba ist na Osobitnu matriku do BA a tam priniest prelozeny rodny list a zaziadat si o zapis. Oni potom zapisu vase mimco, vystavia mu slovensky rodny list, rodne cislo, a na zaklade toho vystavia slovensky pas- budete ho potrebovat aby ste mohli s mimcom cestovat naspat do Holandska🙂
Pozor, proces na bratislavskej matrike trva aj tyzdnov, su dost pretazeni.
Co sa tyka vybavovaciek v Holandsku, treba mysliet na to, ze holandsky rodny list musi mat apostilu (co nastastie v Haagu vybavite na pockanie za 20 eur).
Znie to komplikovane, ale da sa to zvadnut, keby nieco, napiste mi spravu a poradim co viem🙂

ikke
10. feb 2016

tak som prave predala trojkolku a kolobezku cez marktplaats... pani z Brna, co 40 rokov byva v nasej dedine 😀

leonii
10. feb 2016

@ikke to fakt? Super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ste mluvili? 😀 😀 😀 😀

mevrouw
10. feb 2016

@ervenka slovenske urady :D este ze oni nestrajkuju za vyssie mzdy...asi vedia ze si nezasluzia

mevrouw
10. feb 2016

@kwr no znie to dramaticky komplikovane 😀 😀 musim si napisat postup ha ha. este mame 3 mesiace na pripravu vsetkeho ale ta cesta s mimcom asi padne kedze taku dlhu dovolenku priatelovi nedaju..

ikke
10. feb 2016

@leonii no...najprv sme pekne netjes praten a potom ona ze odkial som, lebo ze v mejli som mala po slovensky pisane Odoslane z mojho Samsung zariadenia 😀 no tak sme si nakoniec aj pokecali...

leonii
10. feb 2016

@ikke ešte že si nepoužila nejaké nevhodné slová 😀 😀 Ja som v lete ukazovla jednej mamine dvor a chalani otvorili garaž a ja reku že chalani tam je bordel a ona že vie čo je bordel,lebo rozumie po srbsky a to je rovnaké slovo. Ešte že to bolo len toto slovo 😀 😀

rybca
11. feb 2016

@ikke ja som sa tak zoznamila s Katkou z Rotterdamu, pomahala susede predat topanky po synovi..🙂 nakoniec sme zistili, ze aj nasi rodicia sa poznaju..🙂))

mevrouw
12. feb 2016

sranda, ze ludia musia ist stovky kilometrov aby sa zoznamili a zistili ze sa teoreticky poznaju 😀

lenkanl
16. feb 2016

@kbusova87 ...mozno sprosta otazka, nemusis odpovedat ak nechces, ale nemali ste problem pri rozvode? Uplne v pohode ti zverili dieta do starostlivosti aj ked sa vracias na Slovensko? Nie ze by som rozmyslala o rozvode, nie som este ani vydata, ale v poslednej dobe je v mojom okoli vela ohladom tejto temy a vidim ako holandania sa snazia robit vsetko rovnakym dielom, akoby neuprednostnovali matku. Alebo je to len moj pocit?

erique12
17. feb 2016

@leonii
normalne aj v etose, dio alebo da drogeriach, mozno aj kruidvat. dalsia otazka je, ze ci oni uz mali kiahne, lebo ak ano, tak tie emulzie uz nebude potrebovat 🙂
ja som mala toto iste, ale dobre pomohol kupel, do plienkoveho vrecuska som dala ovsenne vlocky a s tou som ho umyvala. to bolo tiez super

erique12
17. feb 2016

topanky....
dievcata, zaujima ma, vyzuvate sa doma? a ked pride navsteva, vyzuju sa automaticky alebo im to poviete? mna po tuch rokoch uz prechadza trpezlivost, my sa vyzuvame, aj sa vacsinou kazdy u nas vyzuje, aj holandani, uz si zvykli.... len suseda, ta sa nikdy nevyzuje, vzdy sa tu spaciruje v topankach, dokonca aj po koberci pri gauci, ten bol maslovej farby, teraz je sklor sedy🙂))
minule sme boli u nich na skok v vecer o 22:30 a ona doma v cizmach... no vazne....

leonii
17. feb 2016

@erique12 Vďaka, no kiahne mala staršia mladšia ešte nie, skôr ide o princíp že jej nevrátim prázdnu flašku,ale mm jej asi dá € ak nekúpim v meste 😒

erique12
17. feb 2016

@leonii
daj jej radsej tie eura, lebo ktovie,ci to vyuzije. a vratila by som jej tu poloplnu flasu. este moze vyuzit a skoda je to vyhodit..

leonii
17. feb 2016

@erique12 no ja osobne sa vyzúvam ked som doma,lebo potom mám pocit, že ešte niekam idem. Ale v lete ked chodím v žabkách tak to chodím aj po dome vtedy mi to nejako nevadí,lebo nerada chodím na boso 😀 A zatiaľ kto k nám prišiel teda holandan (slováci sa automaticky vyzúvajú) tak sa nikto nevyzul,ale ked sa chodia hrať deti tak tie sa vyzúvajú,lebo moji sa vyzúvaju takže to robia automaticky 😀 😀