Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

fadama
17. okt 2017

@leonii No to aj syn miesa lebo to nevie povedat slovensky tak povie hol.

fadama
22. okt 2017

Baby viete mi poradit ci sa niekde tu v NL dá gravírovat na zapalovac ?
Dakujem.

mibi41
31. okt 2017

Ahojte baby,neviete o nejakej doucovatelke Slovenskeho jazyka?Dakujem

ikke
31. okt 2017

@mibi41 kde? a pre koho? (dospely holandan alebo slovenske dieta?)

ikke
31. okt 2017

@fadama
skusila by som tam, kde robia kluce, vacsinou tam graviruju menovky na dvere tak mozno aj ine veci. alebo potomfirma co vyraba firemne/reklamne predmety

fadama
31. okt 2017

@ikke dakujem, no tu v nasom meste som este nevidela taky obchod, kde by robili klúce.

ikke
31. okt 2017

@fadama sleutermaker alebo aj schoenenmaker pohladaj 😉 ked je v nasej 15-tisicovej dedine, urite bude aj vo vasom meste. vacsinou je to aj obuvnik

mibi41
31. okt 2017

@ikke 6rocny syn, ucime sa po slovensky 1. rocnik ZŠ,lebo sa chceme vratit na buduci rok aby sa mu ratal rocnik.Byvame v Diemene,blizko Amsterdamu.Tak ci tu nieje nejaka Slovenka pani ucitelka 🙂

ikke
31. okt 2017

@mibi41 v amsterdame (pokial viem) byva raz mesacne slovenska skola, ak chces, viem ti dat kontakt, len neviem ci sa da pridat pocas roka. ale mozno tu je nejaka ucitelka... 😉

fadama
31. okt 2017

@ikke no obuvníka máme v meste co opravuje topánky ale ze by obuvník gravíroval ?

mibi41
31. okt 2017

@ikke dakujem ale ja by som potrebovala aby bud chodil on k nej alebo ona k nam,lebk teraz ho ucim ja a praca mi to moc nedovoluje.Ale aj tak dakujem 🙂

indu
5. dec 2017

Ahojte môžete mi prosím poradiť, potrebujem poslať na úrad práce na Slovensko list a chcela by som, aby mi tu na pobočke pošty dali doklad o tom, že som ho poslala, niečo ako na SK podací lístok (bo úrady sú úrady a teraz pred sviatkami sa bojím, aby sa nestratil) čo si mám tu na pobočke postnl pýtať? Juj veľmi mi pomôžete :o) ďakujem

ikke
5. dec 2017

@indu aangetekende brief sa to vola, 13,95 eur na slovensko

ervenka
6. dec 2017

@indu
@ikke mna to stalo 60e. ale bol na SVK uz na druhy den. Expres+ na podpis= 60e. Ak len "na podpis"tych 13,95

indu
6. dec 2017

@ikke tak to je riadna suma :o) či skôr :o(

indu
6. dec 2017

@ervenka tak 60 eur som nečakala, to by ma muž asi poslal peši to odniesť :o)
ďakujem veľmi pekne, ty a ikke mi vždy poradíte, ste veľmi zlatučké, ešte raz ďakujem

ervenka
6. dec 2017

@indu ja som chcela tiez len za 13,95. LEnze list zo SVK prisiel neskor ako mal a mala som len 3 dni aby bol na urade na SVK. Takze preto.

petronela230
7. dec 2017

Ahojte baby ako je to s poplatkami ked by sme mali zatial.prenajom.a boli by sme registrovani vsetci traja na gemente (muz ja a syn4r)..nasli si podnajom tak aj z ene 1000€...viete mi poradit ze kolko cca su take tie poplatku ako dane a tak...viem ze aj za skolu budmee.musiet platit.ak budeme.pracovat obaja normal na tych 40 h tyzdenne kolko.by to.asi vyslo ta skola...chceli by sm.esi urco poziadat o ten kinderopvangtoeslag a zorgtoeslag tie prispevky ostatne nas nejako nezaujimaju ked som.pozerala jednu skolua sala som.si tam tu kalkulacku tak mi to vyslo strasne malo ze by sme platili za tu skolu (co je dobre) ale proste chapete:D

petronela230
7. dec 2017

Pretoze kamaratka mi hovorila ze zalezi kde budeem.byvat...byvaju s kamaratom v tom istom meste o 600m dlaej alr ze oni isto platia inaksie popl ako oni zr zalezi v ktroej casit budeme byvat...

petronela230
7. dec 2017

Cim ma.zneistila som tym.chcela napisat!

ikke
7. dec 2017

@petronela230 predpokladam, ze k 1000 euram este treba priratat energie. dane zalezia od meste, takze to bude take iste ako ma tvoja kamoska. zorgtoeslag dostanete iba ak mate spolu prijem menej ako asi 30.000 eur/rok (to len tak odhadom, nejde mi teraz kalkulacka danoveho uradu), co teda sk budete obaja robit na plny ivazok, hravo prekrocite.
kinderopvangtoeslag tiez zavisi od prijmu.
a skoly su rozne, my platime skole za cely rok do 50 eur za dieta, ale svagrina v amsterdame plati vraj 400...

petronela230
7. dec 2017

@ikke ahojky 1000€ aj s energiami ale je to 2izbak 69mstvorcovych co by nam stacilo...noo ja by som.chcela 40h tyzdenne robit niekde v skleniku a muz ma tiez tak sem tam nejaky nadcas ...co sme mali predtym tak on mal rocne tych19000€ a ja tych 18000 € takzr myslite si ze ten opvangtoeslag by nam.nedali tiez? Ci? My by sme chceli zit v zoetermeer ..vies 400€ za rok to neni vela podla mna jako oproti tvojim 50€je :D keby to bolo mesacne tak to je fuuu naozaj dost:D

ervenka
7. dec 2017

@petronela230 treba oslovit priamo belasting. toeslag by sa mal v r. 2018 trochu zmenit.

petronela230
7. dec 2017

@ervenka Jak zmenit ???k horsiemu ci k lepsiemu

ikke
7. dec 2017

@petronela230 400 som myslela len skola, bez opvang. opvang je vacsinou od hodiny, asi 6 euro/hodina

petronela230
8. dec 2017

No a ako to pls robia mamicky ktore pracuju v sklenniku trebars na 40hodin tyzdenne nasla som.skolu kde chodia deti od 7:00 -18:30 to aj s obvangom skola tusim.je 8:30-15:30 stresy a piatky do 12 ak bys om.napr stredy mala kratke do 12,a ostatne dni robila normal na osmicky cize napr 7:00 do 15:30 tak ja neviem.hodina aj menej na cestu z prace pre malejo ze by sm.chodla ako to.vychadza mne vyslo ze ak obaja budeme pracovat niekde takto tak za ti opvang budrme platit nejakych 100€ co sa mi zda teda ok kedze je to tam tak po skole druzina platena no neviem ci som.to vypocitala spravne cez tu kalkulacku

ajana1
8. dec 2017

@petronela230 opvangtoeslag by vam dali urcite a pokryl by skoro plnu sumu pri tychto prijmoch. Tiez zaratajte do vydavkov zorgverzekering co su dalsie 200 eur mesacne a cestovne naklady ktore mozu ist tiez do zavratnych vysin. Mozno by stalo za zvazenie ci by si nechcela radsej ist upratovat a mat flexibilnu pracovnu dobu a myslim ze by si zarobila aj viac. Taktiez by som vam poriadok a sa urcite poriadne holandsky a aspon jednemu si spravit skolu aby ste v buducnosti mohli najst lepsie platenu pracu.

ajana1
8. dec 2017

@petronela230 este by som vam poradila ist casom na gemeente ci maju nejake “ibba” alebo ekvivalent domy/byty vo mozete kupit nakolko hypo bude nizsia ako prenajom.

fadama
8. dec 2017

baby viete o vraj dákej hale v Eindhovene s umelym snehom kde sa sa sánkovat / lyzovat ?
😒

ervenka
8. dec 2017

@petronela230 hodinove tarify na druzinu sa maju zvysovat, toeslag nie. toeslag treba si fakt pozriet na ofic. stranke, aby si potom nebola nemilo prekvapena. + napr. nasa skola ma webku cez ktoru su mozes priamo pozriet pocet hodin druziny a kolko by vas to stalo.
@fadama mozno nieco verejne otvoria ku Vianociam. nasla som ale napr. https://www.montana-snowcenter.nl/ maju aj facebook. V Tilburgu bude zimne mehehe, http://www.centrumtilburg.com/winter/?page_id=531

ozaj, maminky, dufam,ze viete, ze 12.12. zase budu ucitelia na ZS v Nl strajkovat.