Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
15. dec 2013

@cestovatelkaandrea pravdepodobne budeme meskat, lebo len teraz ideme obedovat..🙂)))

palinkova87
15. dec 2013

Ahojte holky chcem sa opytat ktora by ste mi pomohli z holandcinou????

vever1
16. dec 2013

@cestovatelkaandrea ako bolo na trhoch? a kde ste nakoniec boli?

@evikhav81 no aj ja co viem ked si sa pri prvom neotvarala tak pri druhom to asi lepsie nebude 😖 ja by som potom radsej isla na ten planovany. aspon budes pri vedomi ked sa mala narodi lebo vacsinu ked je urgent neviem ci ta neuspia uplne. 😖

vever1
16. dec 2013

@palinkova87 co potrebujes?

cestovatelkaandrea
16. dec 2013

@vever1 no my este len pojdeme. teda dufam. mali by sme ist tento piatok. tento vikend sme neboli, lebo sme v sobotu robili schody doma a vcera ku nam prisiel Jezisko @rybca, ze? Doniesol nam super klobasky, jaternice 😵 😵 😵 , potesenie pre maminku aby sa pacila tatinkovi (kazdy sa ma v robote vypytuje, ze kde som ten sperk kupila, tak robim reklamu a davam netovu stranku) a darceky pre deti. No a k tomu torta, no co by som si mohla viac priat. Uz len vianocny stromcek, ktory tento rok stavame neskor, lebo Kilco by ho zlikvidol do 5-tich minut 😀 😀 😀 dva pokusy v skolke a dzude mu takmer vysli 😀 😀 😀

Inak vy ste sa ako mali na trhoch? Dufam, ze vinko aj klobasky ste dali...

rybca
16. dec 2013

@cestovatelkaandrea Jezisko Rybca and comp. sa tesia, ze urobili tolko radosti..🙂)) Bola obojstranna, skoda, ze nebyvame blizsie..🙂) Reklama je dolezita a dakujem za nu a pripadne sa mozem za nu odvdacit opat nejakou naturaliou, ktora ta oslovi..🙂))

ivanka1444
16. dec 2013

Ahoj Mamičky v holandsku🙂 Aj ja tu byvam mam 1,9 rocneho chlapceka a hladame si priatelov:🙂 kedze sme tu len pol roka nikoho tu nemozneme...byva niekto v okoli Grooningenu? dakujem🙂

rybca
16. dec 2013

@ivanka1444 tak my to mame k vam 270 km, byvame pod Rotterdamom..🙂

cestovatelkaandrea
16. dec 2013

@rybca ty si blazon, jeden pekny privesok staci. ved ti takto potom vybrakujem celu galeriu postupne 😀 😀 😀 Musis Lacimu povedat, nech hlada robotu v nasom okoli, potom sa uvidime castejsie 😉

rybca
16. dec 2013

@cestovatelkaandrea a tak ja dufam, ze budem mat produkciu vyssiu ako bude tvoj dopyt..🙂)))

palinkova87
16. dec 2013

@vever1 len nejake slovicka prelozit co si neni isty ani moj muz co znamenaju...lebo uz sa to musim vsrtko naucit....

ivanka1444
16. dec 2013

@rybca hm...to je troska daleko.🙂 ale som rada ze si napisala..🙂 a ako dlho zijete v holandsku? Babo sa ti narodilo tu? my cakame druhe babetko a chcem ho úorodit tu nevies mi poradit, ohladom papierov a dostala by som aj tu prispevok?dakujem🙂

ervenka
16. dec 2013

Vcera svk babka uspesne odletela, vecer stihla vlak a okolo 10vecer bola uz v ZA. Drobcovi sa pacilo lietadlo- start, ale ked sme mu povedali, ze kyvaj, babka leti domov- zodvihol prst ze nononononoooooo. 😀
@ivanka1444 vitaj, my byvame tiez daleko od vas az v provincii BRabant. 😉

vever1
16. dec 2013

@palinkova87 posli do ip 😉

@cestovatelkaandrea my sme sa mali suprovo. Vinka a klobasky nechybali. A dokonca som ochutnala aj ich slavny vajecny punc. Po deti sme si prisli o 5. Este sme sa aj u svokrovcov najedli a sli sme domov 🙂 v stredu uz odlietaju na 8t na kanarske ostrovy.

ikke
16. dec 2013

@palinkova87
pripadne aj @vever1
aj ja mozem poradit s jazykom, ak by bolo treba 😉

@ivanka1444 ja som tiez daleko, provincia Gelderland, ak si pamatam, kedysi daaavno som tu narazila na niekoho z groningenu a este sa tu raz mihol ktosi z leeuwardenu a zwolle. a este tusim emmen. to je asi tak najblizsie, co si tu pamatam...
ohladom papierov zalezi, ci je tvoj partner odtialto alebo je slovak, alebo dokonca uplne inej narodnosti.
prispevok pri narodeni tu nedostanes, pretoze to tu neexistuje.

palinkova87
16. dec 2013

@ikke
@vever1 dakujem vam velmi pekne... velmi mi pomozete

evikhav81
16. dec 2013

@vever1 Jani,tiež som sa tak nejak rozhodla (síce sa bojím,čo bojím,som doslova pokakaná,slušne povedané) 🙂 začiatkom januára idem do nemocnice,tak uvidím,či sa to bude dať naplánovať....ale cítim sa čím ďalej,tým príšernejšie,som dnes troška piekla a ti poviem,že polovicu z toho,čo som si naplánovala,som kvôli chrbtici ani nedokončila...a to som si myslela,že ako mám do Vianoc na všetko časuuuuu,však som doma,pomaličky si porobím a to budem rada,keď zvládnem ako tak poupratovať trošku...a to ešte pre seba nemám do nemocky kopec vecí nachystaných,nechávam to po Vianociach,len pevne dúfam,že ma to nepohne skôr,lebo to tvrdnutie bruška sa mi vôbec ale vôbec nepáči 😖

vever1
17. dec 2013

@palinkova87 s radostou. tak posli co treba prelozit 😉

@evikhav81 dom sa nezruti ked nebude poupratovane 😉 hlavne vela oddychuj a ked sa ti to tvrdnutie nepaci tak zavolaj verlos. kedy mas dasliu poradnu? ja by som na tvojom mieste radsej 10x navyse k nej isla ako by som mala skoro porodit. 😉

ja som zajtra doma, musim s oboma do Cb a obaja budu ockovani. uz sa na to velmi tesim 😖
no nic idem ja pracovat. sa mi taaaaaaaaak nechce.

cestovatelkaandrea
17. dec 2013

@vever1 jooj ani si nevies predstavit ako ti zavidim 😀 😀 😀 aj ja by som brala len tak vo dvojke 😀 😀 no hadam to zvladneme aj v stvorke tento vikend 😀 😀 a deti to ako brali? Emma v pohode?
Inak na kanare by ma ani za neviem co nedostala na vianoce. A k tomu este na 8t. Keby si povedala, ze Svajciarske alpy berem vsetkymi desiatimi.A aj na cely rok 😀 Ale tak chapem, ze svokrovci sa chcu ohriat a uzit slniecka z tohto neprijemneho pocasia co tu je posledne tyzdne.

cestovatelkaandrea
17. dec 2013

@palinkova87 noj a sa sice holandsky dohovorim ale taku uroven ako maju bambule @vever1 a @ikke nemam. Tak sa radsej moc neponukam.
Inak ako sa mate? Davno si sa neozvala....

cestovatelkaandrea
17. dec 2013

@evikhav81 neboj to zvladnes 😉 a vela oddychuj. o tvrdom bruchu by som mohla pisat knihy a fakt si radsej oddychni. Ja som to tak prehanala niekedy, ze mi tvrdlo aj ked som lezala a oddychovala. Tak aby si nedopadla ako ja, ze posledne tyzdne neurobis nic. Radsej oddychuj viacej uz aj teraz aby si nahodou nemala vianocne darcek pod stromcek 😉 Na kedy mas naplanovany cisarsky?

evikhav81
17. dec 2013

@cestovatelkaandrea nemápm ešte presný termín,som sa rozhodovala,či začnem prirodzene a pri nepostupujúcom pôrode na cisársky...ale viacmenej som sa na 99% rozhodla,že si ho dám naplánovať,začiatkom januára mam afspraak s artsasistente,uvidím,čo mi povie...najbližšia poradňa je tento pondelok,akurát kukám,že mi ho dala večer na 20:30 no fasa,vtedy ja už dávno drichmem 😀 snáď nezaspím...od začiatku tehu mám neskutočnú chuť na kokosové pusinky,tak som si ich musela upiecť,lebo by som to asi neprežila 😀 a k tomu ešte nejaké drobné pečivo,aby som náhodou neschudla,strašne mi chutí sladké a zdá sa mi,že maličká je po sladkom nejaká spokojnejšia a kľudnejšia...no a na Vianoce musí byť kapustnica,to si tiež určite neodpustím,ale keď toto urobím, budem určite len vylihovať a oddychovať 😉

cestovatelkaandrea
17. dec 2013

@evikhav81 kokosove pusinky su mnam. ja tiez teraz vypekam na vianoce, vcera som robila linecke kolaciky a nieco uplne nove - kakaove kolieska s lieskovcami. urobila som polovicnu davku, ze uvidim, co z toho bude a dnes manzel dojeda posledne kusky. takze dnes vecer pecem kakaove kolieska nanovo a pekne dvojita davka, aby aspon 20kuskov vydrzalo na vianoce 😀 😀
inak co sa tyka chuti v tehu aj mne strasne chutila kapusta a straaaasne moc cerveny melon. ten som jedla na kila. co som pri druhom nenavidela bolo maso (pri prvom som sa za masom isla zabit) a chutili mi ryby. co teda nechapem, lebo vacsinou je to naopak.

palinkova87
17. dec 2013

@cestovatelkaandrea ahoj mame sa fajn ;) pri troch detoch mi cas veeelmi uteka hi... a vy sa ako mate...
@cestovatelkaandrea
@ikke

rybca
17. dec 2013

Dievcata, co znamena ked je v skole weeksluiting? Je to nieco ako rodicko?

@ivanka1444 Juliu som rodila tu. Tu nie su ziadne priplatky, ale ak mas TP na SVK, mozes tam poziadat o prispevok a priplatok pri nardeni, tusim tam spravili nejake zmeny, tak si to este kukni, no a ak nie ste zbrati. tak musite na gemeente podpisat otcovstvo, ak by od vas ziadali potvrdenie o tom, ze nie ste vydata/zenati, tak SVK take potvrdenie nedava, u nas boli super, sami si zavolali na konzulat a potom nam len dali podpisat vyhlasenie

ivanka1444
17. dec 2013

@rybca Super dakujem tak este budem studovat🙂

ivanka1444
17. dec 2013

@ikke no tak skusim niekoho pohladat🙂 dakujem.🙂 no priatel je slovak tiez..🙂 tak uvidime ako sa este rozhodneme..🙂

evikhav81
17. dec 2013

@cestovatelkaandrea tiež mám doma takú "kyselinu" 😀 ja sa snažím piecť,pokiaľ je môj Daniel v robote,lebo inak by všetko naraz zjedol 😀 a poctivo som to schovala v krabici na povalu ,večer o polnoci prišiel z práce,snažil sa ňúrať,ale aj tak nenašiel 😀 mám na neho už fintu fň 😀

rybca
17. dec 2013

@evikhav81 ked uz nebudes vladat piect tie pusinky, tak v Lidli maju uplne fantasticke....🙂

evikhav81
17. dec 2013

@rybca to fakt?a take original?nase?dobre vediet,inak do Lidla malo chodim nakupovat 🙂 ale uz som to prave nejak zbuchala,plnu krabicu som zapecatila a poriadne schovala a otvorim az o tyzden po veceri k "Popoluske" a Perinbabe 🙂