Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
20. júl 2013

@ikke no my sme išli z eindhovenu. a keby si zobrala už zarobené mliečko v krabičke?

ikke
20. júl 2013

@vever1 zabudla som kupit krabickove mlieko 😅 vcera ho v 2 obchodoch ani nemali, takze ideme s praskom a vodou. tie trdla z transavie fakt tvrdia, ze mas brat vodu balenu po 100ml aj pre kojencov 🙄 😝 no uvidime, aj tak beriem so sebou 3 flasky 😉

i.n.g.a
20. júl 2013

@cestovatelkaandrea a nemali ste piatu chorobu ?Bo aj nasa dokina sa nevedela rozhodnut ci mame osypky alebo piatu chorobu.Nakoniec to bola ta piata.Jasne,ze to chytila v skole,ved naco by tu chore deti ostavali doma,ked to mozu "poslat dalej " ?

cestovatelkaandrea
21. júl 2013

@i.n.g.a neee, vobec to nevyzeralo ako 5 choroba. boli to fakt kiahne.inak s piatou, siestou chorobou sa normalne chodi do skolky. aj s kiahnami. len s osypkami sa nesmie. oni tu beru 5,6 a kiahne ako lahke choroby.

cestovatelkaandrea
21. júl 2013

@ikke inak vcera som videla v obchode 1l mliecko v krabici pre deti od 1 roka od nestle. myslim, ze ho urcite dostanes aj na SR.

cestovatelkaandrea
21. júl 2013

@ikke https://www.dojcenskavyziva.sk/sk-SK/Vyrobky/Do... pozri, toto by Eva kludne mohla a kupis to na SR

ervenka
24. júl 2013

Maminky- plati sa dat pouzite oblecenie na Makrtplaats?

rybca
25. júl 2013

@ervenka akoze ci sa za to plati? nie, len za motorky, auta a tak..🙂

ervenka
25. júl 2013

@rybca teraz sa divam, napisala som to ako hotentot... malo tam vyt OPLATI

rybca
25. júl 2013

@ervenka tak ja som uz nejake detske veci pokupovala odtial, ale predavali sme skor technicke veci, alebo smyklavku velku, asi to len treba skusit..)

cestovatelkaandrea
30. júl 2013

ako sa mate? My dovolenkujeme 3 den v Tatrach a budeme tu az do nedele. Zajtra ideme na Lomnicak, tak sa tesime.

rybca
31. júl 2013

@cestovatelkaandrea ahoj, no to sa mate super, akurat citam, ze je tam velky vietor, tak si davajte pozor...🙂)) my sa zatial drzime..🙂 len sa uz neviem dockat, uz mam tak velke brucho, ze si este dalsich vyse 2 tyzdnov ani neviem predstavit....🙂

ervenka
31. júl 2013

Ahojte. O 2 tyzdne ideme do PSZ na pohovor. Mate tipy na otazky, ktore sa mam pytat? Uz nieco mam napisane, ale mozete pisat postrehy.
Ozaj, s IVV indikacou ( tak sa to pise?) to nebude take jednoduche- tu maju dotaznik A4 a napr. rodicia musia byt aj trochu achterlijk aby bola indikacia. Ze dvojjazycne ditko nie je ziadny problem. Tak som zvedava...

ervenka
31. júl 2013

@cestovatelkaandrea napis potom ako bolo, my sa chystame v septembri. ;)

jarunice
5. aug 2013

Ahojte 🙂 tak jsme přestěhovaní zpět do čr, bylo to náročné a stále je co vybalovat, krabice jsme dali do sklepa a vybalujeme postupně, aby se tu dalo vůbec chodit. První týdny jsem stejně jezdila jen po návštěvách a tenhle týden tady pro změnu máme holanďany 🙂 tak snad budeme udržovat pořád dobré vztahy.

A dnes taky máme velkou premiéru, Oliver šel dnes první den do školky, tak jsem zvědavá... nějak mi tu přijde divný to ticho a taky že už mě zas tak moc nepotřebuje 😀 aspoň mám čas na praní, úklid a hledání práce...
mějte se zatim fajn, užívejte sluníčka a dovolených! ;)

rybca
8. aug 2013

dievcata, uvazujem co s tou kraamzorg, co bude k nam chodit. to jej akoze mozem dat aj utriet prach a povysavat a tak?ake mate skusenosti? okrem varenia cajikov a jedla.

ervenka
8. aug 2013

@rybca na prvom mieste si ty a babo.. a az potom upratovanie, zehlenie atd. Ale ak ona bude mat cas, len ju pekne nechaj. Ved aktivitam sa medze nekladu... Napr. moja kraamzorg celkom dobre a rychlo zehlila..
Navyse mas podla zmluvy s poistovnou narok na urcity kraamzorg cas. Takze treba vyplnit hodiny. A tvoja mama, ak tam bude v case kraamzorgu, nech sa hra s vnukom, pripadne nieco nech navari..

rybca
8. aug 2013

@ervenka no vsak to, ze mama bude varit a starat sa o Mata, ja sa budem starat o malu a nema kto upratovat...🙂)))))) teda by aj bol, len Lacimu vsetko trva dni az tyzdne..🙂)))

ervenka
9. aug 2013

@rybca u nas to bolo tak,ze ja som lezala v posteli, a kraam sa starala o babo. KAzdy den ho kupala, vazila, merala teplotu- aj mne. Ona sa celkom vyzabavala... 😉

rybca
9. aug 2013

@ervenka no tak uvidim, asi to cele vyplynie z momentalnej situacie...🙂

vever1
11. aug 2013

@rybca no oni v naplne prace nemaju upratovanie. umyju ti kupelku, zachod a poperu ti veci a pozehlia, prezlecu periny ale to je vsetko. inak sa staraju o teba a o babatko a este sa ti moze pozabavat s matim. ja si s tou babou co bola u mna naposledy velmi dobre rozumiem a aj sa niekedy stretavame lebo jej najmladsia je v tej istej skolke ako nase deti no a ona mi vysvetlovala co maju v naplne prace 😉 este ti tak naberu alebo zohreju jest alebo urobia chleba a matimu ale inak sa ma o vas starat, kontrolovat ci je vsetko ok a tak. aj ked nasa nam aj povysavala ale to sama navrhla lebo nemala co robit 😀

rybca
11. aug 2013

@vever1 no tak sa pytam, aby som nevyzerala za kravu, ze co od nej chcem...🙂 aj ked stale si to neviem predstavit, vsak na SVK som sa sama starala, preto si to neviem predstavit..🙂

vever1
11. aug 2013

@rybca 😀 no je to super. oddychnes si, mozes si pospat, pomoze ti s kojenim ak budes mat problemy, bude ta kontrolovat ci sa vsetko dobre hoji, ci velmi nekrvacas. okupka ti babatko a tak je to fakt super. normalne som si ja na to zvykla a aj nam luto bolo ze odisla. 😀

rybca
11. aug 2013

@vever1 no najviac vsadzam na to kojenie, to mi na SVK chybalo, ze by bol niekto pri mne a povedal takto a takto, nejak som bola na to natvrdla, ci malo casu, a to uz je teraz jedno....🙂

miriamp
11. aug 2013

podla mna vysavanie patri do jej standardnej naplne prace. zalezi aj od kazdej, co povazuje za nutne, a ci je sama ochotna aj nieco navyse urobit. isto necakaj, ze ti bude napr. zvonku okna umyvat, nasa kedtak vo vnutri spodne okienka pretrela zaspinene od maleho, aj chladnicku umyla. vysavala denne, hore aj dole, zatazena bola na cistu postelnu bielizen co bolo az prehnane🙂 i nam nakupila nieco ak bolo treba po praci, a na druhy den to priniesla. niekolko krat sme ju aj skor slusne poslali domov, ked uz nebolo nic treba. mali sme tu istu pani pri obidvoch, a to bolo velmi prijemne 🙂

jaajaa
11. aug 2013

@rybca tak nám uklízela vše, venčila psa- to nabídla sama a asi chtěla zabránit tomu, že jsem se psem už druhý den po porodu byla venku sama. Nabízela vaření, ale to jsme nechtěli a ani nepotřebovali. Převlíkala, prala, žehlila, vysávala a vytírala. Nákupy můžou dělat jen když je to v obci a není to víc než taška. Ale neprobírali jste toto vše s tou jejich asistenci, když jste si to domlouvali nebo byli u vás doma? Většinou taky pomáhají s oznámeními o narození miminka, nosí to na poštu, dělají výzdobu a vítají a obsluhují návštěvy. Případně je vyhazují, když přijdou v nevhodnou dobu. 😉

rybca
11. aug 2013

@jaajaa konzultaciu sme mali, ale sa nas len pytala na co sa maju najviac zamerat a to sme povedali to kojenie

asi mam len blok rozkazovat cudzej osobe, aby sa starala o moj osobny bordel...🙂)))) no bude to dobrodruzstvo...🙂

vever1
11. aug 2013

@miriamp no nepatrí fakt. oni to robia navyše 😉 umývanie kúpeľne, záchodu, pranie pre teba a bábätko, žehlenie, prezliekanie perín, to robia každý deň. ale oni robia vždy viac 😉 teda závisí od toho akú tetu dostaneš. ani sú v prvom rade pre teba a dieťa a keď si urobia každodenné povinnosti robia potom veci navyše. aj na nákup môžu ísť ale nesmie toho byť veľa a ak musia ísť autom tak im musíš platiť benzín. ja som mala 2 rozdielne tetušky a 2 rozdielne spoločnosti a v podstate bolo to to isté.

vever1
11. aug 2013

no moja posledná mi povedala že si ich mýlia s upratovackami, že niektorí od nich chcú aj umývať okná a popratat bordel za niekoľko týždňov. že veľa rodín zabúda, že oni sú tam pre matku a dieťa. no a samozrejme keď si spravia všetko čo majú tak radi urobia viac. 😉

rybca
11. aug 2013

@vever1 kazdy den prezliekat periny? to aby sme sli dokupit...🙂)) ako nechcem vyzerat ako spindira, ale to mi pride prehnane...🙂 a pereme raz za tyzden pre mna a Laciho zvlast a detom budeme prat zvlast, to bude ona preberat, ze co je moje a co nie?....🙂))) varit urcite od nej nechcem, bo predsa len este stale varime po slovensky...🙂 asi nebude vediet o com hovorim, ked jej poviem, ze chcem zaprazenu polievku...🙂)))

no a tak ako pises, nechcem si z nej spravit upratovacku, ale ked ta zem v obyvke je u nas asi fakt najvacsi problem, tu by mohol vysavac ist hadam aj nonstop....🙂 asi na niektore vianoce nakreslim Jeziskovi ten, co si chodi sam....🙂 ale asi este pockam, kym Matyasa prejde rozoberacia a kapotmakenova etapa zivota...🙂