Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
24. aug 2013

@rybca gratulujem 😀 a riadna baba to je 😀 to buď rada že si ju nemusela tlačiť 😝 a prajem skoré zotavenie a plno mliečka. a keby sa nezadarilo tak hlavne nestresovat aj um je dobré 😉 a v ktorej nemocnici si rodila?

rybca
24. aug 2013

@vever1 nastastie v Spijkenisse, este sme stihli, lebo sa tu ide zatvarat porodnicke oddelenie

ervenka
24. aug 2013

@rybca aby som nezabudla- http://www.behindthename.com/name/julia
Takze voda bola zelena... Vtedy veci nabrali na obratkach, ci aj tak si mala CS, lebo bolo otvorene len na 6cm?

rybca
25. aug 2013

@ervenka hlavne preto, ze to ostalo na 6cm a 2 hodiny sa nic nedialo, ja som aj chcela este hodinu pockat, ale doktor aj asistentka tvrdili, ze sa to uz nepohne, aj kvoli info z prveho porodu, zelena voda ze by v nasom pripade nemala byt problem, lebo hodnoty malej boli cele tehu v norme, ze to mohlo sposobit jednorazove priskrtenie kyslika, co by nemalo mat vplyv na dalsi vyvoj, len som si nie ista, ci zelene vlasy uz od narodenia nie su predzvestou buduceho rebelantstva......🙂

cestovatelkaandrea
26. aug 2013

@rybca tak Katka aj cez MK gratulujeme. Julia je nadherna. Riadna bambulka. Uz na nu caka valibuk Kilian. Pockaj ked vas prideme pozriet ako bude po nej pozerat 😀 😉 Prajeme vela radosti a nech sa coskoro das doporiadku. Super, ze s mlieckom to bude teraz v pohode. Este si v nemocnici alebo uz doma?
Niekedy po polovici septembra alebo zaciatkom oktobra by sme sa zastavili. Neskor vam dame vediet 😉

cestovatelkaandrea
26. aug 2013

@rybca a zabudla som ti napisat, ze ti ju na par minut ukradnem a budem pestovat, teda ak mi to dovolis 😉

rybca
26. aug 2013

@cestovatelkaandrea no este nie som si ista ako to bude s mlieckom, ako sme prisli domov, tak mala odmieta cucat....:( mam ho este malo, tak trva dlho kym nieco vytiahne, potom este odsavam, malicko vyjde a este dokrmujem, bo je toho fakt malo...:( najhorsie je to cucanie, boze, kym si najdeme polohu, ziadne bradavky, tak umele aj trikrat odpadnu kym sa spravne nasmerujeme, no udes a este ma dnes zacal boliet chrbat...:( no hadam sa to popravi vsetko casom...🙂

jasne, ze ti ju poziciam, je to riadna baba, dnes uz trosku aj zdvihla hlavicku...🙂 je riadne energicka..🙂

ervenka
26. aug 2013

@rybca super, ze sa tak cini s tou hlavickou. Tomu sa hovori GIRL POWER! 😀

vever1
27. aug 2013

@rybca baby su take energicke, mozem potvrdit z vlastnej skusenosti 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
27. aug 2013

@vever1 tak ja chcem radsej len chlapcov potom 😀 vsak by som sa ustvala

vever1
27. aug 2013

@cestovatelkaandrea hahaha no ja ti poviem ze ja mam doma poriadneho sintra ta je aj za 5tych svenov. co ona uz vystraja nie ej normalne. vcwera za pol hodku sa strepala 6x vsade sa stvera, nepozna ziadnu prekazku, uz by sa to aj samo pustilo chodit a pritom to este nedokaze ale nevadi ved sa strepe 😝 tvera sa na gauci po operadle na chrbat (neviem ako sa to povie xixixi) a vobec jej nevadi ze ked sa vystvera hore a strepe sa na druhu stranu ze to bude z poriadnej vysky, no ja uz mam s nej sedive vlasy a to ma len 10 mesiacov. toto som aj uz svena vobec nemala 😝 a ako sa rozculuje a dava najavo ked sa jej nieco nepaci alebo nieco chce to uz ani nehovorim

cestovatelkaandrea
27. aug 2013

@rybca vies co mne pomohlo na moje bradavky? ja som mala ten isty problem ako ty. bradavky ziadne a tak Kilian a Damian nemali co chytit. mne pomohlo trocha potiahnut bradavku von s odsavackou. proste len tak par krat naprazdno potahat a bradavka sa vydula von. potom sa obaja prisali bez problemov. skus, mozno aj tebe pomoze.

cestovatelkaandrea
27. aug 2013

@vever1 no tak toto mam aj ja denne. Kilian sice na gauc este nevyleze. ale to jedovanie sa poznam. len mu skus nevyhoviet... to vidis aky hurhaj spusti. strasne vela lozi a ide na kolena a opiera sa o vsetko a pritom trep, trep... sice davam dost na neho pozor ale stane sa, ze sem tam padne.
tak po tomto mozem mat aj dievcata 😀 😀

inak teraz zazivame separacnu uzkost. Kilian straaaasne place, ked ho dam z ruk od seba prec. Aj v skolke reve aj doma ked ho zoberie niekto iny ako ja. Taketo silne sme to s Damianom nemali. Sice plakal ale nebol taky zaveseny na mne. Zeby to robilo to kojenie?

rybca
27. aug 2013

@cestovatelkaandrea tak dnes je to uz omnoho lepsie, aj mala cucka, aj este dost odsajem, dokonca teraz pred obedom si odgrgla aj bez prikrmovania....🙂)) no ale aby som to nezakrikla..🙂)))

jarunice
27. aug 2013

@rybca Krásná holčička!! Hodně zdravíčka oběma!

cestovatelkaandrea
27. aug 2013

@rybca no asi sa ti uz robi viacej mliecka, takze to v pohode rozbehas... ja este doteraz odsavam mliecko pre Kiliana. Sice je toho na jednu flasku denne a jednu ma umele ale zatial to este zvladam.

Dnes som bola druhy krat na zubnej chirurgii. Vyberali mi aj druhy spodny zub mudrosti. Takze uz mam len dva horne schovane vo vnutri. No nastastie, aspon taka krepa nebudem. Teraz je 50% mojho mozgu fuc.... 😀

rybca
27. aug 2013

@cestovatelkaandrea no dnes sme uz z poobednajsieho kojenia aj odlozili 10ml....🙂 aspon bude na nocne kojenie...🙂 tak ja budem rada, ze aspon takto zo zaciatku je a pokial bude, dovtedy bude...🙂 len dufam, ze to budem zvladat zosuladit s Matovou skolou, lebo to kojenie je aj hodina niekedy...🙂

Inac ja uz mam take nervy na tie zenske, tak vcera jedna kraamzorg, vsetko vysvetlit, 3 hodiny vypisovat papiere, odpovedat na otazky, dnes najprv verloskundige, znovu o tom istom a do toho prisla dalsia kraamzorg (nastastie tato uz bude chodit az do nedele) a znovu vsetko opakovat cely vysvetlovaci kolotoc, malu mi chcela kupat uplne v nevhodnom case, ze ked sa mala zobudi, ale vravim jej, ze ked sa zobudi, tak bude chciet hned jest a potom jasne sa uz nemoze kupat, vravim, ze u nas je zvykom kupat vecer, potom nakojit, dieta tak aj lepsie spi, no to uznala, potom sa mala zobudila, tak ju isla odvazit a zmerat teplotu, mala pravdaze hladna, tak zacala nervacit, potom som ju nesla upokojit aby chytila prso, do toho mi kraamzorg radila co mam robit a nesla pochopit, ze v mojom pripade tie jej napady nefunguju, lebo medzi nezavyslim upokojenim a danim na prsnik prejde par sekund, cize mala sa opat rozzuri, cize ja ju musim upokojovat uz priamo na prsu, pravdaze ja uz unavena este aj z toho vecneho prekladania, no hroza, az ked odisla zo spalne sa mala upokojila a v pokoji sme sa nakojili, ale aspon upratala kupelku a vzala maleho na ihrisko..🙂 zajtra, ze pride na 9.00, to budeme akurat v ranajsom kolotoci, tak uz sa tesim co bude, a zabavne bolo, ze vsetky prisli este pred obedom, cely cas sa s nami rozpravali a o druhej (ked sme ich na to upozornili) sa cudovali, ze som este nejedla, ako nesleduju cas, ci co? no tak zatial udes.

ervenka
27. aug 2013

@rybca treba im pripomenut, ze nie su len na trkotanie, ale aj na starostlivost- o.i. pomoct pri jedeni, doniest kavu, dzus... 😉

Inak baby- koniec sveta omeleta. Sestra bola s dcerami v Turecku. super dovolca. Chybycka sa vludila- 17rocna sa zamilovala do animatora, kt. je z Tunisu. Letna laska, bla bla bla. otravovala svagra, aby jej kupil letenku na januar do Tunisu. Vyzera to tak,ze ju uz ma kupenu 😕 Svagor je recesista, ale toto je uz o niecom inom si myslim... Mlada nafotila fotky od neznameho fotografa, jednoducho ju oslovil, cvak cvak cvak, uz ich ma aj na svojom Fb... Nema originaly. Ked som jej povedala,ze sa to da celkom dobre zneuzit- ze prahanam, JEJ sa nic nemoze stat...

Kamoska v GB, ktora cakala dvojicky, uz necaka. Jedno zomrelo. 😔 Namiesto toho aby jej spravili testy, nechali si ju v nemocnici sa jej spytali,ze ci chce spravit pohreb tomu... Asi ina mentalita. Dokonca moze aj lietat- tesime sa,lebo 31.8. ideme na SVK az do 14.9. juhuuuuuuuuuu

rybca
28. aug 2013

Tak dnes uz to bolo lepsie. Teda som bola spokojna. Dievca (25) aj ozehlilo a opralo a hlavne pomaha s papanim, mala opat schudla, teraz je na hranici tych 10% co moze dieta po porode schudnut, tak s verloskundige vymysleli novy strategicky plan, dufam, ze pomoze, mlieka mam dost, len musi mala castejsie papat, len je to dost problem, bo stale spi...🙂

lexxie_holandsko
28. aug 2013

@rybca moc gratuluji k Julince, je krasna. Hezke jmeno jste vybrali, taky to bylo v nasich top 3 🙂 Tak at se vam jen dari.
ps. ja mela prvni porodni asistentku starsi, ale u Zuzky jsem mela taky dost mladou, ale byla fajn.

lexxie_holandsko
28. aug 2013

@ervenka Tak to je docela sila, to by mne nasi teda nepustili. Ti sileli, kdyz jsem se seznamila s manzelem pres internet a mel prijet na navstevu. To me bylo hodne pres 20 😀
Kamaradky je mi lito, to je moc smutne. Pristup je tam opravdu jiny, mozna podobny holandskemu?

ervenka
28. aug 2013

@lexxie_holandsko Uk ma velmi podobny ako v Nl. 😒 prvy porod mala tazky, skoncilo to CS, a ked sa dozvedeli,ze teraz budu dvojcata, tak si myslela, ze ju budu viac kontrolovat. A vobec... Dokonca jej ani nedokazali urcit kedy dieta zomrelo. Vraj niekde medzi 12 az 16 tyzdnom.

ervenka
28. aug 2013

@lexxie_holandsko vy sa ako mate? Skola uz znovu zacala? Zuzka este tak vystraja?
@cestovatelkaandrea stacilo aby Daniel videl jednu rozpravku s tomasom lokomotivou a uz chce len to. a Mne cely den vyhrava pesnicka v hlave.. huhuuuuuuu

janinka25
29. aug 2013

ahojte maminky, prosim Vas o radu, potrebujem niečo na vypadavanie vlasov? mate niečo overe? viem, ze kazdemu niečo zaberu, ale v lekarni zas poradia tie najdrahsie a neviem si vybrat z tej velkej ponuky. dakujem

cestovatelkaandrea
29. aug 2013

@rybca tak takuto skusenost ja s kraamzorg a verloskundige nemam. ale vobec. vzdy som bola na prvom mieste ja s mojimi pocitmi. este sa ma kraamzorg pytala, ze ci chcem najrpv nakojit a potom okupat. vzdy som Kiliho najprv nakojila a potom sme hodku pockali a kupali spolu. On bol od narodenia taky zlaty, ze vsetkym reval vo vani na rukach, iba mne neplakal. Takze vzdy kupala maminka 😀 hlavne treba tetuskam vysvetlit naco su vlastne tam. Pocula som o par pripadoch, ze kraamzorg viacej pila kavu a jedla chlebik ako pomahala mamine. Tak dufam, ze to nebude tvoj pripad. Platis si to ty, takze si treba aj povedat. Ale ako citam, tak vcera to bolo lepsie.
Inak my sme mali s Kilianom presne ten isty problem nazaciatku. Vraj je to normalne u vacsich babatiek, ze su spavejsie. Kilian vela spal a aj pri kojeni po piatich minutach zaspal. Tak sme sa potom museli kojit na etapy. Kraamzorg mu davala obklady na na paty alebo ho pretierala po krku vlhcenou vreckovkou ked zaspaval pri papani. On sa potom prebral a opat pil dalsich 5 minut. Tak mozno keby ste to skusili mozno by vam to pomohlo. A ja som kojila prve dni, kazde 2.5 hodiny. Necakali sme kym presli 3. Niekedy som ho nakojila aj po hodine a pol, ked som vedela, ze predtym malo spapal.

cestovatelkaandrea
29. aug 2013

@ervenka ved Thomas je fajn. Damianovi sa vdaka tejto rozpravke dost zlepsila holandstina ked mal cca 2 roky. A my mame vdaka tomu teraz asi 15 DVD len s Thomasom 😀 uz cakaju na Kiliana. Tomu sa paci Krtko. Ale viac ako jednu mu nepustam, lebo inak bude z neho maniak ako z Damiana.

cestovatelkaandrea
29. aug 2013

@ervenka no inak s tou neterou to nezavidim. mna by nasi asi zabili v jej veku 🤐
Kamaratky mi je luto, ako to berie? Pristup lekarov ma dost prekvapuje, ako keby to nebol clovek o koho sa staraju ale len kus masa.

ervenka
29. aug 2013

@cestovatelkaandrea ona sa drzi, ale mna neprekabati. 😉 pozname sa od strednej, mozem hrdo povedat, ze este z minuleho storocia. Najprv to bol pre nu sok, ze 2 deticky na raz. Bola stale unavena, ale inak pohoda. Chodila so synom- takmer 2apol roka na plaz atd... No a teraz prisiel dalsi sok, ze bude teda len jedno. Asi si poplakala. A somari, ze oni cakaju, ze sa to samo vyriesi, dokonca mi povedala,ze uz sa jej maternica okolo toho plodu stiahla. Druhe babo je zdrave a silne, bude to chlapec. oplakala to, ale viac ako smutok je nahnevana. Lebo ocakavala,ze pri dvojickach bude viac sledovana a vobec. Takze 11.9. leti na SVK. pokial jej nic nespravia do vtedy v UK, tak na SVK si da spravit svetky testy, zakrok atd.
V tejto suvislosti ma napada, ze zvierata v ZOO maju lepsiu lekarsku starostlivost ako ludia. Nedaj boze, aby niekto zmlatil psa. Tak skonci na sude. Ale ked su ludia napadnuty psom, nic sa nedeje...

15 DVD? Tak na vas este nemame. My mame len 3. Aj to na cestu na SVK, budeme pozerat na obrazovkach, rychlejsie cesta ubehne. TEda aspon dufam,

rybca
29. aug 2013

@cestovatelkaandrea no vsak ja ani tie 3 hodiny nedodrziavam ak vidim, ze je mala uz hore a chce papat, len skor je to o tom, ze nie je hore a zobudit ju fakt nad ludske usilie, to s tou studenou vodou mi v noci napadlo, ale som sa bala ci jej nespravim velky sok, ale uz aj kraamzorg mi to potvrdila, takze budem mat pripravenu navlhcenu taku tu rukavicu na umyvanie a tym ju budem potierat aby sa prebrala..🙂 ale uz sa nemusim tak stresovat s tym papanim, bo od vcera mala pribrala 140g a rano uz vypila z flase tolko co mala, tak uz je to na dobrej ceste...🙂 dnes to bolo opat dobre s kraamzorg, dokonca sa popasovala aj s tymi nasimi matracmi..🙂 zajtra bude u nas 6 hodin, tak jej nachystame horu pradla na zehlenie..🙂

rybca
29. aug 2013

@ervenka ja by som tu tvoju neter pretrhla, ako nech sa na mna nehneva, ale v dnesnej dobe byt tak naivny sa rovna samovrazde....:( ako lutujem rodicov, musia mat hlavu v smutku, verim, ze nieked sa s detmi hnut neda a spravia si po svojom a my sa mozeme len pozerat a modlit aby to dopadlo dobre...