Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
11. jan 2012

@mma22 Inak, nie je preklad ako preklad- vzdy si vypytaj aj s peciatkou sudneho prekladatela, a musi byt preklad zviazany s originalom. Mam kontakt na dobreho prekladatela SK-Eng, Sk- Nl a.i. a aj potvrdenie o otcovske si daj prelozit a overit. Jednoducho vsetulinko vsetko. Radsej maj viac ako treba ako potom cestovat na SVK a spat do NL Mozno by sa zislo dat niekomu plnu moc na zastupovanie, ked budes v NL. Nemusis potom cestovat hore, dole. Ja som dala plnu moc mojej mame. A zatial to kazdemu uradu na SVk stacilo. 😉

mma22
11. jan 2012

@ervenka dakujem naozaj velmi pekne za rady...velmi mi pomožu lebo som nemala o ničom ani šajnu.....

jarunice
11. jan 2012

@cestovatelkaandrea díky za podporu 🙂 no je to klasická jednodenní střevní chřipka, tady v čr to řádí poslední 2 měsíce celkem všude. Dnešní den jsem zvracela a seděla na wc zase já. Nic moc.. zrovna se mi to tak 😖 nehodí...

cestovatelkaandrea
12. jan 2012

@evaevika mna vcera uz natiahlo aj v praci za pocitacom. kolegina prisla vyvonana tazkou vonavkou az ma natiahlo. druhy kolega na mna pozeral, ze ci je vsetko v poriadku. esteze ma nevidela ta kolegina, lebo by to vedela cela firma.

cestovatelkaandrea
12. jan 2012

@jarunice fuu, tak sa rychlo uzdrav, nech sa mozes ucit nemcinu. dufam, ze to prejde za jeden den ako si pisala. poznam tieto virozy, sice su kratke ale rozbita si po nich este dalsie dva dni.

vever1
12. jan 2012

@cestovatelkaandrea ha ha ha a to len zaciatok. pockaj este budes sable hadzat 😝 😝 😝 😝 😝

cestovatelkaandrea
12. jan 2012

@vever1 teda ty mi prajes 😀 😀 😀 mozno ich par poleti do zachoda. ale u mna to byva tak aj ked nie som tehu, ze sable lietaju len ked je velmi zle. vacsinou ma iba natahuje. 😀 😀

ikke
12. jan 2012

Baby, raz sme tu pisali o moederfiets-och, tie, ktore mate, ake mate? gazelle, sparta alebo nejake "no brand"? 😅

cestovatelkaandrea
12. jan 2012

@ikke ja mam cortinu. ale neodporucam nikdy nikomu 😝 😝 😝 😝 😝 tazky ako svina a lahko sa kazi. co som pozerala tak gazelle vyzera omnoho lepsie.

ikke
12. jan 2012

@cestovatelkaandrea vdaka,ja chcem radsej niektoru z tunajsich znamych znaciek - gazelle, sparta alebo batavus, len skoro vsetky maju mensie kolesa nez klasicky bicykel (26´' namiesto 28´'), tak neviem, ci sa na tom clovek potom viac nenamaka 😅 a podla marktplaatsu to vyzera, ze u nas v okoli ziju len trpaslicky (ram 48´' alebo 50´', ja potrebujem aspon 53'') 😀

janneke
12. jan 2012

@ikke Mám Montego, největší možný rozměr kol 57 cm 😀 Naprostá spokojenost!

rybca
12. jan 2012

@ikke ja mam spartu, 7 prevodov, aj s nim roznasam, je sice tazky, ale ked sa uz rozbehnem, tak to ide, kolesa su 26 ale ram je dost velky, mam 166 cm ale sedanku mam najnizsie, a mam ho vyskusany aj s bugynov

evaevika
12. jan 2012

@cestovatelkaandrea No tak to ti verim.U nas je tak isto ties mame jednu taku vo firme co vsetko najlepsie vie a do vsetkeho sa stara taka klebetnica no ale co uz.A ako sa dnes citis?Ja dnes rano som myslela ze umieram ledva som sa do 7:30 spamatala a sla do prace ☹ ☹ ale dufam ze uz bude len lepsie a lepsie 🙂

cestovatelkaandrea
12. jan 2012

@ikke vsak ja mam cortinu, co sa tu predava, klasika moederfiets, len je mozno o 100-200 euro lacnejsi ako gazzele. ale po tejto skusenosti co mam, tak uz novy bude iba cisto holandska znacka. to si aka velka, ze potrebujes taky obrovsky bicykel. tipujem 185cm? 😅

cestovatelkaandrea
12. jan 2012

@evaevika ahojky, a prave to ma stve. lebo takyto ludia roztrubia aj to co pravda nie je. a este aj rady o detoch co dava 😖 a pritom ziadne nema... len podla toho co jej aka kamaratka povedala...
dnes bolo napodiv dobre, len doobeda trocha od unavy nevolno ale inak dobre. Ako robis? 5 dni v tyzdni? Ja som na plny uvazok a mam pocit, ze to bude neskor troska narocnejsie. Ved uvidime.

ikke
12. jan 2012

@cestovatelkaandrea 172cm, teraz mam bicykel s ramom 50¨ a je to len-tak-tak, sedim na nom zhrbena a je malo stabilny (aj ked je to sparta). mne v prepoctoch vychadza, ze potrebujem 56´'
inak nikde neviem najst, ako tazky je ten sparta a montego, lebo gazelle bloom je rovnako tazky ako ine klasicke gazelle bicykle s tolkymi (7) prevodmi

evaevika
12. jan 2012

@cestovatelkaandrea Tak to sa u vas vyskitla taka ista ako je u nas 🙂 🙂 🙂 asi budu dvojicky 🙂 🙂 🙂 No ja pracujem 6dni v tyzdni ale sem tam sobotu dostanem volnu pracujem od 8 do 17 a v sobotu od 8 do 12:30.Ale zatial to v robotke zvladam iba rano mi je zle a vecer ties ale v robote sa drzim zatial 🙂 🙂 Ale svokra mi vravila ze uz len 12 tyzdnov a bude mi dobre 🙂 🙂 no ale ci ich vydrzim.Dnes som mala dake tvrde brusko ☹ ☹ dufam ze je vsetko v poriadku nevies co to moze znamenat ked je tvrde brusko?Prajem ti pekny vecer alebo pekny den neviem kedy si precitas moju spravicku 🙂 pa

vever1
13. jan 2012

@cestovatelkaandrea ha ha ha no ja rada doprajem 😝 😝 😝 ale nie ja len srandu robila. ja ani tehu nie som a uz 3 dni mi je blivno 😖 a inac ja mam cortinu a ja som s nou velmi spokojna. a cortina je tiez holandska znacka nie? aspon tak nam ujko v obchode hovoril ze to vyraba ten isty ako gazelle ale cortina je lacnejsia..........a mne cortina v pohode staci kedze ja aj tak do prace na aute musim chodit, lebo keby som sla na bycikli tak tam asi idem pol dna 😝 ja mam tento
a inac to vy nejake dlhane ste. ja sa priznam ze nai neviem aky mam ale ledva dociahnem na zem a to mi vtedy ujko hovoril ze mensi nema 😝

cestovatelkaandrea
13. jan 2012

@ikke tak to by som brala tu gazelle ked je rovnako tazka ako ostatne sedemprevodove bicykle. manzel ma tiez cortinu a je lahka ako pierko a to moje hebedo, tazke ako fras. nastastie teraz nebudem musiet na nom vozit drobca kym som tehu 😀

cestovatelkaandrea
13. jan 2012

@vever1 vsak ja viem, ze si robis srandu 😀 😀 😀 a z coho ti moze byt zle?
inak cortina je podla mojho kolegu americka znacka ale robia dobre bicykle aj pre holandsky trh. tak neviem 😖 ja neviem, mne sa zda ta moje ako rozvaklany stary bicykel. sice mi ho v servise hned opravili ked som tam prisla, ze co to ma byt, ze novy bike vrzga ako stary. teraz jazdi dobre ale otazka je dokedy. sranda je, ze manzel mal ten isty problem aj na jeho uplne novom.

cestovatelkaandrea
13. jan 2012

@evaevika fuu tak to sa narobis dost. esteze to zvladas dobre. Mne zas rano vadila koleginina vonavka. Este viac ako naposledy. Neviem, co budem robit tak o tyzden 😖 Dnes mi bolo aj viacej zle rano ked som vstala, hlava sa mi tocila a bolo mi dost nevolno. Nastastie po ranajkach to preslo. Ja mavam niekedy troska tvrdsie brusko navecer od unavy. Kedy ides na kontrolu k porodnej asistentke? Ona by ti vedela poradit co mas robit. Mne vacsinou staci si sadnut a vylozit nohy a potom to prejde.

evaevika
13. jan 2012

Ahojkaj no mne dnesny piatok 13 priniesol smolu mojmu drahemu zomrela babka dnes ☹ ☹ Tak sme sa boli rozlucit a tam som odpadla myslela som ze umieram strasne mi prislo zle a uz som len videla tmu a potom bielo ale nastastie ma zobrali hned do nemocnice a tam mi spravili vsetky vysetrenia malo by byt vsetko v poriadku ale citim sa dnes cely den ako vrecom obuchana strasne nanic ☹ ☹ A na kontrolu kvoli babatku idem 26.1 tak uvidime co mi povie.Po dnesnom dni mam take obavy dufam ze moj drobcek je v poriadku.
Dufam ze ty mas dnesny dnik dobry.Maj sa mi pekne pekny dnik ti zelam pa pa

vever1
13. jan 2012

@evaevika uprimnu sustrast ☹ ☹ ☹ a hlavne klud, to mozu byt aj emocie, ze si odpadla ☹ ☹ hlavne ver svojmu babatku a vsetko dobre dopadne. aj moja mama sa velmi zle citla a casto odpadavala ekd bola so mnou a braskom tehu a nic sa nestalo.

cestovatelkaandrea
13. jan 2012

@evaevika uprimnu sustrast a ako pise Vever, hlavne pokoj. Ja viem, ze je to tazke a mysli na babatko a vela oddychuj ak sa ti da. inak ja som pocas tehu odpadla tiez dva krat a neboj nic to nie je. Aj ked to vyzera dost hrozostrasne. Vela zien odpadava pocas tehotenstva, hlavne je aby bol vzdy niekto pri tebe aby sa tebe a babatku nic nestalo. A treba v takom pripade menej chodit a viac oddychovat.

ervenka
13. jan 2012

Dnes som hladala v Jumbovi, AH, a nenasla som PISKOTY. Len Lange vingers, lenze tie su uz pocukrovane, a vobec tam nie je napisane, ci su bezvajecne, alebo s. Daju sa piskoty kupit tu v NL, alebo si ich mam dat poslat z SVK? A vlastne, ako ste niekto robili Teramisu bez piskot?

vever1
13. jan 2012

@ervenka tu normalne piskoty nekupis. bud si daj poslat s SK alebo mozes tie lange vingers pouzit ale si daj dole cukor. ja to tak robim ked nemam nase piskoty 😀 a ak surne potrebujes ja mam doma sk piskoty tak si prid 😉

ekira
13. jan 2012

@ervenka v slovenskom obchode tu v nl by ich mali mat 🙂

ekira
13. jan 2012

@ervenka a tu je link.mozes si ich aj objednat cez internet,marika ti ich posle balikom.ja som uz viac krat vyuzila tuto moznost.
http://www.mslovex.nl/index2.php

ervenka
13. jan 2012

@vever1 Dik, ale zatial to surne nie je. Len som chcela vediet pred tym, ako nas drobec zacne papat aj take zdrave veci. 😀

ervenka
13. jan 2012

@ekira Nebezpecne chutny 😉 obchod. Dik za link.