Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
10. feb 2012

@jarunice dakujem z krvi sestricka potvrdila 😀 😉

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 - jeeeeeeej, tak to mne budu musiet vymenit cely usmev...ja mam este skoro vsetky "P"lomby 😀 povodne CSSR , tusim len 2 biele...ale aj tie bude asi treba vymenit. Najviac sa bojim tej osmicky, co sa mi zlomila....pomoooc 🙄

tak Janci bol doma? no zlaty to chlapec 😀

aaaaa, oukej...a kto je pozvany? Millu nechavam doma 😀

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 no ja sa injekcii bojim, ako koza noza. keby tam maju narkozu, tak tu hned vezmem. mi to bolo take zvlastne, ze som prisla, hned som si mala sadnut do kresla a otvorit hubu (co sa mi nejak od strachu nedarilo) 😀

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 - no stastie 😅

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 ved pridi aj s nou a johnom. ved aj tak nezaspi pred 23tou a potom sa mozete u nas natiahnut. pridee este janova rodina a neviem. mozno zavolam aj tu "susedu"z vedlajsej dediny. inak, dnes som stretla slovakov v jumbe. zavadzali mi, tak sa uhol, nech idem, tak som mu po slovensky povedala, ze nech ide najskor on. on sa uhol a potom mu doslo, ze som nanho vytasila slovencinu!!! 😀 😀

andreaka11
10. feb 2012

alebo pridi len ty. a len ty u nas prespis. mozeme si aspon konecne spolu vypit. 😀 😀

endzi30
10. feb 2012

@eri28 - gratulujeeeeem 😵 😵 😵

@andreaka11 - ja radsej strpim 100 injekcii ako bolest pri vrrrtani 😠 aj ked sa samozrejme aj tej injekcie bojim 😀
ale mne Dr. povedala, ze oni ti okolie zubka umrtvia este a potom pichnu injekciu.....ta fasa, ňe? 😀

este mi aj ukazovala ten spray, strekla na vaticku a isla mi to pchat do usmevu 😀 branila som sa, ale vravela, ze nech ochutnam, ze to chuti banaaanikovo....citila som sa ako 5-rocna, tak som posluchla a liiizla mi tou spajdlou po perach a jazyku...tak mi to za par sekund strplo a uz som nemohla papulovat 😀 😀 ale bola naozaj zlata...dokonca to bola Nemka 🙂

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 - noooooooooo, tak ta druha verzia sa mi viacej paci.... (ze pridem len ja) 😀 😀 😀

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 hahaaha, tak to sa mi paci. nabuduce uz len pri prehliadke poziadam o bananikove umrtvenie 🙂

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 a narodeninovy darcek bude, ze sa mi v noci a rano postaras o deti 😝 😝 ved uz buntosia v poslednom case okolo 7-7.30!!!!!!!! ☹

andreaka11
10. feb 2012

@rybca to ty si min. rok rozmyslala o kupe kampera/karavanu? my mame este stale ten nas na predaaj

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 - ty bananikove umrtvenie 😀 😀 😀 😀 aby nedosiel ujo velky banan a jednu ti natiahne a budes umrtvena 😀

co sa tyka toho darceka....p.r.o.t.e.s.t.u.j.e.m!! ja to nechaaapem....tak konecne sa to aj tebe posunulo na skorsiu hodinu........no ale mne tieeeeez 😠 😠 my vstavame ze 4:50, 5:20 a takto nejako plus minus!!!

....aspon vidis, co ta caka o par mesiacov......(ale to uz fakt skolabujem ked sa to nam posunie na 3:00) 😀 😀

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 budeme to potom riesit ako too riesili v minulosti. namacat im nieco, co v postielke zuzlu, doboru whisky, alebo inou palenicou 😝 😵

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 - noooo to iste...a najdem tam Johna cucacieho Millinho macka 😀 😀 😀

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 endzi bendzi, ideme sa natiahnut (necitaj pretiahnut) do postele. zajtra ideme asi na narodeninove darceky - aquarko. mozno o rok dostanem rybicky

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 len aby si si ty spolu s millou nenamacali macka 😕

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 - akvarko tento rok, rybicky dalsi rok..........a vodu do akvarka na dalsi rok 😀 😀 😀

no ved macko ma styri koncatiny, tak sa podeliiime 🙂

oki andy pandy...idi teda, ja tiez idem pocuvat chrapkanie z obidvoch straaan 😀 neviem preco vlastne lezim v strede 🙄

talk to u later 😵 😵

andreaka11
10. feb 2012

@endzi30 ok. good night and dont let milla and john bite!!! 😀

endzi30
10. feb 2012

@andreaka11 ok....kusch 😵 😵 😵

zuzkanka117
11. feb 2012

zdravím vás všetky, nechcem sa vám tu miešať, ale tak trošku vám to Holandsko závidím 😵 😵 mám známu v meste Sevenum, ďalšiu kúsok od LImburgu ... pre mňa ako veľmi občasného návštevníka, má Holandsko obrovské čaro, ale to bude asi preto, že prídem na návštevu ( výstavu psov ) a odídem 😅 😅 nestarám sa a starajú sa o mňa druhí 🙂

@ikke 11. júl je úplne dokonalý termín !! 😵 😵 ( mám narodeniny ) nech vám to bez problémov a v zdraví dopadne k vašej spokojnosti 😵 😵 😵

ikke
11. feb 2012

@zuzkanka117 dakujem, uz si aspon tretia, co mi povedala na ten datum presne to iste 😀 a ja som si myslela, ze vsetci sa rodia hlavne 14.7. (tam mam medzi rodinou a kamaratmi asi 5 ludi, vratane mm 😵

zuzkanka117
11. feb 2012

@ikke 😀 😀 😀 😀 moja spolužiačka z výšky mala tiež termín 11.7. a ja som asi sedem mesiacov rozprávala na to bruško - 11-teho, 11-teho a narodilo sa 14 !!! ako jej muž !! 😀 😀 😀 takže áno, 14.7. je veľmi populárny dátum pre populáciu 😀 😀

ervenka
12. feb 2012

Mile maminky- dakujem za podporu. Aspon viem,ze som normalna, aj nas zabcek len pani dr. v CB je helikoptera 😉 Teraz sa uz vazne zacina zubkove obdobie- Danko nechce pit nic teple, ale studene mliecko tiez nevypije. No a raz ho prehana a potom zase nemoze naplnit plienku... 😉

cestovatelkaandrea
13. feb 2012

@eri28 gratulujem, tak dalsia tehulka v zozname 😉

ervenka
13. feb 2012

Aky mate nazor na krupicu? Ak pozitivny, ako ju pripravujete a od akeho veku?

ikke
13. feb 2012

@ervenka krupicu akoze "griesmeel"? v principe je to muka, takze v ramci postupneho zavadzania lepku ok. otazka je, ako ju chces pripravit, rozhodne nie v tomto veku do kravskeho mlieka... ja osobne by som teda pockala minimalne do 6. mesiacov a aj tak si myslim, ze su aj zdravsie produkty s lepkom, nez biela muka 😉 a hlavne jednoduchsie na pripravu 😅

jarunice
14. feb 2012

@ervenka krupičku dělám malýmu od půl roka, ale dělám mu rýžovou krupičku od Nestlé, má ještě zásoby z česka nic přesně takovýho jsem tady neobjevila, jen něco jako jsou ty pyjama papje ale nemléčné! (mají tady tak smutný výběr kaší.. :( aspoň v čr jsou 3 nejznámější značky-Sunar, Nestlé a Hami a každá má 10 druhů mléčných a 10 druhů nemléčných kaší) a od 1.roku věku mu jí dělám s převařeným kravským mlékem do tý doby jsem dělala s nějakým dětským sunarem.

@ikke u jakých potravin, nebo kde bych měla hledat ten obilný griesmeel? chodím tu do Dirku, Lídlu a Aha ale nějak mezi tou dětskou stravou to asi nemají.. dík za info.

ikke
14. feb 2012

@jarunice ved aj tu mas bambix, co je tusim to iste ako hami, aspon u skleniciek, a nestle tu je tiez 😅 ale je pravda, ze moc velky vyber nie je. moj aj tak chcel vzdy max. tie ovocne, alebo som mu do ovocnych musela pridat ovocie, a od 1.5 roka bambix musli. ale mas pravdu, ryzova je do mlieka.
griesmeel najdes pri pudingoch, ono to nie je celkom nasska dehydrovana krupica, ale doslovne krupicna muka, ale klasicka krupica sa z toho da uplne v pohode uvarit 😉

rybca
14. feb 2012

@andreaka11 ahoj, ano my sme chceli kupit, ale nekupili sme a kedze tento rok a asi aj buduci pojdeme na dovolenku na SK, tak sme to odlozili na neskor...🙂

ervenka
14. feb 2012

@ikke
@jarunice Ja mam pravu SVK krupicu. Nasemu krpcekovi by som aj dala bambix,ale NEchce to. Doteraz zjedol vsetko, ale ked som mu dala bambix (nastastie sme dostali 2 vzorky-nemusela som kupit cele balenie) tak ho nechcel-po 2 hltoch sa rozplakal, a aj tie dva hlty vygrcol. Taku reakciu som u neho este nevidela. A to uz mal cuketu, tekvicu, zemiak, jablko, hrusku, hroznovu duzinu, vsetko dobre spucoval okrem toho bambixu. Preto som sa pytala na krupicu 😉 Suhlasim,ze je tu ubohy vyber detskych kasiciek. A dakujem za rady... 🙂