Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
9. jún 2011

@rybca xi xi xi aj mna hneva ze maju maly vyber pre chlapcov v H&M. elbo oblecko je tam fakt super 😀 😀
a ja v Heme body nekupujem velmi lebo nas je dost chudy a tie body su mu dost siroke. tak tie kupujem bud v H&M alebo Wibra.

ikke
9. jún 2011

@vever1 v C&A maju body na chude deti, som tam posledne kupila c. 92 pre mojho, este v case, ked s prehladom nosil 86 a ledva sme ho natiahli, co bolo tak uzke 😝 😅 tak moje posledne bolo zaroven aj naposledy... 😀

vever1
9. jún 2011

@ikke no tam som uz par triciek kupila ale body este nie. Dobre vediet dakujem 😉

miriamp
11. jún 2011

neviem ake su vase skusenosti s bodyckami s dlhym rukavom, ale na nasich skoro na vsetkych su tie rukavy extra dlhe 😖 😢 co som kupila alebo podostavala tak tie z c&a tusim vsetky, a aj dost z hemy. zato hema bodycka s kratkym rukavom su podla mna naj.

vever1
12. jún 2011

no hema bodycka s dlhym rukavom nam vzdy boli dobre, ale nesmeli sme kupovat tie natahovacie, lebo tie sa natahovali s nim a tie maju aj strasne dlhe rukavy 😝 ale teraz co som mu naposledy kupila z hemy take biele s kratkym rukavom a su tam take cierne postavicky, teraz neviem rychlo z akej rozpravky, tak tie su strasne siroke a ide sa v tom utopit. ale zas uplne bez rukavov sa este daju. tak mu tam uz kupujem len take. a z C&A neviem povedat, lebo som tam este nijake nekupila. Ale z H&M su super. a akurat. na zaciatku sice dlhsie rukavy ale ked uz donho trosku dorastie tak mu je super. a ja kupujem aj vo wibre, aj ked napriklad tricka a nohavice tam nekupujem lebo sa mi ta kvalita velmi nezda ale body maju dobre. a nam pasuju, lebo maly je dost chudy, tak su presne na neho. A napriklad teraz mal asi 5M tu istu velkost a tie body som donekonecna prala a este stale su super a ako tu neikto spomenul v heme, tie co su natahovacie tam sa mi uz par krat pustilo nejake ocko 😖 a v prenatal maju tie dobre bodynka.

ikke
12. jún 2011

hema s dlhymi rukavmi podla toho, ci je to taka tenka latka (vacsinou biela) alebo taka hrubsia - tie tensie su dobre pre to mensie cislo z dvojcisla, hrubsie du lepsie pre to vacsie cislo z dvojcisla 😉
a ano, biele s jip a janneke su dost siroke. pre chuducke deti su najlepsie z hemy asi take extra elasticke, minuly rok mali jednu taku sadu s takymi akoby robotmi, tento rok som videla iba jednofarebne...
zas z prenatalu som mala body, ze dvojcislo 86/92 a obliekol ho asi tak dokym mal 83cm, odvtedy mu je kratke (dlhorukavove) 😝

vever1
12. jún 2011

@ikke prave ze tie tenke, extra elasticke rastu s nim. nemam rada ked sa to tak velmi natahuje. a uz viem jip en janneke 😝 , tie uz fakt nekupim. dostala som aj od kamosky co byva v Svajciarsku bodynka, ale tie su este sirsie ako tie jip en janneke. Sme mu vcera skusali, lebo na dlzku su mu super ale ide sa v tom utopit, tak ich dam asi kamoske co ma teraz 2M syna a uz ma 7kg 😕 lebo su to 80 a ked ten maly tak rastie tak mu to bude o 2M uz dobre 😝 😝 no ja som z prenatalu kupovala zatial len take bez rukavou a tie su super. co mam dlhorukavove tak zatial len z hemy, h&M a wibra. 😉 a kde kupujete chlapcenske oblecko nie take prilis s detskymi motivami? co nie je prilis drahe, lebo napriklad mexx sa mi velmi paci ale ked vidim tie ceny 😕 tak si to 3x rozmyslim, ci mu to kupim. ved z toho vyrastu tak rychlo ☹ fakt niekedy nevedia co maju za to pytat 😖
a asi pred mesiacom som mu kupovala moje prve topanky kedze uz len chodit chce, tak ma tiez skoro trafilo. 50Euro 🙄 ale zas nechcem velmi setrit na topankach, lebo mu nechcem pokazit nohy 😖

ikke
12. jún 2011

@vever1 ja oblecko detske prakticky len to, co tu bolo spominane - hema, hm, ca, obcas zeeman (hlavne teplaky 😀 ). a pekna znacka je Feetje, ale tiez dost draha na moj vkus, u nas ju v jednom obchode raz za dlhy cas maju velmi zlacnenu, posledne som tam tak kupila perfektne letne nohavice za 5 euro 😵
a topanky vo van haren zn. elefanten alebo hlavne mensie som dobre (makke) videla aj v scapino, ale to tak do c. 21. a dobru cenu za dobre topanky mavaju obcas aj v schuurman schoenen. ale inak moj nosi aj topanky po bratrancovi, ktore samozrejme vobec nie su schodene 😕

miriamp
12. jún 2011

@ikke vies, ake ja som naposledy kupila malemu teplaky v jednom obchode? dievcenske capri c. 116 😀 , a su mu ako uliate 😉 mali aj zopar farieb vhod pre chlapcov, a kedze tu u nas teplaky vacsie ako c. 86 nikde nemali, tak som to vyriesila takto. v zeemane som veru vzdy dobre teplaky pokupila, hlavne take hrubsie.

my dostavame dost oblecenia od rodiny/znamych, a zakazdym neuveritelne vela rifiel pretriedim a prispejem do "kontajnera na dobre ucely". iba jeden jediny raz som tam nasla teplaky. no vazne.
hlavne ze ich syn/dcerka je "stoer", neva, ze su tie nohavice z plechu, tvrde presivane, neohybne......

miriamp
12. jún 2011

babeny, mam otazku, co take slovenskeho pozeraju vase deturence? my mame zatial iba bambulku, 10 ci 20 casti na jednom dvdcku, a su do toho blazni. mozu to pozerat stale dokola . okrem tohto mame este jedno velmi pekne hudobne cd (m. podhradskej/ r.canaky) ....ale chcem im dat aj nieco ine nahrat. skor nieco hrane, ale aj kreslene moze byt. tak ak mate tipy, sem s nimi. 🙂

vever1
13. jún 2011

no ja malemu tiez na doma zasadne teplaky davam. Kupujem v heme. Ked bol malicky tak som tiez v zemane kupovala. 😉 a o tych topankach elephant som uz tiez rozmyslala, ked budem kupovat nove tak urcite neico take lebo 50 euro za topanky ej nehorazne vela. 🙄

@miriamp no nas maly telku este velmi nepozera. mam par rozpravok ale zatial vsetko holandske. raz pozeral krtka ale inak ho zaujima len futbal a F1 😝 ma po ocovi 😝 😝 😝 ale teraz v lete ideme na SK tak mu chcem pokupit nejake DVDcka so slovenksymi rozpravkami 😉

ikke
13. jún 2011

@miriamp veru aj my dedime kopec stoer nepouzitelnych tvrdych veci, ale nastastie sa najdu aj veci pouzitelne. samozrejme, ziadne teplaky medzitym 😀 ale zas poznam tu jednu maminu, ktora malemu dava asi len teplaky, lebo v inych nohaviciach som ho tu este nevidela 😅

u nas bezi krtko, zakupeny na bol.com 😅 obcas ho maju aj v heme. a aj A je to maju v heme 😉 zo slovenskych rozpravok mame zatial iba perinbabu, ale v lete snad zasoby rozsirime. pekne rozpravky su o auticku Tut, mato a klincek a pod. aha tu:
www.stv.sk/obchod/zlaty-fond/pre-deti-a-mladez/

cestovatelkaandrea
13. jún 2011

bambule a @miriamp odporucam stranku www.rozpravky.tv
Tam su vsetky mozne slovenske a ceske rozpravky

miriamp
13. jún 2011

@cestovatelkaandrea vdaka ada, naozaj dobry vyber tam je 🙂 ovela lepsi ako na videorozpravky.sk . niekedy tam pustim malemu nieco ak tu prave nieje mala, lebo to sa neda, vtrepe sa mu do kresla, a bubnuje do klavesnice..... 😀 nieco isto povyberam, a "objednam" na dvd.

rybca
14. jún 2011

@miriamp nas frci na madarskom Frakovi, slovenskej Danke a Janke a americkom Kacerove..🙂

@cestovatelkaandrea co ten skype?

cestovatelkaandrea
14. jún 2011

@rybca Katka ved ja ho mam pusteny kazdy vecer. aj som ti poslala pozvanku uz pred dvoma tyzdnami, ze si ta chcem pridat do zoznamu a stale ta vidim len s otaznikom v zozname. tak neviem, ci si to prijala alebo nie a nevidim, ci si tam... ak tu pozvanku uz nemas tak si tam skusim pridat znova.

cestovatelkaandrea
14. jún 2011

@miriamp Mirka no nas drobec odtial casto pozera vecer vesele vlaciky, krtka, bambulku, baranceka Shauna a macka Uska. ostatne mu zatial ani nepustam, lebo by bol z neho maniak. z holandskych ma rad saska Bumba, Charlie a Lola a najvacsi favorit je pre neho Thomas and Friends. To este neprekonalo nic. Sem tam mozno Cars ale to je len chvilkove...

rybca
14. jún 2011

@cestovatelkaandrea ja som ani ziadnu ¨pozvanku nedostala, hm, tak skus este raz...:(

miriamp
14. jún 2011

@cestovatelkaandrea my hol.rozpravky pozerame iba na ned3, a ketnet. vzdy viem kedy a kde pojde nieco oblubene. oblubene su tiez bumba, kabouter plop, jungle boek- to ked zacina az vrieskaju, olivia, zandkasteel, zial aj teletubies 😠 , .....keby bolo po ich, furt by cumeli do telky 😠 . vlacika thomasa ani nepoznaju, ja vlastne tiez nie, iba od synovca zo sk. ktory ho tiez oblubuje.

jarunice
14. jún 2011

@rybca ahojky, jj díky za další info, jen těch 10 tis. euro je myšleno asi ročně, že?co je osvobozeno..? já mám živnost na gelové, akrylové nehty a manikuru, ale už si teda vůbec nejsem jistá, jestli by mi český živnosťák uznali, kdybych to třeba časem chtěla dělat oficiálně. S mojí etnografickou školou bych to zřejmě v NL taky nevytrhla, jako ty s účetnictvím..

A ještě dotaz k tomu jak si psala o hlídání dětí, už tu padlo, že na hlídání musí mít opatrovatelky taky certifikát, no a přítel mi říkal, že jedné jeho budoucí kolegyni končí mateřská a hlídání neo jesle bude řešit, tak jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte, že by byl problém s "neoficiálním" placeným hlídáním? a kolik se tam platí za hlídání?

jarunice
14. jún 2011

a k pohádkám u nás vítězí Autousy a Prasátko Pepina - jsou to anglické seriálky a pěkné a poučné...bohužel ten můj drak je hrozný neposeda, tak u telky vydrží jen tak 5 min.a za tu dobu se snažím uvařit oběd a něco rychle uklidit 😀 jak je ve fázi pokusů o chůzi, tak pořád padá a je to o úrazy, musim mu být v patách,.. a stejně to někdy nestíhám a čelo má modrozelený od modřin.. njn 🙂

rybca
15. jún 2011

@jarunice ano, je to rocne. co sa tyka toho certifikatu, tak chod na urad prace, tam ti poradia institut, ktory zistuje nl uroven zahranicnych diplomov, teda, ja mam v plane tam poslat maturitne vysvecko, aby som vedela ci som hbo, mbo ci aka skratka..🙂))))) aj mam niekde brozurku, ale neviem ju v rychlosti najst..🙂

co sa tyka opatrovania, tak urcite najdes aj neoficialne opatrovatelky, len po nich asi budes muset patrat medzi inymi mamickami, len si daj pozor na to, koho si vyberies, okukni si prostredie, ja by som si davala pozor na domacnosti s mackami, som zazila, ze sa macka premavala na kuchynskej linke, fuj, a potom tam robili boterham pre deti, a kolko sa plati bude asi individualne od mesta, regionu

cestovatelkaandrea
15. jún 2011

@rybca Kati aj som ti odtial pisala cez chat, ze ci ste tam vecer. Ani to ti nedoslo? Skusim si ta vecer vyhodit zo zoznamu a pridat znova a potom rovno zavolat. niekedy medzi osmou a deviatou vecer OK?

cestovatelkaandrea
15. jún 2011

@rybca inak co sa tyka vzdelania tak udajne MBO je ak mas maturitu
HBO je bakalar
HBO akademik je nas inzinier
o doktorantoch neviem ale jednu vec viem, ze aj ked mas napr. inziniera moze sa stat ze ti to uznaju len ako HBO (bakalar) alebo ak mas bakalara tak to mozu uznat ako vyssie stredoskolske vzdelanie.

vever1
15. jún 2011

no ja mam vysokoskolske vzdelanie a uznali mi len HTS s 2 rokmi ako akademic. Takze nic moc 😖
a co sa tyka opatrovatelike, tak to je individualne podla mesta. No a ked to chces neoficialne tak to len asi po nejakej znamosti. lebo ak si niekoho najdes cez net, tak ti musia mat certificat a pod.

rybca
15. jún 2011

@cestovatelkaandrea ok, budem cakat...🙂 tak to MBO by mi mohli uznat..🙂

ikke
15. jún 2011

@jarunice chapem to spravne, ze ty by si "hlidala" cudzie dieta? podla mna by s tym problem nebol, len dotycna matka by na to s velkou pravdepodobnostou nedostala prispevok od statu. stat myslim prispieva iba na certifikovanych opatrovnikov. a plati sa podla toho, co vidim inzeraty, okolo 3,60-4 euro/hodinu/dieta (ak si dobre pamatam).

@vever1 HTS je vysokoskolske vzdelanie 😉 to mas zo slovenskej vysokej skoly alebo z univerzity?
mne uplne bez problemov uznali WO, ale aj tak mi je to p.d platne, bo roboty aj tak v mojom odbore niet 😖

cestovatelkaandrea
15. jún 2011

@rybca oki neboj urcite uznaju. my sme tiez nemali problemy s nasimy univerzitami s manzelom, takze OK. mozno keby som sa dala na doktorat, tak by som musela nejake rozdielove skusky porobit ale inak asi v pohode.

vever1
15. jún 2011

@ikke ja mam univerzitne vzdelanie. Ta HTS je nieco menej. Ako bakalar. Ja som si dala diplom uznat cez nejaku instituciu ked som sem dosla. A porovnavali sme to ako dlho oni studovali a ako dlho mis tudujeme. Tak oni HTS stihnu do 20. Apson ejden moj kolega tak stihol. Ale aj mne je to tu prd platne, aspon teraz v tej robote kde robim, elbo to co som robila na Sk tak na to som potrebovala vysoku skolu a tu je to normalne MBO 😖 a aj tak potom platene. Ale teraz mi je to jedno, lebo som rada, ze pracujem len 3 dni ale ak sa nam este 2 mimco postasti tak si chcem potom hladat novu robotu 😉

rybca
17. jún 2011

Este raz davam do pozornosti CSP - http://www.tsjechie.net/board/f22/%E8esko-slove...

organizacne detaily tu:
Má-li někdo možnost přinést některou z těchto věcí, prosím dejte nám vědět dopředu:
• párty stan (takový ten co se hodí na párty J )
• (velké) BBQ
• dříví na táborák - podle pravidel bychom neměli brát dřevo z místní přírody, takže je nutné mít alespoň nějaké dřevo, které dobrovolně souhlasilo se spálením
• hudební nástroj + někoho, kdo na něj umí hrát.

Co by si jinak každý z vás měl přinést?
• Máme nějaké výborné české špekáčky, ale není jich dost pro všechny, takže kdo dřív přijde, ten dřív mele.
• Jídlo a nápoje dle vlastní (s)potřeby, i na sdílení. Plastové kelímky, tácky,
• Deku či něco na sezení,
• Teplejší oděv na večer/noc,
• Něco na hraní (míč, frisbee, badminton atp).

Na místě je možné se koupat (pokud počasí dovolí) a také i přenocovat (je možné sipostavit stan).
Pokud jedete autem a máte místo v autě (nebo naopak byste uvítali transport) prosíme zanechte zprávu na zdi pikniku zde na FB.

Vy, kteří nejste ještě rozhodnutí, prosíme zeptejte se už manžela/ky nebo rodičů a
aktualizujte svůj status na FB!

Těšíme se na vás příští víkend!

Pasqual & Jakub