Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

zajaciq
28. okt 2011

@cestovatelkaandrea ja verim tomu, ze tento holandsky system je premakany, nieco take chyrovat doma,ze by sa slo s krvou dietata obratom do nemocnice s inekciou ha ha
@erique12 tak my sa uz tesime na toho sinterklaasa... kedze "deda mraza" uz nestihame, ale na Vianky sme doma 😎
inac.. ja som sa rozhodla postulovat pre prace vo frankofonnej oblasti Belgicka, cestovanie bude o drzku, ale tu velmi nemam co robit.. dneska sa potrebujem dokopat poslat tri zivotopisy s troma roznymi motivacnymi listami (neznasam to 🙄 ) , snad aspon na jeden sa mi ozvu.
*hruskovy kolac v trube * 😝

erique12
28. okt 2011

@zajaciq
mala bude urcite nadsena... alebo sa bude bat tych ujov s namalovanymi ciernymi ksichtami a cervenou papulou 😀 😀
ides robit do belgicka? kazdy den dochadzat? 😨

ikke
28. okt 2011

@erique12 no vela lekarov tan dalo hromadne vypovede, ktore ak do utorka nestiahnu, bude napr. v BA fungovat 1 porodnica z 3 a napr. v trencine budu musiet porodnicu zatvorit uplne... a to vsetko od decembra.

ja mam brusnu chripku, kto chce? 😝 ☹

vever1
28. okt 2011

@ikke dakuejm neprosim 😝

@erique12 som sa prave dozvedela ze mame spolocnu znamu 😝

my sme tu doteraz mikulasa neoslavovali. ale tento rok kupujeme darceky pekne po holandsky cize na mikulasa ale na vianoce tu mamm brasku tak maly dostane darceky 2x 😀 😀 😀

to co sa robi na SK je fakt naprd 😖 a najhorsie ze si to odserinkaju nevinny ludia 😖

@zajaciq a kde byvas ze si trufas kazdy den chodit do Belgicka? my sme pri hraniciach ale veru tolke cestovanie brrrr. mne satci mojich 35 minut 😝

erique12
28. okt 2011

@vever1
aano, a kto je to? 🙂

cestovatelkaandrea
28. okt 2011

@ikke dik, ja uz som ju dostala 😀

cestovatelkaandrea
28. okt 2011

@vever1 a ja nadavam ked musim bicyklovat 15 minut v ramci dediny. som to ja ale fajnova baba 😀

vever1
28. okt 2011

@cestovatelkaandrea ha ha ha no ja chodim nastastie autom, lebo bicyklom by som tam asi pol dna sla 😝
@erique12 Mirka V. Vraj ste spolu boli v Irsku, mi dnes napisala ze si vsimla ze si s tebou pisem na MK 😀 my sa pozname z netu uz asi 3 roky 😀

erique12
28. okt 2011

@vever1
hehe, aj v blave sme spolu robili asi 3 roky v tej istej firme 😀 😀

rybca
28. okt 2011

Ahojte, tak pripajam dalsie moje vytvory, dufam, ze aspon nieco predam v Apeldoorne...🙂

rybca
28. okt 2011
ikke
28. okt 2011

@rybca jeej, a ja sa asi nebudem moct prist pozriet ☹

jarunice
28. okt 2011

já pořád nechápu ten porod doma... porodní báby... no... všechna čest a odvaha...

holky, mohli byste mi poradit jestli se někde na netu dají sehnat ty nejznámější dutch říkanky a písničky? Začala jsem chodit s malým na baby plavání, ale s holandštinou jsem v začátcích (umim pozdravit, poděkovat a základní potraviny 😀 ) no ale na tom plavání říkají všichni ty říkanky, tak že bych se je aspoň naučila, a nevypadala tam jak blázen co spadl z měsíce.

jarunice
28. okt 2011

@andreaka11 ahoj, díky moc za tipy, dojedu se na nějaký mrknout, abych to osahala 🙂 a nechám ke schválení.. ségra se akorát bála že je moc širokej, když sedí vedle sebe, aby projela do dveří prodejen atd.. ale pravda je, že mě se ten můj ďáblík několikrát převrhl, jak rajtoval ve sporťáku, tak nevim co by udělali dvě neposedný děti..

zajaciq
29. okt 2011

@vever1 byvame v Rijswijku pri Haagu, vyslo by ma to na min 200 km cesty do Namur, Braine alebo Liege... ale stoji mi to za to. som vystudovany klinicky psycholog, orientovany psychoanalyzou, tu nemam co robit a pracovat v HR alebo ako ucitelka francuzstiny... utekaju mi roky na prax. do 30tky 35-ky by som sa chcela osamostatnit na vlastny kabinet , tak aj keby sme nemali na tom nic zarobit, zarobi moj zivotopis 😎

miriamp
30. okt 2011

@jarunice my mame x-adventure dvojickovsky (sedia vedla seba, podobny styl ako andreaka). velmi pevny, a zaroven lahkoovladatelny, velke nafukovacie kolesa,...... doteraz sme presli vzdy a vsade bez problemov, akurat v nasej kruidvat drogerke nie. uzke a hlavne zapratane ulicky, a zakazdym to odtahovat..... 😠 😠 tak som to jednoducho vzdala tam s kocikom chodit. znovu by som zvolila tento, alebo aspon podobny so sedenim vedla seba.

mrkni tu na pesnicky : http://www.zwemwizard.nl/index.php/babyzwemmen-...

jarunice
30. okt 2011

@zajaciq můžeš mi prosim Tě poradit systém, jak působit na dítě, aby začalo si říkat na nočník? pač já to tedy zkoušim nepravidelně, jen ráno když ho vezmu z postýlky a sundam mu plínu, tak ho lákám na nočník s tygrem, což si sedne, ale ne vždy něco vytvoří a ještě pak večer před koupáním. Sem tam úspěch, ráno tedy začal hlásit "bobo" jakože přebalit, občas sedí a řekne bobo, když slyší jak čůrá do plínky, takže si to uvědomuje co dělá, ale jak ho nalákat, aby to hlásil předem, to fakt nevim. Dokázala si to převratně rychle, tak mi poraď jaks to zařídila 🙂 díky.

vever1
31. okt 2011

@zajaciq uf to teda budes mat poriadnu makacku a to chces kazdy den dochadzat? no nezavidim. ak sa k tomu pridaju este ranne zapchy mozes byt na ceste aj 3 hodiny 😖

@jarunice ja nocnik este neriesim. nas sa ho boji a tak mu ho ani nenutim. jedine co vie je dat najavo ked sa pokaka. vtedy povie ba a to bude mat uz tento tt 20M. ale tu sa s tym nikto neponahla. zacinaju az ked dietatko same da najavo ze uz mu plienka vadi a to je az okolo 2.5 roka aj ked su aj vynimky 😉 ono ked zacnes skoro tak to trva dlhsie kym ho oducis, aj viac ako pol roka.... ak neskor tak to stihnes aj do mesiaca....tak vela trpezlivosti pri oducani 🙂

erique12
31. okt 2011

@cestovatelkaandrea
@zajaciq
@ikke

ahojte, tak som nasla ten caj z malinovych listov u drogist 🙂 a vraj sa ma pit 2 tyzdne pred porodom (ze pre istotu) kdezto na MK som citala, ze od 36tt...
no uvidim, kedy budeme pripraveni 😀

zajaciq
31. okt 2011

@jarunice vsetko je relativne, hlavne musis byt o tom presvedcena. my sme zacali s nocnikom vo veku sest mesiacov, ked vedela Rory sama sediet, odvtedy velka potreba do nocnika ( latkujem od narodenia, takze som si tym ulahcovala zivot 😎 ) Neviem ako dlho je tvoje dieta oboznamene s nocnikom, ci par dni, alebo par mesiacov. To hra velku rolu v tomto rannom veku. Ja som sa neskor snazila ju dat po kazdom spanku na nocnik, po jedle 5 minut.. a pod. Cez leto bola zvacsa navolno (chyba). Az ked som sa dostala v septembri k Oducaniu od plienok co prelozila nejaka mamicka od Gina Ford, tak sme sli naostro, a teda ziadne plienky, uz len gatky (okrem spanku). Do dvoch tyzdnov bola odplienkovana, keby som to vedela uz na jar, tak sme odplienkovane ovela skorej. Vsetko mas v rukach ty matka, ak ti dieta uz v 15. mesiacoch dokaze pekne naznacit ci dokonca povedat, je to jedna z "podmienok" spominanej tety pred zacatim odplienkovania.
Viac tu :

GINA FORD: POTTY TRAINING IN ONE WEEK
(Oducenie od plienok za 1 tyzden)

7 Signalov pre rodica kedy je dieta na trening pripravene:

1. vek 18 mesiacov a viac
2. plienka dietata je po obednajsom spanku z casu na cas sucha, alebo aj pocas dna ma po niekolko-hodinovom prebaleni suchu plienku (je to signal toho ze dieta zacina mat kontrolu nad svojim mocovym mechurom)
3.dieta VIE, kedy cika alebo kaka do plienky- bud ukazuje prstom na plienku, alebo sa utiahne do kuta a sustredi sa na potrebu, alebo to oznami bezprostredne po vykonani
4.dieta rozumie jednotlivym pokynom zo strany rodica-daj hracku do krabice, prines mi loptu...
5.dieta sa snazi o samostatnost pri obliekani alebo pri jednoduchych ukonoch sa snazi asistovat-obutie papuciek alebo ponoziek, teplackov a MUSI rozumiet rodiel medzi vytiahnut teplacky (nohavicky) hore a stiahnut dole
6.dieta pozna jednotlive casti svojho tela, na pokyn rodica ukaze kde ma napr. brusko, pupok, nos, oci...
7.dieta dokaze v klude obsediet na nocniku 5 az 10 minut s hrackou alebo knizkou bez toho, aby utekalo alebo sa z neho vzpieralo

Ak chces, poslem ti do mailu cely clanok, ma to asi 9 stran. Samozrejme aj kazdemu, kto ma o tom zaujem 🙂

miriamp
31. okt 2011

@zajaciq mas moj obdiv, ze ste tak skoro bez plienok. 🙂 moj maly stale nechce kakat inde ako do plienky, vzdy kaka tesne pred alebo po spani ked ma plienku, prip. pocas dna do slipov ked mu nevyhoviem a nedam mu plienku a uz to nedokaze zdrziavat. s malou sa snazim trenovat, davam ju na nocnik zaroven s malym, no vydrzi len okamih, sadne si, povie pssssss a ide.
ono to chce hlavne veeela veeeela casu, ten zial nemam ☹ ale raz sa ich zbavime 😀 😀

jarunice
31. okt 2011

@zajaciq dobrý, zní to zajímavě, určitě pošli odkaz, nebo ten článek, asi ještě neumíme všechno, jen 4 ze sedmi podmínek, co je požadováno, ale to je otázka max.půl roku, tak pak čím dřív tím líp, plenky jsou tady skoro 2xdražší než v ČR, tak to pak zkusim praktikovat 🙂 a díky.
@miriamp děkuji za ty písničky, dvě jsem objevila, že tam zpívají stejně, tak supr pro začátek, než se tu chrochtavku naučim, zatim mám co dělat, abych se naučila a dodělala VŠ v lednu bych měla mít státnice za měsíc odjíždim a vůbec nevim, jak se tam budu učit..:(

jarunice
31. okt 2011

@palinkova87 ahoj, k tomu mateřskýmu mlíku... jednoznačně mi na tvorbu mlíka pomáhal spánek, což je s 2 dětma trochu utopie, ale zkus využít jakékoliv chvilky a chrupnout si s dětmi a kašli na nepořádek atd.. a pak dodržovat pitný režim a dostat do sebe aspoň 2 litry vody nebo čaje na podporu kojení s bylinkama, v čr toho bylo v drogerii i obchodech spousty, tady jsem to nezkoumala, nebo u nás prodávali Gravimilk-s čoko nebo vanilkovou příchutí-prášek rozmíchat ve vodě, nebo mlíku, tak to by tady něco podobnýho mohli mít taky.. a taky mi pomáhalo, když jsem malýho přikládala k prsu ze začátku po dvou hodinách, obecně platí, že čím více se mléčná žláza dráždí a vyprazdňuje, tím rychleji se další mléko tvoří. Ale při nejhorším asi bych to s druhým dítětem nehrotila a kojila a k tomu třeba koupila nějaký to HA mlíko a dokrmila umělým.. Držim pěsti 🙂

jarunice
31. okt 2011

@vever1 s tím nočníkem taky na to rozhodně nehodlám tlačit, když to půjde, tak to půjde, ušetřim 🙂 a když ne, tak se svět nezboří... pravda, že znám děti, co s tím po 3 roce mají pořád problémy a počůrávají se.,tak máme čas 🙂

jarunice
31. okt 2011

poraďte mi, kdo objednáváte přes ten Marktplaats , posílají to i na dobírku? nebo když jsem někomu navrhla cenu, za oblečení, kolik si bude počítat ještě za poštovný? nebo jak to tady funguje? Díky. Jo a ještě jeden dotaz: když bych sehnala kočárek, dá se poslat třeba i vlakem přes půl Holandska? nebo vyjde líp ta jejich pošta, nebo nějaký jiný dopravce? máte někdo zkušenosti? díky za info.

zajaciq
1. nov 2011

@jarunice mam to vo worde, tak mi posli mail do IP, nech ti to mozem zaslat. urcite ma vyznam pockat, kym budete mat vsetkych 7 bodov splnenych.

pre ostatne maminky, co mate starsie deti, mozem poslat aj vam. vy uz urcite mate tych sedem bodov za sebou. clanok obsahuje aj pripravnu fazu, ktoru mozete zatial s detmi nacvicovat, az ked ju maju za sebou, tak potom sa da ist rovno na gatky komplet bez plienok. Vyzaduje si to dieta sprevadzat na nasu toaletu, vysvetlovat mu, ze uz je velke a moze chodit na velky zachod, motivovat ho, aby si same umyvalo a utieralo ruky, rozdiel medzi mokrym a suchym (uterakom), atd... Fakt to funguje, ja som z tych, co necitaju ziadne " prirucky" ako byt dobrym rodicom, radsej si kupim knihu do mojej psychoanalytickej kniznice, ale tento navod je naozaj skvely. Avsak beriem, ze tie co pracuju, tak neviem si to dost predstavit,..ja som s malou doma. Preto som si aj velmi zelala odplienkovat ju predtym ako nastupim do roboty. Uz mi len zostava ju naucit, ze "ciko" nie je vsetko, ze "kako" je kako a to s nou radsej utekam na velky zachod, lebo cistit nocnik je fuuu.
Vela trpezlivosti kazdemu 😵

@vever1 s tou pracou si velmi nenavyberam... uz mi aj z jedneho miesta odpisali, ze uz recruitement uzavreli a maju vazneho kandidata. tak mi zostavaju uz len dva.. ked si predstavim, ze v mojom obore je na internete jedna ponuka za 2 tyzdne max .. 😕 😔

@palinkova87 nevsimla som si, ze by si tu nieco o MM pisala, len co ti pisala @jarunice. Myslim, ze co najviac pomaha, je caste prikladanie aj kazdu hodinu pokial dieta nespinka, ziadne rezimy, vela vody, ako aj homeopatikum Riccinus Communis, mame ho doma od narodenia, keby nieco ... kojim doteraz vecer 😵

vever1
1. nov 2011

@zajaciq no je to naprd s tou robotu :( drzim palce aby si si nieco rychlo nasla.
a k tomu odplienkovaniu. MA s pravdu horise to je ked mamicky pracuju. ja si to este vobec neviem predstavit kedze ja robim 3 dni v tyzdni. to sa potom takto neda tranovat ale vsak raz sa ich aj my zbavime 😀 a dakujem za mail 😉

@jarunice no ak mi nieco kupujeme cez marktplaats tak sa snazime hladat len v rozmedzi cca 30km ak nic nenajdeme tak hranicu zvysujeme. ale my si urcite vzdy ideme vsetko obkuknut. najskor si dohodneme cenu, potom si to pozrieme a ked sa nam to paci tak kupime. takto sme aj celu detssku izbicku malemu kupovali. 😉

palinkova87
2. nov 2011

@zajaciq čo si si nevšimla? čo o mm??

palinkova87
2. nov 2011

@vever1 vysvetlite mi tu toho mikulaša?? kedy je a čo to tu vlastne je?? dakujemmmmmm🙂

vever1
2. nov 2011

@palinkova87 vitaj spat. tak ako uz si si zvykla na 2 deticky? k tomu mliecku poradim len pit vela a casto prikladat. 😉 a mikulas. no tu sa darceky kupuju miesto vianoc na mikulasa. 😉 takze nie take ako my na sk ze si davame sladkosti a ovocie do ciziem ale proste riadne darceky a potom na vianoce maju uz len klasicke obedy s rodinou 😉