Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
8. sep 2012

Tak dneska fajn den. Tatka si vzal deti do parku, jeli na kolech, krome taty..Pak na velike hriste, ale tam se kola brat nesmela, tak tata mel strach, ze je ukradnou a dovez je po ceste, zatim deticky vylezli na cca 4m prolezacku a Edik prisel s tim, ze se Zuzanka boji dolu..No tata zkousel vylezt, ale pry by to nezvladnul, tak ji radil, jak slezt dolu. Mrska je to fakt..Edik byl odpoledne poprve ve skautu a moc se mu tam libilo, delali nejakou sopku z testu, dali do toho sodu, takze i lava byla, uz hlasil, ze chce koupit oblecek..ale jeste muze 3x vyzkouset.

@ikke jakou indikaci to mate? Treba zuzka je doelgroepkind, protoze u nas teoreticky prevazuje cestina ale mluvila fakt hezky..ale to nikoho ve skolce nezajimalo. Kion proste urcil, ze muze chodit o den vic a ve skolce to nijak neresili..Nebo to mate jinak?

@ervenka tak oslava pekna a dort urcite chutnal.

Ja ty combinatie testy mela 2x, poprve riziko 1:5500 a podruhe cca 1:3500, predpokladam, ze mi to hodne zatizil vek. Je fakt, ze jistota to neni. Dite s downem je kolikrat schopne samostatneho zivota a dokazi byt stastni..to je neco jineho nez dite, ktere nemluvi, nechodi..taky znam z okoli a teda obdivuju rodice, ze to zvladnou.

ikke
9. sep 2012

@lexxie_holandsko mame to podobne, indikacia je oficialne, ze malo rozprava (co uz o 2 tyzdne nemusi byt vobec pravda) ale aj cudzi jazyk v rodine, tak sa budeme tvarit, ze je tam hlavne kvoli tomu cudziemu jazyku 😉 ale myslim si, ze oni to v PSZ tiez nebudu moc riesit, budu radi, ze maju zakaznikov... snad 😅

cestovatelkaandrea
9. sep 2012

ahojte, tak od dnes sme uz 4 🙂

ikke
9. sep 2012

@cestovatelkaandrea kraasa, gratlujem! 🙂
a aj usetrite na oslavach 😀 😎

vever1
9. sep 2012

@cestovatelkaandrea mi neuveríš ale som na teba dnes často myslela že či náhodou už nerodis. Gratulujeme. Oddýchni v si a potom napíš viac :D juj tak teraz som ja na rade :p

miriamp
9. sep 2012

@cestovatelkaandrea wooouw, tak uz, gratulujem! vela vela zdravicka vsetkym! 🙂

lexxie_holandsko
9. sep 2012

Andreo moc gratuluju, mas krasne datum, to se bude dobre pamatovat, mejte se hezky 🙂

joannas
9. sep 2012

@cestovatelkaandrea jej to už 🙂 🙂 blahoželak k babetku 🙂

ervenka
9. sep 2012

@cestovatelkaandrea gratulujem... Vela zdravicka, to ostatne pride samo... 😉 Nech sa paci- http://sk.wikipedia.org/wiki/9._september Aj Hugh Grant Ma dnes narodky..;)

ervenka
9. sep 2012

@cestovatelkaandrea Ditko ma pekne meno... asi vies vyznam,ale dovolim si zo svojho zdroja- http://www.behindthename.com/name/kilian http://www.behindthename.com/name/cillian ;)

palinkova87
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea gratulujem 🙂 ju musí byt nadherný.. teším na fotos 🙂))

cestovatelkaandrea
10. sep 2012

dakujem vsetkym za gratulacie. Kilian je obrovsky chlap. Na to ze sa narodil presne 39tt +1 mal krasnych 55cm a 4350g.
Takze predpokladane vypocty nesedeli.

Porod zacal rano o 3.15 odtokom plodovej vody a po hodine prisli kontrakcie. O siestej rano sme uz boli v porodnici a o deviatej rano sa Kilian narodil. Takze mame zaujimavy datum a aj cas. 9.9. 2012 presne o 9 hod.

Porod bol rychlejsi, kontrakcie menej bolestive, len tlacenie bolo narocnejsie, nakolko Kilian je maly slonik a ja mam velmi utlu panvu. Coskoro pridam fotky 😉

Zvykame si na seba zatial dobre a Damian je cely bez seba zo svojho braceka. Uz mu daval aj cukriky do postele nech si da. A ked place tak mu nosi hracky aby mu bolo veselsie 😀

endzi30
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea - Andyyyy, moc moc gratulujeme k novemu clenovi rodiny 😵 😵 Krasne miery, sa teda divim, kde sa ti tam zmestil 😵 😵 😵 A fakt pekny datum si vybral fesak. Aj ja milujem cislo 9 😀 😀
Vela zdravicka celej rodinke 😉

vever1
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea to teda riadny valibuk. 😀 😀 😀 a aky dlhan to je 😀 😀 😀 😀 nas mal len 48cm tak som zvedava aka dlha bude bambulka. a damina aky zlatucky, taknech mu to aj vydrzi 😀 😀 😀 a tesim sa na fotky 😀 😀 😀
a ked citam ze aky rychly porod si mala tak som zvedava aky dlhy bude moj. ked prvy trval eln 6 hodin 😕

palinkova87
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea juuuuu to je zlatunké ako sa braček stará.. 🙂 to je peknunké ako ma k nemu vztah.. ten moj ani bohovi.. toho to obtažuje.. si sa aj velmi potrhala či nie?

lexxie_holandsko
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea tak to jsi teda mela docela rychlovku, prejeme, at se Kilianovi a vam vsem dari. Hezke, jak se Damian stara o brasku, ma urcite radost. A teda dobreho obrika mate doma , jsem zvedava, jak poroste. Datum a hodinu jste taky trefili perfektne 🙂

erique12
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea
gratulujeem a vela vela zdravicka a stasticka spolocneho 🙂

eri28
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea naozaj gratujujeeeeeeeem, super, tak uz to mas za sebou, mna este trapi, ale cez den, uz druhu noc spim dobre, co pokladam, za Vianoce 😀

eri28
10. sep 2012

@cestovatelkaandrea moja chceme fotky, prosiiiiiiiiiim......

vever1
11. sep 2012

ahojte.
tak moja kontrola o 9 vecer dopadla tak ze mi zas nasli bielkovinu v moci a este viac ako minuly tt a tak som musela hned do nemky s tym ze mi tam zavedu kateter a skontroluju takyto moc. a mala som si so sebou zobrat aj tasku pre pripad ak sa bielkovina potvrdi ze si am tam nechaju 😖 tak sme este vecer volali svokre nech pride k malemu, sme museli cakat este 20 minut kym dosla z Bestu a rychlo do nemky. samozrjeme aj tam sa bielkovina potvrdila ale pre istotu ho poslali este do labaku, tak sme sa uz pripravovali na najhorsie, zobrali mi este krv aby skontrolovali funkciu pecene a obliciek napojili ma na monitor, zmerali tlak, samozrejme vysoky ale to bolo zo stresu 😝 no a cakali sme na vysledky 😖 mala samozrejme vyvadzala ako kazdy vecer, mala som same harde buiken a sa im samozrejme otocila na druhu stranu tak im vypadla z monitoru 😝 museli mi to potom este raz zakladat a keby som im nepovedala ze to takto vystraja cely vecer a ak mam stastie tak aj celu noc tak by si ma tam uz len kvoli tomuto nechali 😝 pred polnocou konecne dosli s dobrymi spravami ze sa v labaku nic nepotvrdilo a aj krv bola OK, urobili este uzv a zmerali este tlak, ten uz bol ok lebo som sa uz ukludnila 😝 a mohli sme domov. no a kedze uz od buduceho tt som aj tak v nemke na kontrole tak povinne musia teraz moc davat do labaku a nie ho kontrolovat tymi pasikmi aby sme sa vsetci zbytocne nestresovali 😝

eri28
11. sep 2012

@vever1 davajte si na seba pozor 😉

ervenka
11. sep 2012

@vever1 pfuuuu, no nastastie,ze si spat doma. Vydrzte to babulky, este par tyzdnov... Oddychuj, ziadne skladanie skrin, upratovanie atd. Pekne kludovy rezim. Sven je vitany prist sa hocikedy hrat, ak budes nieco potrebovat kupit, rada ti pomozem...

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@endzi30 dakujem uz mozes kuknut fotecky 😀

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@vever1 no co to citam. hlavne vela oddychuj. nech nemas problemy. teraz ti musia vsetci doma pomahat.
Inak Kilian je strasne kludne babatko. Vela spinka a vela papa. Tuto noc ma nechal spat aj nejakych 6 hodin. Len Damian zacina troska ziarlit a robi somarinky ale nastastie nie Kilianovi ale uputava na seba pozornost. No a chce sa viacej tulit s maminkou prave ked Kilian papa 😀 Ale zatial dobre. Manzel sa mu s babkou venuju aby nepocitoval nedostatok pozornosti.

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@palinkova87 dik Zuzi. No uz Damian aj vymysla ale zatial je to uplne v pohode. Uvidime neskor.
Kilian ma praveze moc nepotrhal. Na to akeho obra som musela vytlacit cez tu malu panvu, tak mam len tri stichy a aj to kazdy na inom mieste. Take male trhlinky. V podstate to ani nebolelo ked siel von, myslim to natrhnutie, skor ma sialene bolela panva a pravy bedrovy klb. To som si myslela, ze mi rozthrne.
Teraz ma akurat boli dost ten klb a panva je tiez ubolena. Takze ak by som sa niekedy v zivote rozhodla pre tretie dieta spolu s manzelom, tak by ho museli kontrolovat asi na sone omnoho castejsie, lebo by tam mohol byt predpoklad, ze keby malo byt babo vacsie, tak by muselo ist von inou cestou alebo trocha skor. Vytlacit Damiana bolo oproti Kilianovi prechadzka ruzovym sadom a hlavne bez bolesti 😀 😀

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@eri28 no ja som takto dobre spala posledne noci pred porodom. Este aj v tu noc ako sa zacal porod som isla do postele uplne oddychnuta a si hovorim, ze sa mu asi ani von nechce. A zrazu sup ho o 3.15 to zacalo. Tak mozno to bude aj u teba tak.

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@lexxie_holandsko dakujem. ten cas a datum sme trafili aj pri Damianovi. Ten sa narodil 6.9. devat minut pred siestou vecer. Proste mi to pride, ze su s Kilianom v tychto zhodach nejako prepojeni 😀 Zatial drobcek papa dobre, tak uvidme ako bude rast dalej.

palinkova87
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea oh tak to ti nezavidim.. ale hlavna vec, že si to zvladla🙂)) stalo to za to ten krasny pokladik potom drzat v rukach🙂 je nadhernýýýý🙂))))) a na sone ti priblizne nepovedali vahu???

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@palinkova87 jasne, ten pocit po tom sa neda opisat. to pozname kazda. na sone mi praveze povedali vahu. ale uplne zlu. takze keby vedeli co musim tlacit von, tak by sa zariadili inak. isla by som rodit do nemocnice pravdepodobne o tyzden prv s tym, ze by mi porod museli vyvolat.

palinkova87
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea a kolko ti povedali vahu??? mne ti predpísala nejaké tabletky acetylsalicylzuur Sandoz cardio 80mg, aby sa mi rozšírili cvievy a vyživovala som viac babo.. lebo som mala všetky detičky malé.. ale ako som porovnávala s ostatnými babami .. tak moje je dost velké.. za to čo každá ma v 8/4 babo dlhé 1,68cm ja mam 8/5 2,12cm.. 😀 tak neviem,či aj ja nebudem mat nejakého valibuka 😀

ervenka
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea Kilian je kludny z cokolady ;) Nemala si ani epidural pocas porodu? Ci nestihli dat? A drobcek si vybral suprovy datum, cas. Huncutik malinky...;)