Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
4. apr 2014

Ozaj, h&m ma vypredaj- 50%. celkom chutny zimny overal pre male deticky (my sme kupili za plnu cenu, a naozaj je dobre usity) z 29,90 na 9e.

rybca
4. apr 2014

@ervenka tak pri takychto spravach som rada, ze tam koncim..🙂))

ervenka
4. apr 2014

@rybca a viec co, keby bola posta aspon dobre pripravena v tazkach. Takyyyyy bordel mam v nich. A ked sa pytam kolegov, tak vsetci, ze "my mame dobre" Moja wijka sa pripravuje ako posledna a tak to aj vyzera... Zase mail pisat- aj tak sa nic nevyriesi... Aspon,ze v nedelu sa ideme Eftelingovat... jupi dupi

rybca
5. apr 2014

@ervenka ozaj a ako, volame si tam, ci to nechame na nahodu, ci sa stretneme?..🙂)

ervenka
5. apr 2014

@rybca my sa prisposobime vam- mate viac deti ;)

ervenka
5. apr 2014

@rybca teraz mi mm povedal,ze asi bude najlepsie, ak pojde kazdy svojim tempom, ale aspon kavu by sme si mohli dat spolu, co ty na to? 😉

rybca
5. apr 2014

@ervenka no to by sme mohli..🙂 ty mas tusim moje cislo..🙂 tak ked budete mat chut, tak cinknite..🙂

ervenka
7. apr 2014

@rybca aj by sme cinkli, keby som si nezabudla mobilnik doma. 😉

rybca
7. apr 2014

@ervenka no to je skoda..:( inac kedy ste tam prisli? ta zapcha doobeda bola strasna, my sme prisli o 1,15 h neskor ako sme planovali, ale uzili sme si to a ani sme vsetko nestihli..🙂 urcite sa tam vratime..🙂))

ervenka
7. apr 2014

@rybca my sme ziadnu zapchu nemali- ale my sme isli cez taku dedinku a trochu bokom, len na poslednej svet. zkrizovatke sme videli zo smeru AMS, ze bolo plno. Boli sme v E o 9,30.

rybca
7. apr 2014

@ervenka tak to sta dobre urobili, od toho ams to bolo fakt krute..🙂 ale o 9.30 sme my odchadzali z domu...🙂)))

ervenka
7. apr 2014

@rybca ;) mali sme naplanovane, ze vstaneme o 7. ale nakoniec o 8 rano mm panika, ze nestiiiiiihame, ze co ak postnl prenajalo cely park a o 10 zatvoria branu ;) Boli ste prvy krat?

rybca
7. apr 2014

@ervenka v Eftelingu ano, ale z FD posty sa nam najviac pacilo vo Walibi...🙂

ervenka
7. apr 2014

@rybca vo Walibi sme my este neboli. Efteling je "za rohom". Mozno sa rozhodneme pre abomoment. Top 3= Sprookjesboom, carnaval Festival, a volk van Laaf. Inak, ze na droomvlugt sa cakalo 80minut! Radsej som isla do Vila volta kym drobec spal a tatko drzal straz. On isiel na kondora.

rybca
7. apr 2014

@ervenka tak na to droomvlugte sme ani neboli...🙂 teda ani neviem, ze to tam je, ani ta Vila..🙂 my sme zacali hned v Sprookjesbos, aj tam sme vela vynechali....🙂 u nas to teda vyzera na este nejednu navstevu, ale asi az o rok..🙂 to vstupne je nehorazne..🙂

hancekubahajnej
7. apr 2014

Ahoj všem na chatu, hledám kamarádku/y v Rotterdamu. Jsme tady partnerem a s naším šestiměsíčním synkem od únoru a rádi bychom poznali zpřízněné česko/slovenské duše. Přítel pracuje a my přes den chodíme na bazén, na procházky, zahradničím, ale to nestačí ☹. Budu ráda, pokud se některá ozvete, mám auto, dojedu i mimo Rotterdam. Hanka

rybca
7. apr 2014

@hancekubahajnej Ahoj, tak najblizsie som asi ja. Byvame v Spijkenisse, co je sice cca 20 km, ale tie zapchy su niekedy aj na hodinku..🙂 mam skoro 5rocneho syna a 7mesacnu dceru, syn uz chodi do skoly, takze sa cez den moc mimo domu nedostanem, lebo ho musim zanasat a vyzdvihavat, 4x denne...🙂 Teraz onedlho ideme na 2 tyzdne na SVK, ale potom sa mozeme pokojne dohodnut na nejakom stretku, trebars aj u nas doma...🙂))

ervenka
8. apr 2014

@rybca ak mas abonoment, tak prve 3 mesiace 7,50 zvysok 15e. viac kuk sem http://www.efteling.com/abonnement alebo AH kazdy rok zaciatkom jari ma akciu- zbierat nalepky a myslim, ze jedna plna karta znamena 10e zlavu na vstupnom. 😉

rybca
8. apr 2014

@ervenka to je vela navstev pre nas...🙂 keby sme byvali blizsie, ale takto..🙂 a AH nenakupujem, teda malo, ku Sodastreamu, inac nie..🙂 ale tak razrocne si nejaky ten parcik budeme moct dovolit...🙂

leonii
8. apr 2014

Súrne potrebujem potr.farbivo zelené kúpim ho v ALDI,alebo COOP?

rybca
8. apr 2014

@leonii co viem, tak Dr. Oetker ma v krabicke 3 ci 4 gelove farby, mali by to mat v kazdom supermarkete http://www.lekkeruitholland.com/cupcake-kleurst...

leonii
8. apr 2014

@rybca Jáj super to som dnes videla v Coopke ale kedže som nevedela čo to je tak som nebrala.Vďaka hned idem kúpiť.Čo by som bez tejto skupiny robila 😀 😀

koala7
8. apr 2014

Ahojte holandkse mamicky, pridavam sa do debaty, zijem tu 2 roky, moj manzel je Holandan, mame 7 mesacneho syna. Zili sme v Amsterdame ale po nadoreni syna nam byt bol maly, tak sme sa minuly rok prestahovali do Bloemendaal. Zatial tu vela ludi nepoznam, tak hladam kamosky na spolocne hranie, vyjazdy do prirody, kavicky, zn. Amsterdam, Haarlem, Bloemendaal 🙂

koala7
8. apr 2014

@svk_amsterdam Ahoj, ja mam cerstvu skusenost, tak sa podelim, tiez som rodila v Amsterdame. Ked zistis ze si tehotna, je dobre to oznamit svojmu rodinnemu lekarovi, a ten sa ta opyta, ci si si uz vybrala Porodnu asistentku - Midwife - Verloskundige (ja som mala "101"). Tam sa prihlasis a budes chodievat na pravidelne kopntroly - odber krvi pre zistenie stavu zeleza, meranie tlaku a ohmatanie bruska a pripadne konzultacie. Ine testy nerobia, je to vsetko velmi "free" oproti Slovensku, takze treba vela studovat a hladat informacie sama. Ja som mala s tym nevelmi dobru skusenost - bezne sa na Slovensku v 22 tyzdni robi test na tehotensku cukrovku. V NL ale nie, a ja som ju nanestastie mala, a zistili to v 37 tyzdni. Podla toho, ze moj maly bol velmi velky (4kg). Pri tehotenskej cukrovke moje telo nevedelo spracovat cukor, a vsetok sa dostal do tela malemu, preto tak narastol. Ak by som bola na diete, mohla som sa vyhnut vyvolavanemu porodu v 38 tyzdni kvoli jeho velkosti a naslednemu pobytu v nemocnici kvoli tomu, ze mal este slabe pluca. Takze s tym ma dojali, taka bezna vec, a mna poznacila kvoli ich pristupu.

Ak mas tehotenstvo bezproblemove, tak ide vsetko ako po masle. Mozes si vybrat ci chces odrodit doma so svojou porodnou asistentkou ku ktorej chodis, alebo v nemocnici. Ja som si vybrala Lucas a bola som s ich starostlivostou velmi spokojna. U mna moznost rodit doma nebola aktualna kvoli tej cukrovke, ale kamoska rodila doma, a pacilo sa jej to. Avsak, trosku sa natrhla, midwife jej to nedobre zasila, a este stale ma s tym obcas problem (po 5 mesiacoch). Podla mna je porod v nemocnici bezpecnejsi aj pre dieta, nasho hned po narodeni brali na dychaci pristroj, lebo mu zacali modriet rucicky, a ak by sme boli doma, tak sa to zbytocne natahuje...

V nemocnici mas moznost prirodzeneho porodu, alebo epidural, alebo remifentanyl, taky oblbovat pri kontrakciach, ktory ta len trosku prispi aby si sa ukludnila. Vela nemocnic ma den otvorenych dveri, kde si mozes vsetko prezriet, ohmatat, pripravit sa na to kde budes. V Amstedame je asi milion kurzov pre buduce mamicky o tehotenstve, porode, starostlivosti o babo, o kojeni a podobne. V tomto smere su daleko pred Slovenskom a dozvies sa velmi vela uzitocnych informacii. Cim viac si pripravena, tym menej sa celej situacie obavas.

Pocas tehotenstva sa treba (resp je moznost) registrovat u Kraamzorg - tj pani, ktora ku tebe bude chodit 8 dni po porode a so vsetkym ti pomahat, kedze z nemocnice sa ide domov okamzite. Je to velmi napomocne, bude vazit dieta, prezerat ho ci je vsetko ok, uprace ti, navari, co budes potrebovat. O tom ti tiez povedia u Midwife.

Takze pre teba bude prvy krok teraz Midwife (Verloskundige) a tam sa vsetko dozvies 🙂

Ako dlho si v Holandsku?

cestovatelkaandrea
8. apr 2014

@rybca my ideme na SR nakoniec vsetci autom od 2.5-11.5. huraa, uz sa celkom tesim...

hancekubahajnej
8. apr 2014

@rybca Ahoj Rybko, prima, že ses ozvala. My jedeme na Velikonoce taky do Česka, zpět budeme zase 28.4., takže bychom se mohly setkat poté? Dojeli bychom za vámi, vím, kde to je, když jsme hledali bydlení, tak Spijkenisse jsme měli taky ve hledáčku. Tak dej vědět adresu, popř. místo oblíbené kavárny 🙂.
Užijte si pobyt na Slovensku a těším se na setkání!
Hanka a Felix

ervenka
10. apr 2014

Hlasim sa, hlasim. Vysledky z posledneho odberu-THS 1,65 T4 17. Podla dr. asistentky vysledky uuuuplne krasne. Len mne uz sibe z tych hormonov. Takze sa zase nevyhnem pohovoru z dr. Som velmi zvedava, co vymysli (podla sprav musia byt Nl lekari viac nakloneni ku alternativnej liecbe, pekna finta, ked poistovna preplaca len velmi malo homeopatik). Ozaj, skusila som MAcinkovu- vysledok za mesiac 3,5 kg prec.

cestovatelkaandrea
10. apr 2014

@ervenka tak to je super nie? a ty sa ako citis? mozem vediet co to je za dietu MAcinkova? Taku nepoznam. Ale ja som opat schudla, uz mam 61.5kg 😀 😀 😀 ale na postave je to vidiet viac ako na vahe. mm sa usmieva ked ma vidi, ze uz nemam viacej chudnut 🤐 😀 🤐 😀 lebo mi nedaju v robote kolegovia pokoj

ervenka
10. apr 2014

@cestovatelkaandrea citim sa na figu- fajn ze som schudla. Len som nervozna, navaly tepla= asi treba znizit davku horm. Macingova je aj tu na Mk- v podstate je to ocista tela, napr. prvy tyzden ranajkujes postruhane jablko+mrkva+hrozienka+ med+ skorica= nastruhanu mrkvu nemozem ani citit. 😉 Niektore recepty su naozaj mnamky, niektore hmmmm- zaujimave kombinacie. 😉