Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
10. jan 2015

@niccky.z zalezi od toho kolko hodin, kde atd. Najlepsie je obratit sa priamo na skolku o ktoru mas zaujem..

palinkova87
10. jan 2015

Baby kedy sa.vlastne.chodi.na.pasy? Lebo.teraz to mam nejak.pomenene... som chodievala kazde.2tyzdne.na poradnu,ale.teraz ked je.vsetko v poriadku.tak chodim kazde 3...dakujem

ikke
11. jan 2015

@palinkova87 ja som bola na pasoch az ked som prenasala, aj to tusim az ten druhy tyzden prenasania...

ikke
11. jan 2015

@niccky.z skolky stoja vacsinou okolo 6-7 euro na hodinu, pricom tam musis mat dieta aspon 2x pol dna (vacsinou, cize stale zalezi od konkretnej skolky). skus hladat cez google, ale tipujem, ze anglicke skolky najdes tak mozno v amsterdame, rotterdame, den haagu a moooozno v utrechte... 😉

palinkova87
11. jan 2015

@ikke no uz.som citala,ze to len ked je babetko male tak baby chodievaju na pasy...vlastne.co bol aj moj pripad..;) tak teda teraz len ak by som prenasala...

ervenka
11. jan 2015

Celkom mile vysvetlenie rastoveho hormonu...

https://www.youtube.com/watch?v=-etxV_wAM4A
palinkova87
12. jan 2015

@ervenka ma tak napadlo,ze.ty by si.mohla.vediet okolo roznasania letakov...kde sa mam obratit???

ervenka
12. jan 2015

@palinkova87 spytaj sa priamo cloveka, kt. vam tie letaky dava do schranky. Su rozne firmy. Len tu je ich 5.

palinkova87
12. jan 2015

@ervenka okik🙂 dakujem

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka ja by som ten rastovy hormon do svojich deti nepchala. kamoska ma syna stareho ako Damian a je velky ako Kilian. dokonca este lahsi. v zivote by som jej nepovedala, aby ho niecim dopovala. jednoducho predpoklad je, ze ked bude mat 18 tak bude mat 155-160cm. No a co, tak bude mensi. Nie kazdy musi mat 2m.

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea ja mam 170cm, mm 176cm= hruby Nl podpriemer. Ale napr. poznam rodinu v Brede a tam to riesili, lebo chlapec bol krpec, pozorovali, kontrolovali krv. A pokial viem, tam sa vytiahol az v 18r. Len vies, vsetky tie tabulky, grafy a priemery. Cloveka aby z toho neporazilo... 😝

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka ved to, niektori chlapci narastu az ked su starsi. do sesternice pchali rastove hormony a teraz ma problemy. zvacsili sa jej vnutorne organy a nemoze mat deti, lebo nevedia, co by to s nou urobilo. a to pchali do nej rastove hormony aby narastla na 1.52m.
inak ja im na tie ich rastove tabulky zvysoka vies co ....

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea CB power.... 😝
Dnes som mala zase pokec s ucitelkou, ze Daniel nerobi take pokroky ako by mal. A ze zacina rozpravat velmi potichu a akoby len pre seba. Tak ked na teba cela trieda (cca 11deti) pozera, ze co povies, tak sa ani necudujem... Ze pockaju este 2-3mesiace a potom budeme musiet o krok dalej. A ze "Co na to hovori CB?" No CBnehovori nic, lebo CB o tomto ani informovat nebudem, uz vidim, ako nas posle sibi dr. z CB na psycho testy, ci drobec nema aj nieco ine... Ucitelka tiez spomenula, ze odtrania vlaciky, ze Daniel sa hra len s nimi. Ze uvidia, ci sa potom bude viac zapajat. Ak tym chce naznacit autizmus, zivot vo vlastnom svete, tak ja potom zacnem hryst...+ este buzeracia z postnl a verloskundige, ktora rada vystrasi, ale nepoda poriadne info= geniet van zwangerschap.

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka a to ich nenapadlo, ze niektore deti sa jednoducho hanbia v kolektive? nas Kilian tiez nie je vzdy velmi zhovorcivy a trochu mu trva, kym si zvykne. Z toho co pises, je Danko jednoducho hanblivejsie dieta. Nic viac. A to sa musi ucit dva jazyky, to hra tiez velku ulohu. Inak len tak pre tvoje info - skolka moze dat podnet na CB aby dieta vysetrilo, lebo sa im nezda v poriadku. Takze asi preto sa pytala ucitelka, ci o tom CB nieco vie od teba alebo ich budu informovat oni. To len aby si vedela, a nebola prekvapena, keby ti nahodou z CB volali.

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea middel finger potom. KEd maju deti velke usta a vsetko okomentuju= brutale appen kider puberteit- musite nieco s nim/nou robit.. Ked su tiche= autizmus. Hlavne, ze motoricky je Daniel popredu. A napr. v nedelu som sa obliekala, prisiel ku mne, videl ze sa mi pupok uz vysuva a je hnedy- mama, bebe poeeeeeeep! Hovorim mu, to vazne, pozri sa lepsie. Vybehol, pribehol s jeho hrackarskym dalekohladom, prilozil ku pupku- jaaaa mama, bibi poep... Alebo ked ratame, tak najnovsie- welke nummer komt naa 9? Tien? NEEE, DIESEL Tien! 😀 Takze v hlavicke mu to funguje celkom dobre, a ma aj fantaziu, resp. moja mama sa nemohla prestat vynadivat ako sa hral s Thomasom... a mne nebudu volat, lebo ako kontakt. person je mm a nie ja. To v ramci zachovania akeho,takeho mojho dusevneho zdravia. 😝

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka to je asi vzdy tak. nikdy nikomu uplne nevyhovies... najlepsie je to brat s rezervou a byt vzdy pripraveny si svoj nazor obhajit.

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea len sa dost bojim, co budeme robit, ked PSZ+ CB povedia, ze Daniel nie je pripraveny pre skolu kvoli reci... pritom pozna niektore cisla, pismena.
Moja mama mu povedala, ze je frajer, lebo pomahal piect tycinky. A potom chodil cely den, ze Dede fajer. Tiez sa ucitelke nepaci, ze Daniel o sebe hovori Dede a nie Daniel.

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka toto neviem posudit. Nas Kilco si normalne hovori Kilian a vsetkych pomenuva tak ako sa volaju. Mozno skus s nim robit rozne hry na rozviazanie jazycka. Ine ti neporadim. Neviem do akej miery moze skolka a CB zabranit dietatu ist do skoly. Viem, ze deti mozu dostat extra hodiny jazyka ak maju s jazykom problemy. Tak mozno to by bol vas pripad.

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea ved uvidime. Len ja by som tak rada mala aspon chvilu klud.... 😔

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka neboj bude 😉

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea no to dufam,len ked nie PSZ tak potom verloskundige,alebo postnl. Ze mi zastavili dovolenku= mam len zvyskovu z 2014. Tiez,ze kedze nerobim, plat= 0e. O nejakom ziek wet nieeeeeee, teamcoach "o tom som nepocul, to neviem." Ale ze keby som chcela skor ukoncit kontrakt ako od 1.3.2015 tak v pohode... No to teda nie, kontrakt mam do marca a bodka. Skor smer OR raad. Let me in rust klotzak!

leonii
13. jan 2015

Baby,Adam v noci tičkoval,lebo sa ojedol palačiniek a zrejme mu nesadli. Nechala som ho doma a teraz neviem že či potrebujem papier že bol doma,lebo zajtra už ide do školy. Som "kecala" z Melkinou uč. že či treba ale neviem neviem či ma pochopila. On vravela ,že netreba. Neviete? Či to závidí od školy?

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka pockaj ale ked si na marodke tak ti musia platit.ja by som s nimi vydzubala. isla by som za verloskundige a normalne by som si od nej vypytala papier, ze musis menej robit. mne sa tak zredukoval prac. cas zo 40h/t na 20h/t.

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@leonii nie nemusis. je to OK, taketo kratkodobe choroby sa neriesia ziadnym papierom. tu to funguje inak ako na SR.

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea verloskundige- dat hoort bij. Lenze mne sa svaly na bruchu rozostupuju, velmi to boli, takmer kazdy vecer som fakt ze KO. tweede zwangerschap is maar zo... :P

cestovatelkaandrea
13. jan 2015

@ervenka blbost, to co mas za porodnu asistentku. mne hned povedala, ze by som mala zredukovat pracovny cas a na zaklade jej spravy som v zamestani nahlasila, ze robim menej a zvysok bol hlaseny ako choroba. takze mi platila firma aj to. v podstate mi platili celych 5 mesiacov plnych 100% platu aj ked som tolko nerobila.

leonii
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea Vďaka,na SK to bolo tak, že viac ako 3 dni už museli byť podložene papierom od dr. Čo by som ja robila bez tohto fora 😉 Aj mm ráno vravel,že ved sa opýtaj na koňovi 😀 😀

ervenka
13. jan 2015

@cestovatelkaandrea no co budem pisat- na tie bolesti svalov zapotila,ze tam si mam obviazat na tesno velky uterak okolo brucha. hahahha. mam sto chuti jej povedat, ze si neprajem aby sa ma dotykala, a ked budem rodit- nech si radsej zoberie dovolenku... Teraz este cakam na jeden vysledok z odberu krvi a uvidime, mozno sa jej aj tak vyhnem. trubka jedna...

ikke
13. jan 2015

tak nasa mlada odmieta povedat svoje meno aj meno svojho brata 😅 na seba hovodi bud "ak" (ik) alebo "jij" a na bracha "hij" 😀 a v skolke zasadne mlci ako partizan, uz 3. mesiac 😕 ale zas zapaja sa a uz mi aj povedali, ze je "beetje ondeugend"
zato doma sa jej huba nezastavi... 😝

ervenka
13. jan 2015

tento krat o stitnej zlaze po Nl-

https://www.youtube.com/watch?v=7FGI-uLv6EE