Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
13. jan 2015

@ikke hihi smejem sa nas. Nico je tiez v skolke vymeneny....

cestovatelkaandrea
15. jan 2015

na drndy a som slamena vdova do zajtra vecera. joj ako ja nenavidim tieto dni, ked mm je fuc na sluzobke. sama s deckami bicyklovat v tomto vetre a dazdi. ani do posilky ist nemusim.

cestovatelkaandrea
15. jan 2015

@rybca Katka ako sa mate? ako ste silvestrovali, ziadna skoda dufam u vas nebola. My sme prisli domov z nemecka a par susedov malo fajne doskrabane auta.

ikke
15. jan 2015

baby, hlavne tie, co mate poloholandcata (otec je holandan) - dokazu vase deti povedat pekne slovenske R? 😅 moj starsi nie, ma klasicke holandske R a teda ked hovori po slovensky, tak vlastne rackuje. a uz aj mlada zacina namiesto "raam" ze "chaam" 😕

vever1
15. jan 2015

@ikke moja mala zas hovori to ich rrrrr , nog een keerrrrrrrrr, meerrrrrrrrrr, ani ja to neviem povedat 😀

ervenka
15. jan 2015

@ikke nas vyslovuje tak jemnejsie. Ale napr. wij kijken door Raam. to povie pekne. Zalezi ako slovo. Harold (helikoptera od Thomas de trein Haold. sused Harry- pekne povie Hary.

leonii
15. jan 2015

@ikke No nie sme sice zmiešaný párik,ale môj starší 10r. stále nevie povedať R ani po 3r. u logopedičky ☹ A keby aspoň račkoval ☹

ikke
15. jan 2015

@ervenka tak ale vy na juhu aj mate jemnejsie rrrr 😉

ikke
15. jan 2015

@leonii mozno sa nauci holandske 😉

ikke
15. jan 2015

tak veceriame poffertjes a mlada dojedla tak sa jej pytam, ci chce este toetje. ze hej. nasleduje ma ku chladnicke, ponukam kwark a ona neomylne siahne po... kyslych uhorkach! a uz pyta dalsiu...

palinkova87
15. jan 2015

@ikke ja ani nemusim mat holandana a Tobka to.naucili v skole...

leonii
15. jan 2015

Baby tak pre info koľko môže stáť bochník toho syra celý? Svokra ma narodky a uvažujeme že by sme jej ho kúpili 😀 😀 😀

ikke
15. jan 2015

@leonii ak mam dobre info, tak bochnik ma zhruba 12 - 16 kg a kilo stoji od 10 euro... cize dajme tomu od 120 euro.
inak my kupujeme syr od kaasbaas.nl , nosi nam ho domov a fakt mozem odporucat syr Stompetoren (jong konkretne kupujeme my, obcas belegen) 😉

leonii
15. jan 2015

@ikke jéj vďaka, som pozerala že v okolo Zutphenu je to aj bez poštovného to je super 😀 Stránku si ukladám. A vďaka za tip na syr,lebo ja syry zbožnujem,len nie tie plesnivé 😒 Takže teraz kupujem tak že pokus že či mi bude chutiť 😀 😀

ikke
15. jan 2015

@leonii on to vacsinou vozi v piatok, k nam chodi kazdy druhy tyzden, tak mozno medzitym chodi na vasu stranu. takze najlepsie je objednat cez net vo stvrtok.
inak v stankoch na trhu ti vzdy daju najprv ochutnat, ochutnavacia metoda je pri syroch vzdy dobra metoda 😉
ozaj, v piatok je stanok s tymto syrom (aj inymi) na trhu v Hengelo (tom malom medzi Zutphenom a Doetinchemom) aj v Steenderen, to len tak, keby ste mali cestu okolo 😀

rybca
16. jan 2015

@cestovatelkaandrea Ahoj, Silvester dopadol dobre, vycapila som na okna nalepky s oznacenim strazeneho objektu, nechali sme svietit svetlo, hrat radio. Ziadne poskodenie, ani len svetielka vonku..🙂 Zato so mnou je/bolo horsie, ta moja tehunadcha prerastla do zapalu dutin, tyzden som sa snazila to riesit podomacky, ale nezaberalo, az som plakala od bolesti, tak sme skocili k huisikovi a doporucil, ze mozem otrivin, berem ho 4. den a neporovnatelne lepsie, uz bez bolesti, s energiou..🙂 Inac dnes som mala strasny sen, som sa sprchovala a zrazu nieco teple, zacala som krvacat, uplne takou ciernou krvou a strasne vela. No berem to ako varovanie, ze sa mam setrit...🙂 Ale inac vcera sme boli na konzultacii na poliklinike a aj kukla doktorka sonom narychlo a vsetko ok. A vy ako?

leonii
16. jan 2015

@ikke Ďakujem,určite ukecám niekedy mm na malý výlet 😀 😀

cestovatelkaandrea
16. jan 2015

@ikke no ja som severnejsie ako ty ale u nas sa r hovori normalne ako aj u nas na SR. par kolegov rackuje a chodilo kvoli tomu k logopedovi. skor co som si vsimla nase decka chrkaju. nevedia povedat normalne slovenske ch. vsetko je odchrchlane. takze ked Damco povie chalupa, tak tam pocut holandsky prizvuk ako slak. dokonca aj Kilco 😀

cestovatelkaandrea
16. jan 2015

@rybca tak to ste super vymysleli s tym Silvestrom.No dufam, ze ti ten zapal uz prejde. Otrivin je fajn, len ho nesmies brat dlho. Tak max 5-7 dni, potom ho musis vysadit, lebo inak mozes chytit reakciu - pocit stale upchateho nosu. Preto ja si ho davam len tak 2-3 dni max.
Fuu ten sen je teda fakt silna kava. Setri sa teda aby ti nebolo zle.
My sa mame OK. Uz zabehani v starych kolajach. Ja od februara idem na skolenie z roboty kazdu stredu od 19-22hod az do juna, tak budem decka vidiet este menej.
Damco ide koncom januara na svoj prvy pretek v plavani a Kilca rozmyslam ze dame na detske judo od 3 rokov (strasny bitkar).

palinkova87
16. jan 2015

Inak baby ma len tak napadlo...nedali by sme cez leto taku stretavku mamiciek???

cestovatelkaandrea
16. jan 2015

@palinkova87 dobry napad, len kde ho chces zorganizovat, aby vsetci nemuseli vela cestovat. Inak ak by to bolo v july tak OK, v auguste sme schovani na SR v horach 😀

palinkova87
16. jan 2015

@cestovatelkaandrea no niekde tak.aby sme.to.ani kedna.nemali nejak.fest.daleko...do nejakeho zabavneho centra deti by sa.vyblaznili a my mamicky poklabosili...july by som povedala,ze by to bolo super

leonii
16. jan 2015

@palinkova87 Dobrý nápad 😀 Hádam to bude niekde kde dojdem baikom 😀 😀

palinkova87
16. jan 2015

No ka som sa.dozvedela,ze kua mi auto nemame 😂😂😂 no mame,ale male haha... tak ja ak tak musim vlacikom...

ervenka
16. jan 2015
palinkova87
16. jan 2015

@ervenka to je blizko mna...🙂

a suhlasili by ste.s.tym?

ikke
16. jan 2015

@ervenka jooo, tam sme este neboli 😵 idealne by bolo, keby boli niekde vstupenky v akcii 😀

cestovatelkaandrea
16. jan 2015

@ervenka co si sa zblaznila? ja som neni zlate prasiatko 😀 to ked poviem mm, tak ho vykoti... on taketo obrovske parky neznasa. uprimne asi by sme pri tej kave dlho nesedeli, kedze by decka chceli ist na vsetky svetove strany.

ervenka
16. jan 2015

@ikke zaciatkom jari v AH je vzdy akcia, ze sa zbieraju bodiky na kartu a potom -10e/vstupenka. 😉

ervenka
16. jan 2015

@cestovatelkaandrea ale potom by vsetky zalahliiiiiiiii spankom unavenych...