Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
24. jan 2015

Maminky, kedy vedeli deti same topanky natiahnut? V PSZ maju aktivity ohladne oblecenia, a vo feb. sa zameraju deti na topanky. jeden tyzden maju,ze najst si vlastne topanky a aj si ich obut. Hlavne,ze maju cizmy... Dostane do vnutra tenisky. :P (mm hovoril, ze "schoenveters diploma" deti dostavaju az v groep 1 prip. neskor.

petomih
24. jan 2015

@ervenka vieme dokedy - 26.2. treba zaplatit,zavolame asi tazko,kedze nevieme holadsky... ☹ skusime ten danovy na svk,no neratam,ze budu moc ochotni... nemate nahodu skusenost s tym acceptgiro,ako sa to plati?

petomih
24. jan 2015

@ervenka pripadne co znamena "aanslagnummer" ? netusim,ktore je to cislo poistenia...

i.n.g.a
25. jan 2015

@leonii Tangle Teezer pouzivam uz par rokov a neviem si ho vynachvalit(len skoda,ze nema rucku,ale to je zvyk).Moja dcera ma dlhe vlasy,no velmi suche a stale sa uzlia.A tato kefa je proste super.Aj moja sestra si ju oblubila,ked tu bola.A uz ma vlastnu.Dokonca aj tak pekny lesk ti po nej ostane.Ako pise rybca,poniektore kadernictva ich maju alebo take tie speci obchody na vlasovu kozmetiku.

ikke
25. jan 2015

@ervenka natiahnut ale neznamena viazat snurky 😉este v groep 1 a 2 maju na telocvik predpisane tenisky na suchy zips alebo take cvickovite. Moji si teda vedia obaja obut topanky, aj cizmy, ale je pravda,se mlady sa radsej necha obsluzit, zatial co babizni mam povolene maximalne tak utiahnut suchy zips, ak si ho zapne velmi navolno 😀

rybca
25. jan 2015

@petomih ak mat konto na FB, najdit si skupisnu Slovaci, Cesi a Moravaci v NL a tam sa spytajte po danovom poradcovi, stale tam teraz niekto dava, ze spravi dane, mozno poradia.
@ervenka nemyslim si, ze to bude take horuce s tymi topankami..🙂 vsak mu dajte nejake volnejsie, nech mu tam ide lahko noha a na suchy zips a bude..🙂

petomih
25. jan 2015

@rybca ahoj,vdaka za tip 🙂

leonii
25. jan 2015

@ervenka Ahoj tak moja ked mala 3r. tak si vedela obuť topánky a ked boli lepky tak aj zapnúť,no bolo jej treba samozrejme ponaprávať. No či ide la ľavu a pravu stranu tak to si pomýli aj teraz. V škole sa neprezúva takže tam nie je problém.

leonii
25. jan 2015

Baby nedávala si niektorá meniť plynový sporák (teda len ten vrch) za indukciu? Nemám tucha koľko by to asi stálo? Teda len samotná práca, cenu indukcie viem. A ešte potrebujeme spraviť reviziu kotla a min.roka to platila domáca a tiež neviem na akú sumu sa máme pripraviť. Kto vie? 😀 😀 😀 😀

petomih
25. jan 2015

baby,nepoznáte nejakého daňového poradcu, čo vie po slovensky a ovláda holandsky daň.systém? vdaka 😉

rybca
25. jan 2015

@leonii ahoj, neviem teda ako to mate predpripravene na tie sporaky, ci tam doteraz bol iba plynovy, alebo uz mate aj kabel na elektricky? a ci mate v skrini dost poistiek na to, najprv si toto pozistujte, ci nebudete musiet cele prerabat (doporucuje jeden z miliona elektrotechnicky vzdelanych ludi, cize moj Laci)..🙂

leonii
26. jan 2015

@rybca No tak ja mám v pracovnej doske zabudovanú zvlášť varnú dosku plynovú a potom zvlášť rúru. Kuchyna bola menená v r. 2007 tak hádam aj rozvody vymenili. Mne ide o to,že ja často cítim plyn aj ked bol skontrolovaný a neuniká nikde a stačí že Melánia prebehne okolo a horák zhasne. Raz som si to všimla po 20mi. takže to chceme kôli bezpečnosti vymeniť.MM má skončenú školu spojenú nejak z elektrikou,ale neviem presne 😀 😀 no a on by to aj sám vymenil,lebo by to zvládol,ale plyn sam nemôže odpojiť tak by sme to už nechali všetko na niekoho zodpovedného len sa obávam tej sumy 😒

rybca
26. jan 2015

@leonii no vsak len si to riadne preverte vsetko, radsej dopredu zbytocne ako dodatocne vsetko prerabat..🙂 s tym uzatvorenim plynu ti neporadim (zvlast ked Laci nie je doma..🙂)

leonii
26. jan 2015

@rybca jj mm všetko popozerá tak hádam to nejako dopadne 😀 😀 a nebude s tým veľa práce 😉

ervenka
26. jan 2015

@leonii z nasej, resp. z mm skusenosti- dajte vsetko nechat firme. Oni davaju vacsinou zaruku (ale ak si kupite material sami, na ten zaruku potom nemate). Napr. priatel mm sestry je cez elektriku, ale mm nastastie pozrel poistnu zmluvu na dom a tam je napisane, ze ak sa po svojpomocnych pracach nieco pototo, tak sa poistne nemusi vyplatit... Takze pozor na to.
Ceny sa lisia od regionu, a aj presne, co vsetko treba a netreba vymenit. Nam napr. revizia kotla+ precistenie vyjde na 125e. Na logiku- nova kuchyna= nove rozvody sa nespoliehaj. 😉

cestovatelkaandrea
26. jan 2015

@ervenka no nas Damco sa vedel sam obut ked mal cca takmer 3 roky. Ale to mal topanky na lepky. So snurkami si poradil az ked mal 5 rokov. Kilco bude v tomto sikovnejsi, lebo uz sa obuva sam teraz len lepky nevie poriadne este dolepit.

palinkova87
26. jan 2015

@cestovatelkaandrea Lilly sa uz tiez sama obuva:D aj Nico,ale.tiez.len na lepky...

palinkova87
26. jan 2015

Babul3 chcem sa opytat do nemocky tie.nohavicky jednorazove kde kupim??? A mam si aj vlozky kupovat??? Lebo sa na to pytali ked som.rodila Lilly,ale ked.som nemala tak.mi dali od nich... tak.radsej si.to.tento.krat kupim...len kde???

ikke
26. jan 2015

@palinkova87 nohavicky jednorazove netreba, ani neviem, ci som to tu niekde videla predavat. staci, ked mas pohodlne bavlnene spodne pradlo a k tomu v drogerii pri vlozkach kupis tie poporodne vlozky...uff, ako sa to vola... kraamverband? alebo tak nejako... jednorazove nohavicky ak by som hladala tak bud v Prenatal obchode alebo este pravdepodobnejsie v nemocnici byvaju Thuiszorgwinkel (pripadne pogoogli, byvaju aj mimo nemocnic, vlastne tam sa poziciavaju aj tie vyvysenia na postel 😉)

palinkova87
26. jan 2015

@ikke haaa uz.mi poradila Katka... v kraampaket som.to mala dvojo vloziek a jedny tie.nohavicky... uz si pripravujem tasku... lebo ved to uz mesiac len

leonii
26. jan 2015

@ervenka No práve že mm chce nechat všetko na firmu a ja sa preto bojím tej sumy za to 😒 Ale hlavne že tu ešte nemáme žiadne skúsenosti z firmami musí mm požiadať v práci o nejake referencie že kto to vlastne roby a s kým boli spokojný. A na tu zmluvu poistnu tiež mrkneme že čo tam je napísané.Dnes bude mm volať toho revizneho tak uvidíme čo to bude za sumička. 😉 No a tie rozvody tak to budem veriť že s tým niečo robili a nechám sa príjemne prekvapiť (hádam) 😀 😀 😀 😀

ervenka
26. jan 2015

@leonii mnaaaah, inak Nl su drzgrosi. Takze si vypytajte "ofertje" (aspon mm to tak vola) a podla toho si vyberte...

leonii
26. jan 2015

@ervenka myslíš kalkuláciu ? či zľavu? Bo ujo Googl preložil jak oferu 😀 😀 😀 😀 že by sme sa pomodlili za lepšiu cenu? Skúsim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
26. jan 2015

@leonii ano, urcite offerte - ponuku/kalkulaciu, za kolko su vam to schopni urobit 😉 inak aj cez marktplaats sa daju najst ludia, co robia taketo veci - teda ten plyn a elektriku

ervenka
26. jan 2015

@leonii no 10rokov v Nl= nenapadaju ma hned SVK vyrazy...

ervenka
26. jan 2015

@ikke poprosila by som s certifikatom ludia. Nie nejaky Tomek z Pol, kt. nema sajn a chodi v pondelok neskoro, lebo ho bolia zubky= rozumej vyspava opicu.

leonii
26. jan 2015

No tak nakoniec sa na nás kotol pozrieť nikto nepríde,lebo že to len raz za 21 mesiacov. Takže až v septembri 😀 😀 My sme si mysleli že to každý rok. No čo učíme sa.

leonii
26. jan 2015

@ikke Vďaka pozriem ten Marktplaats, aj som uvažovala že kde su všetci tak pohromade,lebo žlte stánky tu asi nemajú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A kalkuláciu si dáme aspoň od troch nech máme čo porovnávať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
26. jan 2015

@ervenka sa teším,že za 10 rokov aj ja nejaké pochytím čo budem bežne používať 😀 😀

ervenka
26. jan 2015

@leonii goude gids- zlate stranky su aj tu... 😉