Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
28. mar 2015

@leonii ja mam ruru na plech max. 33x37.5cm a ta xenosova mi tam vojde len s pouzitim miernej sily 😀 ta z hemy vojde normalne

madge5
29. mar 2015

@ikke dakujem no super.holandský jazyk ovládam o to sa nebojím aj ked som bola 4 roky doma to sa nezabudne.a ráno kedy otvárajú?to bude asi dôležité odkedy si zohnať robotu.stahujeme sa prvý júlový tyzden budú prázdniny tak deti budú mať dosť času sa zoznámiť s jazykom aj ked sa snaží doma učiť aj kopu knižiek máme...v Nl taal vám sa ako deti učili?janík ten hovoril lepšie ako my ale potom ako sa vrátil na sk nehovoril a akosi mu to vyfucalo.moc sa tešíme naspäť mam tam i sestru..robí centrálnu hygienu a býva v rotterdame a dráhy tam ma dve sestry takže sami nebudeme.@vever1 @cestovatelkaandrea poradíte s tou ocerka?moc dakujem za odpovede dievčence...inak budem rada ak by ste bývalí kdesi blízko sa sme sa aj stretli...mg budeme v Hoorne kúsok od A'dámu 😉

ikke
29. mar 2015

@madge5 najlepsie bude, ked si pozries, aky opvang je pri vasej skole. mozno ma skola vlastny, ako nasa, alebo naopak robi im to nejaka ina firma . u nas napriklad viem, ze su ochotni opvang robit od 7:30, ale momentalne tam rano ziadne dieta nechodi, takze je iba poobedny. ale mala suseda tam asi pol roka chodila ako jedina rano na pol osmu. zalezi to od danej firmy/skoly/organizacie

madge5
29. mar 2015

@ikke ďakujem skúsim si to popozerať.ked bol janko malý tak sme mali iba tussenschool opvang na tu hodku...

cestovatelkaandrea
29. mar 2015

@madge5 ahoj, no tu nieco ako OCR nie je. deti ked su chore, tak jednoducho musim brat moju dovolenku a ostat s nimi doma. iba ak by boli v ohrozeni zivota alebo v nemocnici, tak mam narok na zorgverloof. Ale ten dava nas zamestnavatel len vynimocne. viac info o zorgverloof si kukni tu http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/verlof-...

ervenka
29. mar 2015

@cestovatelkaandrea @madge5 vynimka, co sa tyka zorgverlof su statni uradnici. Susedia mali stastie v nestasi, ze obaja su ambtenaars. Dokonca im aj plat- sice zakladny- isiel az kym maly sused nezomrel a aj mesiac potom boli este doma... Ale radsej bez langdurend zorgverlof.

vever1
30. mar 2015

@madge5 ocr tu neexistuje. Ak mas dieta chore tak si beries dovolenku ak sa ti nikto on nemoze postarat. Je par zamestnavatelov ktory maju par dni do roka ktore mozu pouzit na dovolenku s chorym dietatom. To si musis zisti uz svojho zamestnavatela. Moj to neposkytuje. Moj muz ma 4 do roka. Viem ze niektore zeny to riesia tak ze sa daju na choru ked je ich dieta chore ale to tiez zalezi od zamestnavatela ci ti to bude akceptovat. U mna v robote by mi to nepreslo. A ak mas chore dieta tak ti ho BZO je je neico ako druzina po skole urcite nezoberie.

vever1
30. mar 2015

nejak mi to tu zblblo. mi vobec neukazalo posledne prispevky tak pisem po funuse :-P

cestovatelkaandrea
30. mar 2015

@ervenka kuk kortdurend zorgverlof ta sa da, ale tu nas zamestnavatel akceptuje malokedy

ervenka
30. mar 2015

@cestovatelkaandrea oni mali podla toho, co viem dlhotrvajuci zorgverlof. Ale mozno bol v tom dost podstatny fakt, ze vedeli, ze ditko zomrie cca okolo 2r. Tak sa asi zamestnavatel zlutoval (on robi na gemeente a on je policajtka)

leonii
30. mar 2015

@ikke No som si dnes pomerala rúru lebo som chcela ten plech a má 37x27cm. Asi zo sebou vezmem aj meter zajtra a vbehnem aj do Actionu či tam náhodou niečo nebude 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
30. mar 2015

@ervenka no to je uplne iny pripad. to aj tu u nas davaju, ked mas napr. dieta tazko chore a umiera alebo tvoj partner umiera a ty sa o neho staras. vtedy to beru inak. ja som hovorila skor o takej chripke alebo beznych detskych chorobach, kde si musim jednoducho brat volno. keby som sa hodila na marodku kvoli detom, zamestnavatel posle na mna kontrolu a mam po prdely.

ikke
30. mar 2015

@leonii tak minimuffinova z xenosu ma 38x26, na tu mozes zabudnut... ☹ Hema na 12 klasickych muffinov ma 35,5x27 cm

ikke
30. mar 2015

@leonii a v zutphene je este jeden slavny obchod, neviem, ci ti vobec o nom mam hovorit... 😀 ale mozno si ho uz nasla (ja som tam este nebola)
http://www.deleukstetaartenshop.nl/producten/ge...
(tam ten plech na 12 minimuffinov by sa ti mal zmestit, kosicky do neho kupis aj v blokkeri)
http://winkels.deleukstetaartenshop.nl/zutphen/

ervenka
30. mar 2015

@cestovatelkaandrea no nas drobec ked mal kiahne bola akurat Velka Noc. Takze som nemusla hlasit, ale inak kiahne musia postari oznamit- aspon nas teamleader to povedal. Lebo nevies, ci si nosicom a nevies, kto ti otvori. Ak by dostala nejaka tehu odo mna kiahne- velmi by ma to mrzelo...
inak 2v1. Kupila som tonic a ananas. 😉 Grapefruit kvoli stitnej nemozem... A sono som si dnes uzila s "Richardom Gereom".. 😀 Mohla by som rodit v tyzdni od 6.4. Vtedy ma tyzden sluzbu na verloskamers...

leonii
30. mar 2015

@ikke Ejha tak ten som ešte nevidela,na tej ulici som ešte nebola,ale zajtra idem tak určite pôjdem. Inak díkes za rozmery máš ich doma ked vieš rozmery? Mna tá mala rúra hnevá,ale kým nedáme opraviť tu klasiku tak mi táto miny musí stačiť (keby som vedela koľo to bude stáť ☹ ) Inak dnes som zasa piekla podla ineho receptu a ten je super cesto bolo dopečené tak len teraz už len tu formu a popasovať sa s tými ozdobami 😀 😀 😀 😀 Decka su heppy lebo oni musia tie koláčiky potom zjesť 😀 😀 😀

leonii
30. mar 2015

@ervenka A čo tak 1.Apríla? To by bola sranda a ani by sme Ti neuverili, že rodíš 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
30. mar 2015

@leonii v to dufame a verime, toto ditko ma zjavne zmysel pre humor... 21.3. sa nic nediallo- sme si hovorili, ze na prvy jarny den by sa nas kvietok vyklul.. 😀 A dalsi terminus 1.4. by som brala... Ale na druhej strane, tento dr. mi je veeelmi sympaticky. Aj ked vieme, ze gyn chodi len ku komplikaciam. Dufam,ze by mi aspon zagratulovat prisiel... 😉

leonii
30. mar 2015

@ervenka tak inak super dátum by to bol to je fakt 😀 😀 Tak zas keby to bolo toho 1.4. tak by sa možno došiel pozrieť z tej srandy a hádam nebudú žiadne komplikácie. 🙂 😉

ervenka
30. mar 2015

@leonii mnaaaaaaah, jedine co viem uz teraz, ze to bude vacsie ditko- ze menej ako 4kg "ISTO" nebude mat. meranie podla sona- o.i. brusko, dlzka stehennej kosti. Tak som zvedava na to tlacenie... 😉

leonii
30. mar 2015

@ervenka fúúúúha tak to nezávidím 😒

ervenka
30. mar 2015

@leonii Daniel mal 3690g, ja sama som mala 4050g ked som sa narodila. tretie ditko, moja mama ma 160cm/54kg. A vytlacila ma. 😀

leonii
30. mar 2015

@ervenka Ejha tak to su pekné váhy 😀 Ono raz som čítala taký článok, kde baby čo mali deti rôzne váhy tak písali,že tie z vetšou váhou sa im rodili lepšie. Neviem čo je na tom ale na povzbudenie dobré nie? 😀

ervenka
30. mar 2015

@leonii ma povzbudi to, ked mi ochotne daju epi a nebude ma verlos presviedcat, ze ved to uz vydrzim... 😉 Ak nebudu pocitace padat z neba, bude pri mne aj mm- a on uz ma instrukcie. 😝 porodny plan tiez je v karte aj v tazke, aj pri tehu knizke. Tak verim,ze ked prvy krat nebol problem narychlo to precitat a respektovat, co som tam napisala, nebude ani teraz.. 😀

leonii
31. mar 2015

@ervenka že počítače z neba padať 😀 😀 😀 😀 😀 Neboj zriadime,nebudú 😉 😉 Tak ťa háda budú rešpektovať a pôrodný plán dodržiavať 🙂 🙂 🙂 . Toto ja nepoznám ja mám 3 sekcie aj ked raz som skoro normálne rodila 😀

vever1
31. mar 2015

@ervenka hej to som nevedela ze ona je policajtka 😝
a inac ja som porodny plana ni pri emme nemusela pisat. Od teba to vyzadovali?
a ako mm este je chory? bude slovencina ci nie?

ervenka
31. mar 2015

@vever1 jopa, mm chory, chuda sa nabeha dole a hore schodami. UZ by mohol aj porodit. 😀 Slovencina nebude, volal ucitelke. No ja som hnusna- nechcem studentov, najlepsie zenske dr/ PA. A vela informacii, nech obkecaju vsetko, co so mnou robia.. To mam o.i. v porodnom plane. Napr. v pia mi asistentka hovori- mas hranicne vysledky z krvi, chceme este raz kontrolovat- najlepsie v pondelok hned rano- hrrrr brrr.... vysledky vedia uz 2 tyzdne a nikto ani bu ani mu. (jedna sa o zelezo a cukor) Na toto som alergicka-mna nahanat budu ,ale aby mi povedali vcas, nieeee... To iste pri RH-C.
Na nasej ulici byvaju 2 policajti. Ona robi v Brede a on v T-noord.

cestovatelkaandrea
31. mar 2015

@ervenka neboj vytlacis, ked ja utla zienka vytlacila slona 4.4kg. neboj das a potom budes spominat, ze aka to bola sranda 😉 a u mna to bolo bez epi. zazitok od zaciatku az do konca 😀

ervenka
31. mar 2015

@cestovatelkaandrea bolo aj knip knip ci nie?

cestovatelkaandrea
31. mar 2015

@ervenka pri Kilcovi neee. matka priroda to zariadila, ze som bola len trosku knip knip od neho. pri Damcovi mi urobili knip knip a mam s jazvou problem doteraz. po Kilcovi necitim nic 😀