Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
27. aug 2015

@lenka1108 den haag je pekny, len ta doprava... Isli sme na Scheveningen+ Madurodam. MM zle odbocil, a absolvovali sme prehliadku Wassenaaru. Od golfoveho ihriska vo Wass az po ziek. Bronovo. Potom uz bolo dobre. 😉

lenka1108
27. aug 2015

@ervenka Scheveningen je prekrasny.boli sme tam len 2 krat a urcite sa tam vratim... mm byva asi 6 km od tial no pri tej premavke tak 25minut :D
byva pri Kijkduin beach a aj tam je prekrasne 🙂 a tie bicykle...vedela som ze holandsko je tym zname ale tolko bicyklov som pokope v zivote nevidela 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
28. aug 2015

@leonii a tak ja som pripoistena u zubara na sumu 350 za rok. z kazdej prehliadky, dentalnej navstevy a plombovania mi uhradi poistovna 75% do tych 350 euro. zvacsa to staci a stoji ma to len o 10 euro mesacne viac.

cestovatelkaandrea
28. aug 2015

@lenka1108 som rada, ze sa ti tu lubilo. den Haag a aj Scheveningen su krasne miesta. je ich tu velmi vela a ak sa sem vratite, urcite pocestuj po Holandsku viac.

ervenka
28. aug 2015

@lenka1108 raz som si spravila s kamaratom preteky- ja som bola na bicykli, a on autom. Ze kto bude skor od centra- Oude Kerk na Schev. pri pilieri. Vyhrala som ja. Hrala som fer- na kazdej cervenej som stala.

UZ len hodina a ja ficim na biku ku zubnikovi. 😀 😀

ervenka
28. aug 2015

Tak som prisla, sadla som si do kresla, otvorila som usta a zubnicka (nakoniec mi dali inu dr.) sa diva a diva, spara sa mi v zuboch. A ze co to ma vlastne vidiet? Ze uuuplne vzadu, zo strany od ust a nie od lica. Hmmm hmm hmm, ona nic nevidi.. Hovorim, ze ja si to jazykom citim. Tak sme sa dohodli, ze ked bude zub robit neplechu, mam prist. LEbo je zub samotny je zdravy, bez kazu. KEd uz ma mala v kresle, aspon mi zrentgenovala zubky. V okt. prideme cela rodina na preventivku. Ze potom sa uvidi, co bude dalej.
Toto je uz 2x co som prisla ku zubnikom zbytocne. hmmm. 😉

kuriatenko11
28. aug 2015

Ahojte, chcem sa opýtať, čo by ste mi doporučili ako výlet tu v Holandsku. Nejaké zaujímavé miesta s dieťaťom. Ďakujem :D Niečo sme už pochodili a dochádzajú mi nápady

cestovatelkaandrea
28. aug 2015

@kuriatenko11 zalezi co hladas, ak historiu tak niektore z vacsich miest ako Utrecht, Rotterdam, Amsterdam, den Haag, Breda, Groningen, Mastricht, Venlo, Nijmegen, Appeldoorn.
Ak prirodu a klud, odporucam holandske ostrovy na severe alebo ist na Zeeland.
Ak adrenalin a zabavu tak nejaky zabavny park. Najkrajsi je Efteling 😉

cestovatelkaandrea
28. aug 2015

@ervenka co zubnik?

ervenka
28. aug 2015

@kuriatenko11 ak pockas do jari, tak potom Keukenhof.

ervenka
28. aug 2015

@cestovatelkaandrea pozri prispevok o 15:00

cestovatelkaandrea
28. aug 2015

@ervenka vidis, ten som si nevsimla.. tak aspon si nemala stres 😉 a zubnicka ma cele prsty 😀

ervenka
28. aug 2015

@cestovatelkaandrea jasneeee. To vies, ked mi nic nerobila ona, ani ja som jej nic nespravila... 😀

kuriatenko11
28. aug 2015

@ervenka teraz v tomto období

ervenka
28. aug 2015

@kuriatenko11 zalezi kde byvate, ako dlho si ochotna cestovat, a s cim si ochotna cestovat- auto alebo vlak... Veci je kopeeeeec...

kuriatenko11
28. aug 2015

@ervenka bývam v Amsterdame, cca 7 km od úplného centra. Boli sme už v Rotterdame v Zoo, Den Haag pláž a párk miniatúr, v Delfináriu... a tak ďalej... cestujem autom, tak do cca 100 km

ajana1
28. aug 2015

@kuriatenko11 skuste ist na muiderslot co je kusok od Amsterdamu, muzeum v enkhuizene a tiez sprookjesbos tiez v enkhuizene. Prirodny park v lelystade kde platis iba 2 eura za cely den parkovania a cestou sa mozete zastavit v Almere v kemphaane. Zoo v Amersfoorte je velmi pekne a cestou sa mozete zastavit v Baarne v kastiely.

ajana1
28. aug 2015

Baby od 5 septembra mame doma cizika. Ide este niektora maminka do prvej slovenskej skolky?

kuriatenko11
28. aug 2015

@ervenka
@ajana1 dakujem za rady, zajtra to pozriem na nete 😃

leonii
30. aug 2015

Musia mať deti plavecký výcvik? 😎

ervenka
31. aug 2015

@leonii nemusia, nie je povinne,ale odporuca sa. A ked uz na kruz, tak taky,co ma akreditaciu a diplom je uznany. Uz cca 2 roky sa v parlamente hadaju, ci ma byt povinny, ci ho zaradia do vyucovacich osnov- v ramci telesnej. Ale to by znamenalo, ze bude pre rodicov bezplatny (dotovany zo statu)- minimalne A diplom- vsetci ci robia kurzy su proti tomu, lebo by prisli o prachy. vlada by sa snazila zrazit ceny kurzov na tu najnizsiu spodny hranicu.

Prve skolske rano za nami. A Daniel ziadna slza.. Uplne ze nic. Ani ma nevolal, aby som sedela/stala pri nom. ESte dobre, ze mame babatko, to si mozem vystiskat. 😎 😀

leonii
31. aug 2015

@ervenka Díkes,možno pozriem na nejaký ten kurz možno to nebude také drahé,hlavne že to nie je povinné a môžem kedy chcem 😀 😀

No super,že neplakal 😎 😎 😎 😎 😎 Šikovný. Dnes prišla k Melánii nové dievča a starý rodičia celý čas kamerovali 😀 😀 😀 😀 Musím povedať mm,lebo ja si chcem spraviť foto a on hneď že trapošim 😀 😀

ervenka
31. aug 2015

@leonii aj my sme fotili. Aj niekolko inych rodicov som videla. S tym fotenim opatrne, lebo nie kazdy ma rad, ked cudzi fotia a su na fotkach aj ich deti. Napr. v PSZ som mohla len tak, aby bol na foto len Daniel a nikto iny..

leonii
31. aug 2015

@ervenka hej hej fotím tak aby bola sama,len mm mi tvrdil,že tu sa deti nefotia vo veľkom 😀 Ako mu vravím, že posledné roky žil na ubytovni z chlapmi bez detí tak je jasné že tam nevidel fotiť deti 😠 😠 😠 Ale tvrdí,že ja som maniak na fotenie 😀

cestovatelkaandrea
31. aug 2015

@kuriatenko11 tak to chodte v tomto obdobi na tie ostrovy na sever. nadherne su aj na jesen 😉

cestovatelkaandrea
31. aug 2015

@ajana1 ahoj a kde je ta skolka? inak pocuvaj, dobre poznas nase okolie, aj zoo aj kastiel.... no toto, si sa mala zastavit u nas v dedine na rybaciu specialitu 😉

cestovatelkaandrea
31. aug 2015

@ervenka super Danko 😉 bud len rada, ze neuteka zo skoly a neplace tam.

leonii
31. aug 2015

Baby zvykla som si tu na všetko a nič mi nevadí,ale tie búrky z vetrom tak to Vám poviem na to som si nezvykla. Celú noc som bola hore a čakala kt. sa rozbije,alebo kedy vezme strechu. Mm sa zo mňa smeje, že tieto domy su na tento vietor stavané,ale aj tak bola táto noc katastrofa. Vy čo bývate pri mori máte môj obdiv,dnes asi pôjdem skoro spať 😒 😒 😒

ajana1
31. aug 2015

@cestovatelkaandrea tak byvame v Almere a to je kusok do kazdeho smeru 🙂 Ta skolka je v Amsterdame ale iba 1x mesacne na 2-3 hodky. Tu je viac info http://mycomenius.com/ Uz sa veru tesim hlavne kvoli malemu aby mal okolo seba viac ludi co hovoria po slovensky.