Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
28. okt 2015

@rybca tak hádam nie ☹ Uvidíme v piatok, dovtedy nebudem v kľude 😒

ervenka
28. okt 2015

@leonii pokial mate s osobou kt. vam robila danove podpisanu zmluvu, a je aj oficialne registrovana ako fin. poradca/danovnik nemate sa coho bat. Ona nesie zodpovednost. Ale pokial je to len tak, to je uz iny pripad.

leonii
28. okt 2015

@ervenka Fúúú tak to teda neviem či je registrovaná,ale doklad o zaplatení máme ona robí daňové pre všetkých slovákov tu v okolí. Máme aj potvrdenie teda ten výpočet na daň. Len dúfam, že nebudeme čakať rok na vyplatenie pred vianocami by to nebolo najhoršie 😀 😀

rybca
28. okt 2015

@leonii a tu uctovnicku ste kontaktovali? za 150 eur by registrovana mala byt.

leonii
28. okt 2015

@rybca no to ešte neviem to mi lem mm oznámil cez sms-ku že to mu povedali na daňovom. Samozrejme, že ked spravila chybu tak jej mm vyčistí žalúdok ale je zvláštne,že ked volal v lete ohľadne dane tak mu chlapík vravel, že jeho žiadosť sa spracovala,preto neviem kde sa stala chyba,prečo by vravel, že ju spracovali,ked ako teraz tvrdia,ju nedostali? To mi nejako nesedí 😒

ikke
28. okt 2015

@leonii potvrdenie toho vypoctu mate od tej zenskej, alebo od danovakov? ako to, ze vam danovaci tvrdili, ze vam to 7.7. (ak si dobre pamatam) spracovali a teraz nemaju vase papiere?
to som zvedava, co z toho vylezie... 😖 drzim palce

leonii
28. okt 2015

@ikke no potvrdenie máme od nej ona to hádzala do pc a vytlačila. Veď toto je to že oni tvrdili že toho 7.7. to spracovali a teraz toto a to mm chcel volať až o mesiac nech nie je za trapáka,že zháňa peniaze,ale tak mu to nedalo,že ani jeden papier neposlali nič. No ved aj ja som zvedavá, to sa bude mm práve pýtať.
Inak spacák perfektne poslúžil, už plánujem cestu okolo teba do IKEI že Ti ho vrátim,neboj dám vedieť dopredu,žiadna prepadovka 😀 😀

ervenka
28. okt 2015

@leonii to spracovanie- to je akesi cudne. nepotesim ta, mm mi teraz hovori, ze belasting ma 5 rokov na vyplatenie penazi, ktore maju ONI dat..

leonii
28. okt 2015

@ervenka fúúúúúúúúúúúúúha teda to by bolo fakt smutne ☹ ☹ Ako dnešný deň je aj tak na dve veci ešte som si aj členok vyvrtla ☹ ☹

ervenka
28. okt 2015

volala mi mamina, ze prababka nebude. Neter zacala krvacat, rychlo s nou na Kramare, po hodine cakania smer Ruzinov a tam ju hned brali na salu. 😔

leonii
28. okt 2015

@ervenka Och to mi je ľúto ☹

leonii
30. okt 2015

No takže mm bol na tom daňovom. Dan.priznanie kt. podala tá baba vraj vôbec nemala zadavať elektronicky,lebo to bolo prvé dan.priznanie od nastahovania do NL a to sa musí podavať osobne a na tlačive a to tá baba mala vedieť preto ho tam nemajú,lebo jej ho systém nevzal. MM jej volal a samozrejme neberie mobil. Takže teraz musíme podať priznanie na tlačivo a osobne ho priniesť. To prečo mm tel.vraveli, že jeho žiadosť spracovali nevedela povedať. 😒 😒 No a teraz veriť že € pošlú skôr ako za tých 5r. 😎 😎 😒

ervenka
30. okt 2015

@leonii truba jedna. Belasting by mal sam ponukat pomoc pri vyplneni papieroveho. Len neviem, ci je to zadarmo alebo za poplatok.

leonii
30. okt 2015

@ervenka no asi zadarmo,lebo mm vravel, že si dohodnu termín a máme prísť z papiermi na vypísanie. Som zvedavá, že ako sa tá baba k tomu postaví, či bude chcieť vrátit € či bude špekulovať 😒

kbusova87
4. nov 2015

Ahojte, chcem sa spytat ci by mal niekto zaujem o hracky ktore mam po malom z Holandska. Lebo sme sa odtial pristahovali spät na Slovensko po rozvode s mojim holandskym manzelom...mam plnu krabicu spievajuci a hrajucich hraciek a DVD Bobo a BUMBA...ak by ste niektora mala zaujem, nevahajte mi napisat, rada sa toho zbavim za smiesne ceny. Dakujem

vever1
12. nov 2015

@ervenka my mame tenot. http://www.bol.com/nl/p/ravensburger-tiptoi-boe...
Sven dostal na 5 narodeniny. Z zaciatku ho to bavilo. potom ho to omrzelo a chvilu si pustal len to pero aby pocul uvodnu pesnicku pokym sa mu nevybila baterka a teraz si na to ani nespomenie. Ale asi mu to pripomeniem tak o pol roka 😉

vever1
12. nov 2015

a inak cafte vsetky. Uz som tu nebola ani nepamatam 😕

ervenka
13. nov 2015

@vever1 s tym ratame, ze najprv s tym bude chciet aj spavat, potom len hrat, potom zapatrosi, a nakoniec- ahaaaaaaa, co som nasiel. Robila som poriadok, nasla som bumba puzzle. A on, ze jeeeej, podme robit. Tak sme robili bumba puzzle 😉

vever1
13. nov 2015

@ervenka a co mu chcete konkretne z toho kupit?

ervenka
13. nov 2015

@vever1 do 5. narodenin casu dost. 😉 A nebola si uz od strany 395. Prajem prijemne citanie. 😀

vever1
13. nov 2015

@ervenka hahaha no na to zabudni. Nemam kedy docitavat 😝

leonii
18. nov 2015

Fúúú musím pochváliť veľvyslavnectvo,lebo už po mesiaci už máme nový pas si švihli 😀 😀
A neodfúklo niekomu strechu? Ja som veru mala obavy ☹ A klasika deti to prespali 😀 😀

rybca
18. nov 2015

@leonii nam robili od septembra, ale v piatok si uz ideme po ne

leonii
18. nov 2015

@rybca tak asi čakali až ich bude viacej aby ušetrili na benzíne 😀

ervenka
18. nov 2015

@leonii takmer nam... LEbo este stale podkrovie nie je hotoveeeee... A ani asi tak skoro nebude. len som povedala mm, ze ak do jari nic, volam brata. On vie vsetko od elektriky (aspon ta je hotova) az po omietku. 😝

leonii
18. nov 2015

@ervenka Jejda tak to nezávidím 😒 😒 Ja takýto vietor nemám rada, si stále predstavujem, že ked nám rozbije okno,alebo vezme strechu, že čo budem robiť (teda postup) Aj na sk som bývala v bytovke pod strechou a teda aj tam som mala pár x obavy,ale na tento vietor čo je tu v NL to nemá. Tak nech to máš čo najskôr prerobené aby si mala klud 😎 😎 😎

ervenka
18. nov 2015

@leonii ale to je pohoda. Radsej vietor ako sneh. Kde sme pri vetre- ze v ktorej krajine kvoli vetru musi cyklista pedalovat dole kopcom? Holandsko. 😎

leonii
18. nov 2015

@ervenka Božeeeeeeee presne dnes som to svokre vravela, že som išla z kopca a v polovičke som musela začať pedalovať 😀 😀 😀 😀 😀 Za prvé sa spýtala na tie kopce,že kde ich máme a potom, že čo som jedla a či som neprešvihla nosnosť 😕 😠 Za to som jej slúbila na najbližší obed chobotnicu 😀 Potom som zvedavá,že či sa bude smiať 😀 A každodenná otázka že ako chodíme do školy či pešo či na baiku. Si to nenechá vysvetliť že na baiku je to pohodlnejšie aj ked zmokneme 😀 Ale fakt sa dnes išlo tažko ten vietor fúkal do xichtu aj do školy aj naspäť 😀 😒 😉

ervenka
18. nov 2015

@leonii mnaaaaaaaaaam chobotnica. JA rada morske potvory.

leonii
18. nov 2015

@ervenka hej? A vieš ju pripraviť? Ja sa len vyhrážam,ale ešte som ju ani ja nejedla,ale chcem skúsiť a svokra bude pokusný králik 😀 😀