Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
22. apr 2012

@mitote ja som nasla taketo ceny:http://www.babyentiener.nl/kinderwagens/bugaboo/bugabo... My sme nakupovali dost vela cez vanasten, ale ten obchod je v Tilburgu. Pekne veci ma napr. Prenatal, H&M, Zara, C&A- chod sa pozriet do tych obchodov, no a aj HEMA ma celkom pekne veci- a ceny su ok.

ervenka
22. apr 2012

@mitote no tak link nefunguje- tie ceny su (aspon co som ja nasla) cca 800e a viac.

ervenka
23. apr 2012

Sme spat z CB- nase miery su: 68,6cm a 7,279g. Ked sa nas asistentka pytala,co robi nas drobec nasledoval hlboky nadych: Prevracia sa, aj 4x za sebou, dava sa na laktiky a kolienka+ pohupuje sa ako keby uz chcel vyrazit, berie veci do ruk, preklada z jednej do druhej, blaboce, bababababaaaaa, ked je na brusku najnovsie sa zacal podopierat na jednom laktiku a ako keby robil brusaky na bocne svalstvo, robi pac pac na ruku ked mu to poviem,na otazku Kde je svetielko pozrie sa na svietielko. A ona na to,ze niet sa comu cudovat, ze nie je tucko. 😀 Jedine, este zubky nemame. Ale to pride. Tak mame pokracovat ako robime, jedine ze by sme mu mohli davat koekjes alebo aspon rijstwafel. Aj sa nam kratusik rozjedol- 500ml mliecka/den +130 ovocia, 150 tepleho jedla, 3/4 chlebika s maslom...

lexxie_holandsko
23. apr 2012

ervenko, tak skvele, ze kontrola probehla v poradku. Zuby muzou vyrust i pozdeji u nas snad az pred 10 mesicem..za chvilku vam maly vystartuje, a to se nezastavite, tak si jeste uzivejte klidu 🙂 U nas bylo nejoblibenejsi radio, televize, vypinace a schody, ale to uz je fakt davno 🙂

ervenka
23. apr 2012

@lexxie_holandsko @lexxie_holandsko Boli sme aj s tatinom, a dnes bol asi druhy krat, co sme odisli z CB spokojni. Volame CB nie consultatie Bureau, ale frustratie bureau. @vever1 by tiez vedela hovorit o nich, mame rovnake CB :P

lexxie_holandsko
23. apr 2012

ahoj a copak vas zlobi? Ja jsem tady byla celkem spokojena, i kdyz vdycky jsem se radama neridila, ale to je jina.

ervenka
25. apr 2012

@lexxie_holandsko aaaaale, za kazdym ked som tam prisla sama, tak na mna dr. spustila, aky je nase zlato male, chude, ale ako vela robi... Danko uprednostnoval pravu stranu= zlezana hlavicka. Dr. nas strasila,ze drobec dostane helmu, aby sa hlavicka napravila. No a aj hlavu ma malu- museli sme minuly mesiac ist extra len na meranie hlavicky... Dost som to tazko brala. Neviem, ci vobec existuje "tabulkove" dieta- bud su deti vacsie, alebo mensie. Ale ked tam pridem s manzelom, tak je dr. sama ochota a usmev.

cestovatelkaandrea
25. apr 2012

@ervenka nerob si z nich hlavu 😉 oni vsetko kontroluju podla tabuliek az moc. ja niektore veci uz ani neriesim, lebo ked sa pozriem okolo seba tak vidim velke rozdiely v detoch. ak ste v rodine malicki, tak je jasne ze aj tvoje deti budu mensie a nie ako holandske 😉 ja mam poradnu na buduci piatok. konecne poslednu 😀 lebo potom uz drobec bude patrit pod skolu. dlho sa vsak radovat nebudem, lebo od septembra ma tie sproste otazky cakaju znova.

vever1
25. apr 2012

@cestovatelkaandrea no niektore kontroluju az moc a to co by si mali vsimnut tak si nevsimnu alebo ked ich na to upozornis tak len pokrutia hlavou a ze sa nemam strachovat. mam s tym velmi dobru skusenost 😖 a ako pozeram ty uz v polovici 😀 😀 😀 to za chvilu uz budes aj vediet co sa v brusku skryva 😀 aj na to prezradis? 😀

@ervenka no ak ta potesim tak ste uz svena prerastli. lebo sven bol uz v tomto veku mensi 🙂 aj ked bol o nieco tazsi ale to len par gramov 😝 a koho si teraz mala. zas pani mudru dr alebo judith?

ervenka
25. apr 2012

@vever1 Dr. len vystrcila hlavu z kancelarie a prefrcala okolo- bola si zobrat len papiere od meracej asistentky- asi maju zase chaos... Judith je vraj stale chora 😖 Netusim co to moze byt, ked uz vyse 2 mesiacov. My sme mali taku ciernovlasu celkom ok asistentku. Ona nemala ziadne "mudre" poznamky. Len povedala,ze by sme mohli davat Dankovi koekjes. Ja ti neviem, nevidim v tom velky vyznam- teraz ho ucit na sladke a potom ked bude vacsi zase oducat. Podstatne je,ze uz 2 tyzdne je viac ako dobre...

ervenka
25. apr 2012

Uz ste poculi o tych jasliach? Prinutili dieta, kt. si nevedelo osupat kiwi, aby ZJEDLO kiwi aj so supkou!? By som im strcila to kiwi niekde 😠 . Co sa robi na tomto svete. A az po 7!!! 😠 rokoch zatvorili tie jasle! .. Neuveritelne. Pokial to bude manzelov plat zvladat, resp. ak mu predlzia zmluvu, zostanem doma s maly... http://www.nu.nl/binnenland/2796177/leiding-kin...

ikke
25. apr 2012

@ervenka bleee, no, blbci sa najdu vsade...zial ☹

u nas idu od septembra zatvorit vacsinu PSZ, lebo uz nebudu dostavat subsidie od gemeente. bude to uz len pre deti s VVE indikaciou ci ako sa to vola... tak uvidime, ci nam CB v auguste naindikuje alebo nie 😀

ervenka
25. apr 2012

@ikke No uvidime, ako to pojde dalej. Ale ked tak pocuvam a citam ako sa tu robi s detmi, normalne uvazujem, ze sa vratim naspat ku gastouder. Ja som nidky dieta ani len silnejsie nechytila. Pozriet takym tym varovnym 😠 pohladom, to ano. Aj oddychnut ich na 5 minut do kuta som dala. Ale toto je uz fakt silna kava. A hlavne kde boli GGD a aj policia, celych 7 rokov!

vever1
25. apr 2012

@ervenka no s tým sladkým. Napríklad my sme dávali koekjes ale len liga. No a pochybujem že ti nejak priberie. Veď ak sa veľmi hybe tak nepriberie ľahko. A teraz to už aj z rastom a váhou pôjde pomalšie. Hlavne rob tak ako sa ty cítiš. Oni môžu poradiť ale donútiť tá k ničomu nemôžu 😝 a ten článok. No je to veľmi smutné že sa dačo také stáva, človek aby sa aj bal dať niekde svoje dieťa. Preto ja vždy hovorím že aj sa niekomu niečo nezdá alebo nie je spokojný tak treba s tým niečo robiť.

@ikke čo je vve indikácia? Nam prišiel list asi pred pár mesiacmi že máme zapísať malého do PSZ ale mne sa to nezdá potrebné keď chodí do škôlky na 2 celé dni. A aj keď bude len na jeden deň chodiť tak ho tam asi nedám. 😝

ikke
25. apr 2012

@vever1 voor- en vroegschoolse educatie - hlavne ked deti malo a nezrozumitelne rozpravaju alebo maju iny socialny hendikep 😅

lexxie_holandsko
25. apr 2012

ahoj, tak jsme dneska byli na logopedii, promluvila jsem si s ni, vysvetlia, co se ucitelce nelibi, tak nas za 14 dni ceka nejaky test na celkovou rec a sluchove vnimani..Jsem zvedava, jak to dopadne. Jestli tam nic nenajdou, tak uz netusim, kam jako dal..to nam bude muset rict ucitelka.

Tak koukam, ze v tom CB dostavate teda hodnotne rady. Liga koekjes si myslim nejsou tak nezdrave a vzdycky se daji dat ty ryzove rijstwafeltjes, delaji uz pro celkem male deti, ty jsou mozna jeste zdravejsi ?
VVE jsme tady meli my, cela nase ctvrt pod to spadala, nejdriv na to meli narok vsechny deti z PSZ a ted teda jeden den zrusili, ale stejne chodi Zuzka 4x tydne. Ji ale uz byly 3.
Jinak u nas jsme zase resili opacny problem, holcicka nam nejak prerostla,takze ve 3 letech mela 103 cm..jsem zvedava, aby nemela 190cm v dospelosti, syn byl o dost mensi. Kluci taky rostou pozdeji a rychleji, holky prestavaji driv rust. Co vidim, tak casto jsou kluci mensi nez holky stejneho veku.

lexxie_holandsko
25. apr 2012

Ikke nejsi nekde v okoli Nijmegenu? Tady to psali taky, ale az od 2013, takze nas se to uz netyka. Bylo tomu ale pripsano, ze nekonci psz, jenom to bude mit jinou formu a bude vic provozovatelu. Ted tady mame hlavni KION a skoro vsechny psz pod nej spadaji.

miriamp
25. apr 2012

aj u nas sa mozno bud. rok zmeni prevadzkovanie psz, a bude spadat pod kinderopvang.
tiez z rovnakeho dovodu ako sa spomina vyssie ☹
inak VVE mi nepripada az tak ohromujuce nieco (mozno len ten nazov), nas maly ma dva dni navyse, kde asi 15 min. v obidva dni dostane extra pozornost tym, ze ucka ide este s dalsimi 2-3 detmi do vedlajsej triedy, kde sa im venuje. po financnej stranke vlastne iba jeden den z tych dvoch extra dni plati gemeente. ale celkovo sme velmi spokojni, a kedze nechodia ani jeden do dagverblijf sme radi ze takato moznost je 🙂

ikke
26. apr 2012

@lexxie_holandsko +/- 35km od nijmegenu ale asi to bude nejaky celkovy trend :-/

cestovatelkaandrea
26. apr 2012

@vever1 no buduci tyzden idem v stredu na velke sono, tak ak bude drobcek dobre natoceny budeme vediet 😀 neboj dam vediet, len meno si necham pre seba 😀 😀

vever1
26. apr 2012

@cestovatelkaandrea no tak drzim palce aby bolo vsetko tak ako ma a aby sa drobec pekne otocil a vy ste videli co skryva medzi nozkami 😀 😀 my mame velky uzv 30.5 tak som teiz zvedava. inac som sa chcela opytat citila si tie prve pohyby presne tak isto ako pri malom? lebo ja teraz mam uz tt take steklenie ale nejak sa to nestupnuje zeby som to viac citila a pri malom som to mala uplne inka. to som citila ako keby mi mykalo svalom a potom par dni nic a zas a to zu po tt som si bola na 100% ista ze to je on lebo to silnelo. a to som citila v 15tt a zajtra zacinam 17 a este stale len take steklenie 😖 ja zu som sa tak tesila ze uz to bude tak ak pri malom a toto ma nejak len natahuje. asi to bdue baba a chce setrit maminu 😝

cestovatelkaandrea
26. apr 2012

@vever1 no ja som mala take steklenia pri Damianovi uz v 14 tyzdni ale to bolo tym, ze som bola sialene vychudnuta. teraz to zacalo tak okolo 15 tyzdna, tiez len takym steklenim. a musim sa priznat ze pohyby vnimam uplne inak. ked sme boli na SR tak som mala tri tyzdne utlm, len vecer sa babatko sem tam pretocilo. cez den vobec nic. odkedy sme nazad v NL hra na partizana sa skoncila a blazni sa bruchu ako dive. To som pri Damianovi takto skoro nemala. Normalne ma to sem tam boli, ked ma kopne do miesta kde mam slepak alebo do mocoveho mechura. A aktivita sa zvysila o 100 percent. Aj teraz sa blazni v bruchu 😀 mozno sa to tvoje tiez rozhybe trocha neskor.

inak nech aj tebe kontrola dopadne dobre a daj potom vediet, co to bude

vever1
26. apr 2012

@cestovatelkaandrea dakujem a neboj dam urcite vediet ale meno tiez zatajim 😝 no ja som skor ocakavala ze pri druhom to uz bude inaksie, ze predsa to uz poznam a aj mozno skor budem citit. je pravda ze uz v takom 14tt som citila take kadejake vrdnutia len na jednom mieste a potom to zas preslo a to som pri malom nemavala. ale ten bol riadny futbalista, on mi nedal vobec oddychnut a to nehovorim o nociach co ma kopal a nemohla som spavat. a tiez to velmi skoro zacalo. tak uvidime ako sa tento drobec prejavi. elbo napriklad mam znamu, co druhe vobec necitila, mala totizto placentu v predu a maly bol aj dost kludny tak ani poriadne nevedela ze zije. tak len dufam,ze toto sa riadne rozkope aby som bola kludnejsia 😝

ikke
26. apr 2012

@vever1
@cestovatelkaandrea
ja som pri prvom citila pohyby az tesne pred velkym ultrazvukom, cize v 19-20tt, teraz uz od 14tt ale prve asi 4 tyzdne to bolo len na jdenom jedinom mieste- vlavo dole a zvlast v jednej polohe - ked som lezala na lavom boku 😅 a az posledne tyzdne co citim pohyby naozaj v celom bruchu, lebo ako sa ukazalo na utz, vpravo je (bola) hruba placenta (7cm) 😀

cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@ikke presne na zaciatku som to aj ja citila len v lahu a presne na lavom boku. teraz je to uplne jedno. vcera skakalo v bruchu ked som soferovala. dnes rano ma koplo kdesi do mocoveho mechura a skoro som sa pocikala v posteli 😀 je to uplne jedno kedy kde a ako 😀 😀 no uvidime kde co bude na sone buduci tyzden 😀

cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@vever1 neviem presne od ktoreho tyzdna, ale ked je babatko vacsie, tak mozes pocut tlkot jeho srdca cez fonendoskop (dufam, ze som to napisala dobre). ak by sa babatko nerozhybalo, tak by ti na kontrolu stacilo aj toto. Ale ja si myslim, ze ono sa o chvilu rozhybe viac, predsa len ma este vela miesta 😉

vever1
27. apr 2012

@cestovatelkaandrea no ten by som este najskor musela mat 😝 ale vcera som sa aspon postazovala a vecer ked som lezala v posteli tak ma drobec konecne tak jemnucko kopol 😀 tak asi sa castejsie pridem stazovat 😝 😝 😝 a dakujem ti a aj tebe @ikke za ukludnenie 😀

cestovatelkaandrea
27. apr 2012

@vever1 nie je zac, ved na to sme tu 😉

cestovatelkaandrea
1. máj 2012

@ervenka
@vever1 tak a je to tu znovu 😠 😠 😠 ☹ Damian opat padol v skolke a rozbil si hlavu. Manzel tam teraz isiel a ide s nim k lekarovi. Mna radsej nezobral so sebou, lebo sa o mna bal. Nedokazem ani robit, stale myslim na drobca. Ked sa manzel vrati, tak si dohodnem termin s riaditelkou skolky a mam pocit, ze taky hurhaj aky urobim teraz, tam este nemali. To uz nie je normalne, tolko nehod v kratkej dobe.

eri28
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea
myslim okolo 30 tyzdna cez fonendoskop, zabudla sompresne vcera som si to nasla na tehu tyzden po tyzdny na googlu.

Caute baby neviete, ked nemam este muza len partnera, a byby chcem aby sa volalo po tatinovi priezviskom, co na to potrebujem v NL, v nemocnici, ale neviem kde...dakujem..