Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
10. aug 2012

@erique12 som na to teraz pozerala. vratia ti 4.11 eura na hodinu ale nie kazdy ma na to narok. zalezi to od kolko zarabas. teda aspon tak som to pochopila ale od 2013 to uz neplati. len ja tomu velmi nerozumiem ak by som si zobrala trebars len 5 dni v roku 2012 este za svena tak by mi mozno este tych 4 eura vratili ale ono by som si potom aj cele mala postupne vybrat aby mi to neprepadlo..........nejak som este z toho jelen xixixi musim si to poriadne prestudovat. 😝

vever1
10. aug 2012

@ervenka neprovokuuuuuuuuuuuuj aj ja ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😖 a velmi pekne dakujeme. ked pridete domov tak sa dohodneme co a ako 😉

ikke
10. aug 2012

@ervenka veru veru, neprovokuj, lebo ta dam vymazat za "Neurážaj, neprovokuj" 😀
ja som akurat dnes zakupila fetu, tak si mozno tiez vyrobim bryndzu 😵

ervenka
10. aug 2012

@ikke
@vever1 tak to asi uz ani nenapisem,ze vcera sme mali zemiakove placky, zajtra budu halusky a v pondelok kotlikovy gulas...

erique12
11. aug 2012

@vever1
uz to nebude platit v 2013? no hruza.. hovorili mi to aj u nas na HR aj kolegyna si to uplatnovala.
urcite si to nejakym sposobom vyber aj za svena. niektori to robia tak, ze maju kontrakt na 40 hodin, ale robia len 4 dni, lebo jeden den maju ten ouderschapsverlof. to sa potom rata aj penzia.

erique12
11. aug 2012

@vever1
do danoveho potom treba udat kolko hodin si cerpala v tom danom roku 🙂 ja si toho roku vyberiem celu, je to ca 1000 hodin 🙂 (podla mojho kontraktu)

lexxie_holandsko
13. aug 2012

ahoj, ak mame za sebou prvni skolni den v group 3, tak jsem zvedava. Edik uz po odebrani nosnich mandli lepsi, snad to vydrzi. Ja mam za sebou skoro 1,5 hod. navstevu u zubare, ale nastesti uz je pokoj.

Ervenko, tak to jsou same dobroty, si dovezete do Holandska, ne

erique12
14. aug 2012

ahojte,
tak a sme chori. vcera horucka 39, nastastie som vcera a dnes doma. ako to je vlastne s robotou a skolkou?
ak by mala este zajtra nad 38 oC horucku, nemoze ist do jasiel, ze? aj tak by to bolo krute, lebo je velmi placliva, horuca a len na mne vysi. ako mam hlasit, ak by som zajtra mala ostat doma?
jedna kamoska, ze dovolenku, nie je tu nieco ako "ocerka "na slovensku? do skolky ju urcite nechcem davat, ak bude takto....

vever1
14. aug 2012

@erique12 no to tak zacnu chodit do skolky a choroba na chorobe 😖 my sme sa takto prvy rok strasne natrapili 😖 rano proste zavolas do skolky ze mala je chora a ze nepride. ak ma 38 teplotu tak to ti ju nikto ani nezoberie. beru tak len so zvysenou a nesmie byt placliva alebo nesmie mat nejaku chytlavu chorobu. a co sa roboty tyka tak veru ocrka neexistuje. ja som stale brala volno 😠 ale som sa napriklad od mojho mm dozvedela ze existuje neico ako zorgverlof lebo ked raz ostal mm s malym doma tak ho to enstalo ziadnu dovolenku ale mu to dali ako zorgverlof. tak si to chcem tiez riadne prestudovat ci kazdy zamestnavatel je povinny ti toto poskytnut alebo nie. Lebo ako uz aj andrea raz spominala ak si tu vsetko nepozistujes sama tak ta na to zamestnavatel veru malokedy upozorni hlavne ak je to v jeho neprospech 😖 viem ze napriklad u svokra v robote to zeny riesili tak ze proste zahlasili ze su chore. ale u nas v praci to neprejde. 😠 a rychlo sa vyzdravte 😉

ikke
14. aug 2012

huh, baby, poculi/videli ste to? cez vikend ma byt cez 30 stupnov 😕 😵 normalne ze leto 😀

ervenka
14. aug 2012

@ikke to my na Nl privezieme so sebou slniecko. Uz sme ho chytili do vreca (dnes tu bolo 17C)

ervenka
14. aug 2012

Inak moj mm ohrdol bryndzu aj zyncicu, len trochu tvarohu si dal, aj to okomentoval, ze je bez chuti a smrdi. Akurat mu ostiepky a korbaciky chutia.. NL nevedia, co je dobre. Danko vcera vyliezol na 3schod. Prvy schod je jeho ihrisko- da si tam hracky a buchoce.. 😀
Ja nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeem ist naspat... ☹ Tu mam rodinu, moj mm ma rad moju mamu- to mi povedal do oci. 😉 A moja sestra je uplne mimo z Danka. Ved uvidite fotky 😉 Pozajtra pride moj brat, este sa s mm nevideli. Inak, nestihneme uz ist do Tatier- SNEZI tam, a ani do Bojnic- mm ma uz cestovnu horucku. 😉

vever1
14. aug 2012

@ikke Tu bude uz zajtra 30° ale pre mna je to uz vela. Asi budem poobede doma zavreta 😖

@cestovatelkaandrea Este ste 2v1??? Teraz sa ty povinne musis hlasit 😝

@ervenka moj ma rad vsetko 😀 a verim ze sa ti nechce spat. 😖 tak si uzi aspon posledne dni plnymi duskami 😉

palinkova87
15. aug 2012

ahojte babule tak 23tieho sa dozvieme vysledky ako je to s našim Tobkom.. 😉

erique12
15. aug 2012

@vever1
ahojky, no tak ja som dnes sla do roboty. mala mala normalnu teplotu aj vcera vecer aj dnes rano. spala v pohode, len raz sa zobudila. len ja som znicena 😖 a celkovo mam taku clivotu, najradsej by som bola s nouuuuuu 😒
este ze len 2 dni a mam (pravdepodobne aj v piatok) volno 🙂
pekny den. ako sa inak citis, mas? toto teplo asi nie je moc prijemne pre tehu, ze? pamatam si z vlanajska.... 😅
horsie, ze ked pojdem domov, asi budem stat v tom hici volade vo file.... 😠

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

ahojte, idem vas docitat. mali sme tu navstevu na 6 dni, tak som neinternetovala 😀
@vever1 inak stale 2v1 ale neviem ci neporodim vdaka tym super predpovediam pocasia fakt skor 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@vever1 ako ste sa nakoniec dohodli s manzelom ohladom tvojho pracovneho casu? minuly tyzden si pisala, ze to musite este spolu prehodnotit. a dari sa ti teraz viacej spat alebo je to stale take ako predtym?

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@erique12 v pripade choroby si mozes brat zorgverlof. myslim, ze max. 2 tyzdne v roku a zamestnavatel ti musi preplatit 70% z dennej mzdy ak si to cerpas. u nas v praci to nechcu davat. takze vzdy ideme na dovolenku alebo na marodku, ked to uz inak nejde. zorgverlov mi nase super personalne dalo az ked bol Damian v nemocnici. na beznu chripku nie. u nas mozu ist deti do skolky kym nemaju 38.5 a choroba nie je vysoko nakazliva 😀 povedz mi, ktora nie je...
inak citam, ze dnes uz je lepsie, tak to bola mozno u vas len nejaka viroza. neboj prve tyzdne v robote su tazke ale postupne to bude lepsie.

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@palinkova87 super 23-ho budes vediet vysledky z testov, 24-teho budes na kontrole u porodnej baby. dufam, ze vsetko len same dobre spravy. Inak ako sa citis?

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@ervenka a preco idete tak skoro nazad, ved ste mali ist az 27-ho nazad. zmena planu? Skoda ze neuvidis Tatry a aj Bojnice.

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

inak musim sa pochvalit, Damian je dnes posledny krat v skolke, tak som mu robila tortu do skolky

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@ikke pocuvaj, ja ta nahlasim, za "neurazaj, neprovokuj" 😝 taketo teploty zabijaju. u nas ma byt az 34, takze uz mi ostava sa schovat len do ladnicky

ikke
15. aug 2012

@cestovatelkaandrea ty sa este mozes ist strcit niekam do plasu, ja mozem teraz do vody len po kolena 😝 😅
inak aj u nas ma byt dnes 30, ale zajtra a pozajtra bude chladnejsie, tak preto som to " neratala" do vikendu 😉

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@ikke u nas ma byt zajtra mimoriadne len 22 😝 potom 27, a na vikend 30 a 34 a potom cely tyzden 25-27 😝 😝 😝 ani ja sa moc nemozem kupat. po tom ako ma svrbelo brucho a mala som ho cele vyhadzane to ma zakazane. nastastie mi to preslo vdaka kortikoidom,ktore som brala 4 dni vo forme masti. takze riskovat nejaku reakciu opat nemozem. neviem ani kam by som pred tymi horucavami usla.

erique12
15. aug 2012

@cestovatelkaandrea

hej, nejaka vyroza alebo zubky? jooj, a ze plackala rano, ani flasu nechcela....

erique12
15. aug 2012

baby, aku mast si mozem kupit v lekarni na mikozu? brala som antiobiotika a tu to mas, je to neprijemne, ze ani spat nemozem 😠 dala mi sice cipky len som chcela aj masticku, dala som si vcera bepanten, na sk som si davala canesten. maju ho aj tu v apotekach?

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@erique12 ak to neprejde do 3 dni, tak to viroza uz nebude. a ak su to zubky,tak hadam tie v skolke zvladnu v pohode. aj to vyzera, ze jej teraz maju nejake nove ist?

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@erique12 to ti neviem, ale ked sa opytas v lekarni, tak by ti mali poradit 😉

erique12
15. aug 2012

@cestovatelkaandrea
no tak neviem, co to bolo, kedze sa mi nezdalo, zeby nejak kaslala alebo mala extra vela soplikov. a zubky? este ziadne nemame.... 🙂

cestovatelkaandrea
15. aug 2012

@erique12 uvidis, ak sa to bude opakovat po 3 dni, tak potom radsej nech ju pozrie dr.
zubky ziadne? no to ste ako my s Damianom. tiez sme si na prvy pockali sa mi zda 9 mesiacov a potom to slo jeden za druhym a nevedeli sme co skor, lebo bol kvoli tomu stale chory.