Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
3. sep 2012

@lexxie_holandsko nestras ju 😀 😀 😀
@ervenka mozno bude ako moj, kludne, relativne poslusne dieta, ktore ide najradsej vsade aj s maminym prstom v dlani (teda, ked mal 1.5 roka) 😉 teraz je to uz trochu ine, ale zdrha iba v obchodoch, takze po nasej navsteve nemusia umyvat dlazku, tento servis poskytuje moj syn gratis 😝

cestovatelkaandrea
3. sep 2012

@palinkova87 tak je fajn, ze ti je lepsie. po prvom trimestri to bude uz o niecom inom. tak hovoris, ze mozno dievcatko. bodaj by vam to vyslo ako ste chceli 😉
Ja som u Damiana bez zatky fungovala mesiac. Takze teraz sa nad tym nejak nevzrusujem.

cestovatelkaandrea
3. sep 2012

@eri28 ako si dopadla s nohou? Uz je to lepsie?

cestovatelkaandrea
3. sep 2012

@lexxie_holandsko len aby to bolo fakt zapar 😀 aby som nahodou nerodila niekedy koncom septembra. aj Damiana som prenasala 11 dni.

cestovatelkaandrea
3. sep 2012

@ervenka sikuliak je to. mozno na svoje prve narodeniny zacne chodit sam 😉 toto sa stale presne mojej sestre, ze jej syn zacal chodit sam na jeho prve narodeniny. kedy presne ma Danko narodeniny? Damian ma teraz 6.9. styri roky.

vever1
3. sep 2012

No konecne som sa po 3 dnoch dostala na net. Sme zas cely vikend robili. Sme 2 dni skladali skrinu do spalne 😖 riadna makacka ale konecne stoji a mozem si zacat vsetko z podkrovia nosit dole a ukladat. Huraaaaa. konecne poriadok v dohladne 😝

@ervenka no Danko je sikulka 😀 a inac ak chces ist na ten koncert kludne chod mne to problem nerobi. Popripaed by som ho u vas ulozila a pockala kedy sa vratite 😉 Daj vediet

@ikke moj je tiez kludny a vsade za ruku chodi. teda v poslednej dobe tiez uz nie ako pred tym ale aspon obchody nevymeta xixixix 😝 ale za to musim za nim lietat s tym velkym brusiskom 😝

@cestovatelkaandrea tak ty este 2 v 1. sa mi to paci, najskor hrozi predcasny porod a nakoniec este aj prenasat budes 😝 ale nie ti prajem aby si to uz mala za sebou 😀

@lexxi_holandsko no ta tvoja Zuzka je za 3 chalanov 😝 aj ja som taka bola takze sa trosku obavam ze nasa slecna bude po mne lebo syn je kludny po ockovi 😝 a inac ja som pri svenovi cele tehu jedla cokoladu a teraz pri babe mi to enjak nechuti 😝

eri28
3. sep 2012

@cestovatelkaandrea ano moja noha je lepsie omhoho, ani som nevolala, nemam nervy na tie plache poplachy co sa deje, odpuchla sama pekne, boli minimalne, ale vsak uz 3 dni sedim na tom velkom zadku doma, a setrim sa, lebo este stale kaslem, aj hlieny, tak aj cajikujem, ale uz nechcem antibiotika, tak som tiez nebola u dokiho...
Inac uz druhu noc, mi maly robi poplach, asi falosne kontrakcie, predychavame, aj tri hodiny, dnes som tu strasila v noci, lebo 😀 , mi nedal spat, vcera tak isto, ale cez den sa to ukludnuje, tak nestresujem 😀 , len si dychame, papame, spime a cakame kedy sa vypyta, poriadne na svet 😀 , som velkostou dva tyzdne do predu, tak urcite by bol ako tak okej, a okrem toho som zahlienena trosku, tak sa mu necudujem, ze sa mu uz v nutri nepaci, radcej by bojoval vonku 😅 .
A ty, vy ako sa citite, druhe babo, je uz o niecom inom, aspon vies do coho ides, trosku 😵 .
Ja som od vcera ako vo sne, aj keby kamane, padali, mne je jedno, hormony 😀

ervenka
3. sep 2012

@cestovatelkaandrea Danko je o den neskor- 7.9.
@vever1 dakujem,ale mm si uz nasiel nahradu. A ty oddychuj. Sven je hocikedy vitany...
@ikke uvidime, ci Danko bude kludny. Ale uz teraz sa chce strcit pod stol, ked sa mu tam nejaka hracka schova. Staci, aby kratuch pocul, ze sa ladnicka otvorila, alebo dvere na chodbu, uz lezie- kruti tym malym zadkom. Najnovsi hit je pracka- huci do nej- asi sa mu paci ozvena a lozenie pod stol.
@lexxi_holandsko tak dakujem, uz viem co ma asi bude cakat. Tesime sa, tesime... moj mm uz teraz vymysla,ze dame Danka na fucik, aby bol potom doma kludny... este dobre,ze nemame luster, lebo by sa asi aj na nom hojdal... 😉

vever1
3. sep 2012

@ervenka no Danko je u nas tiez hocikedy vitany 😉 A ked fakt potrebujes tak sa neboj povedat. ved ci mam 1, 2 alebo 3 to sa da nejak zvladnut 😉 a s tym oddychovanim, ja vieeeeeeeeeem ale ked mne to neda, to vies tomu sa v tehu hovori nesteldrang 😝

cestovatelkaandrea
3. sep 2012

@vever1 no tak to mam posledne dni aj ja. a strasne silne. upratovat, vsetko zorganizovat a pod. si pripadam, ze mi sibe. ani spat sa mi vobec nechce. a o tretej v noci sa budim s tym, ze este som nestihla to a tamto. pri Damianovi mi takto "nezasibavalo" 😀 😀 😀 aj teraz idem do mesta kupit mu darceky na narodeniny a este nieco do domu. doobeda som len upratovala a zehlila a poobede ked sa Damian vrati zo skoly tak idem s nim piect korpus na jeho narodeninovu tortu.
V sobotu sme tu mali rybacie dni, tak som vela chodila po dedine s Damianom a manzelom po trhoch a dokonca sme si aj rybky dali. Vcera sme poobede normalne isli s Damianom na prechadzku do lesa. Tak som si pochodila nieco cez 3.5km 😅 Asi mi sibe ale ja mam zrazu akosi vela energie a nedokazem tolko sediet ako predtym. 🤐 🤐

cestovatelkaandrea
3. sep 2012

@eri28 tak to je super, ze noha lepsie a nemusela si nic riesit s doktorom. Tie poplachy poznam a tiez sa ich snazim zvladat v klude a hned nevolat k porodnej babe. Ja som teraz posledne tri dni dost aktivna, mam akosi vela energie. Hniezdaci instinkt pred porodom asi funguje na 150% u mna. Sem tam tvrde brucho, pocit na vracanie ale inak v pohode.
No veru druhe babo je uz ine. Viem do coho idem a preto sa bojim viac ako pri prvom 😀 😀 😀 Ale nie teraz som srandovala. Len uz viem o com bude porod. Takze asi tak.

eri28
3. sep 2012

@cestovatelkaandrea tak drzim palce, a snad to bude uz za chvilu, uz ma to cakanie nebavi 😀

vever1
4. sep 2012

@cestovatelkaandrea hahaha no ja to mam uz pol tehu a pri svenovi presne tak isto. to som este v poslednom mesiaci cely dom so svokrou pucovala a si este pamatam ako sa na man zlostila lebo som umyvala okna a vypucovala sama celu kupelku 😝
My mame ist cez vikend na priatelsky vikend do Nemecka. okolo 3 hodky autom. Som mm povedala ze veru aj tak dlho teraz v aute sediet nebudem ved to uz budem v 36tt nedajboze este niekde poc este ma to chyti a co budeme potom robit? Ale on si to jednoducho predstavuje. normalne mam chut sa zajtra na poradni spytat co si o takej ceste verlos mysli aby sa mu otovorili oci 😖

ervenka
4. sep 2012

@vever1 Ved sa spytaj..(Muzi, coooo?) 😖 . Bolo by zaujimave mat otca holandana, ditko s nemeckym pasom a mama holandska slovenka... Mali by ste malu europsku uniu... 😉

cestovatelkaandrea
4. sep 2012

@vever1 u mna je to intenzivne teraz. normalne sa mi snivalo, ze sa drobec narodil na Damianove narodeniny. rano som isla do nemocnice a vecer sme boli doma na oslave uz 4 😀 😀 😀 idem akurat dokoncit tu tortu pre neho. vo stvrtok oslavime len my doma a po porode ked pride svokra tak urobime velku oslavu. este som mu musela robit mufiny do skoly s thomas motivom, tak aj tie poobede s nim musim dozdobit 😀 😀 😀
ja by som ten vylet neriskovala. len sa opytaj verlos. urcite ti da za pravdu. mne hned povedala po 35tt ze mam byt len tu v okoli aby som sa stihla odpratat do nemocky keby nahodou. ja idem na kontrolu dnes o pol druhej, ale asi sa nic nove nedozviem 😀 😀 😀

ervenka
4. sep 2012

@cestovatelkaandrea no nkdy nevies, mozno ta prekvapia, ze ditko uz cupita na svet ;) A dufam,ze das fotky mufinov aj torty.....

ervenka
4. sep 2012

Dnes som bola vyzdvihnut fotky. S prepacenim- Ty koksooooooooooooo, oni nevedia fotit 😔 ... Viem,ze sa Danko sa az tak neusmieval, ale take placlive fotky som este nevidela... A este sa teta obhajovala,ze su digitalne spracovane- specialne efekty C/b, sepia. No ano, je 2012 😝 , takze samozrejmeeee digitalne spracovane. Ale to viem aj sama spravit, photoshop, vsak ano. 😉 Ale aspon dobre vediet. Pokial sa Danko nebude vediet na povel smiat, budeme ho len sukromne fotit.. Za 130e za celu seriu by som ocakavala vacsiu kvalitu. Take "specialne efekty" sa robili uz v 30.rokoch... Takze pozor na kidsprofi.com. JE to len moj sukromy skromny nazor....

vever1
4. sep 2012

@ervenka @cestovatelkaandrea no vsak to ani ja nechcem riskovat. keby to bolo este tak 1.5 hod cesty tu niekde v Nl tak by som sla. ale tiez az po rozhovore s verlos. ale takto tie 3 hodky a s prestavkami este dlhsie to u z teda nie. Ale je to jeho vina, lebo tento rok to organizoval spolu s jednym kamosom a oni perse museli nieco v cudzine. a aj kamoska sa stazovala ze je to dost daleko. A na druhej strane by som mu aj povedala ze nech ide ale ked si predstavim ze budem 3 cele dni na Svena uplne sama tak sa mi velmi nechce mu to povedat. 😝 Mne ani nevadi byt so svenom tak dlho sama ale teraz ked sa uz ledva vleciem tak som veru rada ked vecer pride eric domov a mozme sa vymenit 😝

@ervenka a to si musela 130 euro platit? lebo napriklad my sme sa raz boli fotit v oisterwijku u proficky a ona nam najskor spravila len male fotky aby sme si popozerali a potom sme sa sami mohli rozhodnut ci si dame niektore zvacsit. a keby sme neboli spokojny tak by nas to stalo eln nieco za to ze nas fotila a urobila tu kolaz.

@cestovatelkaanrea ja mam zas kontrolu zajtra vecer a aj uzv mam tak som zvedava ci nam opat potvrdi dievcatko lebo sa jej chcem spytat aby sa pozrela ked uz bude robit uzv. 😝 ale pri svenovi vtedy to bolo velmi kratke sono, to len kukla ako lezi a koniec, tak dufam, ze teraz bude milsia 😝 a to je moja posledna kontrola u nej. dalsiu mam uz v nemke.

ervenka
4. sep 2012

@vever1 Veruze 130 a NEmohli sme si pozriet vsetky fotky. Som mala s nou mily rozhovor 😝 ako len aj asi dokazem. Myslim si,ze je to standartne, ze si pozries fotos a rozhodnes sa ktore si kupis, aj topanky si vyberas a tie ktore sa ti napacia, si ich nekupis... Ale mame ponaucenie do buducna. Inak, toto mala byt specialna akcia ku 10.vyrociu Hema... Asi preto to aj tak vyzera... Takze nabuduce ku tej co fotila vas, alebo sama doma spravim a cez net/pc upravim ako sa mi len bude pacit...
No ja by som nesla ani okolo NL. Koncia sa prazdniny, mozu byt zapchy, neviem si predstavit rodit niekte na okraji dialnice. Ved to uz na teba moze hocikedy prist. Na Svena nie si sama,ved mate aj nas... no ved predsa... 😀

cestovatelkaandrea
4. sep 2012

@ervenka neboj fotky dam, len to musim dorobit 😀
inak na kontrole mi verlos povedala, ze krpec je Ready to go. Ale ze nech si ho tam este podrzim do vikendu. Som na nu kukla, ze jasne a v duchu si hovorim, ze aktivity za posledne 4 dni ho posuvaju von. Tak pokracujem aj dnes aj zajtra, nech sa vyduri von 😀 😀 😀 😀 a mozno sa drobec narodi 7.9. a to mozeme oslavovat spolu potom 😉

cestovatelkaandrea
4. sep 2012

@ervenka inak ja by som sa im na tie fotky vybodkovala. to kde sme, ze taku palku musis zaplatit za nieco co ani kvalitne nie je. my z tohoto dovodu fotime doma a upravujeme. vela ludi sa uz stazovalo na studia.

cestovatelkaandrea
4. sep 2012

@vever1 uplne ta chapem, ze nechces ostat so Svenom tak dlho sama. Ono je to fakt narocne posledne tyzdne. Ja by som asi mojho manzela poprosila nech je doma.
Inak aj ja som mala minule tehu kratke sono ale teraz to trvalo okolo 20 minut. Merala drobcovi totizto obvod hlavy, brucha a dlzku stehnovej kosti. A kukala na hlavicku tam dole, ci nahodou nie je omotana pupocnou snurou a potom kalkulovala tu predpokladanu vahu pri porode pri donoseni az do 40tt. A kukla nam aj pohlavie, takze kukne aj tebe urcite neboj 😉 😉 Daj vediet potom ci sa bambulka nezmenila na bambuliaka.

ervenka
4. sep 2012

@cestovatelkaandrea no bol to nas spolocny napad aj s mm, ze k prvemu roku profi fotky.... A inak, mrchy, spravili aj to, co som si neobjednala- kanvas picture in picture a to 2x. Suhlasila som len s jednym b/c kanvas. A na tie 2 dalsie, ze NEzaplatim 😠 A ona, hned,ze ale ake to je pekne..blaa blaaa.. Ram jej obuchat o hlavu.. 😝 Ale aspon sme o skusenost bohatsi a o 130e lahsi...
Ak chces aby babo prislo- tonic s chininom, ale palive, alebo sex pomaha.... Ale mne pre rokom nepomohlo. Bubo sa drzal... A bola by fakt sranda, 2x 7.9.

lexxie_holandsko
4. sep 2012

Tak dneska byl vyborny den, rekla jsem si, ze vyzkousim jit se Zuzou do skoly pomahat, meli crea cafe u Edika. Skupinka deti od group 1 az group 4 a meli kreslit voskovkama..slo to dobre prvni pul hodinu, potom to holcicku prestalo bavit...a chtela vsude behat, na podium, do kuchyne, kde mackala tlacitka..takze se spustilo kafe..no potom jsem Edika vzala z overblijjven a to jsem nemela delat, jak sel zpatky do skoly, tak uz stali deti na chodbe a on jak nema rad moc zmeny, tak se zasekl a zacal hystercit, ze do skoly nemuze, ze je nemocny atd..no tak jsem ho vzala, ale nic mu samozrejme nebylo. Je fakt, ze moje zmeny nalad mu asi nepridaji, ale v necem mi prijde jiny.
Vecer zuza uz zase ve svem zidlu vsem rika, co mame delat..pak se manzela ptala, ktera je prava a leva ruka a nakonec jde Edikovi povidat pohadku o kakani..no vyborni.

@ikke ja nestrasim, mozna bude Danko klidnejsi, je fakt, ze ta stydlivost je v urcitem obdobi taky asi normalni, taky se ode mne holcicka nehnula..koukam, ze maly uz ti taky trochu radi.

Ervenko neboj, kolem roku si myslim, ze hodne deti touzi po pohybu, treba vas fakt necha odpocinout a teda fotograf to je sila, takovych penez a jeste nejste spokojeni. Nemohli jste je odmitnout?

Vever tak se setri, toho mas nejak strasne moc, abys predcasne neporodila..A ty jsi byla akcni ditko? No ja byla prave klidna s obcasnymi zachvaty vzteku..mam doted 😎 a bracha docela hyperaktivec..Zuza hyperaktivni nebude, protoze se dokaze soustredit, kdy potrebuje, ale energie ma spoustu..tak treba to druhe bude taky klidas, nekdy se zadari 🙂

andreo a uzv to delaji standardne, nebo to je navic? Mne delali jen v cca 10 a 20 tydnu a potom jeste jednou se jim neco nezdalo, ale aby delali uzv kazdou druhou kontrolu, jako v CR, to ani omylem. Tak hodne stesti..

vever1
4. sep 2012

@ervenka v udenhoute je tiez jedna profi fotografka co chodi aj do skolky fotit deticky a my sme zatial spokojny s nou boli. ale inac fakt sila ze ti este aj veci urobia co sama nechces. ale uz ste pouceni. no co uz, skoda len ze to poucenie vas stalo 130 euro 😠

@lexxie_holandsko joooooj ja som bola velmmi zle decko podla mojich rodicov 😝 na zaciatku som bola velmi chora tak sa so mnou nachodili po spitaloch ale na druhej strane som im aj radosti narobila ze som bola velmi akcna a nikde som neobsedela a ked som bola vacsia tak som sa namiesto mojho brasku (dvojicky) s chlapcami bila, chodila s monoklami, roztrhanymi nohavicami a rozbitymi kolenami 😝 a otc vzdy hovoril ze sme si s braskom povahy vymenili lebo ja som vraj bola za 10 chlapcov a moj brasko velmi kludas. a este som aj tvrdohlava a bola som strasne papulnata a to mi aj teraz zostalo 😝

vever1
4. sep 2012

@lexxie_holandsko a ozaj tu sa v tehu robia 3 uzv. jedno okolo 12tt, potom v 20tt a okolo 36tt aby videli ako je abatko otocene 😉

ervenka
4. sep 2012

Ahojte. takze mam dalsiu technicku otazku 😉 Ako pripravujete rybu pre ditko? resp. ako by som ju mohla pripravit pre Danka- rocne ditko? Doteraz mal len tie kupene rybacie pohare, ked som boli na SVK isiel mi zjest prsty, ked som mu davala pohara znacky HIPP, kupene v DM. Cim mam pockat? lebo som nasla temu na MK, ale tam sa spominaju starsie deti 18m a tak....

cestovatelkaandrea
5. sep 2012

@ervenka no toje fakt super, ked ti urobia aj to co nechces. ja by som im to nezaplatila a povedala im, ze si to mozu vyvesit v tom ich studiu. neznasam, ked sa takymto sposobom snazia ludi obrat o peniaze a potom hraju na city, ze vsak co by si pre dieta neurobil(a).

Inak ja som robila Damianovi peceneho lososa v Dankovom veku, mozno aj skor (od nejakeho 10-11 mesiaca). Normalne som kupila toho zmrazeneho, co je aj mierne ochuteny a upiekla som ho bez nejakych prisad za 20 minut. Potom som mu ho nadrobila do jedla a on to hltal ako divy. Tiez je do rybiek zalubeny. No a neskor som mu zacala takto zapekat aj panganusa a morsku stuku. Ale viem, ze som zacala lososom, lebo toho davaju aj do poharikov dost casto a netreba ho dlho piect. V podstate je to aj v navode na krabici, ze to mas piect len 20minut. Tu v NL davaju detom ryby omnoho skor ako na SR. Takze asi preto ten rozdiel. Predsa len primorsky stat a ryb sa tu konzumuje omnoho viac.

ervenka
5. sep 2012

@cestovatelkaandrea takze normalne panvica, ci radsej do rury? No a ta pani sa snazila. Par, ktory tam bol predo mnou, najprv sa dohadovali, ze striktne, co si objednali. a ona ich ukecala, takze zaplatili pekne 230e. Este aj ramy na kanvasi im predala... 😠 40e jeden ram, v heme stal 20e...

cestovatelkaandrea
5. sep 2012

@ervenka ja som dala normalne do rury. tam to bolo rychlo hotove. dala som to na alobal a ani som to nicim nepodlievala.