Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea no to podla mna aj tak nevedia riadne urcit vahu. sice u mna sa trafili ale vo vela pripadoch nie. hlavne ze vsetko dobre dopadlo a ty sa daj rychlo do poriadku. vyhoda ze mas kraamzorg 😀 si to uzivaj kym ti neodide. a ozaj svokra ostane ako dlho? no a damian to je asi logicke ze zacina ziarlit a uputava pozornost, to ho sa asi niktore dietatko nevyhne. sven uz teraz viac mamickovsky elbo si zacina stale viac uvedomovat ze rozpravame stale o sestricke, izbicka sa rysuje, dostal novy nabytok a pod tak na jednej strane je zlatucky ako sa tuli k brusku a dava pusinky a kazdy den chodi obzerat izbicku a vcera chcel dat sestricke dudku co som jej kupila. som mu musela vysvetlit ze sestricka je este stale v brusku ze az ked sa narodi a berie taku tu hraciu kravicku a musim povinne pustat a priklada k brusku aby sestricka pocula 😀 ale ked uz tu bude tak asi velmi nadseny nebude ked zisti ze mama sa uz nielen jemu musi venovat 😝 a tie datumy a casy vam fakt suprovo vysli 😀 😀 😀

vever1
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea a inac mi este davas sancu ze aj mala bude kludna 😝 lebo co ona vystraja posledne dni je fakt uzas a vcera na tych pasoch fakt jedno tvrde brucho za druhym veru jedno mi nebolo a oni si uz mysleli ze aj rodit pojdem 😝 tak som ich ukludnovala ze ona taka aktivna kazdy vecer 😝

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@palinkova87 predpoklad bol 3800-3900g ak donosim babo do konca 40tt. Keby som rodila na termin tak Kilian ma okolo 4.6kg. a to by som uz asi nevytlacila. Asi to bolo zhora zariadene, ze to malo takto byt.
No mozno budes brat tie lieky iba kratkodobo ak bude vsetko v poriadku.

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@ervenka no to fakt, a aj vdaka tomu, ze maminka je tiez mimoriadne kludna a nie vyvalena zo vsetkeho ako pri Damianovi. Epidural som nechcela. Chcela som mat uplne prirodzeny porod. A pri vytlacani by mi bol epidural aj tak na dve veci, lebo ked ides tlacit, tak ti ho surovo vypnu. Takze na tie kontrakcie mi ho fakt treba nebolo.

cestovatelkaandrea
11. sep 2012

@vever1 zlata kraamzorg aj ja si hovorim. svokra tu bude asi tri tyzdne. kym nebudem schopna prejst do skoly sama pre Damiana s kocarom. Potom pojde domov. Tak sa musim dat s panvou rychlo do poriadku, nech ju tu zbytocne dlho nedrzim. Sven je inak zlatucky. No som zvedava aky bude po porode. Mozno ta prekvapi.

palinkova87
11. sep 2012

@ervenka a epidural sa tu platí?? by ma to velmi zaujímalo.. 😉

palinkova87
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea fííííííííííí tak to sa o dost kopli..

ervenka
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea Mne epidu nechali aj na tlacenie. Dr. o tom rozhodla... Nikto tomu nechce verit, ale mam to aj v papieroch 😝 A kontrakcie som citila ako tlak, nie bolest.
@palinkova87 to neviem, ja som najprv chcela hoci co, len nie epidu. Dr, ktory mal vtedy sluzbu prisiel o 6 vecer,ze z medicinskeho hladiska mi odporuca epidu. Takze to asi moja poistovna povazovala, ze som mala indikaciu na epi,= nic som neplatila.. A okrem ultra studenych noch som ziadny vedlasi ucinok nemala.

lexxie_holandsko
11. sep 2012

ahoj, ted nevim, jestli jsem to psala, tak jeste jednou..omlouvam se, jestli to je 2x

Edik oslavil vcera 6te narozeniny, ale zatim jsme to moc slavili, nedorazil darek 😀 Takze zitra s tatou, v nedeli s tchanovcema, svagrovkou a kamoskou, tento tyden ve skole a jeste detska party..no snad to prezijeme ve zdravi..

K nam dorazil v patek tatka, je tu na tyden, ale uz byl par dni v Amsterdamui, dneska Belgie a bude tady do soboty, potom leti zpatky do Prahy. Vzal si deticky na hriste..ale jednou mu Zuza zmizla, nastesti jen do skoly, potom probehla dozadu u domu ke dverim a on ji hledal vepredu a na hristi a Zuza a Edik vylezli na 4metrovou prolezacku a Zuza se bala dolu. No uznal, ze se da tezko uhlidat. Ve skole nam rekli, ze si muze prijit 5 celych dni nebo 10 puldni zvykat, tak mozna zacneme, ta skolka je strasne kratka, vubec odpoledne.

Dneska jsem byla s kamoskou a jeji holcickou a nasima v zahradnickem centru, tak se vyradili, akorat teda Zuza vzdycky vylezla na nejaky stupinek a uklanela se na strany a rikala dekuji, dekuji… :mrgreen: a parkrat zmizela z dohledu, koupila jsem jim kazdemu konvicku, jeden ma zabu, druhy kralika a kaktusy v ozdobnych kvetinacich, nam kytku, co musim zjistit jaka to je, ale je hezka 🙂

lexxie_holandsko
11. sep 2012

Vever, tak hlavne, ze to nakonec dobre dopadlo a mohla jsi jit domu, mne se teda z nemocnice nikdy moc nechce, libi se mi, jak tam kolem mne behaji a staraji se, ale doma je doma .

Andreo, tak at se citis dobre a kraamzorg je dobra? Je fakt, ze takova pece po porodu je dobra, soused rikal, ze driv..tzn. pred 30 az 40 lety, zenska po porodu nesmela pomalu ani vstat z postele a vse delala kraamzorg s otcem. To uz se ted zmenilo.

eri28
11. sep 2012

@cestovatelkaandrea moja neviem, zajtra idem k midvajf, ale tieto tri noci fakt nechapem, aspon sa vyspim 😀 , uvidime....

palinkova87
12. sep 2012

@ervenka a čo máš za poistovnu?

erique12
12. sep 2012

@vever1
jooj, tak dufam,ze je a bude uz vsetko v poriadku. este stale pracujes??

erique12
12. sep 2012

@lexxie_holandsko
ale nezmenilo, u nas to bolo tiez tak 🙂))

erique12
12. sep 2012

no dnes je v kancli cely cas diskusia kto pojde co volit atd... a este aj doma to mam... no uz mam toho fakt plne zuby!! 😀 😀
ide tu niekto volit??

eri28
12. sep 2012

@erique12 ani neviem, ze v NL budu volby 😀 ???

eri28
12. sep 2012

@cestovatelkaandrea kde najdem fotecku juniora, neako som nenasla....... 😅

ervenka
12. sep 2012

@palinkova87 Cela rodina mame CZ. Ale mam nadstandartne, platim 150e/mesiac.

palinkova87
12. sep 2012

@ervenka my mame hollandzorg 🙂 ja a Tobko mame nadstandart a mm ma obycko aj s Nicom a dokopy platime 250€

ervenka
12. sep 2012

@palinkova87 Musis mat zmluvu s poitovnou. Pozri si ju, tam mas napisane na co mas narok, do akej vysky ti poistovna starostlivost hradi.... JE toho dost,ale oplati sa prestudovat. A inak ak chces nejaku zmenu, tak len k 1.1.dalsieho roka.

palinkova87
12. sep 2012

@ervenka dikes🙂 kuknem sa na to

ikke
12. sep 2012

@erique12 mm uz bol volit, ale z tunajsieho osadenstva ma tusim maloktora NL obcianstvo, snad iba @vever1 ... alebo este nekto? 😕 😅

boli sme dnes v ikea a bol(a) tam klaun-zienka co robila z balonov pre deti vselijake postavicky. prisla k albertovi, ze aky balon mu spravi, ci "hondje, poesje, papaCHaaj" a albert ze: "jaa, papaGaaj", este aj to G zdoraznil 😀

vever1
12. sep 2012

@ikke no mas pravdu ja musim ist volit ale ak mam pavdu povedat tak sa mi vobec nechce lebo nikotrej strane neverim. 😖

cestovatelkaandrea
12. sep 2012

@palinkova87 no to sa veru riadne kopli 😒

cestovatelkaandrea
12. sep 2012

@ervenka tak to si bola asi medzi vyvolenymi. mne porodna baba povedala, ze to vypinaju pri tlaceni aby zena vedela tlacit. aj kolegini to surovo vypli a myslela si, ze sa zblazni. ale aspon si sa na druhej strane netrapila. to je pozitivna vec. 😉

cestovatelkaandrea
12. sep 2012

@lexxie_holandsko ja by som sa zblaznila, keby som musela len lezat. praveze to mierne chodenie po dome mi robi dobre. uz aj v pohode drobca prebalim pri prebalovatku. akurat dnes sa mi zacali nalievat strasne prsia. tak sa idem zblaznit od bolesti. dufam, ze to do zajtra nejako rozchodim.

cestovatelkaandrea
12. sep 2012

@lexxie_holandsko a Edikovi vsetko najlepsie k narodeninam.

ervenka
12. sep 2012

@cestovatelkaandrea Mne dr povedala,ze uvidi, ci budem moct tlacit, lebo som jej hovorila,ze vsetky kontrakcie som citila ako tlaky, ale nie bolest...

palinkova87
13. sep 2012

@cestovatelkaandrea tak hovoríš, že ta epidu, neni dobrý napad.. aj tak tie najhoršie kontrakcie cítiš .. hm.. tak seru na to 😀 pretrpím aj tretí krat 😀

endzi30
13. sep 2012

@palinkova87 - ahoj 😉 ja som mala EPI (ale pichali mi ju az na tri krat...to je story sama o sebe)...no a mne este ucinkovala, ked ma sili 😅 😅