Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
29. jan 2013

@vever1 jasne 30. aprila je vzdy volno. a myslim, ze Alexander bude v tejto tradicii pokracovat nadalej 😀 to bolo vcera kopec kecov v telke ohladom kralovnineho uitspraaku o siedmej.

ikke
29. jan 2013

@cestovatelkaandrea povybalovane, ale na povale mame taky bordel, ze to upratat bude ako druhe vybalovanie 😅 a musime dat nieco na podlahu v obyvacke, lebo tam su dlazdice a je to studene a neutulne, tak rozmyslame, ci laminat s poriadnou izolaciou alebo skor kobercove stvorce... cize to je dalsie balenie a vybalovanie. no a este nam treba vymalovat asi pol domu... 🤐

ikke
29. jan 2013

@cestovatelkaandrea alex bude mat koningsdag 27. aprila na svoje narodky, takze tento rok je 30. aprila poslednykrat volno... som zvedava, kedy budu byvat mei-vakantie

rybca
29. jan 2013

@ikke tak to by tento rok mohli dat volno od 27. do 30. aprila (aj tak je tam aj vikend)..🙂))) nech to mozme riadne oslavit...🙂))

@cestovatelkaandrea gratulujem k prestahovaniu....🙂

vever1
29. jan 2013

@cestovatelkaandrea ja viem ze je vzdy volno 😀 volna si urcite pamatam 😝 ved ich tu az tolko nemame 😖
@ikke no ja neviem ci sa to zmeni. Terajsia kralovna sa tiez nenarodila 30.4 ale to jej mama vtedy oslavovala narodky a ona to tak nechala. aspon mne to tak moj mm vysvetlil. tak mozno to ani Alexander nebude menit ked je rozdiel len par dni 😝 no uvidime 😀 hlavne je ze je volno 😝 a s tym upratovanim si baby nic nerobte. my sme este doteraz mali par krabic ktore sme po prestahovani ani nevybalili. stale stali hore na povale (6 rokov) a az teraz pred tym ako sa mala narodit emma kedze sme prerabali 2 poschodie sme museli vela veci povyhadzovat a konecne sme sa dostali aj k tym krabiciam. a urobili sme to tak ze nam to 6 rokov nechybalo tak prec s tym 😝

@rybca xixixi no pochybujem ze daju. ale brala by som. 😀

rybca
29. jan 2013

@vever1 o tych krabiciach na povale som chcela pisat aj ja, ale som si povedala, ze nebudem sa chvalit, ale vy ste lepsi..🙂 my sme tu len 3 roky...🙂 ale ja este niekedy do nich zabludim..🙂 ale mam tam napr este veci so skoly, tak to uz asi vyhodim, vsak uz sa aj vela z toho pomenilo.

vever1
29. jan 2013

@rybca vsak ja sa rada pochvalim xixixi

ikke
29. jan 2013

@vever1 vsade pisu a aj vcera v NOS journaal hned hovorili, ze bude koningsdag 27.4. 😉
kijk http://www.nu.nl/binnenland/3015467/koningsdag-...

ono trix sa narodila 31.1. tusim, to by sa dost zle vonku zurovalo, aj ked pozajtra mozno bude 12 stupnov, co niekedy byva aj toho 30. aprila 😀

cestovatelkaandrea
29. jan 2013

@ikke hehehe, aj my mame bordel na povale. momentalne je to kraaasne skladisko. Ale do jari to tam urcite urobime normalnym a bude tam nejaka studovna s hobby miestnostou. mne by to nedalo, keby sme to nechali len tak 😀
no to rachanie dlazdic von a davanie novej podlahy nezavidim. to by som moc nechcela. my sme mali taky isty problem o akom pises na byte. aj ked sme mali laminat s riadnou izolaciou, tak tam bola zima od noh. a aj nasi znami maju studeny laminat na prizemi, nakolko nemaju podlahove vykurovanie. takze neviem mozno by som sla po tych kobercoch. Ale to som ja, ja mam rada teplucko od podlahy.

cestovatelkaandrea
29. jan 2013

@ikke tak to je skoro tak isto ako 30.4. mne je to v podstate sum a fuk kedy oslavuju, lebo ja to neoslavujem, len si to budem musiet nejako zariadit s Damianovymi prazdninami v skole. to je moj jediny problem okolo tohoto datumu.

cestovatelkaandrea
29. jan 2013

@rybca dik, ale este stale je tam dost roboty. najviac sa tesim v lete na zahradu 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
29. jan 2013

@rybca inak o chvilku sa uspesne presupnes do 2-heho trimestra 😉 aj by ti mohlo byt potom lepsie

ikke
29. jan 2013

@cestovatelkaandrea neneee, my nic von vyberat nebudeme, dame koberec (alebo laminat) na to 😉

rybca
29. jan 2013

@cestovatelkaandrea my nie ze by sme KD oslavovali, ale bereme to ako slovensky jarmok, deti sa vyhraju a je zabava...🙂 a uz mi je lepsie, len unava, bolest prs a plynnatost ma nejak nechcu opustit..🙂 a Mati je zlaty, tak zalubene kuka na vsetky babatka co vonku stretneme..🙂) dufam, ze mu to ostane aj po porode..🙂)

lexxie_holandsko
30. jan 2013

ahoj holky, tak s tim 27. dubnem to je pravda, posune se to, ale az pristi rok. Krabice mame taky, nase puda je dost desiva, a to jsme uz jednou veci probirali. Moje stare veci jsou jeste u nasich v Praze..maji radost, asi mi je taky vyhodi, ovsem manzelovi veci mu po prestehovani jeho maminka predala, taky mu je mohla nechat..ma tam jeste sbirani znamek, knizky z MBO, 30 let stara prani k narozeninam a podobne nesmysli..doufam, ze to vcas vyhodi..Jinak musim uznat, ze kdyz uklizi on, tak uklizi poradne, ale dostane se k tomu tak parkrat za rok..kdezto ja uklizim prubezne, ale jen tak povrchne..

Dneska je Zuza doma, zase mela prujem, no mne bylo blbe taky, jeste , ze je manza doma. Edik ma oslavu kamosovych narozenin a jdou bruslit, dokonce budou mit lekci, tak to je super..
Jinak nic moc noveho neni, do te skoly ja chodim rada, jsou tam fajn lidi, ale nektere deti jsou fakt neposlusne. Uz jsem to mela minule na sportdag, ted jsme byli v knihovne, to nastesti zasahovala ucitelka a naposledy ty sanky..u Edika to je o neco lepsi, prece jen uz jsou o 2 roky starsi.

cestovatelkaandrea
30. jan 2013

@ikke jaj tak to potom ano. to je lepsie. lebo vyrachavat dlazbu von, to je blee 😝 😝 😝 😝

cestovatelkaandrea
30. jan 2013

@rybca my podobne. ideme kuknut von, Damian sa vysanti a my si potom spokojne sadneme s manzelom a popijame vecer ak je pekne pocasie. dufam, ze to tento rok budeme uz v tomto obdobi sediet vonku na zahrade. momentalne je tam len mokra hlina a sama voda...

rybca
30. jan 2013

@cestovatelkaandrea a idete si dat len dlazbu, alebo i travu? ja ked kukam tie zahrady tu, tak mi je tak luto, ze to vsetko zabiju dlazbou...:(

ikke
30. jan 2013

nedavno sme sa tu bavili o probiotikach pre male deti ale aj niektore ine veci, ktore v NL nie su, sa daju zohnat cez belgicku lekaren
http://www.newpharma.nl/apotheek/bacilac/100868...
😉

ervenka
30. jan 2013

@ikke ako si to nasla?

ikke
31. jan 2013

@ervenka co? newpharma? nieco ine som hladala a google mi vyplul toto...

ervenka
31. jan 2013

@ikke aha, lebo sme hladali a nenasli... ;)

cestovatelkaandrea
31. jan 2013

@rybca vsak som predsa zo Slovenska, takze aj trava tam bude. keby sme tam mali len dlazbu, tak by som to neprezila. len na mieste kde budeme sedavat, dame dlazbu a zvysok bude trava a po krajoch asi ovocne stromceky. na konci zahrady bude plotik s brankou k vode a potom sup do kajaka a kajakovat okolo ostrova 😀 v zime korculovat 😀 😀

cestovatelkaandrea
31. jan 2013

@ikke ty si taka sikula, najdes vsetko 😉

palinkova87
31. jan 2013

@cestovatelkaandrea ahoj.. super tak uz idete byvat vo svojom.. paradicka.. 😀 my tu mame este kopec roboty.. dufam, ze to stihneme do aprila porobit.. este sa musi urobit kupelka.. bo tu staru ideme rusit.. bo chceme vanu.. a tu je len sprcha.. a ano manzel bude mat v tedy 2tyzdne dovolenku.. uz to aj on oznamil v robote, ze ked sa babo narodi tak si bere dva tyzdne dovolenky.. inaksie sme menili poistovnu z hollandzorg na cz.. takze budem mat tu kramzorg doma dlhsie nie len 5dni ale az 10 😉

rybca
31. jan 2013

@cestovatelkaandrea to ako u nas, az na tu vodu, bola by som stale v strese ci tam deti nepadli...🙂)) mozno len keby tam bol 2metrovy betonovy mur nie, ale ani to nie je iste...🙂)) ja uz tento rok dam do zahrady len este jednu cucoriedku, asi novu malinu a Physalis (neviem ako sa to vola po SVK) a tento rok ma visna poslednu sancu, este sme z nej nemali ani jednu bobulu a vkuse je to s niecim napadnute, ale jablcka a hrusky sa osvedcili..🙂)

ikke
31. jan 2013

my sme zdedili plne vydlazdickouvanu zahradu (teda dobre, po okrajoch je pol metra zeminy na rastliny...). najradsej by sme to vyrthali a dali tam travu, len je to na sever a nevieme, ci tam z travy nezostane nakoniec len mach 😖

cestovatelkaandrea
31. jan 2013

@palinkova87 parada, vidim, ze nie sme jediny co sme pilni ako vcelicky 😀 no porobit kupelku to je fakt dost. my ju mame akurat celu cerstvo vydlazdenu a dnes manzel osadi sprchu a potom ten zvysok cez vikend.
super, ze ti po porode pomoze, ja si to fakt sama bez pomoci neviem predstavit. a aj ta kraamzorg je dobre zorganizovana. ja som si pomoc danej tetusky nevedela vynachvalit. obskakovala ma ako malu princeznu, fakt mila tetula a vela mi pomohla.

cestovatelkaandrea
31. jan 2013

@rybca no ja som spokojna. mne sa ten napad s vodou celkom lubi 😀 ked mi bude v lete teplo viem kam pojdem mocit nohy 😀 😀 😀 kanal ma len cca 30-40cm takze v pohode. ale este netusim, co tam vsetko porobime. prvy rok hadam aj ta trava bude stacit... inak je u nas akurat svokra ale nestihame ist ku vam kvoli domu. Akurat buduci tyzden letime narychlo do Haagu kvoli pasom a rodnemu listu.