Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

delfinka22
16. máj 2011

ahoj Babenky, je tu niekto z okolia Maastrichtu? 🙂

andreaka11
16. máj 2011

@rybca my sme raz zhanali karavan z druhej ruky, nejaky lacny, no fuj na niektore. take peniaze si pytali a bol spinavy smradlavy... neviem akej cenovej kategorie hladate, ale hladajte radsej, kde predavaju kampery. a karavan nechcete??? my mame karavan, ale chceme kupit iny s poschodovymi postelami, aby mali kde deti spat.
ja sa vo stvrtok vhystam do fitnes. na lekciu strakop het strand. to budem zase cervena ako paprika... 😀 😀

ikke
16. máj 2011

@delfinka22 skus napisat @kika2111 😉

ikke
16. máj 2011

@cestovatelkaandrea v arnheme je Burger's Zoo, obrovska zoologicka s oceaniom, pustou a dazdovym pralesom v hangaroch a dzunglou, safari a "mangrove" pod holym nebom 😵
inak tusim na SBS6 byva odtial program Drukte in de dierentuin (vo stvrtok neskoro vecer a v sobotu podvecer)

rybca
16. máj 2011

@andreaka11 no ak kupime auto s gulou, tak budeme kukat karavan, zajtra ide Laci jedno auto odskusat, tak uvidime ako dopadne, dnes sme ho i boli pozriet a strasne smrdi od cigariet, ale inac je v dobrom stave a strasne lacne, a aky mate karavan? my chceme taky, ze aby mal zvlast spanie a zvlast sedenie a zachod so sprchou, no a pravdaze malu kuchynku...🙂 nie sme vobec narocni....🙂)))))

ekira
17. máj 2011

@ikke tam je pekne,par krat sme tam boli .raz sa nam tam stratil dedko 😀 svokrovci mali 40 vyrocie svadby,zobrali nas tam a hned na zaciatku sa stratil.asi po hodine a pol hlasili z mikrofonu,ze sa ma pani demoet dostavit na informacie 😝 😝

miriamp
17. máj 2011

@ekira no to je sranda, ze sa stratil dedko 😀 😀 a tu hodinu a pol ste sa navzajom hladali ? aspon mali na co spominat pri takom vyroci 🙂

ekira
17. máj 2011

@miriamp no tak vies, svokre nebolo do smiechu 😒 😕 po zbytok dna mu to davala aj jasne najavo . 😕

ikke
17. máj 2011

@ekira aj nam sa tam stratil moj otec, ale iba asi na 15-20 minut, takze do miestneho rozhlasu sa nedostal 😀

andreaka11
17. máj 2011

@rybca presne taky mame 😀 ked vojdes dnu, tak oproti je kuchyna, nalavo je velka postel+zachod so sprchou a napravo je do ucka jedalenska miestnost, co sa da tiez prerobit na velku postel. je pekny, cisty, stale vonia novotou, aj ked ma par rockov a je k nemu aj stan a este extra strieska 😀 znacka je dethlefs (ci ako sa to pise)

rybca
17. máj 2011

@andreaka11 no tak to je super..🙂))) tak mi este posli fotky ak mas, napis cenu a kedy by ste ho chceli predat..🙂))))) ale asi lepsie do IP...🙂 alebo na FB..🙂

cestovatelkaandrea
17. máj 2011

@ikke no tak tu ZOO musime vyskusat, ked budeme mat namierene smerom na Arnhem. Som rozmyslala, ze k narodeniam nasho cvirika by sme isli do kina v Ede a potom je to kusok do Arnhemu. Pojdeme skusit, ci sa tam niekto z nas nestrati 😀 Len aby to nebol Damian, lebo to by ma asi slahlo...

@rybca no Kati, tak ked budete mat ten karavan, tak mozeme vyrazit niekam do kempu na vikend. my mame sice len stan ale aj v tom sa da prezit, pokial nie je zima. uz sme tak spali s drobcom minule leto na Texeli a bolo dobre 🙂

cestovatelkaandrea
17. máj 2011

@rybca zabudla som sa opytat, ze ake autisko to pozerate. viem ze Matizek je malicky, za co ho chcete vymenit?

cestovatelkaandrea
17. máj 2011

teraz citam po sebe, ze k "narodeniam" namiesto narodeninam... no to bude asi tym obedom v kantine 😀

rybca
17. máj 2011

@cestovatelkaandrea nechceme vymenit, len dokupit a tak sme nasli ze Opel astra wagon sa predava cca okolo 500 euri, sica sa vravi, ze to rychlo hrdzavie, ale zase my ho nechceme na vecnost, len kym si nenasetrime na nejake ine. poriadnejsie. No a ak nekupime karavan, tak stan chceme urcite, tak sa potom mozeme dohodnut...🙂

cestovatelkaandrea
18. máj 2011

@rybca a nebojis sa, ze take auto za taku cenu sa vam moze niekde pokazit? predsa len za taku cenu to auto musi byt uz aj riadne stare a opotrebovane. a teraz nechcem urazit holandanov ale oni jazdia ako blazni = plyn-brzda. velakrat ked som s kolegovcami sedela v aute, tak som mala z toho vacsi adrenalin ako z kolotocov v zabavnom parku.

rybca
18. máj 2011

@cestovatelkaandrea no tak to uz nechavam na Lacim, on sa do toho vyzna, tak hadam to riadne kukne, vyskusa...🙂 ale on sam povedal, ze ak by sa po ceste pokazilo, ze by sme ho uz radsej aj tam nechali na srotovisku, ale dufam, ze sa tak nestane..🙂

@andreaka11 videla som na FB kusok toho vasho karavanu a je krasny, takze za to budete chciet aj dost peniazkov, co?

cestovatelkaandrea
18. máj 2011

bambule uz sa niektora z vas zamyslala nad pokutou za cikanie deti vonku do travy alebo pri strom. Ak vas nacape policajt (alebo niekto, kto ich rychlo zavola) pri curani drobca vonku do travy, tak platite 50 eur pokutu. akurat som sa o tom rozpravala s kolegom a on, ze je to tak. Vraj je mozne, ze je pokuta este vyssia.

rybca
18. máj 2011

@cestovatelkaandrea coze? tak o tom som ja este nepocula, to je ale nezmysel, cak to potom na von dokedy maju deti nosti plienky? cak oni nemozu velmi zadrziavat. nemozu mat z toho traumu? ked nevydrzia a pocikaju sa.

ikke
18. máj 2011

no aj moj velky rodeny holandan tvrdi, ze to tak fakt je 😝 a sa tvari, ze to je samozrejme. aspon viem, kto pojde s malym curat do travy, ked niekedy vyhlasi, ze mu treba 😅 alebo este lepsie - ja pojdem a on bude platit... 😀

andreaka11
18. máj 2011

ja som o tom cikani na verejnosti niekde citala. a neviem, ci nepokutuju aj krmenie holubov.. a ak niektora z vas ma psika, tak musi mat pri venceni sacok so sebou, ak ho nemate, tak aj to sa pokutuje....
@rybca karavan je vazne pekny, skoda, ze nema tie poschodove postele. inak opel ho asi nepotiehne...

rybca
18. máj 2011

@andreaka11 no to nie a na 99% nebudeme kupovat tak velke auto, kvoli dani, teraz na to nemame, ktore ho utiahne...:( no nic to, prezijeme ja bez toho, hlavne, ze sme zdravi..🙂))))

miriamp
18. máj 2011

tiez som raz nieco citala, pohorsovali sa nad rodicmi, ktori takto daju svoje dieta vycurat, ze im treba za to dat pokutu. ale ze naozaj je za to pokuta, som teda nevedela. ha, nechat ho to urobit do gatiek, este by vas aj niekto obvinil z kindermishandeling ........ 😒
apropo psickari, ked vidim tychto prechadzajucich sa milovnikov zvieratiek s ich milacikmi a nevidim im ziadny sacok v ruke.....brrrr........ 😠 😠 (my mame tiez, ale on ma vonku svoj vybeh)

cestovatelkaandrea
19. máj 2011

Aj mna nastvala ta pokuta za cikanie deti do travy. Tak pes cura a kadi kade tade a nie vzdy to ludia odpracu. A my co dame dieta vycikat len urgentych pripadoch do travy platime pokutu. Pochopim to pri dospelakoch, ktori su pod vplyvom... ale deti??? Inak my byvame v pristave a tam vela ludi vecer cura rovno do vody 😀 to im asi nepokutuju, ze?
vcera mi kolega povedal, ze pokuta za cikanie do travy je 80 euro u dospeleho a vraj u deti je to polovicna cena. potom podotkol, ze on tu pokutu platil uz dva krat, lebo po zabave v podniku, jednoducho neudrzal kym prisiel domov... 😀 😀 😀

ikke
19. máj 2011

@cestovatelkaandrea aj curanie do vody je na pokutu, brnkni polisom, ak ti to vadi 😉 vraj kazde "wildplassen" je pokutovatelne 😅 len psi a macky mozu curat do travy kolko chcu 😝 🙄 (ach, vcera som zas musela stierat dve ho*na z kolies kocika 🙄 )

lucka527
19. máj 2011

ahojte ako je to v holandsku este som nebola nikde u lekara a potrebovala by som ist na gyndu? staci najst len gynekologa ci aj obvodneho treba a on ma posle ci ako? dik

slavkah
19. máj 2011

no to je vazne na hlavu, za nasim domem je velky park, sacek na voditku ma privazany kazdy, ale mam dojem, ze vetsina pejskaru tam ma jeden sacek cely rok, protoze cely park je tak pos.... ze se mi malokdy zadari prijet domu s cistyma koleckama u kocaru a chudak deti se maji pocurat 😠 Moje mala neter ma problemy to dyl udrzet a uz jsem ji mockrat dala vycurat venku , nastesti nebyl nikdy nablizku zadny policista 😀

slavkah
19. máj 2011

@lucka527 to te asi zklamem, tady se nechodi na gyndu ale jen k huisarts, to uz bys musela mit vazne problemy pak by te huisarts na gyndu poslal 😝 Takze si najdi nejblizsiho obvodniho lekare, ktery prijima pacienty a tam se zaregistruj.

lucka527
19. máj 2011

@slavkah mam taky problem mamm teliesko vnutromaternicove teraz mam vsetky priznaky tehotenstva aj test mam pozitivny a picha ma vo vajecniku tak sa bojim ci nemam mimo maternice alebo nieco tak neviem co teraz

rybca
19. máj 2011

@lucka527 tak chod na pohotovost ak mas slovenske poistenie, ak holandske, tak musis najprv k huisarts

u nas su take cedulky na ktorych je znazornene ci tam psi mozu, alebo nie, ak ano, ci musis zbierat po sebe alebo nie, alebo ci moze byt pes na volno a tam kde sa mozu nechavat hovienka to aj raz tyzdenne vysavaju, ked sme sa sem pristahovali, tak sa stavalo aj, ze boli hovienka na ceste chodniku, ale posledne mesiace som hadam ani nevidela, mozno sa ten neporiadnik odstahoval..🙂)))