Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
28. jún 2010

nie, neockovali, viem, ze ked som mala cca 12 (14?) som dostala domov nejaky papier na ockovanie, ale uz neviem na co to malo byt. nesla som, lebo to bolo cez prazdniny a boli sme prec. a dalsi papier neprisiel, ani detska a neskor obvodna lekarka to nikdy nespominala. a casto pocuvam, ze ockovanie proti tetanu je zbytocnost, lebo ak budes mat poranenie pri ktorom hrozi tetanus, aj tak ti pichnu protitetanovku

i.n.g.a
28. jún 2010

co hovorite na futbal?ale hrali sme pekne🙂..nedostali to stvrt finale zadarmo 😀

cestovatelkaandrea
29. jún 2010

@i.n.g.a hrali pekne. Holandania mali viac stastia v tomto zapase.

andreaka11
30. jún 2010

@cestovatelkaandrea ono sa to ockuje kaazdych 10 rokov. aspon na sr je to tak, ale ako je to tu v nl, tak to netusim.

rybca
30. jún 2010

Ahojte, tak my sme boli na dovolenke vo Valkenburgu - Zuid Limburg, musim potvrdit, ze je tam krasne a ked deti podrastu, tak sa tam urcite vratime..🙂 Je tam vsetko co k dovolenke patri..🙂 Byvali sme v hotely, ktory mal aj malinky kinderbuderaj...🙂)))) Matko sa nam tak krasne rozchodil a osmelil..🙂)

cestovatelkaandrea
1. júl 2010

@rybca ahoj, tak to som rada, ze sa vam tam lubilo. moji kolegovia Limburg ospevuju. aj my by sme tam radi isli na predlzeny vikend niekedy v auguste.
tento vikend by sme radi isli do Roterdamu, zacina tam Tour de France, tak tam asi zaparkujeme v sobotu 😉

cestovatelkaandrea
1. júl 2010

@andreaka11 dik, asi sa budem informovat v septembri u mojho doktora, co mozem robit.
inak ako to zvladas s dvoma drobcami v takychto horucavach. nas drobec strasne zle spi v noci, stale sa budi a mrnci zo sna. a to uz bude mat dva roky.... ale to teplo znasa tazko...

rybca
1. júl 2010

@cestovatelkaandrea - my skusime more tento vikend, ani Matko ani Dharma (pes) este neboli pri mori...🙂

andreaka11
1. júl 2010

@cestovatelkaandrea tak zatial tie horucavy zvladame celkom dobre. von moc nechodime, lebo sa ideme uvarit v kociku. (este nevieme sediet, tak do bugyny nejdeme). alebo myslis, ze mozeme, ked ju dame nalezato? a v dome mame dost prijemne. iba v detskej maju okolo 26 stupnov, tak maju na sebe len body a potom v noci na nich navleceme nohavice, lebo maju studene nohy 🙂
este si ta stale doberaju v praci kvoli futbalu? alebo uznali, ze sme boli dobri superi?????

cestovatelkaandrea
1. júl 2010

@rybca mozno sa im bude lubit obom. Damian ma vodu rad 😉 ja stale rozmyslam nad tym Roterdamom, lebo Damian ma prave piatu chorobu a este stale ma vyhadzane licka... tak neviem, ci je lepsie byt niekde zasity v chladku alebo sa potit v dave na Tour de France.
@andreaka11 ja som davala Damiana do bugine ked mal 7 mesiacov. ak mas moznost ich tam dat nalezato tak kludne. aj nas ma iba body v noci ale aj tak je dost spoteny. uvazujem, ze ho necham spat iba v plienke.
kolegovia dali uz pokoj, teraz sa trasu na braziliu. ale nevrtali moc po zapase, boli radi, ze vyhrali.

rybca
1. júl 2010

zistili sme, ze cez vik uz ma byt skaredo, tak sme este skocili na plaz k moru...🙂 super bolo..🙂, ale do vody som sla len po clenky..🙂 Matko chvilku postal, tak na hrane, kam dosiahla voda, ale velmi sa mu to nepacilo, za to v piesku sa pekne hral..🙂

@cestovatelkaandrea - ak je maly chory, tak radsej nechodte, bude to asi peklo, u nas uz spravili zatarasy, neviem ci pojdu aj cez nase mesto, alebo to je ina akcia, nas spi dobre, len v kratkom pyzamku, konecne prespi celu noc, ale v utorok, ked sme sa vratili z dovolenky, mali sme dom tak rozpaleny, ze sa nedalo ani nam spat, secia traja sme sa len prehadzovali v nasej posteli, teraz po vyvetrani to uz je v pohode

@andreaka11 - ja som maleho nosila v sportovom kociku uz od 3. mesiaca, takze ak sa da opierka polohovat nalezato, nemusi byt ani ako priamka, moze byt aj trosku vyvysena, ako ked sa podklada madrac

cestovatelkaandrea
2. júl 2010

@rybca aj my sme zmenili plany. kvoli zajtrajsiemu dazdu ostaneme asi len tu v okoli. Az v nedelu si pojdeme pozriet etapu z Roterdamu do Bruselu. Asi zaparkujeme niekde na Zeelande. V nedelu uz ani nema byt take teplo. No a hadam do nedele aj tie fliaciky z tvare vymiznu. Uz to ma take slabucko ruzove.

rybca
2. júl 2010

@cestovatelkaandrea - neviem ako ide oficialna trasa, ale medzi Spijkenisse a Brielle v nejakom meste, stavali tribunu na sedenie popri ceste a stany tam boli, tak mozno kvoli tomu, tak skuste tam

my ideme dnes na ockovanie Hep B, nas zavolali, neviem preco takto mimo dohovoru, viem len, ze sa tu ockuje po narodeni a Matko nema zaznam, ze by ho v nemocnici na SK ockovali, tak mozno preto

a potom sme chceli ist kukat kachlicky do kupelky, ale je taky hic, ze ostavame doma, aj na dvor sa bojim dat maleho, lebo tam riadne prazi slnko

miriamp
2. júl 2010

@rybca - tu sa podla mna neockuje po narodeni proti hep.b , iba v urcitych pripadoch .http://www.rivm.nl/rvp/overzicht_ziekten/hepati...

ako je dnes velmi sparno,a ani listocek sa u nas nepohne.........

rybca
2. júl 2010

@miriamp - co nam prisla brozura z ockovacieho registra, tak tam je mapka, na ktorej je znazornene, ze sa ockuje do 48 hodin po narodeni a potom este 3x s hexavakcinou, a neviem si vysvetlit, preco by sme boli akurat mi vynimka, ktora by potrebovala 4 davku Hep B

ale uz je to aj tak jedno, uz to mame za sebou, len je vonku neskutocne teplo

ikke
2. júl 2010

aj ja mam v papieroch, ze hepB je iba pre specificke skupiny deti, medzi ktore my nepatrime (slovensko nie je rizikove 😅 ) a ockuje sa v 2,3,4, a 11 mesiaci 😕

my mame doma 32 stupnov a akurat v radiu vraveli, ze miestami ma byt dnes az 37st 😝 ale aspon ze obcas trochu zafuka

andreaka11
2. júl 2010

aj u nas je hroozne teplo. uz mi z toho sibe, lebo ani na prechadzku kvoli tym horucavam s nimi nejdem. az okolo tej 5tej skocime do bazen, ked tam uz nesvieti slnko. deti si rychlo zvykli na vodu, tak tomu som rada, lebo prvykrat sa ma drzali ako kliesta.
to ste ma veru nepotesili, ze cez vikend sa to ma zhorsit...

miriamp
2. júl 2010

no mna to celkom tesi, (sorry, @andreaka11 ),ze sa ma pocasie zhorsit, stacil mi tento tyzden,
hlavne dnes sme sa zabunkrovali vnutri,a ako tak sme to vydrzali.

@rybca - asi mame vsetci tu istu ockovaciu schemu, ten stredny riadok sa pre nas nevztahuje.

rybca
2. júl 2010

@miriamp - no ja tomu nerozumiem, ale tak dufam, ze sa nestal nejaky omyl a ze Matkovi to neublizi, ale ked som kukla do ockovacieho preukazu zo SK, tak tam je tiez ze + HepB, takze na zaklade toho som dospela k nazoru, ze to tak ma byt

andreaka11
4. júl 2010

@miriamp ved aj mna to tesi, ze sa ma ochladit. deti budu kludnejsie.. ja len, ze ked sa mozeme konecne splachtat vo vode, tak sa ma ochladit. 😕

ikke
6. júl 2010

hup holland hup
ako vase deti? nas (zatial) spi... 😀

i.n.g.a
7. júl 2010

Nederland is door! Op naar de finale!
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!

miriamp
7. júl 2010

to by bola sranda,keby nemci dnes postupili a nakoniec aj hol.porazili (ci skor skodoradost???) hahaa

madge5
7. júl 2010

tak caute vsetky baby tu v nl...mozete sa poozyvat kludne kde ste ..a vsetko okolo...my sme tu 4 rok sme v hoorne cast zwaag a rada by som nacerpala skusenosti bo som teraz tehoska a prevho synka som rodila na sk...takze vsetko berem a dokonca by bolo super mat tu sk priatelov...xxx klaudi

madge5
7. júl 2010

no janocka dufam teda ze uz tu som teda spravne..............

mkatka
8. júl 2010

Ahojte,
poradíte mi někdo, jak se označují shoping centra? Hledáme něco, na co jsme zvyklí - Avion, Aupark...apd. Problém nám dělá jazyk - značení je jen holadsky, dokonce musíme někdy louskat i jídelní lístky 😠
Zítra jedeme do Amsterdamu, znáte tam nějaký shoping mall nebo poradíte nápis, po čem koukat?

Jinak vám závidím tu cyklistiku, ty vymazlený kola, vpŕedu pro děti se štítem..... a super výběr zeleniny a ovoce 😵

ikke
9. júl 2010

@mkatka hladaj winkelcentrum
ale moc ich tu takych ako v CR a SR nie je, ak su, tak skor mensie v centre miest. aj ked prave v amsterdame mozno nejake bude 😕

mishel25
10. júl 2010

ahojte zienky v holandsku viete mi poradit ako ca najskor najst byt ci domcek v nl obratit sa na realitku?dakujem

madge5
10. júl 2010

@mishel25 mishel skus sa obratit na okres v ktorom byvas dalej skus nejaku makalaarsku spolocnost u vas v meste alebo este intermaris nl a da sa je toho vela len musis pogooglovat.my tiez predavame dom...tak hladame aj my podnajom tak ked budem este nieco vediet tak napisem oky?vela stastia s hladanym ...zatim klaudi...xxx