Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
10. dec 2015

@ervenka nie nie nám ešte nič nedošlo,len reku nech ešte počkajú z vyučtovaním nech ma šlak trafí až po novom roku 😀 😀

ervenka
13. dec 2015

@leonii vy ste mali problem s danovim? MM robi fiskalnu dan, som jeho dan. partner= robi na jednom dan. priznani aj moje. A uz mu prisiel list, kolko cca bij ocko dostane v roku 2016. 😉

leonii
14. dec 2015

@ervenka Hej,mali. 😒 V podstate sme ju vôbec nepodali až pred cca mesiacom sme papiere vypísali a poslali. Zatiaľ žiadna odpoveď neprišla 😖 😖 😖 Tak mohli by aj nám nejaký ten list poslať 😎 😎

leonii
14. dec 2015

Baby stala sa taká vec. Janko nechal v škole cez víkend bicykel a je zničený (chybajú všetky skrutky,sedadlo a predné koleso) a teraz otázka je nejaká šanca,že niečo poistovňa preplatí,lebo doklad o kúpe už nemáme,lebo bol kupovaný ešte na sk. Policajtov mm nevolal,lebo by asi aj tak nič nespravili.

ervenka
14. dec 2015

@leonii ak bol bike za plotom na pozemku skoly, spytaj sa priamo ucitelky, ako je to s poistenim, ked je bike zabudnuty cez vikend.

leonii
14. dec 2015

@ervenka no práve volal mm, že naša poistka sa na to nevstahuje a riaditelka vravela už ráno, že na toto nie sú poistený. Tak ten plot to je také,že k škole sa dostane každý a baiky sú pod prístreškom bez dverí. Ale to je Jankova chyba,lebo stratil klúčik o zámky a riatielka mu vravela ,nech ho nechá v škole ale on odmietol,že netreba. ☹ 😒 .Toto nebol prvý takýto incident z baikami, že ich niekto cez víkend zničil. No čo hádam sa poučil 😒

ervenka
14. dec 2015

@leonii ach jo, smola... 😖

leonii
14. dec 2015

@ervenka tak kým sme zdravý 😉 😉 Ale reakcia pubertiaka ,ked som ho pucovala, preto čo sa stalo,tak je ešte urazený že on za to nemôže predsa 😖 😖 Neviem či túto pubertu v zdravý prežijeme 😒 😒 😒

ikke
15. dec 2015

zeny, odvolavam paniku, bola som v AH XL 😀
mimochodom, holandske pomenovanie dubakov ma uz dlhsiu xobu fascinuje 😁

leonii
15. dec 2015

@ikke Súúúper, idem aj ja teda tam na nákup 😉 😉 Názov teda fakt úchvatný 😀 😀 😀 😀

ervenka
15. dec 2015

@ikke gastanova mnamka je aj mnamka, ci len tak z kilometra?

ikke
15. dec 2015

@ervenka gastanove pyre ale bez cukru, takze bud si ho zmiesas s cukrom a das nan slahacku alebo uz som z neho aj tortu robila. alebo teraz planujem nim po angloamericky naplnit morcaci cecek... 🙂

rybca
15. dec 2015

@cestovatelkaandrea 26. plati?

leonii
16. dec 2015

Boli sme včera s mm v práci na posedenie pri jedličke 😀 😀 😀 Decká boli pochválené ako ovládaju reč. Dokonca šefov syn povedal,že pri Adamkovi ani nepočuje žiaden prízvuk 😀 😀 😀 Melánia rozbila pohár, tak vraveli mm, že zapadla,lebo to je už tradícia. Jajko sa klasika po najedení nudil 😠 😠 😠 Ja som sa napraskala a vypila poctivo pivo aj za mm kt. šoféroval. Už sa teším na letné mecheche vtedy je to pre deti viac zábavné 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mevrouw
16. dec 2015

@leonii a ako ste sa rozpravali s deturencami aby sa naucili aj slovensky aj holandsky?

leonii
16. dec 2015

@mevrouw no ja po hol. viem len troška aj to som sa až tu naučila. MM vie podla mňa dobre,ale nejak extra sa s nimi nerozpráva. Všetko sa naučili v škole. Teda ked sme tu prišli tak sme sa z takého obrázkového slovníka spolu učili také základné slovíčka ako kniha,tanier,stolička,ale to fakt len prvé mesiace.

ervenka
16. dec 2015

@leonii 1 pivo si sofer moze dat. . 😉

leonii
16. dec 2015

@ervenka hej to viem,ale mm nikdy nepije ked je za volantom aj ked môže 😎 😎 Takže som sa obetovala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A u nás je to aj tak obratené ja pijem pivo,vino a mm mlieko on alkohol moc nemusí a ak pivo tak radler 😀

mevrouw
16. dec 2015

@leonii ahaa tak nejak to mam aj ja v plane :D lebo nechcem ucit moju "perfektnu" holandstinu. A priatel nevie skoro vobec. Len to sa bojim aby nemal mis mas z toho ak sa s nim budem rozpravat raz tak a raz tak

leonii
16. dec 2015

@mevrouw no ja s nimi,len po slovensky,ked maju kamarátov tak čo viem tak to poviem po hol. Už sa mi podarilo aj na nich automaticky po slov. hovoriť 😀 😀 Koľko má malý?

mevrouw
16. dec 2015

@leonii haha no maly ma necelych 5 mesiacov pred porodom 😀 😀 ale ja už musím mať odpovede na všetky moje otazky a mat vsetky informacie ako vystresovana prvorodicka v zahranici a bez rodiny 😀

leonii
16. dec 2015

@mevrouw Jáááj gratulujem 😀 😀 Ale ved to je dobre za opýtanie zatiaľ nebijú 😀 😀 😀 Ja by som bola na to rovnako ako ty takže pohoda 😀 😀

mevrouw
16. dec 2015

@leonii dakujeem 😀 no ved nastastie nebiju len aby ma nevyhodili zo skupiny za neustale otravovanie 😕 😀 takze vy ste rodili na sk?

ervenka
16. dec 2015

@leonii ja som svojho videla 1x pit tvrde. Aj to na kamoskynej svadbe, ked ho otec nevesty lamal a lamal a lamal... On len 2 druhy miesanych napojov- napr. Safary, ak uz...
@mevrouw aku mas motorku?

leonii
16. dec 2015

@mevrouw Jáj čo by ta vyhadzoval niekto aspoň to tu žije 😀 Hej ja na slovensku teraz 3.januára to bude 2r. čo sme tu 😀

leonii
16. dec 2015

@ervenka Fajne aspoň ostane viac nám ženuškám nie? 😀 😎 😎 😎

ervenka
16. dec 2015

@leonii ja som vinovy barbar- cervene vino s kolou. Biele neznesiem... Alebo vajecny konak, ale ten ma rada aj svokra= sprotivila mi ho...
😝

marica61
16. dec 2015

Ahojte dievčatá, prosím vás, koľko môže dostať žena v Holandsku materské, príp. rodičovský príspevok a koľko sú prídavky na deti?

leonii
16. dec 2015

@ervenka jáj jasné že víno s kolou a biele zo spritom 😀 😀 Vajčak jedine ako Kalimero 😀 😀

ervenka
17. dec 2015

@marica61 Ak myslis porodne? tu to neexistuje. Pridavky-
Kinderbijslag
bedrag in euro per kwartaal
0 t/m 5 jaar t/m 11 jaar 12 t/m 17 jaar
Per kind € 191,65 € 232,71 € 273,78

Velmi vela veci sa vyratava z platu= cim viac zarobis, tym menej dostanes.