Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
6. jan 2015

Baby kde majú pekné zimné a nepremokavé bundy okrem Intersportu na mňa (hrošica ) za také normálne ceny a aby som mohla aj vyskúšať (teda nie len E-shop)? Bola som v CA a oni šijú dosť úsko na ruky takže tam som si nevybrala ☹

cestovatelkaandrea
6. jan 2015

@ervenka tak potom dufam, ze ti tie ATB zaberu. ono je to fakt uz dost dlho, co si chora. a jedny ATB babatku neublizia. Zvlast ked uz mas prvy trimester davno za sebou.
No tie hlasky deti su zlate. Nas Kilco sa tiez rozhovoril za posledne dva mesiace. A niekedy zasnem co z neho vyleti. Ked som nasrata a zacnem kricat tak pozre smrtelne vazne, zdvihne ruku s ukazovakom hore a krici "mama ticho, mama dost". Automaticky prepinam do smiechu. Teraz ma novu zalubu chodit so mnou za ruku a vykrikuje vsade "moja mama" a pri tom ako to hovori si tlaci moju ruku na jeho lico 😀

cestovatelkaandrea
6. jan 2015

@palinkova87 ale pre istotu si to pozicaj v zdravotnickych pomockach. malo by to byt zadarmo. Radsej to mat doma ako sa potom hadat s nejakou kravickou kacickou a stracat pri nej nervy.

ervenka
6. jan 2015

Tak som sa dozvedela, ze moj kontrakt nebude predlzeny, lebo uz som 6x chora. A ze pri postnl je priemer 2x. Takze choroba je dovod na vyhadzov, to som nevedela, takto som aspon o poznanie bohatsia...

ikke
6. jan 2015

@leonii ale no...hrosica nie si 😉
okrem intersportu este perry sport, ale to budes musiet ist bud do apeldoornu alebo do arnhemu. ja som si teraz kupovala paperovu bundu a fakt ze c&a mi bolo pri mojom cisle strasne uzke, ale h&m bolo dobre. len neviem, ci tam maju aj nieco nepremokave... lyziarsku bundu mam z perry sportu vypredaju z roku 2008 za asi 25 eur a este stale je na sport celkokm pojazdna 😅
alebo este bever sport, ale ten je zvycajne drahsi. pozri si ich na nete.

ervenka
6. jan 2015

@leonii u nas dokonca aj HEMA ma bundy celkom pekne a nepremokave aj na dospelakov...

leonii
7. jan 2015

@ikke
@ervenka
Ale tak po včerajších nákupoch si ako hrošica pripadám,aj ked poviem pravdu za tento rok v NL som pribrala 10 kg. a to som pred tým schudla 20kg. No musím zo sebou ničo robiť ☹ Ja mám ten problém, že mám veľký zadok, takže ked mi sedí na bokoch tak mi je cez prsia a ramená veľké takže som si kupovala pánske bundy tie mi sedia dobre,ale potrebujem nepremokavú na baik a chcela som nejakú peknú dámsku.No v Heme som tiež bola a tiež na mna nemali ani v HM. Skúsim teda pozrieť tie športové že či niečo nenájdem. 🙂 🙂

ervenka
7. jan 2015

@leonii este v obchode ANWB su kvalitne veci, ale cenovo je to vyssia kategoria.

palinkova87
7. jan 2015

@ervenka no Palina tiez na to upozornovali,ze len 2x mozes byt chora je jedno ako dlho si na marodke... ale viac nesmies...Pali si radcej bere dovolenku ked ma chorobu... aj koli tomu,ze ked niesi chora tak ma 400eur za pol roka koli tomu... ale tiez ta mali upozornit na to....

ervenka
7. jan 2015

@palinkova87 hmmm to je sice pekne, ze NEMOZE byt clovek chori. Ale podla toho, co mm nasiel na nete, ak si dlhsie chora ako 10dni ma cloveka oslovit podnikovy dr. A to sa v mojom pripade nikdy nestalo. Navyse, pocas tehu nemozem brat normalne lieky. Aj nasa dr. chvilu hladala kym nasla atb, ktore su oki aj pocas tehu. Mimochodom, kolegyna bola mimo prve 3 mesiace tehu + par krat kratkodobe PN- cize tiez viac ako 2x chora a ona dostala novy kontrakt... Uz sme napisali email do pravnej poradne, lebo je toho o mnoho viac... 😠

palinkova87
7. jan 2015

@ervenka ano to je pravda s tym podnikovym doktorom Pali prvy rok tiez o tom nevedel.az ked bol druhy krat chory... a tiez tam bol... ale yo uz chodil aj do prace...lebo na to sa tiez caka...

vever1
7. jan 2015

@cestovatelkaandrea adi tie podstavce nie su pre tehotne ale pre kraamzorg. je to kvoli ich chrbtici. ale su aj take ktore to nevyzaduju 😉
@ervenka my sme pri emme mali pivove prepravky a vydrzali v pohode 😀 uf takze nakonie si skoncila na atb. 😖 dufam ze pomozu a budes uz ok. a postnl si vzdy nieco najde na vypoved 🙄 u nas nie je napisane ze napriklad mozes byt len tolko chora, ale napriklad mame zas len 10 hodin do roka na doktora. takze ked si to clovek minie tak si zakazdym moze brat dovolenku. 🙄 Ja som teraz fat rada ze robim len 3 dni, si mozem doktorov vybavovat skoro vzdy v case ked som doma.

ervenka
7. jan 2015

@vever1 ja by som si rada zobrala D. ale v postnl musis minimalne mesiac dopredu dat vediet, kedy chces D. Aj kolegovi zamietli, lebo si podal ziadost menej ako mesiac dopredu. Napr. svoju decembrovu D som vybavovala od augusta. Inak, minulu noc som spala od polnoci az do 5,30 potom zase navaly kaslu... Najhorsie je,ked sa musim zohybat... je to jednoducho bleeeeech...

vever1
7. jan 2015

@ervenka no u nas je toto jednoduchsie, aspon nieco. ak mam chore dieta, zavolam rano ze nepridem, ze si beriem dovolenku a basta. dieta mi je prednsjesie ako robota. ale zalezi aj od nadriadeneho, moja kolegyna na recepcii a problem s nadriadenou, teraz jej zmenila dni v robote a jej povedala ze ked sa jej nepaci ze nech si hlada neico ine, ze ju to nezaujima ako si to doma zariadi. 🙄 no ti poviem ze mne by takto raz povedala a by som to inak riesila 🙄

cestovatelkaandrea
8. jan 2015

@vever1 ja viem, ze je to kvoli kraamzorg hlavne. ale oni vobec nepozeraju na tehotnu zenu a v podstate zenu po porode. som im to aj takto vysvetlila, ze nebudem menit postel kvoli tomu aby ona mala pohodlie ked ma bude 2x za den vysetrovat 5 minut. ja na tej posteli potom musim fungovat podstatne dlhsie. uplne v pohode to zobrala. Ved videla, ze sa snazim a nasa postel je sama o sebe celkom vysoka, takze tie postavce fakt netreba.

cestovatelkaandrea
8. jan 2015

@ervenka no to mate uplne sibnute. ja nahlasujem dovolenku kratkodobu zo dna na den. jednoducho ak ochoriem alebo deti, tak poviem sefovi ze si beriem 2 dni volno a on to uplne v pohode bere. by som sa zblaznila, keby som mala fungovat ako u post.nl

palinkova87
8. jan 2015

Ahojte tak dnesna poradna za mnou...;) mame 1360gromov 29/5 a Pali sa pytal,ze ci bude mat do porodu okolo 3,5 kila... a ona na to,ze to vyzera aj na viac...no omg...:D

cestovatelkaandrea
8. jan 2015

@palinkova87 neboj, ved tlacit ju von nebudes musiet 😉 takze aj troska buclatejsie babo bude v tomto pripade OK. Ja nechcem byt viac krat tehu, lebo ak by to bol chlapec hrozi, ze by mal 5kg a riskovat ci sa podari to alebo to jednoducho nejdem.

palinkova87
8. jan 2015

@cestovatelkaandrea akoze nie??? Ja rodim normalne....ale mam skusenosti len s mojimi drobcekami...a nie stakymi velkymi :D

cestovatelkaandrea
8. jan 2015

@palinkova87 oj, ja som si to poplietla s Katkou. ta ide rodit cisarskym, tak potom ano... chapem. ale 3.5kg je uplne v pohode.keby som ja mohla rodit take babo tak skacem od radost. ale tak u teba je to ine. a este je mozne, ze tolko nepribere. kedy ti robia dalsie sono.

palinkova87
8. jan 2015

@cestovatelkaandrea o 3tyzdne znova... no,ale pred tromi tyzdnami mala len 800gramov... 😀

cestovatelkaandrea
8. jan 2015

@palinkova87 pozri co som nasla na tehu kalkulacke na tehotenstvo.academy aby si sa nebala, ze mas velke babulo:
ak je dátum pôrodu 21.3.2015
Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 27.6.2014
Ak si tehotná, si približne v 29 týždni a 5 dni
To znamená, že si v treťom trimestri
Ideálny dátum pôrodu je 21.3.2015 (fórum Marcovky 2015)
Normálny dátum pôrodu bude medzi 7.3.15 až 4.4.15
Do pôrodu zostáva približne 10 týždňov
Priemerná váha bábätka v 29 t a 5 d je približne 1569 gramov
Normálna váha bábätka v 30 týždni sa pohybuje od 925 do 2361 g
Priemerná dĺžka bábatka v 30 týždni je približne 38,6 cm

palinkova87
8. jan 2015

To viem....🙂)) kukam stale...len ma vystrasila dokina...

cestovatelkaandrea
8. jan 2015

@palinkova87 nee klud. nemas velke babo v bruchu 😉

niccky.z
9. jan 2015

Ahojte holky, prosim Vas ako je to v holandsku so skolkami a skolami? KOlko priblizne stoji skolka pre deti do 2 rokov a je moznost si vybrat AJ skolku a skolu alebo iba holandsku??

ervenka
9. jan 2015

@niccky.z velmi zalezi napr. od toho kde byvas.

matusik83
9. jan 2015

Ahojte mamicky, byvate niektora v Almere alebo niekde v okoli?

niccky.z
10. jan 2015

@ervenka 30km od Amsterdamu 🙂

ervenka
10. jan 2015

@niccky.z lebo zalezi co ponuka gemeente. napr. My tu nemame eng. skolku/ skolu a ani by som to pre svoje ditko nechcela, najprv nech poriadne hovori Nl/svk a potom mozeme ist dalej... 😉

niccky.z
10. jan 2015

@ervenka ja by som chcela aby primarny jazyka mala AJ a sekundarni holandstinu ale to mame este cas.
A kolko sa plati priblizne??