Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ajana1
1. jún 2016

@cocogogo kristove roky 😄 nie je to az tak vela ale tiez nie som ziadna mladica. A tiez chcem aby sa nas bobak mal s kym hrat

cocogogo
1. jún 2016

@ajana1 tak kazdy vek ma svoje vyhody a nevyhody. Za dvoma malymi musis stale behat ale aspon sa spolu zahraju. Ja napriklad ked vidim mamicku s viacerymi malymi detmi tak ma moj obdiv. Potom uz aj trochu rozmyslam ci vobec ma cas si ich obe aj uzit a nieje to len o behanim raz za jednm potom za druhym. Ale toto kazda citime inak a podla toho sa zariadujeme.

ajana1
1. jún 2016

@cocogogo ved kvoli tomu som chcela pockat. Popravde si neviem predstavit may este male kym moj synator je takyto akcny ale zas kym porodim Tak vyrastie a snad aj zmudrie

cocogogo
1. jún 2016

@ajana1 a potom zas ten isty kolotoc od znovu 🙂 maly ti rozprava aj po slovensky?

ajana1
1. jún 2016

@cocogogo Tak este len zacina. Vsetko rozumie a dost aj povie ale prevlada unho anglictina potom holandstina a az na tretom je slovencina. Ale to dame a ak nebude chciet hovorit moze sa tesim na kazdorocne prazdniny u babky na Slovensku bez mamky a tatka

cocogogo
1. jún 2016

@ajana1 Holandstina ta sa ne neho nachyta hoci kde na ulici anglictina napodobne, neviem ako to holandania robia ale tu kazdy rozprava anglicky. Moj ex je anglican tiez sme vymyslali dat malu do internationalnej skoly a podobne ale dosla som nato ze je to uplne zbytocnost. Ja teraz uz mozem povedat ze najvacsi problem nam robila ta slovencina aj ked som sa s malou snazila, nakoniec pomohlo len to ze sme ju zobrali na cele leto na svk dokonca nestacilo len na jedno leto take 3 leta to urobili 🙂
preto chcem ked sa mi narodi toto bebe s nim vyhradne po slovensky, pretoze je to dost 6 tyzdnov travit na svk aj ked moja robota mi to dovoluje ale predsa.

ajana1
2. jún 2016

@cocogogo Tak ja na maleho hovorim vylucne po slovensky a raz za mesiac chodime do slovenskej skolky a mam fakt stastie ze v skolke ma jedneho slovaka takze sa spolu bavia a dokonca aj po slovensky. Len niekedy je to namahave zvlast ked sme vonku alebo v spolocnosti ale nevadi. Svokrovci si zvykli a mi do toho nehovoria lebo aj tak vedia ze to nema vyznam 😄 teraz to bude jednoduchsie ked si so slovakom. Inak moj manzel je Anglican teda z casti Preto je u nas dominantna anglictina. Inak co take robis ze si mozes vziat Tak dlho volno?

rybca
2. jún 2016

@ervenka no a esteze som zabudla..🙂 teraz je v Kruidvat akcia na Walibi, este o 1,5 lacnejsie ako s AH zlavou do Eftelingu a nevieme co skor kupit..🙂 Walibi sa nam fakt lubilo, asi viac ako Efteling..🙂 Takze mi pojdeme asi tam nakoniec..🙂 asi neprehovorim Laciho, aby sme sli aj tam aj tam..🙂)))

cocogogo
2. jún 2016

@ajana1 to som zas nemyslela ze nerobim, mam admin robotu ktoru mozem robit aj z domu. Takze je to jedno ci som na svk alebo v nl. Popri tom mam este maly eshop, ktory tak isto mozem riadit z domu.
Moj ex je tiez anglican tiez sme boli taka internationalna rodina takze chapem 🙂 Vlatstne on tiez pracoval v nike,ale to je uz 10 rokov dozadu aj viac to si tam este nebola. On potom dostal lepsiu poziciu v USA v Nike a uz to s nami islo dolu vodou. Inak mozeme dat niekedy coffe ked si tak casto v Hilversume. Maly ti chodi do creche?

ajana1
2. jún 2016

@cocogogo inak ja robim tiez adminku. Ved viem ze robis ved co by si tak dlho doma robila 😉 Mohli by sme dat buduci tyzden bo zajtra robim z domu. Alebo ak sa s chystate v nedelu do Almere na rozpravkovu cestu tak sa tam mozeme stretnut

cocogogo
2. jún 2016

@ajana1 Buduci tyzden je 4daagse a mala ma aj narodky, takze to bude beetje druk. Almere rozpravkova cesta? To je shopping alebo nieco podobne haha?? Ja by som to dala asi az potom o tyzden.

ajana1
2. jún 2016

@cocogogo ku MDD organizuju baby kuzelny les s postavickami z ceskych a slovenskych rozpravok. Inak mne tiez nedoslo ze buduci tyzden bude dost brutal bo manzel bude na sluzobke, k tomu mame cafe meeting a ja tyzden na to aby som zabezpecila dost dolezity meeting s vedenim takze bude zabava 😄

ervenka
2. jún 2016

@rybca tak sa posnaz, aby isiel aj tam aj tam... 😀

ervenka
10. jún 2016

Asi pisem neskoro, ale dozvedela som sa to tiez len dnes. MM ma dobry plat a si myslel,ze na nic nema narok okrem klasika kinder bijslag. No a po relacii KASA,kde hovorili o tom, ze holandania sami nevedia na co maju narok, nechavaju lezat cca 200e/rodina len tak, lebo nemaju dobre info. MM zisitil, ze mame narok aj na kinder toeslag. 38e/mesiac. vyplatia nam to za rok 2015, 2016. Jupie, jupie. Zase sa raz oplatilo pocuvat manzelku 😉 namiesto mamicky, kt. tvrdila,ze je to strata casu, lebo jej synacik zaraba dobre. 😀 😝

rybca
13. jún 2016

@ervenka ti co maju uctovnika to poberaju uz davno..🙂

ervenka
13. jún 2016

@rybca no ved hej, ibaze mm robi danove sam. On naozaj dobre zaraba. takze si myslel, ze si dobre mysli. Svokra je vzdy co sa vybavovanie tyka velmi mudra- dont ask, dont tell. 😝

mevrouw
16. jún 2016

@ervenka a to je aky kinder toeslag?to je ine ako kinderopvangtoeslag? 😕

ikke
16. jún 2016

ved na belastingdienst.nl sa da zistit na ake toeslag-y mas narok, aspon sa mi zda, ze tam zacas prijem domacnosti a ono ti to vypluje na co mas narok... 😉

mevrouw
16. jún 2016

ved viem preto sa pytam ci je nieco o com neviem ..aky kinder toeslag este

ikke
16. jún 2016

@mevrouw kindertoeslag je iny ako kinderopvangtoeslag. potom je este kinderbijslag co sa vhplaca stvrtrocne na rozdiel od predchadzajucich dvoch

ervenka
16. jún 2016

@ikke nuz mm je IT+ ekonom atd. ja som jeho fiskalny partner a vsetko okolo toho blablabla, ono to take jednoduche nie je..

cestovatelkaandrea
20. jún 2016

@rybca
@ervenka my sme na vypocet prispevkov nepotrebovali ziadneho extra ekonoma. presne ako pise @ikke po zadani nasich prijmov na belasting stranke sme hned vedeli, na co mame narok a na co nie...

ervenka
30. jún 2016

ahojte. Zbierate tiez dinosaurov z AH? Mame na vymenu: 8,10, 12, 13, 30, 46, 48, 49, 59, 61, 65, 66, 72, 87, 91, 96, 118, 125, 129, 136, 142, 147, 150, 156.

Este potrebujeme: 14, 20, 24, 31, 32, 40, 75, 82, 84, 85, 93, 95, 109, 121, 124, 138, 148, 155

ikke
30. jún 2016

@ervenka nemate na FB skupinu na vymenu takychto veci vo vasom okoli? ja som takto povymienala u nas v 15-tisicovej dedine a uz mame album plny 😉

mam pripadne pre teba (ak nezozenies blizsie) 24, 40 a 155, zajtra este dostanem nejake dalsie...

ervenka
30. jún 2016

@ikke nemame. teda aspon o tom neviem. Nasla som len toto.
https://community.ah.nl/breng-de-dinos-leven-60...

update: potrebujeme 14, 20, 75, 84, 85, 95, 109, 124, 138, 148, 155
cisla na vymenu sa nemenia

cestovatelkaandrea
1. júl 2016

@ervenka kuknem doma ci nemame. syn potrebuje, 5; 107 a 148.

ikke
1. júl 2016

@cestovatelkaandrea
@ervenka
zeny, mam tu 2cm kopku prebytocnych dinoplaatjes, ale z vasich cisel tu mam iba 138 a 155 😨

ervenka
1. júl 2016

@cestovatelkaandrea zajtra pride nakup z AH. Som zvedava, ci dostanem aj nalepky. dam potom vediet. 😉

cestovatelkaandrea
2. júl 2016

@ervenka doma mame len tu 84

ervenka
2. júl 2016

@cestovatelkaandrea dakujem, ale kamoska mi uz poslala. 😉