Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
18. dec 2014

@rybca oki, neboj my sa nerusene vytratime aby ste sa mohli potom venovat dalsim hostom. kedy ale potom pridete aj vy ku nam na navstevu, hm? mali by ste to stihnut este pred porodom 😉

rybca
18. dec 2014

@cestovatelkaandrea no vsak to mame este cas sa dohodnut...🙂))))

michelle22
18. dec 2014

@ervenka vdaka! Tym som si nebola ista 🙂 ale uz som si to aj ocekovala u kolegyne. Vdaka este raz

cestovatelkaandrea
23. dec 2014

Baby vsetkym vam prajem stastne a vesele Vianoce a uspesny Novy rok.... Zas vas budem otravovat po Novom roku 😀 😀 😀 dovtedy off line 😀 😀

rybca
23. dec 2014

to dole zelaju Laci, Katarina, Matyas, Julia a Anna..🙂

leonii
24. dec 2014

Baby prajem všetkým krásne vianoce a štastný nový rok. Nech sú detičky zdravé,mm poslúchajú a nech sa Vám splnia nejaké tie želania 😀

ervenka
24. dec 2014

Vesele Vianoce, stastny 2015 zelame a pozdravujeme zo Slovenska. 😉

leonii
3. jan 2015

Tak čo baby ako ste prežili Vianoce a Nový rok? Mi sme dali takú kvalitnú flákačku v posteliach a sme len vegetovali a hrali sa a jedli. Super sviatky 😀 😀 A najlepšie je že som odolala náporom svorky a nešli sme k nej takže sme to mali fakt na 1 z hviezdičkou 😀 😀 😀

palinkova87
5. jan 2015

@leonii ja som na novy rok tiez vegetila🙂)))

ervenka
5. jan 2015

@leonii my sme boli v ZA. Vsetci pohoda, len ja chora ako nikdy predtym... Takze mamina sa o mna starala, obalovala ma ako taky kolac... Drobcovi sa najviac pacilo pecenie kolacikov, mm zase sneh. Skoda,ze najviac snehu napadlo, ked uz sme odchadzali. A tu v Nl, ze vo stvrtok sa nas+susedov niekto pokusil vykradnut... Smola- suseda policajtka, o 3 domy dalej tiez policajt. 😠

leonii
5. jan 2015

@palinkova87 Super nie? Mi sme z mm celé sviatky vstávali o 10-tej a decká nás normálne nechali,ale potom sme nevedeli v noci zaspávať tak sme nastavili na dva dni budík na 8-mu ale potom sme si povedali že je to blbosť a sme si užívali vegetovanie v posteli 😀 😀 😀

leonii
5. jan 2015

@ervenka Júj tak s tou chorobou je mi to ľúto,ale tak sa Tvoja mamka postarala a to je dobre. Tu sa jeden deň snažilo snežiť,ale po hodke to sneh vzdal a mlada plakala, že chce stavať snehuliaka a nato svokra volala a jej povedala že u nej je vela snehu že má prísť a to bol ešte len rev 😖 .No a ten pokus o krádež tak to je sila by som sa bála každého šuchnutia,super že máš susedou policajtov. Asi aj mi máme jedného,lebo som ho tu videla pár x prísť ale kto vie? No máť taký ten dom na samote asi mám 3 psov a ostnatý drôt

palinkova87
5. jan 2015

@leonii hahaaa...my od piatku sme nejak predlzovali skor o 9tej,potom 9:30 a vcera do 11nastej:D

ervenka
5. jan 2015

@leonii ja sa nebojim. Radsej nech zoberu veci ako nas... MM povedal "To su este ludia, kt. si myslia, ze mame poklady? Ved ziaden poklad okrem nasej lasky nemame." Mamina na obalila- dutiny- klasickou bravcovou mastou, na to obklad a na to este vyhrievaci vankus... Celkom dobre to vonalo. 😉 To je stary recept na priedusky...

palinkova87
5. jan 2015

@ervenka ty kokso... fakt super,ze.susedia policajti..my mame tiez hned oproti policajta... my sme chceli na sk tak sme si aj kamery kupili.. ale na sk sa.neslo...mnooo

leonii
5. jan 2015

@palinkova87 Ako u nás je nezvyky vstávať tak neskoro,lebo deti boli taký hlučný a hlavne hladný no odkedy sme v NL tak starší sa tak trošku zmenil a akoby dospel. Ráno sám od seba naloží umývačku a spraví kávu do automatu a to je súúúúúúúúúúúúúúúúúúper. Len nech mu to vydrží. Inak mi sme ešte dnes doma,lebo učitelia maju dnes školenie takže dnes je posledný deň a mm už zarezáva 😀

leonii
5. jan 2015

@ervenka Juj ako jasné,že nech si vezmú všetko ja sa zas bojím, že by chceli kradnúť ked by so bola doma. Ja som maniak na kriminálky tak mám živú predstavivosť. Veci sa dajú nahradiť ľudia nie. No o tej masti som počula moja svokra dáva husaciu a tu mam aj v chladničke a chvala bohu zatial nebolo treba ju vyberať. Ale už si zdrava hej? a čo bábo? Už viete čo to je či sa necháte prekvapiť?

cestovatelkaandrea
5. jan 2015

Cafte, tak my sme sa mali super. 23-tieho som dostala brusnu chripku, z ktorej som sa reparovala az do 27-meho. ale inak v pohode 😀 Potom to uz bolo OK a 29-teho sme usli do nemecka na hory aby sme si uzili sneh. Bolo ho dost a decka boli zlate. To spanie ani nekomentujem. Ked som sa rano zobudila o deviatej, tak som normalne neverila, ze ma Kilian nechal tak dlho spat. No a teraz uz zarezavame v robote, Damian sa strasne tesil do skoly na deti a Kilian ako vzdy strasne plakal. Takze prvy tyzden bude takyto asi cely.
Inak som aj celkom rada, ze je po sviatkoch, hura do rezimu, sportovania a zdraveho jedenia, lebo v Nemecku som si teda dopriala.

ervenka
5. jan 2015

@leonii zdrava nie som, ale aspon ma uz tak priserne neboli hlava- ale aj tak smer huisik, pre istotu. Kedze vela kaslem, ditko kope trosicku menej... Nevieme, ani nechceme vediet, co to bude. Na otazky co to bude, hovorime- DIETA. 😀

leonii
5. jan 2015

@ervenka Jéj dobrá odpoveď. Hádam budeš čoskoro zdravá,nech si v klude užiješ tehuľkovanie 🙂 🙂 😉

palinkova87
5. jan 2015

Haha teraz akurad Palimu volala.s.kraamzorg,ze.su.nove podmienky nejake,ze musim mat 70cm postel vysoku zabradlie na schodisti...omg..:D a teraz pozeram ved uz 30tyzden som ...ale.to fakt uz rychlo ide..

cestovatelkaandrea
5. jan 2015

@ervenka joj babula, ty sa hlavne uz vyzdrav v novom roku. uz ta to strasne dlho lame... nech ste zdravi vsetci, ty aj babulo a Danko s manzelom 😉

cestovatelkaandrea
5. jan 2015

@palinkova87 pravidla sa stale menia ... s tym nic nenarobis 😉 a fakt ti to rychlo ubehlo. uz len necelych 10tt, teda u teba aj menej, lebo budes rodit skor nie?

palinkova87
5. jan 2015

@cestovatelkaandrea no veru nic.nenarobim:)))) este.dobre,ze zabradlie uz mame spravene 🙂))) haha...to som ja.chcela tak.ci tak...:D no ale 70cm postel vysoka??? Zoberem detim detsku haha:D ta je taka vysoka:D no veru ja to mam za 8-9tyzdnov

ervenka
5. jan 2015

@palinkova87 70cm- to je uz davno, ziadna novota 😉 daju sa prenajat podstavce pod postel huiszorgwinkel, alebo tam kde predavaju zdrav. pomocky, mozno by aj verlos. vedela poradit. pokial je postel velka a nemotorna tak napr. 2 alebo 3 matrace na seba- ale to velmi stabilne nie je, pocula som aj o tom, ze si dali pod postel bednicky od piva, ale pokial je postel tazka, neviem, ci by to ten plast vydrzal.

cestovatelkaandrea
6. jan 2015

@palinkova87 ja som sa s mojou kraamzorg dohodla, za ziadne podstavce pod postel nebudu. bola mila a dost to chapala. a ked ju prisla skontrolovat jej sefova, tak som jej jasne vysvetlila, preco sa podstavce pod postel nedavali a ona s tym tiez problem nemala. sice som ich mala doma pozicane ale v zivote by som ich nepouzila. ked som ich mala pri Damcovi ledva som z postele zliezla. skor to pritazilo ako pomohlo.

ervenka
6. jan 2015

@cestovatelkaandrea moja mama to volala "vystup na kotkodak bidlo". 😉 od huisika som dostala mnamku- ATB na 7 dni. Ak mi ani to nepomoze, tak mi zoberu krv, ze co mi je. A drobec ked kaslem ako tuberak- mama gaat het? Mama ziekjes... 😉

cestovatelkaandrea
6. jan 2015

@ervenka ale ono to bolo fakt s tymi podstavcami na hoho... my sme ich dali pod postel aj tesne pred porodom a to som sa ledva na postel vystverala s bruchom. a potom po porode taka ubolena opat sa stverat.... NIKDY 😠 a porodna baba ma aj tak nikdy v posteli nekontrolovala ale dole v obyvacke, kedze nechcela aby som behala hore dole do spalne a pod gaucom sme podstavce nemali. takze asi tak. ked chces rodit doma, tak to berem, ze tie podstavce su fajn ale inak v nich vyznam fakt nevidim.
No tak dufam, ze ti teraz tie ATB zaberu, lebo uz si fakt dost dlho chora. dufam, ze to nie je nejaky bacil, ktory sa ta drzi ako svina. a babo v brusku OK? Inak Danko je zlaty s jeho hlaskami 😀

ervenka
6. jan 2015

@cestovatelkaandrea babo je oki. huisik povedala,ze to vyzera na bakterialnu infekciu.. Bleeech. Drobec toho nepovie vela, ale obcas tie jeho poznamky stoja za to. Babku vola gagka, a ona ho naucila povedat, ze DAniel je frajer- "Dede fajer", (pomahal pri peceni kolacikov a tak, tak si zasluzil....) neviem co ho to napadlo, ale ked sme isli prvy krat ku sestre na navstevu uz od dveri krical, ze mama buik bibi... 😀

palinkova87
6. jan 2015

@cestovatelkaandrea takze ked to nebudem mat a slusne.sa to vysvetli neni problem stym