Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
16. dec 2012

@vever1 tak nech malu rychlo vyzdravia, drzim palce 😉

jarunice
17. dec 2012

@vever1 přeju, ať jste brzy doma, nějak si nedovedu ani představit takovou bezmoc, že nemůžeš dítěti téměř pomoct :(

@zuzskabluzska kdyby ses dostala do Amsterdamu, nebo Edamu, tak ti jí dám za symbolickou cenu, jednak mám dvě, a Olík už stejně smrká sám.. ale určitě můžu jen doporučit, ty balonkový odsávačky jsou na nic. úplně na nic.

@lexxie_holandsko zas tak moc vína to nebylo 2 skleničky denně, ale než jsem napekla chalupu a cukroví, tak jsem začala v 10h.večer a skončila ve 3 ráno..no hlavně, že je hotovo ;) no ty vánoce v čr docela závidím, jela bych taky, hlavně kvůli sněhu a lyžování! tak si to moc užijte!🙂

ervenka
17. dec 2012

6 dni do odletu, prezila som zaujimavy vikend. Obaja moji chlapi chori. Velky chlap- celu dobu v posteli, maly chlap na mojich rukach. V noci kratuch chrapal, cez den mu pod nosom tancuju zelene prisery, kasle. cez den ziadna horucka, kazdy vecer 39. Nechuti mu jest, aspon ze pije caj. Vyzera to tak,ze ked budeme na SVK, pojdeme za homeopatom- nieco na posilnenie imunity. Danko bol naposledy chory 14,11.- vtedy ten norovirus. Uvidime, ako tento tyzden pojde. A inak, v piatok sa stal hroooozna 😝 vec- zabudla som polspatje- ci ako sa vola karticka z nemocnice (velmi povinne pri odbere krvi) ked som bola darovat krv- sestricka to patricne okomentovala, a vyblaznila sa mi na ruke- 3x musela opakovat vpich. Teraz mam modrinu ako riadny narkoman. 😝

lexxie_holandsko
17. dec 2012

ahoj, tak dneska fakt super den, rano jsme se byli rozloucit s peutergym, ale ujel nam bus, tak pesky..loucilo se nekolik deti, mylslim 3 a 1 holcicka slavila narozeniny..No zuza se prejedla rozinek, chteli to vsichni udelat zdravejsi, ale 3 krabicky rozinek taky nepomuzou..taky jsme meli 🙂

Odpol. ve skolce a pri vyzvednuti Edika vybehla ucitelka ze skolky, at si zuzu odvedu, ona se jim tam pocurala a pry byla strasna, neodpovidala na dotazy, odhanela deti, vubec nekomunikovala no a ucitelka to chce probrat 😒 To je vesele tyden pred koncem..No jeste jsem ji zapomnela dat nahradni kalhoty, ona se ve skolce nepocurala uz nepamatuju, tak ji nemeli do ceho prevliknout..Doma opetovne cca 3x prujem, tak se obavam, ze zase chytla strevni chripku, nebo to muze mit z jidla? No uz se to tahne s prestavkama 2 tyden..fakt radost.. No mozna deticky vyciti, ze tady nejsem uplne spokojena, rano jsem teda pekne nadavala, kdyz ujel ten bus..tak se budu muset kontrolovat 😒

Ervenko, tak preji rychle uzdraveni, snad to zvladnete a teda sestricka silena, to te lituju. Mne prislo, ze tady jsou vzdycky celkem prijemni, ne prehnane, ale urcite ne neprijemni, jako nekdy v CR u dr. jsou..

@jarunice tak to jo, ale stejne je chaloupka hezka, teda mas energie, ja po vecerech uz nedelam skoro nic..krome tenhle tyden budeme balit a delat rozlucky do skolky atd..

vever taky preju, at je mala brzy v poradku, jak dlouho tam budete muset byt??? Snad vas brzo pusti..

cestovatelkaandrea
17. dec 2012

@vever1 ale na hovno to zvladam. stale mi je do revu ked idem do prace. Dnes bol Kilian na 1.5 hodiny na skusku v skolke a opat som plakala. No proste des. Akosi to teraz viacej prezivam. Mam pocit, ze teraz som pri detoch viacej uvolnena ako pri Damianovi. Pri nom som bola zo vsetkeho prekvapena, nevedela som co robit. Teraz vela veci berem viacej v pohode a aj preto znasam odchod do prace horsie. Ale co narobim. A k tomu este dom, takze padam vecer dole hubou. A vy ako? Uz troska lepsie?

rybca
17. dec 2012

@cestovatelkaandrea ked to citam, som rada, ze mam taku pracu aku mam...:( ja si neviem predstavit, ze by som babatko takto skoro musela odkladat do skolky..:( aj cholesterol total a zly uz mam dobry..🙂 este musime doriesit dobry cholesterol a trygliceridy, ale dufam, ze to uz bude len stravou upravovane..🙂

vever1
17. dec 2012

@cestovatelkaandrea no ja budem revať asi tiež. Už teraz sa toho desím a to nám ešte 3t :( neznášam tento systém. Od takého malého bábätká sa nemá odchádzať :( už sa máme lepšie. Od dnes sme už odpojení od kyslíka a keď takto super zvládne aj noc tak nás zajtra pustia domov 🙂 len ten kašeľ je hrôza :( a vraj to ešte písať týždňov potrvá :/

@rybca jeeeeeeeeeeej čo to vidím? Tak konečne sa podarilo :D gratulujem :D

Lexi to teda poteší.:/ dúfam že to zuzke skoro prejde.

Ja idem spať. Teda aspoň sa pokúsiť lebo už som sa tu 3 noci nevyspala:/ už nejem z posledného. Dnes som aj sestričku ráno porodila nech mi prebalí a umyje Emmu lebo mne bolo strašne zle. Som sa bála že odpadnem :(

rybca
17. dec 2012

@vever1 dakujem, este to nie je potvrdene lekarom, dali termin az 11.1., ale tak tri testy od dvoch znaciek su pozitivne a testy na progesteron hovoria, ze ovulacia prebehla, tak hadam sa zadarilo konecne a dotiahneme to do uspesneho konca..🙂

lexxie_holandsko
17. dec 2012

@vever1 tak preji , at vas pusti domu a mala je zdrava..i zbytek rodiny
a na kolik dni v tydnu se vracis do prace, asi je rozdil dat dite do jesli treba den v tydnu a jine je 4 dny..
System mi prijde taky kruty, alespon par mesicu by teda mohli prihodit, 3 mesice je fakt hrozne malo..ale co vidim v okoli, tak deti do jesli davaji tak na 1 den a zbytek resi treba rodice, tchanovci, tatinek..to ovsem taky neni idealni, synovec z toho byl tak zmateny, ze se kazdy den ptal, kam to odpoledne pujde..to uz byl ve skole. Fakt nevim, ceska materska je moc dlouha, ale holandska zase moc kratka

lexxie_holandsko
17. dec 2012

no holky alespon mate praci, mne na kurzu rekli, ze administrativa je hodne..ale hodne spatna, na 1 misto 200 uchazecu, pry je to lepsi ve zdravotnictvi..ehm..uplne jiny obor

lexxie_holandsko
17. dec 2012

@rybca gratuluji a drzim palce na uzv, tady opravdu s nicim nepospichaji, myslim, ze prvni kontrola tak v 8 az 10 tydnu?

jarunice
17. dec 2012

@palinkova87 no s tím autem ... je tu nahlášený jen přítel, já jsem stále v čr a sem jezdim "na dovolenou" příští červenec mi končí mateřská,takže se stejně vracím zpět, protože nevím co bych tu dělala za práci bez dobré holandštiny, a přítel se za mnou vrátí asi až na konci září, aby dodělal aspoň dva roky. Ale auto je napsaný na mě na českých značkách..

jarunice
17. dec 2012

@cestovatelkaandrea hm, tě obdivuju, všechny, které musíjít do práce a nechat takhle malý miminko někde...možná taky plačeš, že máš ještě rozhozený hormony od porodu... si pamatuju, že já jsem tak ještě půl roku po porodu občas zaplakala i u dojemných zpráv 🙂
@lexxie_holandsko co to je ty rozlučky? jako před prázdninama zimníma?jak dlouho tady jsou?
Večer energii už taky nemám, proto si dávam to víno 😀 aby to ještě trochu šlo... s Olíkem nejde upéct nic- když se mu déle nevěnuju, tak začne rozbíjet a házet s hračkama a u pohádky taky dýl jak půl h. nevydrží., maximálně zadělat těsto na cukroví. Jde spát v 9h. večer, tak než poklidim tak fakt začínam v 10h. večer.

rybca
18. dec 2012

Dievcata, co je to za chorobu Watterplokken? Maju to vycapene v skolke, asi to tam sarapati, aj som si precitala co a ako, len si to neviem porovnat so slovenskou verziou.

miriamp
18. dec 2012

@rybca nasi dvaja to prave mali, kiahne 😉

rybca
18. dec 2012

@miriamp no super, uz len to mi teraz chybalo...:( a maly uz aj zacal kaslat, aky ste mali priebeh?

miriamp
18. dec 2012

woouw tehotna, gratulujem, az teraz som si vsimla, citam len letmo niekedy. mala si v detstve kiahne? ak hej, nemala by si byt ako tehotna rizikova skupina. no maly ako by ani nic nemal, bodiek nie vela, po tyzdni to u malej zacalo zaroven so zapalom ucha, vysoke horucky, velmi sa skriabala, bodiek nie vela a to iba do pol pasa, z toho na nose ale 5, aj na jazyku 3 😠 .....dost dlho nebola fit

rybca
18. dec 2012

@miriamp dakujem, no neviem naisto ci som ich mala, ale asi ano, pri nasom castom stahovani sa moja zdr. karta stratila a mama len hovori, ze som lala vsetky detske choroby, aj nejake jazvycky mam ako keby od toho, ci to zanechava nejaka ina choroba? v tomto som nemozna...:( ak to dostane maly tak mi nebude vadit, teda komplikacia popri vianociach ale inac radsej skor ako neskor. ci?

vever1
18. dec 2012

@rybca ak si uz kiahne prekonala tak sa nicoho neboj. tvoje babatko je chranene lebo mas protilatky 😉 my sme uz tiez kiahne mali pred svenovymi 2 narodeninami. on ich mal teda pozehnane ale nebolo to az tak moc ako som videla potom na nete. no a na zaciatku sa u neho nic neprejavovalo, len som si vsimla ked som ho davala vecer do vane ze ma nieco na chrbatiku a to uz bola prva kiahna. som pre istotu goglilana nete ci mam pravdu. a za par dni sa riadne vysypal. na tvaricke mal dost velke a si to aj skrabal tak mu zostali jazvycky 😖 no a som myslela ze to v pohode priebeh a potom dostal po 2 dnoch od prvej vyrazky vysoke teploty a bol 3 dni uplne KO 😖 potom to uz bolo lepsie ale napriklad sa mu rozburala cela imunita a 2 mesiace mi bol stale chory 😖

INAC MY SME UZ DOMAAAAAAAAAA 😀 😀 😀

vever1
18. dec 2012

@rybca uchalanov to ani velmi nevadi ked nedostanu aj ked je pravda ze sa lepsie kiahne zvladaju v detstve ako ked by ich mal dostat v dospelosti. a u dievcatiek je lepsie ked to dostanu kedze je potom babatko chranene v tehotenstve 😉 a hej kiahne zanechavaju jazvycky 😉

rybca
18. dec 2012

@vever1 no vsak preto, ze teraz sa mu to bude lepsie znasat ako neskor, no tak uvidime, vecer ho musim riadne poobzerat, len dnes to vycapili v skolke, tak to mozeme ocakvat pocas celych sviatkov..:( a budu tu nasi, takze to potom ziadne vylety, nic..:( na porazenie

vever1
18. dec 2012

@rybca no nasmu som prvu vyrazku nasla 5.1.2012 si to pamatam lebo to bolo hned po novom roku a to mal presne v ten den 10mesiacov 😝

lexxie_holandsko
18. dec 2012

ahoj, tak prazdniny se blizi, dneska jsem zase mela skoleni Eigen krach..tak jde do tuheho, ted uz si musime domluvit schuzku na gemeente, aby nam poradili, co dal. Bud studovat, pracovat, nebo vrijwilligerswerk. Teda musim rict, ze vubec netusim, co chci dal..coz byl smysl tohoto skoleni..ale dozvedela jsem se spoustu zajimavych informaci a mam kontakty..Dneska nam zase prisla nejaka pani z Antil vypravet jeji pribeh, jak tady zacinala. No lehke, to asi nema nikdo.

@vever1 Tak skvele, ze jste doma, hlavne, at jste v poradku
@jarunice rozlucky delame kvuli tomu, ze Zuzce budou v lednu 4 a konci na cviceni i ve skolce..Ja teda nikdy nevim, co dat..tak ozdobime nejake kolacky. Mlada si preje ruzovou polevu..ale dame i cokoladovou a neco na tu nasypu a dam detem balicky s nejakyma drobnostma. Ucitelkam jsem koupila svicku z wereld winkel, tak snad to bude ok..Jinak pred prazdninama vanocnima nedavam nic, max. kartu..pred letnima ano, hlavne pokud se meni ucitelka ve skole. Musim rict, ze vymyslet neco originalniho je nad me sily..minule jsme pekli susenky a zdobili a barvili krabicky..
Tak ty tu jsi jen do cervence, ale chapu te, s praci to nic moc neni, hlavne ted, taky bych se vratila..zase musim rict, ze tady u nas jsou lidi docela prijemni a je tu spousta ruznych organizaci, ktere pomuzou..to v Praze zase asi neni, ale tam to nepotrebuju 😀

@rybca taky doufam, ze jsi to mela, to snad prodelal skoro kazdy v detstvi?

rybca
18. dec 2012

tak mama vravi, ze som mala, tak super, tak teraz budeme cakat ci to dostane Mato, ci nie

jarunice
19. dec 2012

@vever1 držím pěsti ať se brzy douzdravíte! a máte krásný vánoce!
@lexxie_holandsko aha, a to úderem 4 let děti hned nastoupí do školy i v průběhu roku? nemají tady školní rok od září jako v čr? No a k tomu vracení... já jsem se s NL asi pořádně ani za rok a půl nesžila, hlavně mi tu chybí rodina a ti dlouholetí přátelé. Sice tu máme nové, ale asi to není ono..a stejně je na tom i ten můj, takže hlavní důvod je, že bysme se tu cítili asi dost vykořeněný 😒

@rybca lepší dostat dřív, ať to má za sebou...1. týden je to infekční a 2 týden by se to mělo uklidňovat, vím, že se to potírá tekutým pudrem, nebo Imazolem. Ségra koupila malinkej takovej overal, aby se nemohla tak drbat a neměla jizvy 🙂. My jsme bohužel ještě s Olíkem neměli, ale kdyby jste je dostaly, tak bych třeba přijela na návštěvu 😀

lexxie_holandsko
19. dec 2012

@jarunice jj. tak to je, ja myslela, ze to vis..deti nastupuji, kdyz jsou jim 4 roky, je jedno kdy v prubehu roku. Prazdniny jsou tu normalne letni i ostatni. Takze zuza nastupuje v lednu a bude pul roku a potom ma letni prazdniny. Taky jsem ze zacatku nechapala, ale je to tak.. No ja jsem si taky moc nezvykla, ale presun do Cech vypada nerealne.

rybca, tak skvele, ze jsi je mela, to se nemas ceho bat, i kdyby je Mato chytil

vever1
19. dec 2012

@jarunice dakujeme 😉 ako ti uz aj lexxie pisala deti tu nastupuju do skoly ked dovrsia 4 rok. ale ten prvy rok je len taky zoznamovaci a mozes ich este aj zo skoly na tyzden vybrat. az od 5 roku maju povinnu dochadzku . a o tom zvykani. no clovek si asi nikdy uplne nezvykne. 😖 mne Sk tiez velmi chyba a hlavne v takych obdobiach ako su teraz vianoce a ked si predstavim ze uz som tam nebola od minuleho leta a do dalsieho tam asi ani nebudeme takze to budu 2 dlhe roky (a to je pre mna uz strasne dlho ☹ ) ale zas ja mam tu uz novych priatelov a 2 deti a nl manzela, pracu, dom a na krku hypoteku 😝 tak to uz clovek 2x rozmysla ci by sa vratil aelbo nie. my sme jedneho casu chceli ist naspat ale s detmi je to uz horsie a mne sa uz nechce niekde zacinat odznova. ten 1 rok tu bol velmi tazky a veru nechcela by som to znova prezit. aj ked je pravda ze by sme sa vratili na SK alebo do CZ ale ja som aj mojmu mm vravela ekd som ja sla do NL tak on mal pracu, byvanie a keby sme isli niekam inam nemal by z nas pracu nik a to sa potom horsie zacina a nie uz v takomto case ako je 😖 takze ja som sa uz s tym zmierila ze tu zostanem a aj sa mi lahsie s tym uz zije. 😉 aj ked SK a moji priatelia a rodina mi neskutocne chybaju ☹

palinkova87
20. dec 2012

tak babuleeeeeeeeee bude princeznáááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jarunice
20. dec 2012

@palinkova87 no tak hurá! blahopřeju, budeš mít spojenkyni na ty tvý 3 chlapy 😀

@lexxie_holandsko ahaa, tak to je zajímavý.. a to během toho 1. seznamovacího roku pak probíhá to roztřizování na "pomalejší a rychlejší" děti do různých tříd? nebo jsem to blbě pochopila?

Včera mm přišel s nápadem, že by mohlo být teda druhý mimi, ale přemístíme se ještě na dva roky do Německa do Mnichova za jeho prací. Tak nevim co si mám myslet... 😔 😕

jarunice
20. dec 2012

@ervenka ať se brzy uzdravíte a máte pěkný Vánoce! Taky je Olík nemocnej, už do něj cpu paralenový sirup, protože homeopatika, ani můj tymiánový sirup ani cibulový sirup (mimochodem děkuji ervence a ekira za recept) nezabral... Ale ten cibulový sirup je fakt zajímavej, udělala jsem ho teda nakonec s medem a uplně jsem čučela kolik tam bylo do rána šťávy...malej se po něm může doslova utlouct...což moc nechápu, protože to smrdí jak bolavá noha 🙂

No a taky mě dneska Olík uplně rozštípl, zjistila jsem, že mě má pěkně omotanou okolo prstu... uloupl perníkové chaloupce střechu a začal jí ožírat 😀 tak jsem začala trochu křičet, že je zlobivej a on mi povídá: "maminko, maminko, nekřič, nezlob se na mě,... usměj se na mě,... buď na mě veselá..!"má neuvěřitelně provinilej výraz, ale směje se pod fousy...no nejde se na něj zlobit. Horší je, že pak mrsknul s hračkou a zas mi povídá usměj se a buď na mě veselá 😎