Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
22. apr 2013

@lexxie_holandsko ja maleho vobec nenutim. on sa doteraz nocnika strasne bal tak som to nesilila a cakala kedy ho to prejde. keby zalezalo na mojej mame tak by som ho tam musela priviazat uz v 1 roku 😝 ja som tiez za dozretie. ked teraz vidim na malom ze za tych par dni pekne uz sam chodi a sa pyta tak to je uz o nicom inom ako ho tam kazdy den posadit a nechat ho tam vysedavat aj 2 hodiny kym sa vycika. a potom sa vytesovat ze sa vycikal a ako on to uz chape. no sorry nechape len sedel a preto sa podarilo. ale to ej len moj osobny nazor. 😉 ja nikoho nesuidm, ked zacnu dieta aj v pol roku posadzat na nocnik. kazdeho osobna vec 😉 a ono ja ani nemam cas na take kedze chodim 3x do tyzdna do prace. Sven mal v sobotu zly den a v nedelu to uz bolo uplne nieco ine. sam sa pekne pytal a dokonca vecer ani plienku nechcel ked musel ist spat tak som mu zas musela vysvetlovat ze na noc este potrebuje aby nepocikal postel ked bude spinkat. no a rano bol uz o pol piatej hore a kedze nechcel spat isiel potom o pol siestej so mnou dole a pekne sa vypytal na zachod a este cakal kym som prisla s nocnikom. a taky naradosteny 😀 som nanho velmi hrda 😀 😀 a dnes musel do skolky tak sme sa dohodli ze mu dam plienku a ze aj ked je to spannend tak ze nech skusi sa aj tam vypytat ale ze ekd sa mu nebude darit ze to nevadi ze nabuduce to bude lepsie. tak som zvedava 😀 a dnes asi budeme musiet ist kupit darcek kedze uz ma vyse 20 nalepiek 😀

ikke
22. apr 2013

@vever1 ja som mu davala do skolky potom plienkove nohavice a obliekala ho tak, aby sa sam lahko vyzliekol, ked mu bude treba 😉 teda pred odplienkovanim nosil este rompersky, co sme samozrejme pri odplienkovani zrusili a namiesto plienky von a do skolky pl. nohavicky, plienky vlastne iba na noc

ikke
22. apr 2013

este ma napadlo - plienkove nohavicky kruidvat neodporucam - na boku, ako su spojene, tam strasne skrabu, maly ich odmietal... proti pamperskam nenamietal 😀

ervenka
22. apr 2013

Ahojte maminky. Dufam,ze ma nevysmejete: V sobotu isiel mm s drobcom sa dat ostrihat. Kadernicka chodi ku svokrovcom. MAleho nechcela ostrihat s tym ,ze do 2 rokov sa deticky na kratko nestrihaju. LEnze Daniel ma velmi dlhe vlasky, chcela som aby ho smikla tak na "depesaka" na bokoch malo (hlavne okolo usiek) hore o nieco dlhsie. Ja som to nevydrzala a cca 2tyzdne som ho vecer trosicku ostrihala, lebo uz ho vlasky steklili na krku a skrabal sa. Ona (podla slov mm) bola jemne vytocena, ze to co som spravila, ze na kratko sa nesmie atd. MM zostal zaskoceny, svokra bola ticho. LEnze napr. Sven @vever1 je vzdy na kratko od kedy ho poznam. Skor si myslim, ze bola leniva a netrpezliva aby aj naseho drobca ostrihala, tak sa vyhovorila. Asi pojdeme ku rovnakej ako chodi vy.
Takze ako to je, strihat, ci nie?

ervenka
22. apr 2013
rybca
22. apr 2013

@ervenka boze to co bolo za individum? ja myslim, ze je to len a len na tebe, ci dietko ostrihas alebo nie, ja som maleho strihala asi od jedneho roku, ked to bolo treba, ze mu uz isli vlasky do oci a tak, ku kadernicke sme isli az niekedy v druhej polke minuleho roka, cize po 3 rokoch, ked mali v skolke temu Kaper a uz ako tak tusil, co sa tam bude diat, a inac co sme aj chodili na gym alebo do speelzaalu ked bol Mati mladsi, tak vsetci chlapci tam mali kratke vlasy, ziaden nebol jak dievcatko, nestrihany, nic si z toho nerob, dokonca kedysi sa robievalo tak, ze ked malo dietko velmi jemnucke vlasky, tak sa uplne vystrihalo a ono mu potom zacali rast pevnejsie

lexxie_holandsko
22. apr 2013

@ervenka smarja koho to ma tchyne za kadernici? zuza se casto predstriha, nekdy to mi opravime a vypada to jeste lip a nikdo nam nic nerikal..jenom treba rekli, ze to uplne zarovnat nepujde, ze to trochu prostrihaji. Jak do 2 let se nema strihat, Edik uz mel ve 4 mesicich vlasy jak pankac, by to opravdu nevydrzel. To jsou zase nazory, radim , chodit jinam a usetris si nervy..

@vever1 tak drzim palce, at to zvladne, urcite jo. Na noc to u Zuzky taky neresim, u Edika jsme byli fakt pozde, to uz jsem v CR ani nerikala, ze mel plinu, tady to nikomu nevadilo. Jeste ted ho 1 za noc budime, ale uz by to snad vydrzel..Mama uz chtela vloni schovavat zuzciny pliny, jako aby to nikdo nevidel..to ji byly 3 a mela je na noc 😎
Dneska se mi zase zapricila, pres poledne neposlouchala, musela do skoly a utekla mi, tak jsem ji trochu vic vzala za ruku a tahla zpet..No to byl teatr. Brecela jeste ve tride a drzela se mne jak kliste. To zas bude odpoledne. Ona je bezva, pokud se nezasekne..co se zasekava celkem casto , tvrda palice. Edik si zase roztrhnul kalhoty, co mel dnes prvni den, jeste ze byly od Zeeman 🙂

lexxie_holandsko
22. apr 2013

jinak davam recept, pry to je strasna dobrota, akorat polohrubou mouku nemam

https://www.youtube.com/watch?v=Kl5DA_SeJak
palinkova87
22. apr 2013

Abhojte🙂 tak my sme doma z nijmegen🙂 boli sme s Tobikom na kontrole tak sa mu ta chrbtica velmi zlepsila.

rybca
22. apr 2013

Dievcata ako je to tu s prepichovanim usiek u dievcat? Kedy a kde sa to robi?

palinkova87
22. apr 2013

@rybca Toto aj mna zaujima stym prepichovani usiek🙂 bo moja mamina ide doniest nausnice ale kde sa to tu chodi?

rybca
22. apr 2013

@palinkova87 no vsak to, na SVK ti to spravia rovno v nemocnici po porode, ale tu nemam tusenia

miriamp
22. apr 2013

@rybca
@palinkova87 moja suseda davala dcere v klenotnictve nastrelit. ci to ale kazde klenotnictvo robi neviem.
tiez hovorila, ze jej nastrelili obidve usi naraz (dve osoby), aby bolo dieta menej vystresovane, lebo slecna sa trochu bala, aj ked sama to chcela. vy ak tam pridete s malymi babatkami, isto budu cumiet, lebo predsa, tu sa to nedava takymto malym. nasa tiez nema, no ak neskor bude chciet dame jej 😉

ervenka
22. apr 2013

@rybca @lexxie_holandsko Ja som rovno povedala mm, ze podla mna sa kadernicke nechcelo drobca ostrihat a preto sa vyhovarala.... Ona je cela zvlastna. Ale jedno ostrihanie stoji 10e, no tak neber to. No ja som to veru nezobrala... 😉 Pojdeme asi ku tej co ma @vever1 a bude klud. Sven je vzdy super ostrihany....

jarunice
23. apr 2013

@vever1 tak to docela závidím jak pěkně funguje malý na nočník, super 🙂 my máme pořád sem tam nehodu, ale mě včera Olík taky dostal...sám si došel na velkej záchod a volal pak na mě Mami, už čurám jako velkej tatínek 🙂 a na zahradě sám stáhne kalhoty a hraje si na hasiče, nebo mi čůrá na kytičky 😀 Ale pořád jak je někdy zabraný do hry, tak je mu to jedno a je to v kalhotech..:(

@ervenka v čr je standart nestříhat do 1roka a pak klidně, ale myslim, že to závisí jak kterýmu mimi rostou vlasy, protože kámoška z Brna musela v 7mi měs. malýho vzít strojkem a za 3 měs. ho musela stříhat zas, pač mu to hrozně rostlo. Já Olíka ostříhala v roce a kousek, měl jemný vlasy, řídký ale teď se to zlepšilo, možná tím stříháním jak psala rybca.

jarunice
23. apr 2013

@lexxie_holandsko tak tomu říkám vydařený den s dětma 🙂 ale myslím, že budu mít za chvíli podobné problémy s Olíkem jako ty se Zuzou. Nějak se poslední dobou hrozně změnil z batolete na kluka a chování taky... zkouší co vydržím, ale už to má dost promyšlený plány a když mu nevyjdou, tak se zabejčí a taky s ním těžký hnout.

vever1
23. apr 2013

@rybca
@palinkova87 no tu sa to tak skoro nedava. ja emme tiez dam az ked bude vacsia a sama bude chciet. co viem tak to robia tak okolo 6 roku. ked chces skor tak jedine asi na Sk 😉
@ervenka to ozaj blba kadernicka. to ja som svena dala strihat ked mal rok a krasne mi na tej stolicke sedel. a dovtedy som mu ofinku sama obcas strihala a aj pri usiach lebo to boli riadne skuty. a take ze deti sa do 1 roka nesmu strihat ako som aj od mami pocula a sa rozculovala ze to prinesie nestastie a bla bla bla proste somariny 😝 a emme budem musiet zachvilu tiez ostrihat ofinku a popri usiach lebo ona ma uz take dlhe vlasy 😀 a vsak kontakt na nasu mas. teraz co strihala minuly tyzden svena tak pytala 10.50 tak to ej este super cena a na zaciatku ekd ho len trosku podstrihla tak pytala menej. ale teraz sa uz s nim vyzabavala a on sedel a ani nemukol 😀

vever1
23. apr 2013

@jarunice tvoj je mladsi tak to ma este casu 😀 inak ja som vcera hovienka po zemi zbierala 😝 som umyvala riad a som ho riadne nepocula ze mi krical ze musi cikat ale mi to bolo aj zvlastne lebo cikal pred 15 minutami a tak som utekala k nemu a davali sme spolu rychlo gate dole a uz mu hovienko trcalo z ritky 😝 a kym sme dosli k serbliku tak boli dva na zemi ale vsak nevadi musi sa este naucit 😀 a on napriklad v nedelu sedel v pieskovisku a zrazu prisiel do vnutra ze musi cikat a pekne zadrzal az kym sme nesadli na nocnik. 😀

vcera mal inac v skolke suprovy den. ani rano neplakal sa normalne tesil a potom vraj aj vela rozpraval a ani sa velmi deti nebal a dokonca si sadol aj na nocnik, sam sa vypytal ale zrejme uz ho dala neskoro elbo sa nevycikal asi to dal do plienky ale povedala mi ze to ej uz velky pokrok ze sa vobec pytal lebo na zaciatku ma vela deticiek s tym problem. 😀

cestovatelkaandrea
23. apr 2013

@ervenka a to je akesi chore, ze deti nestrihaju. u nas v skolke chodi kadernicka strihat deti raz za mesiac. keby som chcela Kilianovi smyknut jeho haaaaro, tak mu ho smykne a hotovo. hlavne ze dostane za to 10 euri... pochopim, ked sa nestihaju babatka ale deti po jednom roku podla mna v pohode mozu. My sme dokonca Damiana strihali skor, ked mal okolo 10-11 mesiacov, lebo mal strasne dlhe vlasy a uz som sa na to nedokazala pozerat. Akurat, ze pri tom reval ako tur. Ale teraz je z neho model, pekne si sadne do kresielka a sedi celych 20 minut, co ho strihaju a geluju.

cestovatelkaandrea
23. apr 2013

@vever1 super to ide Svenovi s cikanim a kakanim. podla mna sa za kratku dobu pekne nauci oboje 😉
my mame opat choreho Kiliana, tak dnes letim o 11.30 k huisikovi, ze co s nim. v piatok mame ist do Nemecka svagrovcom na krst, tak musi byt dovtedy v poriadku, lebo inak si mozem susky fukat doma.

lexxie_holandsko
23. apr 2013

Tak ja byla vcera vecer s kamoskou v laznich. To byla parada. Chodime jen 2x max 3x do roka, je to dost drahe, ale mely jsme slevu a ona jeste poukaz. Skoro 4 hodiny ve vode s prestavkou do restaurace na piti a tortila chips 🙂 Clovek se citi uplne jinak. Jinak hubnuti nic moc, puvodni vaha ma vybitou baterku a nemam novou a nasla jsem jeste jinou vahu a ta ukazuje o dost min..bohuzel ukazuje pokazde jinak. Takze asi nebude moc objektivni. Jinak by se mi libila 😀

@jarunice no ona se nekdy chova jak mimino a nekdy zase desne chytra. Jsem ji obouvala boty a ona na mne..takhle to nesmis delat, ten konec boty musi jit ven..strasne dulezita 😀 pak mi predvedla, jak se to dela spravne.. Jj. on ten prechod z miminka do batolete a vzteklika je rychly, alespon u nas uz mezi 1 a 2 rokem..Ma to i sve vyhody, myslim, ze je dost sverepa a neni treba ji nijak motivovat.
Kolik je Olikovi? Skoro 3? Chodi tady vlastne do skolky?

Edik dneska zase, ze ho boli bricho, uz to par mesicu nerikal. Predtim to byla hlava 😒 Ucitelka ho chvali, deti ho snad nesikanuji, tak ja nevim.. Jestli se mu nechce do skoly, ale budou prazdniny, tak musi vydrzat

lexxie_holandsko
23. apr 2013

@palinkova87 slysela jsem nazor, ze je lepsi nechat nastrelit, nez klasicky pichat. Je to rychlejsi a asi min drastictejsi? Chces male dat pichnout ouska? Tady se dava asi pozdeji? V CR hned ve 2 mesicich, nase Zuza jeste nema, ale ted si je zada, tak asi nechame.

vever1
23. apr 2013

@cestovatelkaandrea a co je zas Kilianovi? dufam ze nic vazne a ze to rychlo prejde a mozete ist do Nemecka. ja radsej nepisem o nas lebo porieknem ... inac musim pochvalit emmu ona sa uz presuva dozadu 😀 😀 😀 😀 sa vypne na rukach a odrazi sa a takto sa pohybuje. no podarena je. som zvedava kedy zacne aj dopredu a uz potom mozem vsetko zas skryvat 😝
@lexxie_holandsko no tak to ti suprovo bolo. aspon na chvilu zmena a oddych 😀 a edik to veru neporadim, ono to je tak ze clobek ani nevie ci si vymyslaju alebo ich naozaj nieco boli. u nas zas sven hovori ze sa boji a niekedy mam fakt pocit ze si vymysla len aby ziskal pozornost alebo aby s nim niekto zostal vecer v posteli. 😖 a uz 2 noci zas k nam prisiel do postele. a uz nespi a ked ja musim o 5:30 vstat z postele tak musi ist so mnou dole. je v poslednej dobe na mne strasne zavisli. vecer do postele len so mnou, rozpravky citat len ja a rano ked idem do roboty tak ma nechce pustit a place ze ide so mnou 😖 a to 17.5 odlietam s emmou na vikend na sk tak sa uz toho obavam ako bude plakat ze aj on chce ist 😖

ikke
23. apr 2013

@rybca
@palinkova87 mne sa mari, ze som u nas v klenotnictve citala, ze od 4 rokov (prepichovanie usiek). holandanky to vacsinou nechavaju na dcery az ked si zapytaju, co je vlastne zvycajne tiez v tom veku 😀

rybca
23. apr 2013

@ikke no uz som sa pyatala nasej opas a jedno klenotnictvo to robi od 1 roku, ale je to divne, ze to maju takto ohranicene

lexxie_holandsko
23. apr 2013

@ikke to je typicke holandsko, nechat deti rozhodnout 😉

ervenka
23. apr 2013

Hehe, dnes vecer mal MM prvu lekciu Slovenciny. A je z toho madar. 😀 Hned im dala aj gramatiku, pritomny+ minuly cas BYT a MAT. najvacsie problemy mu robi vyslovit stvrtok a sneh. Pekne vie povedat "Nerozumiem. Este raz" 😉

lexxie_holandsko
24. apr 2013

ahoj, tak se jdu nechat ostrihat a obarvit..ale pouze prelivem. Mam uz od 18 meliry a vlasy byly tak ponicene, ze toho asi na cas necham. Hlavne teda konce byly hrozne vysusene. Ted mam barevny sampon,ktery se smyva a je to lepsi..jsem zvedava.
Jinak Edik jde dnes poprve na tenis, hrozne to chce, tak jsem fatk zvedava

@ervenka coze na prvni lekci uz pritomny a minuly cas..to jedou jak rakety 😀 To musi mit pekne pomotane

@vever1 no vidis, jaka je Emicka sikovna, se ti za chvili rozleze potom rozbehne. To docela pospicha, kolik ji je 🙂
Sven to urcite zvladne, je dobry, ze uz si rika sam. Obcasne nehody jsem neresila jeste hodne dlouho.

vever1
24. apr 2013

@ervenka moj sa zas vytesoval ze zatial je to prenho lahke tak som zvedava 😝

@lexxie_holandsko no ma 6m a 1 tyzden 😀 a veru sa nejak ponahla. Sven v jej veku sa vedel obratit len na brusko a ani tam vela nevydrzal. to zas ona len na brusko a potom kuka na vsetky strany otaca sa o 360°, na chrbatik spat a uz sa aj posuva dozadu. je to zlate ale nemusela by byt tak rychla to zachvilu budem musiet vsetko poskryvat a prehodnotit ake svenove hracky mozu zostat a ktore na cas musia ist z dosahu 😝

jarunice
24. apr 2013

@vever1 mladší možná je než Sven, jenom problém mám s tím, že mi ho nevezmou od září do školky, když nebude umět chodit a říkat si sám :( to je na českých a asi i slovenských školkách blbé, plínky a dudlík prostě děti nemůžou mít. Dokonce mi teď přišlo mailem poučení ze školky kam ho přijali, co všechno děti musí umět, aby je přijali a že mají právo během 1. měsíce dítě vyrazit, pokud nebude splňovat požadavky na oblékaní, toaletu a začlenění do kolektivu.

@lexxie_holandsko no ty lázně bych si taky dala 🙂 ostatně i kadeřníka.. taky mám pořád melíry a teď je to děs, jak to mám odrostlý, čekám ale vždycky do česka, tak jedu 1.5. tak se těšim. Tady se mi za to nechce dávat tolik. No a Olíkovi jsou skoro 3 roky a do školky jsem to nějak zavrhla, byla jsem se podívat i tam jednou byl, ale po hodině mi učitelka volala, že děsně řve a domluva žádná, tak jsem to uzavřela s tím, že půjde po návratu až v česku. Pravdou je, že ty prachy na školku taky zrovna nepřebývají, tak je radši šetříme na větší bydlení do čech.