Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
21. máj 2013

@ervenka diki, kuknem. ja mam Anouk rada. 😉

cestovatelkaandrea
21. máj 2013

@rybca Kati Damianovi rozky strasne chutia. musim napiect, lebo povedal, ze mu to chuti viac ako chlebik a dobre sa mu to papa. Chcela som ich piect vcera, ale boli sme druk s dlazdicami pred domom. Uz mame takych 85-90% hotovych. Takze dnes uz by sa hadam cas nasiel.

cestovatelkaandrea
21. máj 2013

😀 Zajtra dalsia kontrola na CB kvoli Kilianovej vahe a kvoli tomu, ze bol nepokojny pri kontrole oci 😀 😀 som zvedava, co nove sa o nom znova dozviem 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
21. máj 2013

@ikke 7 cukiet mi pekne vyslo zo semiacok, takze sadim pred dom 3 alebo 4 do velkeho kvetinaca. este sa mi ujal jeden patizon a jedna velka tekvica, takze zvysok pojde na spad do zadnej zahrady. len dufam, ze mi to kacky nevyzeru, lebo ich vyplieskam s lopatou a budu na veceru 😀

rybca
21. máj 2013

@cestovatelkaandrea tak to som rada, a fakt s nimi nie je az taka robota, len sa musi cakat, ale tak ked si doma, tak sa to da..🙂 no ak teta na CB povie, ze by mal Killian pribrat, tak ten ocny test spravte vy jej..🙂))

cestovatelkaandrea
21. máj 2013

@rybca ved skusim a potom ti dam vediet. ale fotky si porobila super.
Volali mi z poradne, ze zajtra termin rusia, lebo dr. je chora a nema ju kto zastupit. tak vraj preberu cely planning na zajtra a potom mi zavolaju kvoli novemu terminu. som im povedala, ze kludne mozem prist az ked bude mat drobec tych 11m kedy ma byt dalsia kontrola. sa len zasmiala tetula na druhom konci. ale vraj mi rychlo daju vediet, ze kedy tam mam prist. tak cakam 😀

ikke
21. máj 2013

@cestovatelkaandrea pockaj, a poradnu v 9. mesiachoch ste uz mali? (je v 6., 7,5. a 9. a az potom v 11. 😕 😅) aj ked my sme kvoli kiahnam 7,5-ku vynechali 😀

ervenka
22. máj 2013

@rybca to co je za organizacia post? Ved to je chaoooos. 7.5. som napisala email, ze chcem dovolcu 24-28 a sefino ma napisal do rozvrhu. a este k tomu aj v piatok, ked ja piatky nerobim! Zase neberie telefon 😠 A zajtra by som mala robit 2x ale to jednoducho nestiham. A rozvrh zase nebol v sobotu hotovi, prisiel az dnes spolu s postovymi vrecami. Vcera som prisla o 7 domov, 2 cele wijky. Na co mame teamleader, ked vobec nevie viest... A zaostava. NEch sa opovazi ma vyhodit kvoli tomu, ze zle naplanoval, tak fakt si spravime okruznu jazdu do Utrechtu. Ved to uz nie je normalne. 3 tyzdne do zadu sobota bola tiez zle naplanovana 3/4 Berkel-Enschot nedostali ziadnu postu. potom dalsia sobota 1oblast bez posty, minulu stredu som musela ja zaskakovat a to mi volal v ten den... Asi som niekomu len na srandu alebo co... Fakt nenormalne...

ikke
22. máj 2013

@ervenka nie je sefino tiez "uitzendkracht"? 😅
holandania nadavaju, ze odkedy posta prepustila dlhorocnych dorucovatelov a najima si uitzendkracht-y, ide to dole vodou 😕 a pritom je to asi presne naopak...?

ervenka
22. máj 2013

@ikke nie, nemyslim si ze je z uitzendkracht. Ale asi zjavne to ma vsetko na haku... Ibaze, ja fyzicky od zajtra nebudem v Nl, a som zvedava, kto spravi napr. zajtra 1 wijku. MM povedal,ze ak sa zajtra nedovolam, tak pojdeme osobne do postnl Tilburg,ak nepomoze, po navrate Utrecht. Fakt je toho dost. Najprv mi tu jeden taky nadava,ze holandanom beriem chlieb, ze alochtoon, teraz zase nahlasena dovolenka sa nekona, robim aj v piatok... Obcas sa chodia ludia stazovat, ze posta neskoro chodi, alebo je mokra (ked prsi) a co mam povedat? Takze oficialne- mijn excus, volgende keer beter... Ako taky fackovaci panak z kazdej strany.

cestovatelkaandrea
23. máj 2013

@ikke a to vy mate aky system? ja mam v knizke:
2 tyzden - kontrola sestra
1 mesiac - kontrola doktor
2 mesiac- sestra + ockovanie 1eDKTP...
3 mesiac- doktor + ockovanie 2eDKTP...
4 mesiac-sestra + ockovanie 3eDKTP...
6 mesiac-doktor
11 mesiac- sestra+ockovanie4DKTP...
14mesiac-doktor+ockovanieBMR...
1 1/2 roka-sestra
2 1/2 roka- doktor
3 1/2 roka- sestra+ockovanie5eDKTP

viem ze Damian mal konroly tak ako pises ale v Kilianovej knihe je to uz zmenene. my sme nemali ani tu kontolu v 7.5mesiaci ako ty ale extra termin 2 mesiace po kontrole v 6 mesiaci.

ikke
23. máj 2013

@cestovatelkaandrea mozno mate vy iny system 😀 v zelenej knizke je meranie "siedma kontrola v priblizne 9 mesiacoch" 😕 to vase je zvlastne, ze v 1. roku mate 5-mesacnu pauzu a potom do 1.5 roka zas kazde 3 mesiace...?
my mame 6, 7.5, 9, 11, 14, 18 mes, 2 roky, 3 roky, 3 roky a 9 mesiacov vystupna kontrola, tak ako su oznacene merania v groene boekje

vever1
23. máj 2013

@ikke
@cestovatelkaandrea aj my mame tak sito kontroly ako aj ikke. su rovnako ako boli v groene boekje tak aj v blauwe boekje

@ervenka no parada a co teraz urobis isdete prec ci nie? ja som ti prave prisla zazelat stastnu cestu 😖

ikke
23. máj 2013

spocitane, podciarknute, potvrdene: mame najstudensiu jar za 50 rokov...
http://www.knmi.nl/cms/content/113667/koudste_l...

ervenka
23. máj 2013

@vever1 jasne,ze ideme. Konecne som sa dovolala, aj to z mm mobilu. A bol ticho. Ani nepipol, povedal,ze ujuj, pretige vakanci. Asi pocul ako mm dycha pri mobile. Taketo nervy naoooooooooozaj nemam rada...

Takze sa preladujem na modul Enjoy the silense. Never let me down again... tralalalalaaaaa
ready to departure and take ooooooof. juhuuuu

cestovatelkaandrea
23. máj 2013

@ikke
@vever1 baby ja vam tu nasu zelenu knihu odfotim, nech mi verite. je to tam tak hned na zaciatku napisane a potom aj tie ich kolonky kde sa vypisuju miery, aj tam je to tak. nechapem preco to tak je, tiez ma to prekvapilo, lebo inak sme tam mali podla vasich kontrol byt uz mesiac dozadu, ked mal Kilian 7.5 mesiaca. No a teraz nam tu extra kontolu v 8 mesiaci zrusili a zatial nevolali. Tak ja fakt neviem, ci si CB robi podla regionov co chce. Ale asi by nemali nie? Ved sa ich opytam ked tam budem, ze preco je to v knihe zrazu ine ako pre vase regiony. Som zvedava co mi povedia.

rybca
23. máj 2013

@ervenka no tak to vy mate este vacsi chaos ako my..:( ja som v sobotu tak zurila, uz som mala vsetko urobene a kukam, ze este balicek, kuknem a tam asi 15 listov, kazdy z inej ulice a este 2 z okolitych wijok, aj som im napisala, bo prednedavnom prislo nariadenie, ze ti co sortiruju, maju vsetky listy a aj baliky pekne pridelit k ulici a nie len tak dat do roode boekje, ci baliky dokopy do inej tasky, tak to fungovalo asi tyzden, teraz je zase vsetko po starom...:( inac a co mas robit, ked vonku leje ako z krhly? clovek by si myslel, ze za tie staaaaarocia, co tu stale prsi si ludia na to zvyknu, ze maju mokru postu, a aj mne parkrat dochodcovia povedali, ze co tak neskoro s postou, tak som im povedala, ze to je normalny cas pre danu wijku, vsak ked je posta pripravena na druhu, tak ja ju nemozem roznasat doobeda, nie? no ale uz ten mesiac a nieco to nejak dobojujem, aj ked tento tyzden sa mi chodi nejak tazko, vsetko ma boli, taha, dufam, ze je to len prechodny stav, nechce sa mi ziadat o preradenie na inu poziciu na ten mesiac..:(

ikke
23. máj 2013

@cestovatelkaandrea asi je to reginalne, ono zas medzi 6. a 11. mesiacom sa toho tak moc neudeje, hlavne u "druhomatiek", ktore vedia, ako sa zavadzaju prikrmy 😉

cestovatelkaandrea
23. máj 2013

@ikke no mozno, len mi povedz cim je nas region taky speci, ze mame v knizke o dve kontroly menej.... jednoducho nechapem. ked pridem domov tak to zfotim nech kuknete 😉

miriamp
23. máj 2013

zelena knizka, modra..... kolko ich este je?....my mame bielo-oranzove.... 🙂

cestovatelkaandrea
24. máj 2013

@vever1
@ikke baby kuknite foto z knizky. vraj je to knizka GGD pre Midden Nederland
ja sa ich opytam, preco je to u nas inak ako vsade inde. Som zvedava co mi povedia. 😀

ikke
24. máj 2013

@cestovatelkaandrea my mame tuto tu zelenu 😅
http://www.hipenhot.nl/wp-content/uploads/2009/...
ale neviem, ci sme neboli jedni z poslednych, ci sa tato knizka este dava, lebo sa spojili s groeigids a pozeram, ze ta je modra...? 😉

cestovatelkaandrea
24. máj 2013

@ikke fakt divne. ja som si kedysi myslela, ze je to jednotne pre cele NL a ocakavala by som, ze aj kontroly na CB su jednotne pre cele NL tak ako aj ockovanie je pre cele NL rovnake.
Nevies ako je to nahodou s ockovanim na tetanus? Ja som bola ockovana naposledy ked som mala 14 rokov a vraj sa to ma na SR preockovat niekedy v rozmedzi 10-15 rokov. No kedze mam 31 a este stale ziadne preockovanie, mala by som s tym nieco robit asi tu v NL a nie cakat kym pridem na SR. Nevies ci tu ockuju aj dospelych proti tetanusu alebo to robia len ked sa stane nejaky uraz alebo nieco podobne...?

vever1
24. máj 2013

@cestovatelkaandrea to mate nejaku inu knizku 😝 my mame tu co @ikke ale uz modru. Zelenu mam pri svenovi. Modra je uz o nico zmenena. Je tam viac informacii podla obdobia vyvoja, mne osobne sa viac paci, len sa mi nepaci ze k zubom dali len maly obrazok a neda sa tam napisat kedy ktory vysiel ako to bolo u tej zelenej. je tam len miesto na prvy zub a prvu stolicku 😖 a dalej su tam take vecia ako familie boom a mozes si tam polepit aj fotky.
inac je to sranda ze vsade je to ine. ja som si tiez myslela ze v celom Nl je to rovnake. 😝

ikke
24. máj 2013

@cestovatelkaandrea netusim, ako je to s tetanom, ja som tusim bola ockovana este za CSSR 😅

miriamp
24. máj 2013

@cestovatelkaandrea my mame rovnake knizky "ik word groter" ale namiesto zelenej je oranzovo ladena, dokonca obsah je tiez asi iny, lebo mame kontroly aj v 7.5 aj v 9. mesiaci. aspon sa menej rozculis z tych mudrych tetiek na poradni 😀 😀

rybca
24. máj 2013

trosku mimo temy, ale stoji to za to..🙂

najnovsia perla nasho syna:

Este budem klein beetje hrat lego tuzoltoauto.

vever1
24. máj 2013

@cestovatelkaandrea ja som bola ockovana pred 9 rokmi ked sme s mojim mm isli do turecka.

@rybca xixixi co je tuzoltauto. to vidim ze ti pletie pekne 3 jazyky dokopy 😀 ja som dnes citala svenovi knizku a mi vravi vlk huilen 😀

rybca
24. máj 2013

@vever1 tuzoltoauto je poziarnicke auto po madarsky...🙂 a teraz este zacal pouzivat Hele, ako krtko a uz vymenil Ook za Taky..🙂 takze pletie do toho este aj cestinu..🙂

jarunice
24. máj 2013

Ahojte po delší době ale průběžně něco i přečtu, co se tu děje.. Měla jsem tu na týden mojí mámu s neteří, a bylo to náročný- nekdy jsem měla pocit, že máma je 3. dítě :/ no a pak jsem byla na 10 dní u ségry v praze hlídat dvojčata a neteř pač ségra byla na operaci břicha, tak nemohla moc zvedat ty mimina. A pak aby toho nebylo málo, tak mi máma volá, že nestihla ty muzea jak chtěla vidět, což se s dětma opravdu moc nedalo, tak že přijede jestě na další týden. Tak přijela, nic neřekla a vzala s sebou ještě svojí novou tchýni (jak se znovu vdala) a mojí nevlasní 18letou sestru. Tak náš malý domeček praskal ve švech a hlavně se Přítel skoro odstěhoval. Ani se mu nedivim 😀
@ervenka no s tím zmatkem v práci by mě asi pěkně srali...některý věci člověk překouše, ale čeho je moc toho je pak asi už fakt příliš :(