Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
29. jan 2014

@janinka25 SNOEIAFVAL je to, co odpilis v zahrade zo stromov, alebo aj cely strom, rozpileny zvycajne na maximalnu povolenu dlzku
BEST-tas om musela pogooglit, lebo to u nas v gemeente nemame: je to "boeken-elektra-speelgoed-textiel" cize knihy, elektronika, hracky a textil, ktore su vhodne na dalsie pouzitie (teda nie roztrhane, pokazene,...). preste to, co sa inak nazyva aj "kringloop" - recyklacia 😉

janinka25
29. jan 2014

@ikke oki dakujem, a ten BEST-to sa môze do čoho davat? aj do normalnych igelitiek ked mam nejaky stary textil alebo hračky? nevies nahodou

ikke
29. jan 2014

@janinka25 kde byvas? (ak nechces verejne, napis do IP) to moze byt rozne v kazdom meste, pohladam ti cez google. niekedy ti na to pride speci vrece do schranky, inokedy si musis vyzdvihnut speci vrece napr. v supermatkete a inde zas mozes dat do hocicoho...

cestovatelkaandrea
30. jan 2014

@ikke opat som sa vdaka tebe dozvedela nieco nove 😉

leonii
30. jan 2014

Baby som sa pýtala aj na šití,ale si vy budete vedieť nejaká stránka na látky ? 😀 😀

ikke
30. jan 2014

@leonii neviem, aku latku chces, ale vo stvrtok doobeda byva velky trh v zutphen a mavaju tam aj vela latok. a raz za cas byva velky "stoffen spektakel" v deventri

leonii
30. jan 2014

@ikke jáj díky boli sme v sobotu raz v Zutphene na tých trhoch a som tam videla nejaký stánok z látkami,len som nevedela či je len v sobotu sú tie trhy a hlavne som si nevšimla ceny,lebo som bola z drahým a on tým len tak preletel ☹.No látky také že na šitie šatočiek pre mladú 😀
No a ešte ja som sa na SK rada hrabala v sekáčoch,no tu som žiaden nevidela tak neviem či ani nemám hľadať či len ja som žiaden nenašla. Práve som uvažovala že v túto sobotu vezmem decka do mesta tak pozriem tie látky aspoň sa troška unavia a ja budem mať kúsok kľudu 😀 (tajne si to namýšľam ) 🙂 🙂 🙂

ikke
30. jan 2014

@leonii vo stvrtok byva vacsi trh, aj latok viac, len neviem, ci aj vela na saty... inak v zutphene som sa ani moc nestretla s obchodom s latkami, jediny co poznam je v arnheme (a jeden malilinky u nas v obci).
sekace su tu bud take velmi chic, kde maju len take fakt pekne vyberove saty (aj v zutphene je jeden taky - Cameleon) alebo potom v kringloopwinkel, kde maju od elektroniky a nabytku az po saty a hracky (2switch sa to vola tu v okoli), ale tam by som si asi nevybrala. jediny normalny sekac som stretla v arnheme.

inak co sa stranok tyka, daj do google "stoffen kopen" a klikaj 😅 aj ked bez holandciny to moze byt narocnejsie...

ervenka
30. jan 2014

kuk sem- zlava na niektore veci 50%- len tento tyzden- DETI. http://www.hm.com/nl/subdepartment/KIDS?Nr=2002412 a bez postovneho 😉

ervenka
30. jan 2014

@evikhav81 ako bolo- islo vsetko v poriadku? Ako sa mate? 😉

evikhav81
30. jan 2014

Ahojte,joooj,zabudla som tu 🙂 Adelka,3950g,51cm,cely ocko,myka sa zo spanku 🙂 ja sa citim sice pod psa,ale co uz,viac dakujem,uz neprosim,ale som stastna,ze je mala zdrava,snad bude len lepsie a lepsie 😉

leonii
31. jan 2014

@ikke Super,ďakujem za odpoveď. Pozerala som aj tie látkové trhy a už som zahlásila že 6.4 ideme do Deventeru tak sa smial že skoro zo stoličky spadol 😀 že odkiaľ to mám a ked som spomenula KOŇA tak mu bolo všetko jasné 😀 že MK má chápadla všade ako nejaká mafia 😕 Len škoda tých sekáčov ale si nájdem inú zábavku 😀

ikke
31. jan 2014

@evikhav81 gratulujem 😵

cestovatelkaandrea
31. jan 2014

@evikhav81 gratulujem, Adelka je zlatucke babatko. Dobre sa vypapala. Aka je? Dufam, ze vela spinka aby si si mohla dost oddychnut..

erique12
31. jan 2014

@evikhav81
srdecne gratulujem, krasnucka je🙂

rybca
31. jan 2014

@evikhav81 gratulujem, krasna dcerka, krasne miery...🙂))

@leonii urcite nejaky sekac je aj u vas, skus hladat aj pod nazvom kringloop..🙂

janinka25
31. jan 2014

@evikhav81 gratulujem vela zdravička🙂

evikhav81
31. jan 2014

som dnes nejak sestričkám v St. Elisabeth Tilburg vypálila rybník....celý čas malá nepokojná,vrtela sa,mrvila,keďže som samozrejme nemohla vstávať,tak zakaždým len niekoho volať...ale dnes som prvý krát vstala,vzala zavinovačku ešte spred vlády Márie Terézie,zatiahla som malú do nej,dala prsník,najedla sa,pustila a spí ako dudok...asi potrebuje cítiť to tesno,ako bola v maternici,snažila som sa to školeným nejak lámavo vysvetliť,kývali hlavou,ale či pochopili,to mi je fuk,ja si urobím ako chcem a basta fidli 😉 aspoň že už sa môžem ako tak hýbať,lebo inak neviem..................

miriamp
31. jan 2014

@evikhav81 gratulujem 🙂

ikke
31. jan 2014

@evikhav81 pohoda, mohli by to pochopit, ved aj tu sa predavaju "swaddle me" zavinovacky taketo
http://www.baby-dump.nl/index.php?page=product&...
😉

ervenka
1. feb 2014

Maminky, aj vam sa stalo to, ze vas SVK rodina jemne odstrihla- typu nezavolas, nic sa nedozvies? Pravidelne chatujem cez FB so sestrou, pravidelne (1x/tyzden) volam mame. A tak som sa nahodou len tak mimochodom dozvedela,ze 17.1. mamina nestastne spadla v meste- ze zakopla a spadla na zem. Modriny este aj na tvari- aspon to mi povedala,ale az tento piatok. No a dnes som sa dozvedala,ze svagor mal operaciu mozgu- spadol este v decemberi pocas lyzovacky-mal prilbu- a myslel si, ze si posunul stavce a ono sa mu spravila krvna zrazenina v mozgu. Ono sa to zvacsovalo, a uz ani nic nedokazal, tak sestra s nim sup do nemocnice- eeg, ct a neviem este co= operacia- dierka v hlave. je na JIS v Za. Myslim,ze by som mohla taketo veci vediet ked sa deju a nie az ked je po... Ci sa mam zmierit s tym ze 1300km od domu letia spravy pomalsie? out of sight out of mind?

leonii
1. feb 2014

@ervenka tiež to poznám, dve švagriné z rodinami sa odsťahovali do Nemecka a vzali zo sebou aj svokru zo svokrom.To by až tak nevadilo,ale presne ako píšeš ja zo svokrou denne scypujem a to že švagriná bola v nemocke viem len preto že sa preriekla druhá švagriná,len medzi rečou. Aj to že zmenila prácu a pod. veci.Hlavne že keď sa nám auto pokazilo a hneď som nereferovala tak bolo zle. Neviem prečo je to tak asi si myslia že ked je človek daleko tak aj tak nič nezmôže ☹ Teraz sme aj mi tu v Holandsku a ked sme sa stahovali tak sme nikomu nič nevraveli,len sme dali foto na FB a tak sa to dozvedeli a napodiv,ževraj boli radi že sa aspoň nestresovali že ako cestujeme a pod. No neviem či mam byť rada či nie 😒

ankanl
1. feb 2014

ahojte kocky, chcem sa vam vsetkym podakovat, ktore ste mi davali info o kraamzorg. ... sice oneskorene, ale skor sa mi nedalo. Nakoniec som mala jednu pani, ktoru mi odporucila znama a bola som velmi spokojna, aj som si poplakala ked odchadzala;) uzasny to clovek 🙂 Skoda ze na Svk to takto nefunguje:(

ankanl
1. feb 2014

ervenka mozno ta len nechcu zatazovat, aby si sa netrapila, ze nemozes byt pri nich v tazkej chvili... Ja to niekedy robim tiez, hlavne mamine nehovorim vsetko, lebo viem ze by sa len trapila:(

ankanl
1. feb 2014

evikhav81 gratulujem k dcerke ;) dcerke hlavne vela zdravicka prajem a tebe vela energie 🙂

erique12
1. feb 2014

@ankanl
aj my sme mali velmi dobru pani, tiez som za nou revala ked odisla, ale potom na mna prislo to vsetko nejak, baby blues...ale teraz sme si ju vyziadali zase, tak pevne dufam,ze bude moct ku nam prist, nakolko sa nikdy presne neda urcit,kedy sa babo narodi🙂

ankanl
1. feb 2014

erique12 ja som s nou stale v kontakte, velmi sme si sadli nazorovo.Obe sme naladene na ,,naturalnu starostlivost,, a takz zdravsi sposob uzivania si zivota, takze si s nou casto pisem a velmi mi na zaciatku pomohla,takze tiez ju beriem aj nabuduce ak sa bude dat 🙂.

ervenka
1. feb 2014

@ankanl hmmmm,len rada by som vedela, co sa deje, krvacanie do mozgu, dierka v hlave a svagor na JISke v Za nie je chripka. Aspon by som mohla sestru trochu podporit... a trochu posrandovat. Ale nastastie svagor je z najhorsieho vonku...

monbor1
2. feb 2014

Ahojte Dievcata,
Aj ked je uz rok co som sa pytala , ale predsa len odpoviem. Byvam pri Hlavnej stanici v Ams.
Situacia sa nezmenila, ak by niektora z vas byvala navokol, velmi rada sa stretnem pokocikujem. Mam 8 mesacneho synceka... takze srandy habadej.
M

ankanl
2. feb 2014

ervenka ja ta chapem,viem ako to myslis a som rada ze svagor v poriadku 🙂